Jump to content
IGNORED

Atina Piroške


Nikola00

Recommended Posts

  • 2 months later...

Nemam sliku, nisam probao ni piroske, ali pamtim  jedno od najvecih tehnoloskih iznenadjenja koja sam doziveo: masine koje su ih pravile i koje su tako italijanski izgledale, bile su ruske sovjetske proizvodnje... :fantom:

Link to comment
On 2.10.2019. at 4:31, Nikola00 said:

Pozdrav svima zanima me da li neko od starijih generacija poseduje sliku šaltera gde su se prodavale piroške na terazijama Kod Atine

kolko se ja sećam, piroške su se kupovale u atini. evo slike sa neta

beograd-moje-mladosti-26-638.jpg?cb=1396

Link to comment
28 minutes ago, slepa živana said:

kolko se ja sećam, piroške su se kupovale u atini. evo slike sa neta

 

Jesu, ali su imale i taj "salter" u jednom od ovih izloga gde su mogle da se kupe direktno sa ulice.

Link to comment

najbliži snack ttm piroškama danas imaju trpkovići sa piroškama sa sirom, a imaju ih i sa zdenkom, ali ne preko leta.

I ne vide im se one fascinantne rusko/italijanske rostrfei mašine koje sipaju testo, sir i one neke mrvice preko pa sve na štapić da  se rotira ko kebab i upadne u brendiranu kesu od papira koja se namah zamasti, pa ti treba i salveta

Link to comment

cudo da neki urbani preduzetnik jos uvek nije oziveo piroske iz atine na donjem dorcolu, u crvenom kiosku, uz virsle, s trokutastim jogurtom i promo tekstovima po dizajnerskim portalima, da prodaje tudju nostalgiju, on sam da ne jede, jer ko drzi do sebe, ne jede przeno testo i virsle. 

 

Link to comment
On 7.12.2019. at 21:01, jms_uk said:

 

Jesu, ali su imale i taj "salter" u jednom od ovih izloga gde su mogle da se kupe direktno sa ulice.

Šalter je bio u levom izlogu gledano spolja...mašina bila tračna dužine barem 2 metra. Bile jezivo masne ali baš ukusne.

Link to comment
On 8.12.2019. at 11:18, darling said:

cudo da neki urbani preduzetnik jos uvek nije oziveo piroske iz atine na donjem dorcolu, u crvenom kiosku, uz virsle, s trokutastim jogurtom i promo tekstovima po dizajnerskim portalima, da prodaje tudju nostalgiju, on sam da ne jede, jer ko drzi do sebe, ne jede przeno testo i virsle. 

 

 

Realno. Požuri i otvori ti dok ti neko drugi ne ukrade ideju :D siguran sam da bi šljakalo

Link to comment

bolje bi sljakalo gore, u pesackoj zoni, po ovim odvratnim kucicama bez sadrzaja kojima je zakrcen prostor. hladno vreme, vruca piroska, satro praznicna rasipnicka atmosfera, idealna kombinacija za obrnuti kintu.

ja sam iz socijalizma, nemam preduzetnickog duha. sto se mene tice, ti slobodno, imas kopirajt. a ako ovaj biznis plan prodas nekom dalje, meni dvaes posto :D

 

Edited by darling
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...