Jump to content
IGNORED

Greta


morgana

Recommended Posts

1 hour ago, aram said:

samo još ovo pa odoh malo odavde, postaje mi gadno:

vaspitanje dece je, najčešće, manipulacija.

 

 

Nije najcesce nego uvek. Tako vaspitavanje radi, ne moze drugacije. Eno ono dete koje su pronasli u sumi, niko ga nije vaspitavao, jedva se ukljucilo u ovu ludnicu medju ostale ljude. Nije bilo izmanipulisano pa podivljalo.

 

Ili ili.

 

btw. i meni sve ovo postaje gadno, pocev od politicke korektnosti pa nadalje.

Link to comment
4 minutes ago, precog said:

nista, jebiga, u pravu si... da se svi sada razidju i da nadjemo nekog sredovecnog seronju da animira mlade da se zainteresuju oko ekologije - os se javis?

Ocu.

Cim mi javis koliko se to mladih animiralo Gretinim govorom.

Ali da u zainteresovanost za ekologiju ne racunas broj pregleda na jutubetu, fejsbucima i tviterima, nego, recimo, broj protesta, zasadjenog drveca, taj rad.

Ili nas, recimo, za najvise 15 dana podseti ko to bese mala Greta i o cemu se tu bese radilo.

Link to comment

I da jede govna svako ko kroz odnos pre performansutm sa Gretom i zloupotrebi jednog deteta ceni bilo ciji odnos prema potrebi, nuznosti da se ozbiljno poradi na spasavanju onoga sto se jos spasti moze.

Edited by namenski
Link to comment
7 minutes ago, namenski said:

I da jede govna svako ko kroz odnos pre performansutm sa Gretom i zloupotrebi jednog deteta ceni bilo ciji odnos prema potrebi, nuznosti da se ozbiljno poradi na spasavanju onoga sto se jos spasti moze.

 

Plus milion.

 

Ali da dodam, ne bilo kog deteta, i tu se svesno biralo, moralo je da bude baš ovakvo kakvo jeste i odakle jeste inače ne bi bio isti efekat. Neki mali Dzon Musonda iz npr. NIgerije bi bio samo ismejan.

 

A zloupotreba dece radi pobudjivanja emocija i manipulacije nije ništa novo, još Hitler je bio toga svestan, pa je i rekao sledeće:

 

“The state must declare the child to be the most precious treasure of the people. As long as the government is perceived as working for the benefit of the children, the people will happily endure almost any curtailment of liberty and almost any deprivation.”

 

 

 

Link to comment

Pozivam sve ljude na uzdraznost :fantom: umesto da se ovde optuzujemo za sve i svasta, pokusajmo da se stavimo u ulogu organizatora ovog iventa i sagledamo mesto male Grete u tome  i realno mesto planete Zemlje sa druge strane.

 

Organizacija ovakvog stanta podrazumeva dosta planiranja, marketinskog uoblicavanja, tu je i kreativni koncept - a za mikrofon UN se ne dolazi tako sto neko pokuca na vrata i kaze "ej moja cerka nesto ima da poruci Trampu", dakle neki tim ljudi je ovo stavio na sto, rekao OK, klimnuo glavom, dao dozvolu a za tu dozvolu morao je neko da pita i uz to prilozi kompletan plan stanta i njegove zamisljene benefite.

 

Dakle ajde da se zamislimo kako se ova stvar tehnicki organizuje, kakva je egzekucija i koliko kosta, ko ce ovo da spakuje u portfolio i posalje u Kan za zlatnog lava taman kao i onu aplikaciju za spasavanje nesrecnih ljudi po brodicima koji beze iz Libije i pokusavaju da se domognu Evrope - ta konkretna aplikacija dobila je Kanskog Lava, kasnije se ispostavilo da nikoga nije spasla ne samo zato sto nije napravljena i pustena u opticaj vec i zato sto je u startu bila neizvodljiva.

 

Imamo i Earth Hour koji je koristan kao cir na dupetu, uz to se svake godine pravi na stotine razlicitih aktivacija za zastitu zivotne sredine od kojih retko koja uspeva da zaista posluzi svrsi. Pravljenje tih aktivacija (to zna svako ko u pravljenju ucestvuje) uglavnom je sastavni deo ove bolestine koju zivimo. Iz toga izdvajam casni WWF za koji je takodje nemoguce izmeriti ucinak.

 

Misljenja sam da ovo hrani problem a ne resava stvar.  Ima u spotu od Ramstajna onaj divan kadar koji je reditelj (tu me kupio) divno ubacio u pricu - kamerman koji na svom displeju vidi mocnu, televizicnu scenu na koju ce gledaliste da odlepi. Tome prisustvujemo vec nekoliko decenija, nije Projekat Greta nista novo.

 

 

 

 

inace ovaj spot je potrefilo se fino stivo za topik

Edited by Caligula
Link to comment

Imam u kuci klinca koji je ne znam ni sam kako razvio ekološku svest. Od mame i tate nije, od Grete nije. Mi ucimo od njega tj. nje.

A što se tiče Grete mišljenja sam da treba stati na njenu stranu pa iako je projekat. Daleko se doguralo sa ovim i treba nastaviti pritiskati bagru.

Edited by maheem
Link to comment
18 minutes ago, maharaja said:

toeto, ne moš ti Mileta zajebati. Zna on sve o Greti. Pronikao je u celu zaveru i spreman je da podeli svoju mudrost ispred zadruge, prodavnice, ppp

 

 

Sto je nagore, nije cak ni zavera, prosto slepa mashina koja melje i pravi neki sadrzaj za publiku punu pravednog gneva. Ocekujem da ce sada svako ekoloski svestan a dovoljno bogat kupiti jedrenjak i na sastanke preko bare ici morem. Ovi ostali neka plivaju.

 

Rekoh vec, armija i uzgoj stoke su veliki ekoloski problemi - zar nije nauka pozvana da prvo postavi prioritete (sta treba smanjivati i redukovati) pa onda drzave sa izmenama i donosenjima zakona?  Kako stojimo sa tim?

 

Inace jedna dobra stvar u svemu je dizanje buke i budjenje svesti o tome koliko smo sjebali ovo staniste, a npr. 1 slika ubijenog i obezrogljenog nosoroga jace budi svest od pedeset stantova iz UN.

 

Empatija je cudo. Zato WWF nekako izdvajam iz ostalih pristupa problemu.

 

 

Edited by Caligula
Link to comment

 

53 minutes ago, namenski said:

Ocu.

Cim mi javis koliko se to mladih animiralo Gretinim govorom.

Ali da u zainteresovanost za ekologiju ne racunas broj pregleda na jutubetu, fejsbucima i tviterima, nego, recimo, broj protesta, zasadjenog drveca, taj rad.

Ili nas, recimo, za najvise 15 dana podseti ko to bese mala Greta i o cemu se tu bese radilo.

evo za 20 dana moze, a ono za animirane klince pronadji na netu, nije da je neka opskurna skrivena vest... 

12 minutes ago, maheem said:

Imam u kuci klinca koji je ne znam ni sam kako razvio ekološku svest. Od mame i tate nije, od Grete nije. Mi ucimo od njega tj. nje.

A što se tiče Grete mišljenja sam da treba stati na njenu stranu pa iako je projekat. Daleko se doguralo sa ovim i treba nastaviti pritiskati bagru.

to je poenta... nebitno ko nosi poruku, bitno je da se zavrti.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...