Jump to content
IGNORED

Greta


morgana

Recommended Posts

18 minutes ago, namenski said:

Svetu podmetnuta jos jedna prica za laku noc, zanimacija za najraznovrsnije aktivistetm i ekoloski osvescenetm likove koji ce sada danima da tupe na temu Planete koja samo sto nije nestala i nacisto propala i male Grete, budilice nase savesti.

Nit ce svet da vidi vajdu od toga, nite ce da pretekne koju godinu duze, a sto se samih UN tice jos jedan korak onih koji su tacno znali sta hoce kada su ih poslednjih 30-ak godina marginalizovali i skoro potpuno skrajnuli kao instituciju u kojoj se bilo sta odlucuje i koju bilo ko slusa.

 

+1

Link to comment
 
 
BTW, ovo sto radi mala Greta se koliko do juce zvalo 'zloupotreba dece u politicke svrhe"
Jel se to nocas nesto promenilo po tom pitanju?
 
 
:isuse: 
ne razumem zasto ti smetaju osvescena deca i ostrascena jos necim osim video igrica i youtube/tv shououa tj. konzumizom? naravno da nije dobro da se deca samo-zloupotrebljavaju i beze iz skole zbog toga ali to nije ni cilj. Greta tesko da moze biti neki realan uzor deci, ali postavlja neke idealizovane ciljeve za nove generacije.

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment
10 minutes ago, mlatko said:

ne razumem zasto ti smetaju osvescena deca i ostrascena jos necim osim video igrica i youtube/tv shououa tj. konzumizom? naravno da nije dobro da se deca samo-zloupotrebljavaju i beze iz skole zbog toga ali to nije ni cilj. Greta tesko da moze biti neki realan uzor deci, ali postavlja neke idealizovane ciljeve za nove generacije.

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk
 

Ma ne smetaju mi, naprotiv, podrzacu i pridruzicu se svakoj inicijativi/akciji koja ce za barem 1 plasticnu kesu dnevno da smanji zagadjenje ili na drugi nacin doprinese resenju problema koji je sve veci i tek ce da bude.

Ali mi smeta podmetanje dresiranog deteta, zloupotreba emocija koje su, evo koliko vec veceras u drugi plan potisnule sustinu problema i pretvorile ga u pricu o maloj Greti.

A privatno, sumnjam da se od dece tog uzrasta moze i ima pravo ocekivati osvescenje koje pominjes i to u sistemu koji im je - zarad najogoljenijih komercijalnih interesa - gurnuo u ruke upravo mobilne telefone, 2 milijarde ili koliko vec pregleda lika poput Dzastina Bibera na YouTube....

Ukratko, do nas matorih je.

Edited by namenski
Link to comment

Da, ali kad se nas matore naucilo da samo tera na rmbanje za porez/zateznu kamatu i glavnicu onda ne preostaje kome osim mladima da napravi jos jednu (potencijalnu) revoluciju68, ne? barem virtualnu

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment
22 minutes ago, namenski said:

Ali mi smeta podmetanje dresiranog deteta...

mi pioniri smo bili dresirani, ova klinka ne spada u tu kategoriju. 

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Greta_Thunberg

Thunberg says she first heard about climate change in 2011, when she was 8 years old, and could not understand why so little was being done about it. 

...

For about two years, Thunberg challenged her parents to lower the family's carbon footprint by becoming vegan and giving up flying, which in part meant her mother had to give up her international career as an opera singer. Thunberg credits her parents' eventual response and lifestyle changes with giving her hope and belief that she could make a difference. In late 2018, Thunberg began the school climate strikes and public speeches by which she has become an internationally recognized climate activist. Her father does not like her missing school, but said: "We respect that she wants to make a stand. She can either sit at home and be really unhappy, or protest, and be happy".

Link to comment

eto za 8,5 godina prelazimo tačku bez povratka kada je u pitanju emisija CO2 dalje će se stvari dešavati bez našeg uticaja, tako da uživajte, veselite se, vozite se i jedite meso kao da sutra ne postoji, jer ako je ona u pravu crno nam se piše :D

Link to comment
5 hours ago, Gandalf said:

mi pioniri smo bili dresirani, ova klinka ne spada u tu kategoriju. 

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Greta_Thunberg

Thunberg says she first heard about climate change in 2011, when she was 8 years old, and could not understand why so little was being done about it. 

...

For about two years, Thunberg challenged her parents to lower the family's carbon footprint by becoming vegan and giving up flying, which in part meant her mother had to give up her international career as an opera singer. Thunberg credits her parents' eventual response and lifestyle changes with giving her hope and belief that she could make a difference. In late 2018, Thunberg began the school climate strikes and public speeches by which she has become an internationally recognized climate activist. Her father does not like her missing school, but said: "We respect that she wants to make a stand. She can either sit at home and be really unhappy, or protest, and be happy".

Ovo nije dete, ovo je projekt, jebote.

 

 

 

BTW, kako si uspeo da se otrgnes od pionirizma?

Disuci vazduh slobode, neka posebna literatura, preporuka?

 

 

@mlatko +1 na to sto kazes, ali prica sa malom Gretom meni nikako ne izgleda kao korak u pravom pravcu, smrducka, sa sve solar jahtom preko Atlantika....

Doduse, ko zna, mozda pobudi pravu reakciju, masovnu i nevirtuelnu.

Link to comment

trazi se dlaka u jajetu. kao i ja sam za ocuvanje prirode ali ovo je ovako ili onako i meni se ne svidja. svasta. 

uzburkala se svetska javnost po ovom pitanju i mozda ce bar neko razmisliti o ekoloskim pitanjima. 

s tim sto ne mislim da smo mi negdasnji pioniri bili zatucani po ovom pitanju nego cak kontra. 

 sad se u svemu vidi neki drugi, skriveni smisao. tipicno.

 

 

Link to comment
26 minutes ago, Lezilebovich said:

Da li je ovo politika ili i dalje aktivizam i da li se to uopšte može razdvojiti 

 

Obama. Vratio Libiju u robovlasnički poredak. A za (ne)uspjeh u Siriji okrivio klimatske promjeneTM

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...