Jump to content
IGNORED

Greta


morgana

Recommended Posts

1 hour ago, Jeremija said:

 

 

Prvo, zato što nisam siguran da je u stanju da sagleda problematiku u svoj svojoj dubini, a drugo, Asperger često dolazi uz opsesivno kompulsivni poremećaj, koji se često još češće manifestuje opsesijom i fiksacijom na odredjene probleme i ideje, a u ovom slučaju bi to mogao biti problem globalnog zagrevanja.

 

 

1 hour ago, Caligula said:

 

 

... ovo.

 

15 minutes ago, morgana said:

slazem se s kaubojem i ne slazem se sa jeremijom.

 



@morgana
a da razmisliš još jednom? :lol:

pazi, devojčica od 16 godina nije u stanju da sagleda problematiku u svoj svojoj dubini...
panic omg GIF

Edited by aram
Link to comment

Dobro, batali sad srbende, meme je verovatno preveden sa engleskog. Mene ovde kopka što gledajući i slušajući Gretu, vidim dete koje je još od kolevke i za sve pare izdrilovano da apsolutno nema bilo kakvu budućnost i da će svet prestati da postoji tu negde oko male mature jer klimatske promene. Njoj kao njoj kapa dole, kao i svakom mladom biću koje ustane za ono u šta veruje (svet će zvanično otići u krasni onog dana kada tinejdžeri prestanu da ustaju za ono u šta veruju). OK je i medijski hajp i sve što ide uz to. Ali govornica OUN? Na toj govornici, hteli mi to ili ne, stvari prelaze na politički teren. Pa ako ćemo već da šaljemo političku poruku o deci koja nemaju budućnost, onda je odgovornost odraslih da tu poruku saopšti neko dete koje zaista nema budućnost. Možemo mi da parafraziramo onu poštapalicu o gorenju Hilandara do mile volje ali to neće promeniti činjenicu da će proći još dugo, dugo vremena pre nego što klimatske promene počnu da ubijaju makar približan broj dece kao dnevna politika odnosno sva moguća i nemoguća oružja koja tu politiku svakog dana sprovode u delo. OUN bi trebalo da te stvari imaju u vidu.  

 

Ja razumem da je promena razmišljanja (mindset) preduslov za promenu ponašanja (behavior). Ali jednostavno ne mogu a da se ne osetim kao idiot svaki put kada ugasim nepotrebno svetlo u hodniku a sledećeg dana pročitam koliko je električne energije potrebno da se izrudari jedan bitcoin kako bi se neko obogatio. Pri čemu se ne osećam kao idiot zbog lika koji rudari bitcoine nego zbog čitave medijske halabuke i armije likova koje poručuju da ako želimo da nam deca imaju budućnost moramo da menjamo svoje navike glede broja sijalica u kući a ovi što troše industrijske količine energije samo neka teraju svoj biznis.

Link to comment
4 minutes ago, aram said:

pazi, devojčica od 16 godina nije u stanju da sagleda problematiku u svoj svojoj dubini...

 

... zato sto je stvar mnogo kompleksnija od "zivot ste mi upropastili". Zagadjenje je tek jedna glava stoglave azdaje cijem telu svi mi pripadamo jer svi mi cinimo tu alu, neko vise neko manje. Zato je kompleksno, jer podrazumeva sve nas, nas nacin zivota, vrednosti, da ne nabrajam.

 

Hocu reci, ovo u UN je estrada jbg. A ako nije, lici na estradu.

Edited by Caligula
Link to comment
1 hour ago, maheem said:

a stvarno je l neko od ljudi sa Aspergerom ikada učinio nešto značajno u ovom kutku svemira :rolleyes:
slaba mi energija nešto danas :(  valjalo bi pljuge bataliti

 

samo ajnstajn a kazu i tesla

Link to comment
17 minutes ago, aram said:

 

 



@morgana
a da razmisliš još jednom? :lol:

pazi, devojčica od 16 godina nije u stanju da sagleda problematiku u svoj svojoj dubini...
panic omg GIF

 

irelevantno je sto je aspi.

situacija sa njom i protestima mi je fenomenoloski zanimljiva u smislu spremnosti na angazman veoma mladih ljudi i nagovjestaja njihovih  preferencija najsire shvacenih  kad budu stekli pravo glasa, pa malo ostare i zainteresuju se da pocnu i da ga upraznjavaju, ali do tada ce vec biti prakticniji.

mala je mis koja zeli mir u svijetu; mnogo je indikativnija, za politicku profilaciju na vidljivom horizontu, okasio kortez i njen nemoguci green new deal koji scenu, doduse americku, ipak vidljivo pomjera ulijevo.

e tu se dakle slazem sa kalibojem, greta u namjeri nije, ali u efektu jeste isto sto i publicity stunt, ali za maglu a ne cause.

insalah, dobice mjesto na prestiznom fakultetu, kao sto je i malala, i neka ce.

Edited by morgana
Link to comment
1 hour ago, maharaja said:

 bitnije što eto, mala Greta "sere", ne sagledava širu sliku, drekenja se dok deca u Africi nemaju šta da jedu a ona eto ima... i šta sve još može da se pročita po tviteru.

 

A mišljenja o Greti ima više nego o zagađenju vazduha u njihovom sopstvenom gradu. Ili o tome što se čak ni baterije ne odlažu. :puke:

 

 

 

Mozda na Tviteru, ali to ovde niko nije rekao. U eri smo kad svako ima pravo da prica sta god hoce, ali nek onda bude spreman i na misljenja drugih o tome sto prica.

 

Inace sam misljenja da je Gretishte teshko smorishte pre svega, ceo taj stunt mi je bas naporan ali naravno jeste primeren vremenu u kom zivimo

Edited by Leia
Link to comment



sinoc gledao neku emisiju pa mi zapalo za oko/uho.

nezvanicna himna ambijentalisticke manifestacije "FridaysForFuture" inspirisana Gretom. kompozicija ima 7-8 godina tako da je "starija" od nje...

deca se jednostavno bore za svoje zdravlje, moze to nama smetati ali ne bi trebalo, ma kako ta borba moze izgledati donkihotska...

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment

A sta osobe sa tim sindromom po kome 'sto na um to na drum' govore kada citaju napisan govor?

 

Svetu podmetnuta jos jedna prica za laku noc, zanimacija za najraznovrsnije aktivistetm i ekoloski osvescenetm likove koji ce sada danima da tupe na temu Planete koja samo sto nije nestala i nacisto propala i male Grete, budilice nase savesti.

Nit ce svet da vidi vajdu od toga, nite ce da pretekne koju godinu duze, a sto se samih UN tice jos jedan korak onih koji su tacno znali sta hoce kada su ih poslednjih 30-ak godina marginalizovali i skoro potpuno skrajnuli kao instituciju u kojoj se bilo sta odlucuje i koju bilo ko slusa.

 

Link to comment
8 minutes ago, mlatko said:

deca se jednostavno bore za svoje zdravlje, moze to nama smetati ali ne bi trebalo, ma kako ta borba moze izgledati donkihotska...

 

 

1 hour ago, Redoran said:

 Pa ako ćemo već da šaljemo političku poruku o deci koja nemaju budućnost, onda je odgovornost odraslih da tu poruku saopšti neko dete koje zaista nema budućnost.

 

 

BTW, ovo sto radi mala Greta se koliko do juce zvalo 'zloupotreba dece u politicke svrhe"

Jel se to nocas nesto promenilo po tom pitanju?

 

 

:isuse: 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...