Jump to content
IGNORED

Greta


morgana

Recommended Posts

saga is bron/broen je imala aspergs sindrom

 

i postoje razliciti stepeni, izmedju ostalog i da imaju empatiju. 

 

u svakom slucaju, greta ili ne, vise mi je stalo do sto nas drka 1% nego unistavanje prirode. Majka Priroda ima tu osobinu da se brzo oporavi i adaptira. 

Link to comment

To što se nekad zvalo Aspergerov Sindrom danas je samo deo autističkog spektra, i ne može se, barem ne zvanično, davati kao dijagnoza.

 

Ako je Greta stvarno Aspie, onda mi se ništa ovo, ni na kom nivou, ne svidja.

Link to comment
44 minutes ago, Jeremija said:

Ako je Greta stvarno Aspie, onda mi se ništa ovo, ni na kom nivou, ne svidja.

A zašto? 
 

a Majka Priroda će i dalje postojati kad nas eliminiše, samo će biti malkice drugačija...

Edited by aram
Link to comment
24 minutes ago, aram said:

A zašto? 

 

 

Prvo, zato što nisam siguran da je u stanju da sagleda problematiku u svoj svojoj dubini, a drugo, Asperger često dolazi uz opsesivno kompulsivni poremećaj, koji se često još češće manifestuje opsesijom i fiksacijom na odredjene probleme i ideje, a u ovom slučaju bi to mogao biti problem globalnog zagrevanja.

 

Edited by Jeremija
Link to comment

Kada kazem da je "tinejdzerka koja se bas primila na aktivizam" iritantno ili tesko za gledanje, mislim na nekoga ko tim aktivizmom pogresno barata. Aktivizam u sebi ima veliku dozu PRa koji bi trebalo da je dobro odmeren, ciljan ka odredjenoj grupi, da pogadja u centar i sve ostalo. Devojche koje sipa gnev direkt sa mikrofona UN je poprilicno neodmerena pojava, dobra za medije koji je prosto gutaju i za beslovesnu masu koja aktivizam shvata kao rat iz pravednog gneva, ali je u sustini ili losa ili neutralna za sam cilj koji se aktivizmom zeli postici.

 

Naravno, postoji i aktivizam na terenu koji ne mora da bude uvek promisljen i deo plana, naprotiv, i impuls moze da posalje jaku poruku, ponekad najjacu. Ali to je teren a ne mikrofon UNa.

 

41916932_303.jpg

 

E sad, druga je prica oko ove konkretne tinejdzerke, prosto nisam znao bekgraund.

 

Link to comment
7 minutes ago, Jeremija said:

 

 

Prvo, zato što nisam siguran da je u stanju da sagleda problematiku u svoj svojoj dubini, a drugo, Asperger često dolazi uz opsesivno kompulsivni poremećaj, koji se često manifestuje opsesijom i fiksacijom na odredejene probleme i ideje, a u ovom slučaju bi to mogao biti problem globalnog zagrevanja.

 

 

 

... ovo. Ne konkretna devojka vec bilo koji hormonski kralj/kraljica. A jeste lepa slika slika za medije - rzbarusena, gnevna Mladost na Braniku Planete :heart: samo je pitanje sta to resava. Otreznjuje? Dovodi u fokus? Moguce ali nisam siguran.

Edited by Caligula
Link to comment
37 minutes ago, Jeremija said:

 

 

Prvo, zato što nisam siguran da je u stanju da sagleda problematiku u svoj svojoj dubini, a drugo, Asperger često dolazi uz opsesivno kompulsivni poremećaj, koji se često još češće manifestuje opsesijom i fiksacijom na odredjene probleme i ideje, a u ovom slučaju bi to mogao biti problem globalnog zagrevanja.

 

Drugim rečima trebalo bi te Aspijetm  zaključati u kućicu u dvorištu, onu sa rešetkama... :fantom:

Link to comment

i to u svetu koji kljucha od realnog sagledavanja, odmerenih reakcija i fenomenalnog piara s_w.gif

 

ne mogu da verujem kakvi ste ljudi [emoji38]ol: isuse.gif

 

 

 

 

srbiju iz koje pridikujemo da ne pominjem ph34r.gif

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

Link to comment

1.jpg.a1f813e149063c1e010d2469cb032470.jpg

 

Ne znam gde bih drugde sa ovim, ajde ovde. Ako neko ima mišljenje da podeli (o fenomenu, ne o ovoj sprdnji) stvarno bih voleo da pročitam. Moja familija i društvo su se kompletno podelili na dva tabora u ovom slučaju.

Link to comment
2 minutes ago, gospa buba said:

i to u svetu koji kljucha od realnog sagledavanja, odmerenih reakcija i fenomenalnog piara :s_w:

ne mogu da verujem kakvi ste ljudi emoji38.pngol: :isuse:

sent from bubamoto
 

 

 

nije bre bubili nego mi je UN devojka vest izmedju Sormaza i reklame za izbeljivac

 

prosto se ne udubljujem, vidim devojche besni odgledam deset sekundi i idem dalje, kazem sebi "jos jedna predstava" jer stvar se po sentimentu skroz uklapa uz Sormaza i izbeljivac. Onda red gledanja u magarca, red vesti gde je vojska zapravo najveci zagadjivac, red gledanja novog spota tog i tog muzicara etc.

 

Ovo je era performera.

 

Mi ostali biramo hocemo li se prepustiti ili cemo ipak zivot shvatati kao nesto kompleksniju (i lepsu zapravo) pojavu.

 

 

Link to comment

Nema brige, Vacić je doterao u red...

Quote

VACIĆ BRUTALNO IZVREĐAO SVETU GRETU ZBOG MAJICE, A ONA MU SE IZVINILA: Mišo, neću više nikad da je obučem, majke mi! (FOTO)

Lider Srpske Desnice Miša Vacić objavio je na svom Instagram nalogu fotografiju  u kojoj je isprozivao porodicu Grete Tunberg (16) iz Švedske koja je svojim govorom o ekološkoj katastrofi u UN oduševila i istovremeno razgnevila planetu.

 

Naime, na fotografiji se vide devojčica i njeni roditelji u majicama na kojima piše "Antifascist All-Stars".

Lider Desnice je zbog ove objave bio žestoko napadnut na društvenim mrežama, ali ubrzo je stigao i Gretin odgovor.

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...