Jump to content
IGNORED

Revizionizam, ili svakim danom sve vise napredujemo...


namenski

Recommended Posts

ako cemo pravo, te, 1982 godine, cuveni "disidenti" su jos hibernirali duboko ususkani u svojim inostranstvenim rupama, sanjajuci slatke snove o cica drazi, poglavniku i ostalim demokratksim velicinama.

  • +1 1
Link to comment

Тај Радош је једна улизица и лицемер, опортуниста најгоре врсте. Да не улазимо у ово што је последњих година снимао и снима од државних/народних пара (а што је тешко мешетарење, ревизионизам и злочин према уметности), али оно што је снимио/писао о свом завичају и Србији у садашњости, за оно нас је толико нагрдио и задужио да му то никада нећемо опростити :fur:

Link to comment
On 27.12.2022. at 18:52, Anduril said:

A realnost je da bez socijalizma (i pomoci SAD u kljucnim sektorima/periodima), SSSR verovatno nikad ne bi pobedio kako je pobedio. I tacno ta dva kljucna aspekta u pobedi, socijalizam i saradnju sa zapadom, Putinov rezim danas gazi. Vrhunska subverzija anti-fasizma.

Svakog dana u svakom pogledu... :isuse: 

Edited by namenski
  • +1 2
Link to comment

Idemo dalje: galopirajuci, штреберски revizionizam...

 

5 hours ago, Dimitrije said:

Kod nas uvek mora da bude nasilno i komitski, bilo kada se pruza otpor ili kada se zavodi red.  Kod nas su odmetnici i kabadahije smatrani herojima samo zato sto su terorisali pro-bugarsko stanovnistvo po Makedoniji ili albansko na KiM, i sto su ubijali nase i tudje vladare jer se nisu vladali po njihovom patriotskom kodu.  Kod nas je Apis heroj jer je bio kraljeubica i jer se oteo kontroli drzave i pretio njenim velikodostojnicima da ih ocekuje sudbina Aleksandra i Drage.  Ulica u Beogradu nosi ime oficirske zadribalde Tankosica - bog te pita zasto - valjda zato sto je cetnikovao po Makedoniji i KiM i streljao bracu Lunjevice.  Mustafa Golubic je legenda jer se istakao cetnikovanjem u Makedoniji, ubstvima po zadatku Kominterne i javnim pretnjama kralju Aleksandru da ce ga ubiti da bi osvetio Apisa.  Punisa Racic je junacina jer je pobio Hrvate u Narodnoj skupstini zbog uvrede casti tj. optuzbe da je pljackao muslimanske kuce dok je cetnikovao po Makedoniji; Ratko Mladic je novi idol koji je zauzeo mesto u panteonu srpskih nasilnika i kabadahija jer je otpoceo novu bunu protiv dahija u BiH. Zvezdan Jovanovic je heroj jer je ubio izdajnika Djindjica.  Nedavno je novi clan panteona postao i onaj nesrecnik koji je pokusao atentat na Pavelica - ulica u Zemunu je dobila ime po tom "osvetniku".  Prema (ne)delima gorepomenutih, ove barikade na severu KiM su samo predigra u iscekivanju novih Apisa, Tankosica, Golubica i njima slicnih protuva koja ce da gurnu drzavu u novu katastrofu. 

 

  • +1 1
Link to comment
41 minutes ago, djordje geprat said:

biće vam jasno zažto mrzim sovjetske/ruske vlasti od staljina...

A 'el ih bas onako, mnogo mrzis, sa razumevanjemtm, bez ostatka, il' ti nekotm pomagao:

Rajhstag-Zastava.jpg

 

  • +1 2
Link to comment
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Ne znam da li je ovo pravo mesto, ali ajde, ne znam gde bih drugo.

Možda drug @namenski :D da mi pomogne ili ako imamo nekoga od istoričara.

Elem, šalje mi rođak iz dijaspore, inače težak antivakser, možda i ravnozemljaš, nisam sigurna i pripadnik raznih teorija zavera, baš ono, školski primer, neki tekst o izlaganju Moše Pijade na nekom kongresu, prvo zasedanje AVNOJ-a, nebitno je na kraju krajeva. Ja ne znam mnogo o Moši Pijadi ali se mislim da je verovatno bio pametan čovek i da sebi ne bi ovako nešto dozvolio da kaže, pa taman da je i mislio.

Moram nešto da odgovorim budali, a ne znam šta da mu:isuse:. kažem .

 

Spoiler

ЦИТАТ МОШЕ ПИЈАДЕ С ПРВОГ ЗАСЕДАЊА АВНОЈ-А У БИХАЋУ 1942. ГОДИНЕ

 

”Потребно је зато створити толико много бескућника да ови бескућници буду већина у држави. Стога ми морамо да палимо. Припуцаћемо па ћемо се повући. Немци нас неће наћи, али ће из освете да пале села. Онда ће нам сељаци , који тамо остану без крова, сами доћи и ми ћемо имати народ уза се па ћемо на тај начин постати господари ситуације. 

 

Они који немају ни куће ни земље ни стоке, брзо ће се и сами прикључити нама, јер ћемо им обећати велику пљачку. Теже ће бити са онима који имају неки посед. Њих ћемо повезати уза се предавањима, позоришним представама и другом пропагандом. Тако ћемо постепено проћи кроз све покрајине. 

 

Сељак који поседује, кућу, земљу и стоку, радник који прима плату и има хлеба, за нас ништа не вреди. 

Ми од њих морамо начинити бескућнике, пролетере. 

 

Само несрећници постају комунисти, зато ми морамо несрећу створити, масе у очајање бацити, ми смо смртни непријатељи сваког благостања, реда и мира.“

 

 

 

(Документ се налази у Архиву војноисторијског института у Београду, под ознаком К-12, 30/12.)

 

Подели, да цела Србија сазна истину која се скривала 77 година.

 

Link to comment
1 hour ago, dùda said:

Moram nešto da odgovorim budali, a ne znam šta da mu:isuse:. kažem .

Odgovori mu da je zakasnio sa otvaranjem ociju nam, em je Mosa bio malo dete za Broza, em je Broz bio jaci po srpskim pitanjima, em imamo originale:

1583799-arhiv-srbijebroz-naredju.jpg

 

708993-titov-dokument-ls.jpg

  • +1 1
  • Haha 8
Link to comment

Prvo sam ti stavila reakciju "hvala", to pre nego sam pročitala ceo post, a posle reakciju :lolol:.

Hvala, svakako, i na odgovoru i što si me nasmejao.

Poenta uhvaćena :D.

Link to comment

Ne bih, al' obecao sam decitm...:

8 hours ago, Vasilij Zajcev said:

Poginuli su milioni vojnika za strateški beznačajan grad sa najbrže menjajućim imenom u istoriji, što zbog jednog psihotičnog ludaka na jednoj strani, što za njegov pandan na drugoj..

Narativtm prelazi u galop, nije da je neocekivano, ali...

Jebemliga...:cry:

  • +1 2
Link to comment
On 18. 5. 2023. at 10:02, namenski said:

Ne bih, al' obecao sam decitm...:

Narativtm prelazi u galop, nije da je neocekivano, ali...

Jebemliga...:cry:

Primijetio sam to i ja, al' ebiga - sve u svemu kod ignoranata najviše fascinira ta lakoća davanja ocjena.

Edited by apostata
  • +1 1
Link to comment
  • 4 weeks later...

Jebes Чарлија Тајера, inace prvog Amerikanca koji je zajedno sa Zapadnobalkancima usao u oslobodjeni Beograd '44, ali se, eto, zamerio J.E. Hoover-u pa ispao spijun, peder i jos svastanesto:

 

On 28. 2. 2023. at 12:53, namenski said:

Ono, nisu svi iste srece kao recimo izvesni Charles Thayer, gde mi sad pade naum:

Charles-Thayer.jpg

Lik koji je pocetkom '30-ih zavrsio West Point, batalio oficirsku karijeru i postao profesionalni diplomat: zaposlenik u prvoj americkoj ambasadi u CCCP, neke tamo 1934, obaska visoko drustvo, taj rad (udao rodjenu sestru vise nego uglednog takodje diplomatu po imenu Charles Bohlen), vodja americke misije tokom WW2 kod masovnog ubojice Tita (Zapadnobalkanija), inicijator i jedan od osnivaca CIA, u vreme kada je CIA zaista trebala Americi i kada nije bila ono sto je postala posle, inicijator i jedan od osnivaca Glasa Amerike...

Kome je presudio 1 senator po imenu Joseph McCarthy sa sve svojom комитејом...

I J. E. Hoover-om...

I John Foster Dulles-om

I koji je govorio i to kako treba: ruski, francuski, nemacki, spanski, srpski, italijanski, bugarski, slovenacki...

I koji ce, ako nista drugo, ostati zapamcen po:

Ako vec nece kao pisac, a trebalo bi:

Charles-Thayer-Guerilla.jpg

I jos poprilicno toga, na zalost skrajnutog i danas...

 

Jer: IMAMO RESENJE, PROVALILI SMO, OTKRILO SE KO JE PRAVI KRIVAC ZA PERL HARBUR!!!

Operation-Snow-Russia-Pearl-Harbor.jpg

 

Ili, kako su Staljin, KGB, ukratko Rusitm, dakle komunjare, bizantinci, itd, itd.., naveli Japan i Ameriku da se zavade, zarate, a ne bi li se obezbedili od japanskog napada buduci da su morali da se akaju sa Nemackom...

Ruzveltova komunjarska administracija i - Harry (Dexter) White, jedan od najblizih Morgenthau-ovih saradnika, spijuncina i komunjara koji ih je zavadio po zadatku..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...