Jump to content
IGNORED

Revizionizam, ili svakim danom sve vise napredujemo...


namenski

Recommended Posts

On 30.4.2021. at 3:39, namenski said:

Izvestaj Karla J. Burckhardt-a, visokog komesara Lige naroda, o sastanku sa Hitlerom, 11. avgusta 1939. godine.

Berchtesgaden.

(Izvod, prevod na engleski)

Pravo sa sastanka, Burckhardt je otputovao svojoj kuci u Bazel i odmah sutradan, 12. avgusta 1939. o sastanku je obavestio Rodzera Makinsa i Pjera Arnala, britanskog, odnosno fancuskog predstavnika u Ligi naroda...

 

 

 

 

Jel iz ovoga treba da zakljucimo da sa Englezima nije uspeo da se dogovori o sporazumu o nenapadanju?

Ah, ti Englezi, stvarno im se ne moze verovati.

Eto, izgleda da je vise srece imao sa prinudnim planom B i Rusima.

Istorija nas uci da Hitler ovo ocito nije uzeo za zlo Englezima, pa ih je nedugo posle velikodusno "pustio" da se izvuku u Dankerku. Eto, presekao Okam!

Nema potrebe da ovde dokazujes sta je bio Hitlerov glavni cilj, nije ga krio, niti to iko sa sposobnoscu citanja, slusanja i elementarnog zakljucivanja dovodi u pitanje.

A to sto je SSSR prihvatio sporazum o nenapadanju, a iz ovog izvora saznajemo da Englezi nisu, sta tacno treba da nam pokaze? Mudro vodjstvo SSSRa i neodgovorne, nesposobne i naivne Engleze sto umesto da potpisu sporazum o nenapadanju i sacekaju unistenje SSSRa, izlazu svoje gradjane sasvim izvesnoj pretnji rata i pogibelji?

 

Jel si ti to sada presao na izvodjenje argumenata sa stanovista suprotnog od svog da pokazes da si I tu nadmocniji? 

Kako je vlada Jugoslavije trebalo da postupi pod pritiskom Hitlera? Kao mudro rukovodstvo SSSRa ili onako kako je postupila?

Link to comment

Ako je moguce bez 300.000 dokumenata. kako je vlada Jugpslavije trebalo da odgovori na Hitlerove napade? Sta god sto je odgovor, mozes da kazes i sta bi Staljin uradio da je bio predsednik vlade jugoslavije.

 

 

Link to comment

Jer koliko sam video, naucili smo da je SSS5r mogo da opstane samo zato sto je Najbolji of svih Staljin  bio na celu. Jel to moguce? Ako je to tacno, a ja mislim da nije, sta to znaci, da nasa sovjetska braca nisu sposobna za....pa ne znam, demokratiju..ili bilo sta sto nije ajd da ne kazem vas Putin.

 

Edited by Nesh
Link to comment

Mislim da je vazno za mlade. Ja sam pre hi;ljadu godina se sretao i sa Milosevievim ljubetiljima. I ja ih pitam: Dobro, Jel gresi Milosevic? Kazu, kazu, pa gresi, svako gresi. I ja pitam, pa sta je pogresio, Razmisljaju, ali nisu mogli da nadju gresku. Stvarno je tako bilo, Namenski, ja sam u Zaostrogu bio sa  devojkom koja je predala Titu stafetu (nagradno letovanje Lastavice)

.Siguran sam da ces ti sad da kazes da si je ti primio. Stafetu. Ako, ziv bio! Pozdravejsen!

Edited by Nesh
  • Haha 1
Link to comment

Mislim da je Draza zlikovac, da olaksam Namemskom pregrupisanje. Dakle, bez Hitlera, da cujemo sustinu, sta je trebalo jugoslovenska vlada da uradi. Moze sa slikama, moze Rokossovsky, moze nokti, sve pozitivno.....sta je trebalo uciniti da se i mi kvalifikujemo za antihitlerizam?

Edited by Nesh
Link to comment

Sto bi ti reko jel prestao Nesh (podrzavam :D) ili nestio slicno,, al brate, opusti se, napisi nam ko je ubijao Poljake, ko sto ti znas, slike, kad se rodio ubica, dal je svirao klavir i tako...mislim da to PPP zasluzuje...ne moze pokolj da bude "ja sam reko da je zlocin" daj  detalje da i mi naucimo...ja sam vec reko da nemam pojma....Ubice su ubice. Mozes da napises i sta je bilo sa Zivojinom Pavlovicem. Ko ga je ubio, zasto. Kad. A ako sumnjas, mogu da podelim s tobom knjigu Partizanska opstina Bucumet. Dobro, to nema veze, ja sam protiv Tita, da je dva puta bio narodni heroj, sve bi bilo Ok, ali treci put....toliko puta ga je video samo pokojni Balasevic.

Link to comment

@Nesh-ov periodni sistem... :D 

To kod tebe ide u naletima, spopadne te istorija u nedoba? :) 

 

Izvini, zezam se, prelepo je jutro, prehladno za kupanje, ali ne i da se izadje na vodu par sati: vidimo se kasnije.. :fantom:

 

 

Edit: obavezno!!!

Edited by namenski
Link to comment

Ne begaj. Ti si najbolji od nas. Idi, uzivaj, a onda da nesto naucimo. Ocu sve detalje. ja ne podnosim kraljeve, rukometne svakako ne, a i ostale  bilo da je to aleksandar, Tito ili ovo jadno govno koje bi htelo da bude govno..Dakle, nemas opravdanje, mrzim i kraljevinu i  koomunizam, da ne govorim o fasistima..Udri!

Cenim da Zivojin nije bio fasista, zasto su ga nasi toliko trazili za vreme slavne Uzicke republike....

Link to comment

Da ne bude Serdare, Vojvodo ja sam obican biciklista, nisi u pravu za pustanje Engleza. Mozes da procitas 350 hilada straniuca, to se nije desilo. Tii si navijac I ja sam. Zeljin. Ali samo ispravno. Pre mnogo godina, mozda ce se ove moje Nislije setiti, Zelja je namestao utakmicu, pusta Crtnogorce za titulu protiv Partizana, a mi dobijamo Kup...7-8 godina nisam otisao na utakmicu, a cela sala je navijala za Cetinje kad se igralo, Ukratko0, cekam ovo za Zivojina.

 

  • Haha 1
Link to comment

Pojelo mi post. Evo ja ne hvalim Tita, pojlubite ga svi u dupe kao i ovo govno koje sad vlada. Trostruki narodni heroj, evo ga sad ce ovaj ce ga kandiduje Slina, premijer, Marsal, dozivotejsen, ljubicica, 35 godina sve bilo u redu sve su nas naucili, a onda dosla govna,,,pa kako p[osle 35 godina savrsenstva...Ljuti se Namenski, a ja pitam kako su na prvoj osloodjenoj teritoriji na svetu jurili i nasli i mucili i ubili Zivojina Pavlovica...pa jedino on preteko iz KPJ koju je Staljin postavio, kli stigli su ga, muclili i ubili,,,Zasto? Jel sam ja cetnik  sto to pominjem? Vec rekoh da mi je pojelo post, proguglajte Radomira Veljkovica, uostalom vec sam pisao...dozivotni predsednik, mislim da je Milogled lepo napisao o autoritatizmima....

Gresim ili se ovde pisalo da je samo Staljin mogo u tim uslovima, bla, bla....sramota...znaci 300 milona ili koliko zasluzuju samo bolesnu budalu, pa lepo, ja mislim da ne zas;uzuje ceo narod seronju koga je pijani Jeljcin postavio i samo je zbog toga tamo i ubija i ko ima 0.5 posto....namenski8, odgovori mi ovo za Pavlovica, ocu sve detalje kao sto ti umes..izvinjejsen....Ispravite pravopisne i logicke greske...

\

Vidim sta sam sve pogresio, citiracu starijeg kolegu:

Gledajte nas  s paznjom, ne smetnite s uma da ce greske drame popraviti gluma,

 

Edited by Nesh
  • +1 2
Link to comment



 
Jel iz ovoga treba da zakljucimo

sta bi Staljin uradio

da opstane samo zato sto

svako gresi.

Dakle, bez Hitlera, da cujemo sustinu, sta je trebalo

pokojni Balasevic

za vreme slavne Uzicke republike

namestati utakmicu

pijanom Jeljcinu?


Writers Digest

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Da cestitam sebi, po ko zna koji put...:kecman:

 

1 hour ago, čekmeže said:

Molim da se rezultati forumskih glasovatelja™ proslede nadležnim ruskim (sovjetskim) institucijama kako bi se dalje doprinelo procesu vraćanja imena gradu na Volgi.

 

 

On 21.2.2021. at 9:59, namenski said:

:kecman: Da cestitam sebi - dobio sam opkladu sa samim sobom, tipujuci koji istinitm posveceni, politicki i eticki beskomppromisni lik ce da tresne i po ovom uradku...

Bilo je samo pitanje vremena :D 

A u stvari, radi se o pojavi svojevremeno tako poznatoj i popularnoj u srpskim palankama, liku koji dodje na sahranu u dobru kucu, pristojnih, izistinski lepo, gradjanski vaspitanih ljudi, ljudi od reda, istinski ozaloscenih, kojima zaista, ali zaista ne treba pricati o tome da je, eto, pokojnik imao i mana, i tresnuti - kao ovaj kvotovani gore - 'aaaaaa, tu kao tugujete, kose pocupaste, a cutite, ne smete kao ja da glasno kazete da je pokojnik tada i tada bio u kupleraju....'

Ljudi se u takvim situacijama nemo pogledaju pogledom koji znaci ma pusti budalu...

 

Naravno, radi se o odsustvu elementarne drustvene inteligencije, obzira u krajnjoj liniji: ljudi su ovde par dana u nazad, izneli svoja najintimnija dozivljavanja, dozivljavanja kojima je sam ĐB bio samo neka vrsta muzicke pratnje: sta god i kako god, ne samo na forumu, naravno, pokazalo se da je ziv, postoji jos uvek duh nekog jucerasnjeg sveta, da su iskreno, duboko i intimno pogodjeni i da nije ni vreme ni mesto gurati im prst u oko.

Naravno, sve bi bilo mnogo drugacije da je klip bio - makar samo elementarne pristojnosti radi - propracen barem jednom jedinom recenicom: ovako, izgleda kao grudva blata zlobno zavitlana nekome u lice.

 

To se, jednostavno, u dobrim kucama - ne radi.

 

Ili, skraceno, koji будак moras da budes da umesto iole suvislog posta i bilo kakvog komentara, uletis sa preporukom :isuse: iz prvog kvota i problematiku svedes na danasnju Rusiju, Putina i sve sto uz to ide...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...