Jump to content
IGNORED

Revizionizam, ili svakim danom sve vise napredujemo...


namenski

Recommended Posts

2 minutes ago, Luther said:

 

Zločinci ne spasavaju svet nego ga čine gorim nego što bi bio bez njih. Efikasnost kontraobaveštajnog rada NKVD smo videli 22.06.1941. To što im se ti "diviš do imbecilnosti" je tvoj problem. Nemačko-Sovjetski pakt je delimično pomogao Sovjetima ali je zato osigurao leđa Hitleru da napadne i gotovo uništi demokratski deo Evrope. Teza da bi nacisti vladali svetom samo da su osvojili Moskvu ti je šuplja i osporili su je relevantni istoričari. Osvojio je i Napoleon Moskvu pa je propao. 

Kako te bre nije barem malo sramota?

Nista Minhen, nista sovjetski pokusaji, do zadnjeg trenutka, da privole taj demokratski deo Evrope na saradnju protiv Hitlera, nista Minhen?

Fuj bre... 

 

Link to comment
3 minutes ago, namenski said:

Kako te bre nije barem malo sramota?

Nista Minhen, nista sovjetski pokusaji, do zadnjeg trenutka, da privole taj demokratski deo Evrope na saradnju protiv Hitlera, nista Minhen?

Fuj bre... 

 

 

Jedini je "fuj bre" za onoga ko masakr 26000 zarobljenika svodi na "odnose" (i zašto se ne podnose). Sve si o sebi rekao, nemam šta da dodam.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Luther said:

 

Jedini je "fuj bre" za onoga ko masakr 26000 zarobljenika svodi na "odnose" (i zašto se ne podnose). Sve si o sebi rekao, nemam šta da dodam.

Mene bi cudilo da imas: osim pljuvanja mene i besramnog ucitavanja o svodjenju za odnose - ni reci na temu...

Ukratko: ogavno.

Link to comment
13 minutes ago, namenski said:

Mene bi cudilo da imas: osim pljuvanja mene i besramnog ucitavanja o svodjenju za odnose - ni reci na temu...

Ukratko: ogavno.

:D

Namenski, šampion pasivne agresije. Prvi kažeš da treba da me je sramota i fuj bre a onda ja tebe kao pljujem. Uživaj ti u svojoj verziji istorije i revizije i čega god želiš. Možeš i poseban forum da napraviš pa da se dopisuješ sam sa sobom i sebi šalješ pisma podrške i razumevanja. Ne znam kako to nikome nije palo na pamet do sada.

Link to comment

Нарoдный Kомиссариaт Bнyтренних Дел СССР 

НКВД СССР

Ponekad i Наркомвнудел

Ministarstvo unutrasnjih poslova CCCP.

Aj bas malo da vidimo: ministarstvo pod koje spadaju milicija, sumari, vatrogasci, obezbedjenje zeleznica, GULAG naravno, itd, itd, ali i - granicne jedinice.

Na kopnu, moru u vazduhu.

Koje sabajle 22. juna 1941. primaju prvi udar Nemaca i vode sa njima prve borbe.

Oko 170,000 ljudi takozvanih Пограничные войска НКВД СССP.

Zacudo - ne beze.

Tod 22. juna 1941. sa Nemcima se prvi kace 47 kopnenih i 6 pomorskih pogranicnih otseka/odreda NKVD.

Po (zapadnim) podacima do 15. oktobra 1941, opste usvojenog kao najtezeg dana rata jedinice NKVD zustavljaju, prikupljaju preko 650,000 pripadnika razbijenih jedinica PKKA koji lutaju posle uzasa leta 1941, koji su se izvukli iz obruca, sredjuju ih i upucuju u jedinice, i - ovo su precizne (koliko se zna) brojke - od tog broja zadrzavaju 1,505 spijuna, 308 diverzanata, 2,643 panicara, 3,987 siritelja laznih vesti i ostalih 4,737...

Uz uzasne pratece dogadjaje, na veliko opisivane u literaturi, poput razoruzavanja grupa koje su se probile iz nemackog obruca, da bi pripadnici tih istih grupa, samo par dana kasnije, razoruzani, ponovo dospeli u nemacko okruzenje i bili masakrirani.

To sovjetska literatura, izvori ne kriju.

I ne treba da kriju: desavanja na Istoku leta i jeseni 1941. izmicu svakoj racionalnoj analizi, ali utoliko pre podrazumevaju minimum truda da se barem pokusa da vidi, razume, skonta sta i kako...

Jedno se ne spori: jedinice NKVD su odigrale znacajnu ulogu u konsolidaciji sovjetskog fronta i vracanju borbenog morala, na stranu sto su i same itekako ucestvovale u borbama.

U odbrani Lenjingrada ucestvuje 41-я отдельная бригада конвойных войск НКВД.

Sve dok nije anihilirana.

U odbrani Staljingrada i to u presudnim momentima i na presudnim mestima bitke ucestvuje 10-я стрелковая дивизия внутренних войск НКВД...

Kada je vracena na istocnu obalu Volge radi popunjavanja divizija ima - 218 ljudi.

Mislim, toliko je od nje ostalo.

1944. pa na dalje ucestvuje u gonjenju i unistavanju bandi, medju kojima i onih koje se danas u Ukrajini ubrajaju u oslobodilacke.

 

Na sve to NKVD rukovodi sovjetskim partizanskim pokretom u nemackoj pozadini: ko god imalo zna o razmerama i znacaju tog pokreta, znace i o kakvom se i kolikom organizacionom poduhvatu radi...

 

Mislim, zlocinacka ili ne - ja bih bio oprezan izjednacavajuci je sa SS-om...

 

Ili, mozda - tako treba, takve su direktive..

Jer Putin, jer Rusija...

 

 

Link to comment
14 minutes ago, Luther said:

:D

Namenski, šampion pasivne agresije. Prvi kažeš da treba da me je sramota i fuj bre a onda ja tebe kao pljujem. Uživaj ti u svojoj verziji istorije i revizije i čega god želiš. Možeš i poseban forum da napraviš pa da se dopisuješ sam sa sobom i sebi šalješ pisma podrške i razumevanja. Ne znam kako to nikome nije palo na pamet do sada.

Svi ovde znaju kakav je gad namenski, nisi morao ponovo da se trudis.

Nego, 'ajde odgovori na:

Quote

Nista Minhen, nista sovjetski pokusaji, do zadnjeg trenutka, da privole taj demokratski deo Evrope na saradnju protiv Hitlera, nista Minhen?

Ili ces opet da opletes po zlom staljinisti i pasivno agresivnom namenskom?

 

Inace, da te obavestim, da se ne mucis: podivljam, popizdim kada u problemaatici i pokusaju razgovora na ove teme naletim na likove poput tebe, spremne na svaku vrstu licne diskvalifikacije, ali utoliko manje spremne i sposobne za ovo podvuceno....

 

A sada - odjebi.

Link to comment
1 hour ago, Luther said:

 

Zločinci ne spasavaju svet nego ga čine gorim nego što bi bio bez njih. Efikasnost kontraobaveštajnog rada NKVD smo videli 22.06.1941. 

Po tebi ne bi bilo gore da je Nemačka pobedila SSSR?

Ne vladaš terminima, ili se vadiš? 

 

 

1 hour ago, Luther said:

Nemačko-Sovjetski pakt je delimično pomogao Sovjetima ali je zato osigurao leđa Hitleru da napadne i gotovo uništi demokratski deo Evrope. 

 

Očekivano je da će komunistička zemlja da se bavi interesima kapitalističkih zemalja, zarati s Nemcima i spreči napad na njih?

Kao što sam rekao:

  

3 hours ago, duma said:

Istoriju treba sagledavati kroz činjenice, a ne analizirati ko je bio dobar momak, a ko loš. Sve ostalo je u domenu propagande. 

Da li stvarno misliš da Ribentrop-Molotov nije značajno odmogao Nemcima da osvoje Moskvu?

Ti polemišeš sa tezom da je SSSR bio ovakav, ili onakav i ignorišeš činjenice, jer se ne uklapaju u tvoje plitke stavove.

 

1 hour ago, Luther said:

Teza da bi nacisti vladali svetom samo da su osvojili Moskvu ti je šuplja i osporili su je relevantni istoričari. Osvojio je i Napoleon Moskvu pa je propao. 

 

Koji su ti ti istoričari? Na osnovu čega to zasnivaju? Da bi po padu Moskve i Lenjingrada SSSR uspešno nastavio borbu, ili na masovnom ustanku u Francuskoj, Danskoj i Poljskoj? Ovo prvo je malo verovatno, a drugo je smešno.

Edited by duma
Link to comment
3 minutes ago, namenski said:

Svi ovde znaju kakav je gad namenski, nisi morao ponovo da se trudis.

Nego, 'ajde odgovori na:

Ili ces opet da opletes po zlom staljinisti i pasivno agresivnom namenskom?

 

Inace, da te obavestim, da se ne mucis: podivljam, popizdim kada u problemaatici i pokusaju razgovora na ove teme naletim na likove poput tebe, spremne na svaku vrstu licne diskvalifikacije, ali utoliko manje spremne i sposobne za ovo podvuceno....

 

A sada - odjebi.

 

Tražiš od mene nemoguće. Kako da istovremeno odgovaram na pitanja i odjebavam? Javi se kad rešiš ovaj problem. 

Link to comment
2 minutes ago, duma said:

Po tebi ne bi bilo gore da je Nemačka pobedila SSSR?

Ne vladaš terminima, ili se vadiš? 

 

 

 

Očekivano je da će komunistička zemlja da se bavi interesima kapitalističkih zemalja, zarati s Nemcima i spreči napad na njih?

Kao što sam rekao:

  

Da li stvarno misliš da Ribentrop-Molotov nije značajno odmogao Nemcima da osvoje Moskvu?

Ti polemišeš sa tezom da je SSSR bio ovakav, ili onakav i ignorišeš činjenice, jer se ne uklapaju u tvoje plitke stavove.

 

 

Koji su ti ti istoričari? Na osnovu čega to zasnivaju? Da bi po padu Moskve i Lenjingrada SSSR uspešno nastavio borbu, ili na masovnom ustanku u Francuskoj, Danskoj i Poljskoj? Ovo prvo je malo verovatno, a drugo je smešno.

 

Sve u svemu videli smo kako je NKVD spasavao demokratiju u Evropi tamo gde je kročila njegova čizma. A videli smo i kako je NKVD postreljao i zatočio masu sovjetskih oficira i tako spasao Evropu i svet. 

 

I ne znam zašto mi stalno postavljaš glupava pitanja šta bi bilo boje ili gore. Za navlačenje na ban treba biti malo inteligentniji.

Link to comment
42 minutes ago, Luther said:

Tražiš od mene nemoguće. Kako da istovremeno odgovaram na pitanja i odjebavam? Javi se kad rešiš ovaj problem. 

 

20 minutes ago, Luther said:

I ne znam zašto mi stalno postavljaš glupava pitanja šta bi bilo boje ili gore. Za navlačenje na ban treba biti malo inteligentniji.

Luther diskutujetm :laugh:

Link to comment
2 hours ago, Luther said:

Efikasnost kontraobaveštajnog rada NKVD smo videli 22.06.1941.

Jel' ti znaš razliku između kontraobavještajne i obavještajne službe i ko se uopšte čime bavi?

53 minutes ago, Luther said:

A videli smo i kako je NKVD postreljao i zatočio masu sovjetskih oficira i tako spasao Evropu i svet. 

Kavu masu sovjetskih oficira?

Link to comment
2 hours ago, Luther said:

Efikasnost kontraobaveštajnog rada NKVD smo videli 22.06.1941.

Ovo nema veze sa Lutherom, mislim moja replika: obavestajna sluzba CCCP, mada razni Lutheri ne prave razliku izmedju NKVD i GRU, ali zar je to pa vazno, 1941, a i decenije pre toga je priznato najefikasnija obavestajna sluzba svog vremena.

Ukljucujuci tu i sam WW2.

To je barem lako proveriti, doduse ne u Ginisovoj knjizi rekorda.

Ali, ima jedan deo koji se precutkuje, a razni lutheri i andurili, nesh :D se izuzima tesko da do njega mogu i da dobace.

Ajde onako malo da se zezamo, podsetimo, razmera dilema kojima je uoci nemackog napada izlozeno sovjetsko vodjstvo na celu sa Staljinom i pijanim Zukovom kao nacelnikom Generalstaba.

Dakle, random:

- Cercil u svojoj cuvenoj i nasiroko rasparcavanoj depesi Staljinu obavestava ovoga da iz pouzdanih izvora zna da je posle jugoslovenskih dogadjaja - misli se na 27. mart - nekoliko nemackih oklopnih divizija curiknuto sa puta u Poljsku i vraceno nazad. Sa sve nadom da ce njegova ekselencija drug Staljin znati da ceni vrednost te informacije.

Staljin ili ne - tek u Moskvi postoje ljudi koji znaju da cene vrednost informacije - na stranu sto ih imaju i kvalitetnijih od Cercila - ali se slucajnotm prenebregava jedno: u tom trenutku na celom svetu ne postoji covek koji bi vise od Cercila bio zainteresovan da se Nemacka i CCCP - pobiju.

 

- krajem maja 1941, dakle manje od mesec dana pre napada na CCCP covek #2 u Nemackoj, po imenu Rudolf Hes seda u avion i - leti za Britaniju. Na stranu sva desavanja oko pozadine Hesovog leta u Britaniju, sta bi i kako taj gest trebalo da tumace i kako na njega da gledaju u - Moskvi.

Osim na tada jedino moguci nacin: kao (jos) jedan pokusaj da ih se ostavi same, oci u oci sa Nemackom, sa sve opravdanom sumnjom da je tesko verovati da je neko kalibra 1 Hesa seo u avion polulud, nego da je - naprotiv - odleteo tamo sa zadatkomtm, misijom takoreci....

 

Ali, jebiga, wiki, gardijan... 

Link to comment
20 minutes ago, apostata said:

Jel' ti znaš razliku između kontraobavještajne i obavještajne službe i ko se uopšte čime bavi?

Kavu masu sovjetskih oficira?

 

5marshals_01.jpg

 

The first five Marshals of the Soviet Union in November 1935. (l-r): Mikhail Tukhachevsky, Semyon Budyonny, Kliment Voroshilov, Vasily Blyukher, Aleksandr Yegorov. Only Budyonny and Voroshilov survived the Great Purge.

 

Što se tiče prvog pitanja, ono je nebitno. Ovde se veliča zločinačka NKVD, kao oni su spasili svet i svaki put prevarili naciste, mada su istovremeno oslabili sovjetsku armiju osim ako ne misliš da ju je ovo ojačalo: The purge of the Red Army and Military Maritime Fleet removed three of five marshals (then equivalent to four-star generals), 13 of 15 army commanders (then equivalent to three-star generals),[59] eight of nine admirals (the purge fell heavily on the Navy, who were suspected of exploiting their opportunities for foreign contacts),[60] 50 of 57 army corps commanders, 154 out of 186 division commanders, 16 of 16 army commissars, and 25 of 28 army corps commissars.[61]

 

Možda ovi brojevi za tebe nisu "masa", činjenica je da su verovatno manji od drugih zločina koje su počinili.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...