Jump to content
IGNORED

2019 Rugby World Cup


pasha

Recommended Posts

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • pasha

    42

  • vorda

    8

  • borris_

    5

  • levi

    4

Top Posters In This Topic

 Alal vera Englezima za ovo ! Da nisu poklonili onaj esej iz auta moglo bi se reći da su imali perfect game....Igrati odbranu onako visoko protiv NZ jeste dobar način da se isti pobede, ali koncetracija i snaga koja je za to potrebna je gotovo nadljuska...brutalna dominacija...ali brutalna !

Link to comment

Pa ostaje cudno za mene zasto NZ nije igrao malo vise sutem, npr,. graberima po zemlji da iskoriste englesku odbranu na granici ofsajda koja je brzo iskakala i neutralisali brze akcije nz.

Drugim problem je bio rak gde su englezi bili bolji a to je deo igre u kojoj dominira NZ.

Mislim da ce JA u finale i da ce Englezi mnogo teze to pobediti.

Link to comment

 Ne znam za šuteve...možda si u pravu, u prvom poluvremenu su par puta probali, nije išlo ni to. Jednostavno su suviše verovali u svoj game plan i u to da će se Englezi raspasti pred kraj. Ne treba ni zaboraviti da su imali jak momentum posle izmena prve linije prekinut onom ćuškom Retaleka na Farelu, dosta bitan detalj utakmice.

 JA- Vels ? Ili pobeda JA sa 30 razlike, ili minimalna Velsa...Južna Afrika izlazi sa potpuno istom taktikom kao protiv Japana, dakle samo jedna dimenzija: skram, aut, mol iz auta i to prenaglašeno posle izmena od 60-tog min...ako to ne prođe, plan B ne postoji...

 Slažem se da ako prođu u finale da će biti blagi favoriti protiv Engleza.

Link to comment

Slabo su koristili suteve po zemlji. Kada iskoce englezi da ih hvataju na dodavanjima i trku trebali su da idu na kratke suteve po zemlji i da ulecu englezima iza ledja tako.

Uopste sutevi su im bili cesto nelogicni tokom utakmice.

Link to comment

Pre SP bih rekao Juzna Afrika.

Kada sam odgledao mec protiv NZ u 1/2 finalu nisam tako siguran.

Ne znam koliko je JA taktizirala u 1/2f portiv Velsa. Ako je ono najvise sto mogu onda je Engleska favorit.

 

NZ je ocekivano rabucala Vels u mecu za tece mesto.

 

Sutra SK 1 od 9.55 veliko finale Engleska-Juzna Afrika.

Veliko rivalstvo koje vuce korene iz Burskih ratova.

Link to comment

zašto broje phase 5, phase 6, phase 7 itd itd?

samo stat kozmetika ili to ima nekog uticaja na igru, npr posle nekog broja gube posed ili tako nešto?

 

na 3:12 Novi Zeland ima 2 uzastopna pasa u napred. Prvo dodavanje je skoro pa lateralno, ali drugi je baš očigledno unapred. Sudija stoji udaljen 3 metra i ne sudi ništa :D

Link to comment

U ovom kodu ragbija broj napada ne igra ogranicavajucu ulogu vise je statisticki podatak merenja trajanja napad.

Kod rabija 13 broj napada igra ulogu.

 

Sudija na terenu cesto ne moze da vidi bas dobro ako je lopta kratka da li marginalno ide napred.

Ali ako bi iz takve akcije bio postignut esej bio bi ponisten gledanjem snimka.

Link to comment
16 minutes ago, Fakundo Sava said:

Gledam snimak meča i nervira me Lončarević uopšte ne pokušava da pojasni neko pravilo o taktici da ne pričamo, kao da ragbi gledamo svakog dana 

meni ovaj ima glas ko da ce da se zaplace svakog trena.

al najgori su sa arene. 1 lik je sa foruma, mnogi zna al dikcija nula

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...