Jump to content
IGNORED

Srbin jahao dinosaurusa po Staroj Planini


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

1 hour ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Seems legit

 

Poslusajte njegova predavanja i intervjue, ljudi vole da ga slusaju, jako trezveno zbori. Navodi puno podataka i dobro objasnjava. On nije ni Srbin pa se ne moze reci da se bavi nekom mitomanijom. Kaze da su srpski profesori istorije prodane duse koji se i dalje drze te teorije o doseljavanju u 7 veku po svaku cenu iako ima puno dokaza  da to nije tacno.. I on nema nikakve veze sa dereticem i njegovim lupetanjem..

Link to comment
  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Marvin (Paranoid Android)

    14

  • Meazza

    10

  • mareeee

    10

  • radisa

    9

Ne bavi se nikakvom mitomanijom osim sto ubedjuje publiku u izmisljotine. Narocito taj argument zvuci unedljivo kako su istoricari prodane duse i verovatno isprani mozgovi pa za neprijatelja prekrajaju sopstvenu istoriju.

Link to comment
8 minutes ago, nera said:

pa za neprijatelja prekrajaju sopstvenu istoriju.

I vucic radi za neprijatelja pa sto ne bi i oni? Tako su njih ucili njihovi profesori i pretpostavljam da nece da priznaju da su pogresili..

Link to comment
3 minutes ago, mareeee said:

I vucic radi za neprijatelja pa sto ne bi i oni? Tako su njih ucili njihovi profesori i pretpostavljam da nece da priznaju da su pogresili..

 

3ABEPA! 

 

Nemoj vise zivota ti. Narocito ne sa tim argumentom kako nema dokaza o seobi i kako je ceo svet resio da izmisli istoriju Srba ne bi li postigli... nesto... zbog necega... pa onda jos i domaci istoricari izdajnici. Plus valjda svi sto su ikada nesto zapisali na te teme su racunali da ce nekad u buducnosti biti potrebno da se Srbi ubede u laznu istoriju. 

 

 

Link to comment

@nera 

Bilo je uvek seoba ali  tipa 20 % stanovnistva a ne sve djuture na novo otkriveni balkan :D  E, poslusaj ga malo na you tubu, ti bi trebala sa njim da se raspravljas a ne sa mnom jer je on taj koji nesto tvrdi a ti hoces da opovrgnes njegove tvrdnje

Link to comment

Deluje odlično... Našao random lupetanje na nekoj tribini...

 

https://www.dnevno.rs/istorija/ko-su-nam-stvarno-bili-preci-da-li-je-postojalo-doseljavanje-slovena-i-ko-je-najstariji-narod-na-balkanu/

 

da vidimo:

 

Quote

Turska, koju su tada zvali “bolesnikom sa Bosfora”, održavana je “na aparatima” samo da Srbija ne bi dobila svoju državu. Zašto? Zato da bi se Rusiji zaprečio izlaz na Jadran. Velika Britanija imala je politiku “Balans of the power” i nikada nije htela da dozvoli da neka država, pa bila to Francuska ili Nemačka ili Rusija, postane toliko jaka da ugrozi njene interese

Znači, ako Srbija dobije državu, koja je u to vreme,(a uzgred i nikad) nije mogla da se graniči sa Rusijom, pa da Rusija ima izlaz na more preko Srbije, Rusija će dobiti izlaz na more? Odličan zaključak... Koga ne mrzi, svojevremeno je Manc objašnjavao na istoriji to oko izlaska Srbije na more, kao geostrateški problem okolnih zemalja, i koliko se sećam, to nije imalo veze sa Rusijom... Nekako, više verujem Mancu...

 

Quote

Možda i poslednja velika pobeda austrougarske diplomatije bilo je stvaranje albanske nacije od heterogenih plemena koja se nisu međusobno razumela, imala su četiri veroispovesti i različite jezike. Takvu jednu “masu”, koja je bila lojalna svakom okupatoru, oni su pretvorili u naciju samo zato da Srbija ne bi izašla na more

Aha, stvorili su Albaniju, da zajebu Srbiju... Ima istine neke u tome da je stvorena da Srbija ne izađe na more, ali... Uzgred "Masa lojalna okupatoru" meni zvuči, onako, šovinistički... Recimo, šta lik misli o masi lojalnoj okupatoru u Srbiji 1943? bojim se da nećemo saznati...

 

Quote

Naveo je da akademik Franjo Šanjek, teolog i istoričar koji je doktorirao na Sorboni, piše da su Hrvati na Balkanu od kamenog doba, a prof. dr Bisera Solić Buskailo, najveći bošnjački autoritet za jezike, tvrdi da su i Bošnjaci autohtoni. Muftija Zukorlić u svojoj knjizi “Drevna Bosna” ističe da su Sandžaklije i Bošnjaci autohtoni, kao što tvrdi i za Albance.

– Proizlazi da su svi autohtoni osim Srba, što je, naravno, netačno – kaže istoričar.

Šarić je kazao da nije istinita tvrdnja da su Srbi bili pod Turcima 500 godina. Podsetio je da je poslednji srpski car Jovan Nenad ubijen u zasedi 1527. godine. Srbi su potpali pod Turke tek 1545, a od tada pa do Karađorđevog ustanka prošlo je 300 godina. Nijedan metar Srbije nije bio 500 godina pod Turcima.

Dakle, nađe random likove koji nešto tvrde, koji imaju svoju agendu u tim tvrdnjama, a koja nema veze sa stvarnošću, pa onda tako potkrepljuje tvrdnje...

 

Ovo o Jovanu Nenadu je poebno biserno... Srbija je pala pod Tursku vlast padom Smedereva 1459, to piše u Istoriji... Car Jovan Nenad je bio car oko godinu dana, i to tako što se sam proglasio carem... Imao je veliku vojsku, ali se sve to raspalo... Najveći Srbi tog doba su radili za Ugare... Ja ne znam šta on uzima kao pad Srbije 1545, tad su Turci bili osvojili današnju Vojvodinu, ali Vojvodina nikada nije bila u sastavu Srbije pre toga u nekom značajnijem i dužem periodu, osim po nekim delovima, koji su dobijani u miraz i gubljeni... Velikaši srpskog porekla jesu vladali tamo, ali, u ime Ugarskih kraljeva...

 

Da, srbija nikad nije bila 500 godina pod Turcima, ako Makedonija nije Srbija(1371-1912) :fantom: Odrče se osvojenog u Balkanskim ratovima, sramota...

 

 

Link to comment
15 hours ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Da možemo da merimo patku sa Albancima jer oni tvrde isto?

 

Ne znam koliko je olakšavajuća okolnost, ali raširenost prihvatanja ilirske bajke u Albanaca nikad nećemo dostići.

Link to comment
7 hours ago, radisa said:

Znači, ako Srbija dobije državu, koja je u to vreme,(a uzgred i nikad) nije mogla da se graniči sa Rusijom, pa da Rusija ima izlaz na more preko Srbije, Rusija će dobiti izlaz na more? Odličan zaključak

Mislio je da ce Rusija da ima izlaz na more preko Srbije jer nas je zapad smatrao velikim saveznicima sa rusima i da sve delimo, sto je nase to je i njihovo :rolleyes: uopste ne mora da bude geografski spojena..

7 hours ago, radisa said:

Srbi su potpali pod Turke tek 1545, a od tada pa do Karađorđevog ustanka prošlo je 300 godina

Pitaj ga sta je mislio pod time, ali ovde je napisao  SRBI a ne srbija, verovatno je mislio da svi srbi podpadnu pod turke gde god se nalazili ukljucujuci i one u ugasrkoj..

Link to comment

Mislim šta i da se nepobitno dokaže da su Srbi bili na prostoru Balkana i pre 7000 godina, šta možemo da uradimo s tom informacijom? Da je uramimo kao diplomu i slikamo se? :D

Link to comment
9 hours ago, mareeee said:

Poslusajte njegova predavanja i intervjue, ljudi vole da ga slusaju, jako trezveno zbori. Navodi puno podataka i dobro objasnjava. On nije ni Srbin pa se ne moze reci da se bavi nekom mitomanijom. Kaze da su srpski profesori istorije prodane duse koji se i dalje drze te teorije o doseljavanju u 7 veku po svaku cenu iako ima puno dokaza  da to nije tacno.. I on nema nikakve veze sa dereticem i njegovim lupetanjem..

 

"Dejan Lučić i Goran Šarić: Velika zavera protiv Srba - od antike pa do danas", jedan od glavnih naslova u vezi sa njime. Mislim, nije mi jasno kako neko može da se smatra poluozbiljnim naučnikom a da po youtubeu mantra o zaverama protiv Srba iz doba Helena, pa sve sa Dejanom Lučićem, aman.

 

Inače, reči "ima puno dokaza da to nije tačno" me stvarno intrigiraju. Kako ti, ili ljudi danas, poimaju reč "dokaz", pa još navođenje da "ima puno dokaza"? Može neki primer? Živo me interesuje postoje li neki naučno prihvaćeni istorijski zapisi koji ukazuju na ovo, ili reči "ima puno dokaza" znače "on je rekao nešto A, B i C što je meni zazvučalo interesantno, donekle ima smisla, on je ubeđen u to što je rekao a i ja bih voleo da je tako"?

 

 

4 minutes ago, Time Crisis said:

Mislim šta i da se nepobitno dokaže da su Srbi bili na prostoru Balkana i pre 7000 godina, šta možemo da uradimo s tom informacijom? Da je uramimo kao diplomu i slikamo se? :D

 

Ovo je deo koji i meni izmiče.

Link to comment
4 minutes ago, Time Crisis said:

Mislim šta i da se nepobitno dokaže da su Srbi bili na prostoru Balkana i pre 7000 godina, šta možemo da uradimo s tom informacijom?

 

On ne pokusava da dokazuje da su bilo srbi ili hrvati ili bugari bili tu pre 7000 godina nego da kaze da je ta teorija ili bolje reci hipoteza o doseljavanju slovena u 7 veku izmisljotina bez cvrstih dokaza, koju je plasirala Austrougarska da bi pokazala da balkan ne pripada nama nego nemcima. Pa nemci su nas napali u oba svetska rata, to je dokaz da su hteli na balkan.. Prvi svetski rat je poceo NAPADOM NEMACA  NA SRBIJU..

Link to comment
5 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Živo me interesuje postoje li neki naučno prihvaćeni istorijski zapisi koji ukazuju na ovo, ili reči "ima puno dokaza" znače "on je rekao nešto A, B i C što je meni zazvučalo interesantno, donekle ima smisla, on je ubeđen u to što je rekao a i ja bih voleo da je tako"?

 

On navodi izvore u emisijama, poslusaj ga, ali  ja necu istrazivati te izvore  mozete vi..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...