Jump to content
IGNORED

Srbin jahao dinosaurusa po Staroj Planini


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Game of Thrones i šajkača nešto nešto:

 

c3m6rkg.jpg

 

Razgovor inspirisan naravno o iskopavanju Župske Venere.

 

I naravno ovaj rudnik zlata, candle od kandilo, dakle QED, ceo thread je...

 

 

"Odgovor može biti samo jedan"

Link to comment
  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Marvin (Paranoid Android)

    14

  • Meazza

    10

  • mareeee

    10

  • radisa

    9

@Marvin (Paranoid Android) Mnogo jak thread. Dođe, nalupeta, zapali vatru, neko vreme se brani odgovorčićima pa pređe na "neka svako razmisli", "sigurno je", "ti si lažni profil, znači grešiš", "logično je" i onda nestane. Za to vreme se izređaju svi živi, a rezultat je verovatno dvoje ljudi od trideset učesnika koji će posle nastaviti da vrte priču, svako prema svojim mogućnostima.

Link to comment
54 minutes ago, fonTelefon said:

Da budaletino rodjena je tamo i ima i francusko drzavljanstvo. Procitaj nekada neki naucni rad. Sad u siroj porodici imam i Grka.

Imaš i Francuza i Grka, sa sve pripadajućim pasošima? Pa ti si car.

Link to comment
8 minutes ago, ragasto said:

@Marvin (Paranoid Android) Mnogo jak thread. Dođe, nalupeta, zapali vatru, neko vreme se brani odgovorčićima pa pređe na "neka svako razmisli", "sigurno je", "ti si lažni profil, znači grešiš", "logično je" i onda nestane. Za to vreme se izređaju svi živi, a rezultat je verovatno dvoje ljudi od trideset učesnika koji će posle nastaviti da vrte priču, svako prema svojim mogućnostima.

 

Pa ajde to sumanuto zaključivanje, ali mene fascinira em kognitivna disonanca u svemu, svi se furamo na naše slovenstvo, da smo braća sa Rusima i Belorusima (dok sa Poljacima valjda ne, oni su katolici mamicu im jebem nek im papa jebe decu u dupe) dakle dok god kažeš Rusi, Rusija, slovenstvo, sve je YEAAAAH MAN braća i sestre, ali u isto vreme prija ljudima da misle da su autohtoni sa ovih područja i stariji još od antičke Grčke jer je valjda kul biti "starosedelac", a pri tom govorimo o razdoblju od prošlih 1400 do 6000 godina. Dakle, možemo i jedno i drugo, i braća smo sa Rusima, ali i u isto vreme potičemo tačno odavde, kakva donja/srednja Rusija, Seoba Slovena je čista izmišljotina, mi smo odavde. Mozak će da prihvati sve što mu je drago, iako je suštinski suprotstavljeno jedno drugom.

 

Pri tom, ono, da li zaista ima, i kakve, kvalitativne razlike u tome da smo "ovde" došli pre 1400 ili 6000 godina? To ne dovodi u pitanje "starost" nacije ako se već furamo na zlatne viljuške i svašta, postojali smo mi i pre nego što smo se dogegali ovde, zašto je bitno da smo autohtoni, sa ovog područja? Da možemo da merimo patku sa Albancima jer oni tvrde isto? Ili ima dublji razlog koji mi izmiče?

 

Evo ga ceo thread o Župskog Veneri, šajkači i galebovima, prava riznica sumanutosti

 

 

iskopan je artifakt 6000 godina star, --->>> DAKLE SRBI SU GA NAPRAVILI, žalibože što pre 6000 godina antička Grčka nije postojala, govorimo o Mesopotamiji i klinastom pismu valjda, ali ne, ovo je iskopano na području današnje Srbije, ergo zaključak "Odakle ono dođosmo?" sa mudrijaški podignutom obrvom.

 

I galeb i šajkača, sve je jasno.

Link to comment

To da nismo dosli u 7 veku na balkan govori Goran Saric istoricar koji je sada poznat i u Srbiji. Kaze da je tu teoriju o naseljavanju konstruisala Austrougarska da bi rekla da smo mi samo dodjosi i da nemamo pravo na ovu teritoriju nego da nemcima treba da pripadne balkan jel..  

Link to comment

Ovo je onaj Sikirče koji se i politički angažovao.:s_d:

 

E sad - šta je u glavama ljudi koji se lože na ovakve stvari nisam siguran. Mislim da je u pitanju vrlo širok spektar interesovanja, od "istorija mi je zanimljiva, daj da nešto pročitam" do "izgubili smo od Hrvata, od Šiptara, od svih, mnogo smo sjebani, mora da postoji neki dublji razlog za to". Kognicija sa tim više nema veze, taj neko je odlučio da stiče znanje sa najopskurnijih mesta i da uklapa napabirčene izmišljotine po unapred određenom obrascu. Sećam se da sam Deretićeve knjige viđao i kod ljudi koji nisu zastranili (tu se vukla i Olga Lukić Pjanović, mislim da je ona ženska verzija Deretića), no to je bilo vreme pre interneta.

 

Danas se tako nešto širi mnogo lakše, kratka forma je zavladala i primećuje se da su ljudi koji se time bave prilično u toku. Mislim da i provajderi na telefonima za dinar instaliraju Kurirovu aplikaciju, i vrlo je kratak put od nekog ko kupi pametni telefon da bi mogao da vizuelno komunicira sa rodbinom iz inostranstva do nekog ko prati video snimke o ravnoj zemlji.

 

Onaj lik koji kači Deretićeve snimke je sa tehničke strane ažurirao kanal po pravilima i vidi se da je posvećen (ironija mu nije jača strana pošto je onaj tekst predstavio kao afirmativno mišljenje - i to nešto govori); ravnozemljaši koji štancuju video snimke sa bombastičnim naslovima se produkcijski trude, pitanje je koliko će ih to držati pošto ne verujem da mogu da ostvare dugoročni finansijski benefit. No, snimak ostaje, neko će se u budućnosti aktivirati kako bi posredno nastavio rad...i tako oni preživljavaju godinama.

@Marvin (Paranoid Android)

Link to comment

Eno ga neki majstor na FB grupi Nauka uzvraca udarac Dereticu, od jutros objasnjava kako je Sveti Sava prvi srpski lifecoach i da treba slusati Deretica, a mi koji ne verujemo u sve to smo nazalost ispranih mozgova 😂🤣

Link to comment
5 hours ago, mareeee said:

To da nismo dosli u 7 veku na balkan govori Goran Saric istoricar koji je sada poznat i u Srbiji. Kaze da je tu teoriju o naseljavanju konstruisala Austrougarska da bi rekla da smo mi samo dodjosi i da nemamo pravo na ovu teritoriju nego da nemcima treba da pripadne balkan jel..  

 

 

Kao dokaz za svoju tvrdnju naveo je i usmena predanja.

– Ljudi i danas u Dalmaciji plaše svoju decu Atilom. Zašto bi se taj narod sećao Atile, ako su se s njim mimoišli za dva veka? Zašto se sećamo cara Trojana i njegovih kozjih ušiju, ako smo došli ovde posle pada Rima? Zašto na Kosovu postoji uzrečica „opet će naši mladići u rimske legije“? Zamislite situaciju u kojoj neki Sloven ubija nekog Ilira, i dok ovaj umire, Sloven ga pita: „Kako ti se zvala kraljica koja je vladala pre skoro 1.000 godina? Teuta?“. Odakle nam predanja o Teuti, ako ona nije naša kraljica, zašto bi im bila važna? Na Mljetu i danas postoji predanje o apostolu Pavlu, a on sam u poslanicama piše da je propovedao u Iliriku – nabraja Šarić.

 

 

Seems legit.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...