Jump to content
IGNORED

Srbin jahao dinosaurusa po Staroj Planini


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

U prošlih godinu-dve učestalo primećujem onu glupost o tome da su Srbi autohtoni narod sa Balkana koji je ovde živeo još dok su Adam i Eva šetali rajskim vrtovima.

 

Odakle je ovo tačno počelo? Prosto ne mogu da verujem da je toliko ljudi bilo izloženo mantranjima onog Deretića, pa sve očekujem da je postojao još neki katalizator ove budalaštine. Ljudi nehajno odbacuju Seobu Slovena kao nešto potpuno izmišljeno. Sve i da se kaže da su istorijski podaci o doseljavanju Srba i Hrvata na Balkan nakon Seobe Slovena dosta nepouzdani, sama Seoba je istorijska činjenica.

 

A kao da ih je sve više i više koji odmahuju rukom "ta teorija je odavno odbačena", i pogotovo sada nakon pronalaska one Župske Venere iz perioda pre 5000 godina fura novoistoriju da je Vinčanska kultura naša, tj da smo to mi (žalibože što se radi o 5 milenijuma, dakle čak pre epohe kad je stari Egipat doživeo vrhunac). Je li postojao neki koordinisani pomak ka tome, ili jednostavno spontano zalivanje gluposti?

Link to comment
  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Marvin (Paranoid Android)

    14

  • Meazza

    10

  • mareeee

    10

  • radisa

    9

20 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

A kao da ih je sve više i više koji odmahuju rukom "ta teorija je odavno odbačena", i pogotovo sada nakon pronalaska one Župske Venere iz perioda pre 5000 godina fura novoistoriju da je Vinčanska kultura naša, tj da smo to mi (žalibože što se radi o 5 milenijuma, dakle čak pre epohe kad je stari Egipat doživeo vrhunac). Je li postojao neki koordinisani pomak ka tome, ili jednostavno spontano zalivanje gluposti?

 

Mislim da je spontano, oduvek smo imali taj deo sa zlatnim viljuškama, još pre zarđalih kašika

Link to comment
9 minutes ago, Host said:

Ordinarna budalastina. Mi Makedonci smo prvi bili na Balkanu i nikakvih Srba tu nije bilo, da ti ja kazem.

Tako se ljudi zaglupljuju da je nekada postojala Makedonija i nekakav Aleksandar Makedonski itd. Čista antisrpska propaganda nastala na listingu mitskih ličnosti kao što su Milčo Mančevski, Đorđo Želčevski, Jordančo Čevrevski, Goce Sedloski, Todor Gečevski, Velibor Džarovski, Vasil Tupurkovski itd. Jednom će se promeniti ta famozna geopolitička situacija pa će se napokon saznati istina.

Link to comment
1 hour ago, Marvin (Paranoid Android) said:

U prošlih godinu-dve učestalo primećujem onu glupost o tome da su Srbi autohtoni narod sa Balkana koji je ovde živeo još dok su Adam i Eva šetali rajskim vrtovima.

 

Odakle je ovo tačno počelo? Prosto ne mogu da verujem da je toliko ljudi bilo izloženo mantranjima onog Deretića, pa sve očekujem da je postojao još neki katalizator ove budalaštine. Ljudi nehajno odbacuju Seobu Slovena kao nešto potpuno izmišljeno. Sve i da se kaže da su istorijski podaci o doseljavanju Srba i Hrvata na Balkan nakon Seobe Slovena dosta nepouzdani, sama Seoba je istorijska činjenica.

 

A kao da ih je sve više i više koji odmahuju rukom "ta teorija je odavno odbačena", i pogotovo sada nakon pronalaska one Župske Venere iz perioda pre 5000 godina fura novoistoriju da je Vinčanska kultura naša, tj da smo to mi (žalibože što se radi o 5 milenijuma, dakle čak pre epohe kad je stari Egipat doživeo vrhunac). Je li postojao neki koordinisani pomak ka tome, ili jednostavno spontano zalivanje gluposti?

Naravno da nemaju pojma. Nadji pa citaj ovaj naucni rad High levels of Paleolithic Y-chromosome lineages characterize Serbia.  Znaci preci su nam ovde jos iz starijeg kamenog doba. Pre neolita i te Vince. Casopis ima impakt faktor 2 nesto. 

 

 

Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

mislim, i to jesmo mi, ali smo i svi drugi. a to je teshko prihvatititi.

ja sam recimo od dzingiskanovih :hihi:

sent from bubamoto
 

Njegova grobnica nikada nije pronadjena. Ko se posle skim pamprcio ne vazi se. 

Link to comment
45 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

U prošlih godinu-dve učestalo primećujem onu glupost o tome da su Srbi autohtoni narod sa Balkana koji je ovde živeo još dok su Adam i Eva šetali rajskim vrtovima.

 

Odakle je ovo tačno počelo? Prosto ne mogu da verujem da je toliko ljudi bilo izloženo mantranjima onog Deretića, pa sve očekujem da je postojao još neki katalizator ove budalaštine. Ljudi nehajno odbacuju Seobu Slovena kao nešto potpuno izmišljeno. Sve i da se kaže da su istorijski podaci o doseljavanju Srba i Hrvata na Balkan nakon Seobe Slovena dosta nepouzdani, sama Seoba je istorijska činjenica.

 

A kao da ih je sve više i više koji odmahuju rukom "ta teorija je odavno odbačena", i pogotovo sada nakon pronalaska one Župske Venere iz perioda pre 5000 godina fura novoistoriju da je Vinčanska kultura naša, tj da smo to mi (žalibože što se radi o 5 milenijuma, dakle čak pre epohe kad je stari Egipat doživeo vrhunac). Je li postojao neki koordinisani pomak ka tome, ili jednostavno spontano zalivanje gluposti?

Ah, Deretić. Sad si me podsetio na njega, odem na riznicu znanja YouTube i naletim na kanal koji vodi njegov hard core fan...solidna posećenost, nije to loše ali jedan od glavnih linkova vodi ka 

https://www.vreme.com/cms/view.php?id=1024894

 

:huh:

Link to comment

 

3 minutes ago, fonTelefon said:

Lepo je videti cime se obrazujete. 

 

Nemaju svi privilegiju napajanja znanjem na najpouzdanijim izvorima: 

 

On ‎15‎.‎8‎.‎2019‎. at 13:56, fonTelefon said:

Moja sestra od tetke je rodjena Parizanka...

 

Link to comment
1 hour ago, namenski said:

 

 

Nemaju svi privilegiju napajanja znanjem na najpouzdanijim izvorima: 

 

 

Da budaletino rodjena je tamo i ima i francusko drzavljanstvo. Procitaj nekada neki naucni rad. Sad u siroj porodici imam i Grka.

Edited by fonTelefon
Link to comment
1 hour ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Sve i da se kaže da su istorijski podaci o doseljavanju Srba i Hrvata na Balkan nakon Seobe Slovena dosta nepouzdani....

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...