Jump to content

FIBA Svetsko Prvenstvo 2019.

Recommended Posts

• Replies 517
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• theanswer

72

• Micko8

46

• hazard

37

• Joe D

37

Top Posters In This Topic

Posted Images

- Moramo da počnemo da radimo u svojoj kući. Sve je to u redu, vrhunski sportisti, ali ja nikad nisam bio za to da ih proglašavamo “božanstvima”. Ta bahatost, ta arogancija na konferencijama za štampu... Nikada srpska košarka nije prošla gore nego ove godine. Naša A selekcija je peta, kadetska sedma, mlađa juniorska 10, juniorska 10, mlada reprezentacija koja treba da bude akumulacija igrača je 15. Na primer, 2007/08 smo uzeli sve medalje, ali tada ide onaj srpski mentalitet, “namestili smo ovo ili ono”... Dok igraš-igraš, kad ne igraš, igraš neku drugu utakmicu, za šta treba da budeš i kvalitetno obrazovan i takve stvari treba sagledati realno. Igrači nisu bili arogantni, to je sjajna ekipa, sjajan tim, ali tim se ne pravi sam od sebe. Sjajni pojedinci moraju dobro da se uklope - zaključio je Čović.

Evo mudrog covare sa cinjenicama, samo narvano precutkuje da je njegov KK jedan od najzasluznijih za unistavanje mladjih kategorija, osvaja domaca prvenstva ide na juniorske evrolige a ozbiljnog igraca nije izbacio jos od Teodosica,selekcije su pune njegovih ,partizanovih i meginih specijalaca koji nemaju nikakvu perspektivu u seniorskoj kosarci. 

Edited by Micko8
1 hour ago, hazard said:

Koje smo to ,,sve medalje" uzeli 2007.-8. kada smo bili poslednji na evropskom i 11. na svetskom?

Osvojili smo SP U19,juniorsko,kadetsko i mislim u20 EP, sve smo pocistili te godine u mladjim kategorijama.  Na zalost  te zlatne medalje nisu pretocene u seniorskoj konkurenciji, mada smo imali nesrecu da dva puta igramo protiv amerikanaca u finalu, dosta igraca iz tih selekcija je ucestvovalo na velikim takmicenjima ,Teodosic,Macvan,Raduljica,Paunic,Tepic,Marjanovic,Stimac, mada je bilo dosta promasaja generacija 89 i 91 godiste ,od njih skoro nista nije ispalo, iz 89 Macvan iz 91 Nedovic. Ostali su dosta slabo prosli u seniorskoj kosarci, ucestvovali su u nekim reprezentativnim akcijama i kvalifikacijama Andjusic igrao na jednom EP, i Musli cini mi se igrao neke  kvalifikacione utakmice za EP . 

Edited by Micko8

Reklo bi se da cilja više Danilovića, ali je i selektor na konferencijama za novinare bio vrlo arogantan. Odgovarao je na pitanja kao da smo trostruki uzastopni olimpijski šampioni i verovatno je takav stav imao generalno. Onda izgubimo od Španije i igrači, a reklo bi se i on, padnu u stanje šoka kao da se ne znam šta desilo. Iznenađen sam da je omanuo u tom segmentu jer je bilo vrlo očigledno da preti opasnost da igrači konkurenciju shvate olako. Nije da nismo imali slične situacije u prošlosti. I on se primio kao da je igrač.

Edited by Heaviside
1 hour ago, hazard said:

Koje smo to ,,sve medalje" uzeli 2007.-8. kada smo bili poslednji na evropskom i 11. na svetskom?

Jeste ali spanci su sami sebi krivi sto su dosli u tu situaciju da Coki namesta sa Motijunasom kako bi ovi ispali a bili su glavni i favoriti turnira, domacini ,sa tada super senzacijom Rubiom velika medijska pompa, svi su ih videli kao sampione umesto toga duel Macvan -Kufos  u finalu , Rubio je to naplatio ove godine , vratilo mu se.

Edited by Micko8

pa da, ali oni iz te generacije imaju MVP Rubija i Rabasedu, a mi sina Filipa i 3x3 basketaša Stojačića

ali tada ide onaj srpski mentalitet, “namestili smo ovo ili ono”

:laugh:

Boli kurac Stojacica, moze da se pohvali da je nadigrao Stefa Karija u finalu svetskog prvenstva.

Eto, ta generacija koja je osvojila svetsko zlato nam je ipak bila mozda i najizdasnija za seniorsku reprezentaciju. Cetiri dugogodisnja reprezentativca, a cak je i Keselj imao ono suludo prvenstvo, ali su ga pokrale sudije za nacionalnu penziju.