Jump to content
goofs

FIBA Svetsko Prvenstvo 2019.

Recommended Posts

Micko8
1 hour ago, hazard said:

Da se nadovežem na @1n54jd3ra, ako gledamo od raspada SFRJ, sa ovom titulom su se Španci sa nama izjednačili. Da budemo fer, gledajmo samo od 1995. kada se mi takmičimo samostalno...

SRJ/SCG/Srbija: 2 srebra na OI (1996., 2016.), 2 titule svetskog prvaka (1998., 2002.), 3 titule evropskog prvaka (1995., 1997., 2001.), plus još 4 medalje (srebro SP 2014., srebro EP 2009., 2017., bronza EP 1999.)

Španci: 2 srebra na OI (2008., 2012.), 2 titule svetskog prvaka (2006., 2019.), 3 titule evropskog prvaka (2009., 2011., 2015.), plus još 7 medalja (brozna OI 2016., srebro EP 1999., 2003., 2007., bronza EP 2001., 2013., 2017.).

Po najvećim uspesima smo izjednačeni, ovih ostalih medalja imaju više od nas, plus za razliku od nas osvojili obe titule svetskog prvaka na prvenstvima gde su učestvovali NBA igrači.

Ligaške tj. klupske uspehe i da ne poredimo...

Mi smo barem izbacili amerikance na putu do titule a za Spaniju su prljav  posao odradili Grci i Francuzi:) Nije to njihova krivica  ali imali su i srece u zrebu a uvek su tempirali formu za  te najvaznije meceve u grupnoj fazi kako bi ih izbegli.

Edited by Micko8

stoka
36 minutes ago, Micko8 said:

Pa srbi su maltene stvorili jugoslovensku kosarku, Nebojsa Petrovic,Ranko Zeravica, Aleksandar Nikolic itd.

U pravu si! Da nije bilo Hrvata i po kojeg Slovenca, koje su selektori morali da zovu u reprezentaciju po republičkom ključu, SFRJ bi osvojila daleko više medalja ...

Micko8

Srbi su postavili temlje, CZ je popularizovala kosarku u SFRJ-u, svi  univerzalno smatraju Aleksandra Nikolica kao  zacetnika moderne kosarke u bivsoj drzavi i svi su ucili od njega, ne znam sta je problem, koji hrvati i slovenci  tj. strucni kadar odatle je bio vazniji  od srpskih trenera:unsure: Pa vidimo i sada koliko se zlopate sa strukom i da su malo toga osvojili posle raspada SFRJ-a a nasi treneri iz te skole kosarke  su se naosvajali medalja sa nacionalnim timom posle tog istog  raspada drzave.

Edited by Micko8

Plajvi

Meni ovi Hernangomezi jedan lici na Riki Martina, drugi na simetricnog Kalinica. 

Po ko zna koji put osvajaju turnir na istu foru, doduse ovaj put bez poraza. Secam se onih EP kad smo ih kicnuli u grupi, a onda setnja do finala i u njima +20, jednom protiv nas, jednom protiv Litve. 

Osecam se veoma cudno sada, kao kad zavrsis Sopranose i ostane bas zesca praznina i anksioznost. 

dillinger

Kako nije sramota Špance da uzmu ttulu bez pobede nad Amerima ko mi!

Dva fantastična olimpijska finala Španije se češće pominju u kontekstu koliko se razlika US-Svet smanjuje, nego Gurovićeve trojke.

I Kobi neki dan reče da su gaće okrvarili u zadnjoj četvrtini u Pekingu.

Micko8

Niko nije rekao da je sramota , nego sam odgovrio na opasku da su oni  osvajali SP gde su ucestvovali nba igraci ,spanci su dobili amere samo jednom u Indijanapolisu , ovi su ih posle toga rutinski dobijali na svim takmicenjima  a do puta do titula na SP , drugi su radili posao za njih  i izbacivali amerikance, ne znam u cemu je problem. Pa i ovogodisnji americki tim bi dobio   ovu Spaniju da su se sastali na SP , videlo se na pipremnoj utakmici da im ne leze.

Edited by Micko8

Kampokei

Da, ovo bas zajebano izgleda. Spanska era, nema druge.

image.png.fe8745770291731376ccbbb7e7aad18c.png

Filozof manijak

Činjenice su nešto na šta se Micko8 ne obazire

Djuro
37 minutes ago, Kampokei said:

Da, ovo bas zajebano izgleda. Spanska era, nema druge.

image.png.fe8745770291731376ccbbb7e7aad18c.png

u jebote kakav niz...

sta se mi uopste kurcimo, ne razumem.

MiddleClass

Kad smo uzeli potonje zlato? Punoljetstvo rodjaci... :fantom:

precog

mi smo zemlja kosarke, a oni fudbala...

Filozof manijak
13 minutes ago, Djuro said:

u jebote kakav niz...

sta se mi uopste kurcimo, ne razumem.

Suština koja objašnjava stanje svesti u ovom društvu

Joe D

da ne pricamo da je i skoro cela protivnicka ekipa u finalu proizvod njihovih klubova.

bradilko

ima ih samo 50-ak miliona i malo veci standard

Azdaja
40 minutes ago, Joe D said:

da ne pricamo da je i skoro cela protivnicka ekipa u finalu proizvod njihovih klubova.

Ovo je definitivno ključna činjenica, plus imaju najbolju ligu. Jebi ga.. 

Neko je napisao odakle nama pravo za uopšte kurcenje, ok imamo Jokaru u prvoj petorci. (totalno drugačije igra za repku) 

Imamo 6og I 8og igrača Kingsa(od kojih se jedan pojavio na jedva dve utakmice), jednog ipo plejmejkera, ključnu figuru poslednjih uspeha povređenu. 

Malo smo I mi too much, nebeski narod.