Jump to content
Sign in to follow this  
goofs

FIBA Svetsko Prvenstvo 2019.

Recommended Posts

MiddleClass

Rubio :hail:

mlatko

Australija nista? nije bilo nekog da se isticao?

Ah da, Mils...

Joe D

Pa, Mills je imao skoro pa isti ucinak kao Bogdan, nista ne bi pogresili i da je on upao. 

1n54jd3r
2 minutes ago, Joe D said:

Pa, Mills je imao skoro pa isti ucinak kao Bogdan, nista ne bi pogresili i da je on upao. 

Bogdana su mogli da izostave eventualno zbog toga sto nismo usli u borbu za medalje...inace su njegov ucinak, uticaj na igru ekipe i posebno efikasnost iznad svih ostalih kandidata...cini mi se da niko nije toliko pohvala od protivnickih trenera dobio kao on...tipa "nemoguce ga je cuvati" i sl.

Joe D
6 minutes ago, 1n54jd3r said:

Bogdana su mogli da izostave eventualno zbog toga sto nismo usli u borbu za medalje...

Nije uspeh ekipe neka nebitna stavka. Narocito ako je ekipa podbacila.

mlatko

Jbga, to je i cena 2 izgubljene/dobijene oprostajne utakmice na turniru

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

1n54jd3r
Just now, Joe D said:

Nije uspeh ekipe neka nebitna stavka. Narocito ako je ekipa podbacila.

naravno, i tu lezi dodatna razocaranost nasim nastupom...sve u svemu, odradili su koliko toliko damage control nakon poraza od Argentine...da Sale nije furao tvrdoglavo svoju filozofiju i da su se neki (pre svih Bjelica) pojavili na SP imali bi sad medalju...opet mogli smo lagano da zavrsimo i kao osmi...mozda sam budala, ali sada ne gledam na sve kao apsulutni fijasko

Ako buduci selektor bude racunao na Jokica uz pretpostavku da se isti odazove na poziv, mnogo vise se moramo prilagoditi njegovom stilu igre

stoka

Španija - zemlja košarke u pravom smislu. Seniori svetski šampioni, a njihove mlađe kategorije izdominiraše ovoga leta ...

Kampokei
20 minutes ago, stoka said:

Španija - zemlja košarke u pravom smislu. Seniori svetski šampioni, a njihove mlađe kategorije izdominiraše ovoga leta ...

Zemlja ekipnog sporta, na neki nacin. Pritom su uz dosta strpljenja i para napravili ozbiljan sistem, a imaju veliku bazu potencijalnih igraca. 

Micko8
23 minutes ago, stoka said:

Nista kosarkaskiji nisu od nas , mi imamo mnogo bogatiju istoriju od njih.

1n54jd3r
7 minutes ago, Micko8 said:

da, ukoliko pod nasom istorijom podrazumevas i SFRJ koja je imala neuporedivo siru bazu...mi sad imamo populaciju u vrh glave od 6mil naspram Spanije sa vise od 45mil

hazard
1 hour ago, Micko8 said:

Da se nadovežem na @1n54jd3ra, ako gledamo od raspada SFRJ, sa ovom titulom su se Španci sa nama izjednačili. Da budemo fer, gledajmo samo od 1995. kada se mi takmičimo samostalno...

SRJ/SCG/Srbija: 2 srebra na OI (1996., 2016.), 2 titule svetskog prvaka (1998., 2002.), 3 titule evropskog prvaka (1995., 1997., 2001.), plus još 4 medalje (srebro SP 2014., srebro EP 2009., 2017., bronza EP 1999.)

Španci: 2 srebra na OI (2008., 2012.), 2 titule svetskog prvaka (2006., 2019.), 3 titule evropskog prvaka (2009., 2011., 2015.), plus još 7 medalja (brozna OI 2016., srebro EP 1999., 2003., 2007., bronza EP 2001., 2013., 2017.).

Po najvećim uspesima smo izjednačeni, ovih ostalih medalja imaju više od nas, plus za razliku od nas osvojili obe titule svetskog prvaka na prvenstvima gde su učestvovali NBA igrači.

Ligaške tj. klupske uspehe i da ne poredimo...

Micko8
2 hours ago, 1n54jd3r said:

da, ukoliko pod nasom istorijom podrazumevas i SFRJ koja je imala neuporedivo siru bazu...mi sad imamo populaciju u vrh glave od 6mil naspram Spanije sa vise od 45mil

Pa srbi su maltene stvorili jugoslovensku kosarku, Nebojsa Petrovic,Ranko Zeravica, Aleksandar Nikolic itd.

Edited by Micko8

1n54jd3r
Just now, Micko8 said:

Pa srbi su maltene stvorili jugoslovensku kosarku, Nebojsa Petrovic,Ranko Zeeravica, Aleksandar Nikolic itd.

odustajem...nastavi ti slobodno sa nekim ko ima vise tolerancije i smirenosti u sebi

Micko8

Ja ti dostavio cinjenice a ti se ponasas kao neka uvredjena mlada. sve neki sami elitisti, sto im smetaju istorijske cinjenice:unsure: Spanci su ucili od nas kao sto je manje vise cela Evropa, ne mogu oni nas nikada prestici, zna se ko su mama i tata evropske kosarke.

Edited by Micko8