Jump to content

FIBA Svetsko Prvenstvo 2019.

Recommended Posts

• Replies 517
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Joe D

37

• hazard

37

• theanswer

72

• Micko8

46

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jedno jako prvenstvo je u tokutm

Posle prvog kola prosecna razlika na kraju utakmice je 18 poena. Evropa ima skor 9:3, s tim sto su 2 poraza u medjuevropskim duelima, samo su Cesi pukli od USA.

Afrika ima 0:5, sa prosecnim porazom od 32 poena razlike. Pa jbt sve, bitno da nema mesta za Sloveniju.

Azija ima 1:5, samo Kinezi pobedili.

Pre prvenstva sam mislio da će svih 5 afričkih ispasti u prvom krugu, a Kina jedina od azijskih proći dalje. Za sada izgleda da će biti tako. Mislio sam da ispadaju obe okeanijske reprezentacije, ali očigledno Australija ide dalje, a Kanada ispada. Kina i Australija će tako postati prve reprezentacije koje će preko SP osigurati mesto na OI. Afrički predstavnik naći će se u doigravanju od 17. do 32. mesta, a oba američka verovatno na kraju druge faze. Za evropljane ćemo čekati polufinale, tj. verujem da će se drugi predstavnik Evrope na OI odlučiti utakmicom za 3. mesto :fantom:

Samo da konstatujem da je PPP kolektiv bio polovicno uspesan kroz bazenetm za pobednike grupe.

Vecinski su pogodjeni pobednici u grupama B, C, D, E i G, dok su promaseni u grupama A, F i H. 

Morali smo mi ovo bolje, slab je rezultat za ovakav trust mozgova kojim raspolazemo.

Australija je prvi učesnik OI posle Japana, eliminacijom NZ ostaju kao jedini predstavnik Okeanije u takmičenju. 

Ono što nisam znao oko kvalifikacionih turnira inače je da su Hrvati i SLovenci praktično sigurni jer kad se popune učesnici kvalifikacija a to je 16 ekipa koje već nisu kvalifikovane sa ovog takmičenja, onda Evropa daje 2 predstavnika ne po wild karti nego po FIBA rankingu

• Create New...