Jump to content
IGNORED

Deca i treninzi


aram

Recommended Posts

dokle god su troskovi ok, i ako nema korupcije, sve je to ok. samo da imaju neke obaveze da ne bleje pred ekranom sve vreme. 

u minhenu je, naravno, fudbal glavna tema. tu sto sam cuo price o placanjima trenerima dece vec od 5-6 godina je strava. ne samo potplacivanje, vec gledanje koje dete je odakle. nasi treneri guraju nasu decu, nemci nemce, turci turke... a deca jadna uglavnom gube volju posle par meseci.

Link to comment
  • 3 years later...
On 22.7.2019. at 19:04, aram said:

Pazi, nema sporta za koji te početna ulaganja za dete neće koštati tri hiljade evra. Nije tenis nikakav izuzetak.

 

On 22.7.2019. at 20:44, aram said:

Pa pazi, fjučrsi i čelendžeri su već vrlo ozbiljan nivo. Ozbiljniji od fudbalske... bilo koje lige u zemlji Srbiji. Ali ja pričam o prvim koracima u bilo kom sportu. Moj sin se ložio na jebeno streličarstvo, najosnovnija oprema nas je koštala par hiljada, članska karta i termini za trening za godinu dana još hiljadu. A to je bilo daleko od ozbiljnog.

 

Tebe je Avrame neko ozbiljno zavaljao. Par hiljada eura kosta vrhunska oprema s kojom seniori idu na Olimpijske igre, pocetnicka pak 100 do 200 eura. Mnogi strelicarski klubovi imaju svoju opremu za tecajeve, a oni kvalitetniji klubovi i lukove i strijele za treninge prvih godinu, dvije dana. Tu je dakle roditeljima potrebno samo placati klupsku clanarinu, voziti klince na treninge, i eventualno im kupiti tab, stitnik za podlakticu i tobolac (mada se sve to moze i napraviti doma, nema potrebe kupovati). Strelicarstvo postaje (relativno) skup sport tek u ozbiljnijoj, natjecateljskoj fazi, kad treba putovati na turnire. Ja sam radio kao strelicarski trener 10ak godina, i nikad nisam savjetovao roditelje da kupuju klincima opremu prvih 6 mjeseci. Puno ih otpadne u tom periodu, tako da je to bacanje novaca. Da bi uopce savladao strelicarsku vjestinu, u smislu olimpijskog sporta, i da bi se uopce (rezultatski) vidjela razlika izmedju natjecateljskog luka od 1000 eura i pocetnickog luka od 100 eura, potrebne su godine treninga.

 

https://www.bogensportwelt.de/Beginners-Archery-Set

https://www.abbeyarchery.com.au/p/ETPBTRBAS/Easton+beginner+recurve+bow+kit.html

  • +1 2
Link to comment

Inace, sto se prvih koraka djece u sportu tice, to valjda znamo? Bazicni sportovi: atletika, plivanje, gimnastika. I samo igra / bavljenje sportom kroz igru, barem do 12. godine. Ima tu kod mene u blizini neka fuzbalska akademija, pa svaki dan predvecer bude toliko (roditeljskih) automobila da zakrce tri ulice (doslovno tri ulice). Pa samo gledam bolesnike kako lijece svoje komplekse preko vlastite djece (7, 8, 9, 10 godina starosti), ili ih pak smatraju dobrom investicijom, koja ce im se kasnije isplatiti. Jer ta akademija nije nimalo jeftina. Uzas.

  • +1 1
Link to comment
24 minutes ago, Vjekoslav said:

Bazicni sportovi: atletika, plivanje, gimnastika

 

Gimnastika je ok, ali isključivo bez ikakvog takmičenja, makar i unutar-klubaškog.

 

Džudo i rvanje su sasvim ok, takmičenja osim podrazumevanih randorija/sparinga bi takođe bilo lepo preskočiti do 14-15 godine.

  • +1 1
Link to comment

Meni klinac piči džudo. Već šesta godina, i prilično sam zadovoljan , (rezultati odlični)što samim sportom što širim ovkirom džuda.
Troškovi su najviše prevozi i boravak na turnirima.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока



  • +1 2
Link to comment
  • 4 months later...
6 hours ago, Ros said:

kad smo kod dzuda.

ko kaze da se jedenje cokolade ne isplati?

cerka danas zbog 300 grama upala u visu kategoriju na bavarskom prvenstvu U18 gde je cekala samo jedna protivnica koju je razbila (ippon i vasari) pa je time postala U18 prvakinja bavarske u kategoriji do 78kg :)

 

 

 

dosla kuci placuci, i sa srebrnom medaljom.

treneri od porazene, koja btw. ima plavi pojas nasuprot narandzastog moje cerke, su trazili da se dalje bore do dve pobede.

sto ne bi bio problem, da je tako dogovoreno pre prve borbe.

trazili su izmenu posle prijateljskog meca moje cerke koja se borila protiv jedne devojke iz kategorije 78+ cisto da iskoriste vreme.

naravno, pobedila je oba puta jer je bila odmorna.

 sad ima diplomu za 1 mesto, ali srebrnu medalju.

cirkus na kvadrat. sta da je otisla kuci posle zvanicno zavrsenih borbu njene kategorije?

neverovatno

Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

u njemachkoj? blink.png

mislim, shto su pustili to?

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto


 


da se ne zameraju, blablabla

obe su se plasirale dalje, pa kao ajde 

Link to comment

da se ne zameraju, blablabla
obe su se plasirale dalje, pa kao ajde 
neka je razbije sledeci put, nema tu shta :dry:

takav je put boraca :hihi:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

  • +1 3
Link to comment

javljaj obavezno, sad sami i ja besna [emoji38]ol:

kodnas nijr bilo dramatichno, samo polaganje. i bolje hihi.gif

i samo doziraj chokoladu kako treba biggrin.png

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto







Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

javljaj obavezno, sad sami i ja besna emoji38.pngol:

kodnas nijr bilo dramatichno, samo polaganje. i bolje hihi.gif

i samo doziraj chokoladu kako treba biggrin.png

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto






 

 

sad je problem jer je bilo ocekivano da bude u 70+, ali jutros na merenje 70,3. sad mora da odrzi preko 70 na merenju u subotu. srecom je sezona krofni krenula :D

 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...