Jump to content
IGNORED

La Liga sve sezone


Cane Vukic Prebranac

Recommended Posts

"My toughest opponent? Scholes of Manchester. He is the complete midfielder. Scholes is undoubtedly the greatest midfielder of his generation" – Zinedine Zidane

:D

 

 

Od Zidana nije bilo mnogo boljih, nisi daleko od istine tu. :)

  • +1 1
Link to comment
On 11.11.2020. at 6:18, John Coltrane said:

 

Meni je veća misterija Artur, kao naslednik Xavia, a posle 2 sezone ga uvale Juveu! Ili muljanje sa Kinezima i Paulinjom (ex Totte), pa seti se da je i Andre Gomes plaćen oko 50mil pre 2,3 sezone (sada greje klupu u Evertonu), šta će biti sa De Jongom vreme će pokazati. 

 

Od boldovane trojke Kutinjo mi i nije bio toliko sporan kao Grizman, koliko je samo taj čovek tekmi počeo sa klupe jbt?! A glede Dembelea deluje da mu treba da igra, ovo što sam ga gledao kod Kumana uopšte nije bio loš, plus im se posrećilo i sa Ansu Fatijem.

 

Dakle mnogo veći problem je centar nego bok.

I meni se cini da im je centar veliki problem, mada nemaju vise ni onu pomoc od bekova koju se nekad imali u ofanzivnim akcijama.
Pogresan izbor trenera i razbijanje sistema koji je dobijao, takodje nije beznacajan.
Sto se Artura tice, gledao sam ga tridesetak puta u dresu Barce i na osnovu tog uzorka mi je veca misterija kako je on uopste proglasen naslednikom Xavija. Jedino sto vidim kod njega, da mogu povezati za Xavijem, je odlicna kontrola lopte, ali dok je Xavi slao sjajne lopte napred, imao gomilu aistencija i pred-asistencija, Artur 9 od 10 lopti daje prvom do sebe ne rizikujuci nista. U Barci je igrao alibi i na sigurno. Xavi je bio i dosta brz, a Artur jedan od najsporijih veznih igraca danasnjice.
Cak mislim da ce Pjanic bolje doci ovom timu od Artura, mada je cinjenica da je Brazilac dosta mladji i ima prostora za napredak. U ovom trenutku, Pjanic brze trci i sa loptom i bez nje, dosta vise trci (redovno medju 2-3 fudbalera koji najvise pretrce na utakmici), daje vise golova, ima vise asistencija, dobija vise duela. Istina, Artur igra preciznije i ima bolju kontrolu lopte, redovno ce imati sjajan procenat upucenih pasova, ali 90% njegovih pasova su prvom do sebe. Pjanic ce 6-7 od 10 pasova odigrati unapred, cesto u prostor, mozda kreirati dve sanse i dati loptu u noge protivniku 2-3 puta. Od Artura sam retko video nesto od kreacije ili brzine, samo odlicnu zastitu lopte i sigurnost u tim alibi pasovima. Pjanic je u prvoj utakmici za Barcu, nakon par minuta kreirao zicer za Grizmana (koji je neocekivano zavrsio stativom, umesto golom) i tri puta sutirao na gol. Artur jos nije dobio pravu priliku u Juventusu, ali u 4 utakmice u kojima je ulazio nije uradio apsolutno nista. Nijedan pas koji bi kreirao sansu ili stvorio mogucnost za asistenciju, nijedna defanzivna intervencija, kojom bi sprecio neku kontru (prespor je za tako nesto, pa ce Juve i te kako osetiti odsustvo Matuidija).
Mozda on moze i drugacije da igra (blize golu), ali to nisam video u Barci, gde je cak izbegavao da se ubacuje u prazan prostor napred. Po onom sto sam dosad video, Artur bi bio fantastican za ekipu koja se brani i zeli da zadrzi loptu u nogama. Strasno mu je tesko oduzeti loptu i bas retko kiksira. Xavi, s druge strane, je bio pokretac gotovo svih napada, davao sjajne pasove unapred, ubacivao se, imao solidan sut (jednu sezonu je dao cak 10 prvenstvenih golova).
Artur je u Barceloni pokusao da igra Busketsa, pored zivog Busketsa na terenu. De Jong (iako jos mladji) je pokazao vise drskosti i igrao sa vise rizika, mada ni on jos nije pokazao ni blizu onog sto se ocekuje.
Naravno, daleko od toga da je Artur krivac za lose igre i rezultate Barce, ali u situaciji kad padaju vecina starijih igraca, od mladih igraca se ocekuje da preuzimaju sve vise i vise odgovornosti a ne da se kriju po terenu. Buskets je dosta pao Rakitic je u prve tri sezone dao 20 prvenstvenih golova, u sledece tri pet golova (na podjednakom broju utakmica); Alba se vise ne ubacuje deset puta u napad, nego 3-4 puta po utakmici; Mesijev radijus kretanja bez lopte je sasvim pao a pitanje je koliko motivacije jos ima. Ono sto se moglo zameriti sredini terena prosle sezone je da je jedino Rakitic pokusavao da ponekad odigra pas nekom drugom napadacu osim Mesija. Ostali su ili gurnuli loptu Mesiju i ostali u pozadini gledajuci sta ovaj radi, ili vracali loptu nazad stoperima. Vise pasova Suarezu je pokusavao dati Pike, nego Artur na svakoj utakmici koju sam gledao.

  • +1 3
Link to comment
  • 2 weeks later...
25 minutes ago, Miljenko said:

Mislim da je u karantinu.

Kakav poprecni pas igraca Barse, kroz peterac.:ziga::lol: Ja bih za ovo napravio izmenu odmah.

 

Biće Mladinić je za to lupao šamare kad se to radi na svojoj polovini terena. Za peterac bi vjerovatno objesio počinioca.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, ArleKino said:

 

Biće Mladinić je za to lupao šamare kad se to radi na svojoj polovini terena. Za peterac bi vjerovatno objesio počinioca.

Potpuno neverovatna stvar. Postavis nogu i das gol.:rolleyes:

Link to comment

Svakako je rano, ali zanimljiva tabela.

 

Socieded igra lep fudbal,  i sasvim dovoljno kvaliteta za borbu za top 4.

 

Bilbao je neglediv..bas razocarenje. A sad i ne igraju LE da ih opterecuje. Neka nastave da baziraju ofanzivu na Injaki Viliamsu, bice blizi  segundi nego top 6.

Link to comment
  • renne changed the title to La Liga sve sezone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...