Jump to content
IGNORED

La Liga sve sezone


Cane Vukic Prebranac

Recommended Posts

41 minutes ago, Lancia said:

Ajde, ajde, fudbal je umro posle njihovog penzionisanja. Joao Felix je npr. bio idealan fudbaler za Barsu.

 

Sta znaci idealan fudbaler za Barsu? Zasto to Grizman nije, Kutinjo nije... i mnogi drugi, sve top klasa igraci?

Nije fudbal umro, zasto to? Ali jesu nazadovale i Barsa i spanska repka.

 

Ako zelis da ocuvas istu filozofiju igre koju si imao onda ti trebaju igraci koji to znaju da igraju. Tiki-taka je veoma fragilan sistem igre koji zavisi od mikro poteza i ekstremno visoke tehnike i uigranosti igraca. Xavi i Iniesta su ne samo doktorirali possession football i tiki-taku do najvise moguce mere, vec su do koske bili u harmoniji sa ostatkom tima, diktirali igru i u tom smislu niko ni blizu ne moze da ih zameni.

Link to comment

Njima dok ne ode Mesi pa prođe koja godina za stabilizaciju neće biti neke vajde. Mesi mislim da ih sve guta( i na terenu i van) koliko god bio veliki majstor i mislim da su mnogo pogrešili što nije otišao pred ovu sezonu, Xavi i Iniesta su bili ipak domaći od malih nogu pa nije moglo tako lako.

Link to comment
41 minutes ago, Lancia said:

Artur je zamenjen za Pjanica, zbog stelovanja bilansa, u tu operaciju su ukljucena i dva fudbalera (mrzi me sad da trazim njihova imena) iz podmladka Juventusa i Barse po nenormalnim ciframa.

Kutinjo je samo iznadprosecan fudbaler, ni blizu sume, koja je placena za njega a jos dalje od bilo kakvog naslednika Inieste. Grizman je po meni fenomenalan igrac, pozrtvovan - postoji samo jedna sitnica, mesto na terenu gde on najvise pruza je zauzeto Mesijem.

 

Znam, ali upravo zato i jeste tužno da potencijlno novog Xavia moraš dati zbog knjigovodje, a za uzvrat dobiti Pjanića od 30 godina.

 

Link to comment
35 minutes ago, goofs said:

Meni je Barsa pocela icj na falus kad su poceli po automatizmu da gomilaju raznorazne zvezde i zvezdice, iako je bilo jasno da oni nece imati mesta u toj ekipi niti ce moci da zaigraju na pravi nacin. To je tim koji je procerdao jednog Anrija, Fabregasa, Zlatana, zasto ih dovodis ako neces da ispunis pun njihov potencijal. Suarez je doveden u trenutku kad su u timu bili Nejmar, Mesi, Pedro i Alexis Sancez, da ih Nejmar nije zajebao i otperjao pitanje je sta bi ovaj uopste odigrao za Barselonu.

 

Sad slicno rade sa De Jongom koji igra van svoje pozicije, a doveden je jer je bio skup. A Kutinjo je takav panic-buy bio, covek vredi mozda polovinu para koje su placene za njega. Dobar je i vredan igrac, ali preplacen jer Barselona. Ne znaju gde udaraju.

Nemoj samo Aleksisa u isti kos sa dobrim fudbalerima :)

 

btw, naravno nece barsa propasti, to drzavni projekat, malo manji od Reala a i tu su dobri klinci na duge staze (Fati, Pedri, Trincao, Araujo, Konrad, Ilaix Moriba...)

Link to comment
34 minutes ago, Meazza said:

 

Sta znaci idealan fudbaler za Barsu? Zasto to Grizman nije, Kutinjo nije... i mnogi drugi, sve top klasa igraci?

Nije fudbal umro, zasto to? Ali jesu nazadovale i Barsa i spanska repka.

 

Ako zelis da ocuvas istu filozofiju igre koju si imao onda ti trebaju igraci koji to znaju da igraju. Tiki-taka je veoma fragilan sistem igre koji zavisi od mikro poteza i ekstremno visoke tehnike i uigranosti igraca. Xavi i Iniesta su ne samo doktorirali possession football i tiki-taku do najvise moguce mere, vec su do koske bili u harmoniji sa ostatkom tima, diktirali igru i u tom smislu niko ni blizu ne moze da ih zameni.

Pa sad me pitas svasta. Barsa ima prepoznatljiv stil igre, nije nista otpocelo, niti se zavrsava sa Cavijem i Iniestom. u fudbalu pored znanja, moras da imas i srece, da se ne zaboravi i Cavi i Iniesta su bili na izlaznim vratima Barse. Cavi je bio blizu Milana jer ga je tukao vec glas vecite nade, iniesta nije bio zadovoljan tretmanom. Dosao je Pep i slozio sve kockice, od odbrane do napada.

Ono sto stoji, sama Barselona nije osvojila onoliko CL koliko se od njih ocekivalo (dolazak nove idiotske uprave, odlazak Begiristajna,  razlaz sa Pepom, bolest Vilanove, Tata Martino:), bolest Abidala i serija losih kupovina, koja pocinje sa Gomesom i Arda Turanom). 

I da, nije srz Barse samo u tika taki, vec u presingu, dokaz je Barsa pod Enrikeom, tika taka bez presinga je sviranje kurcu (jel tako @radisa?¿)

Edited by Lancia
Link to comment

preteruje meazza, jesu iniesta i xavi brutalni ali jbg nisu jordan i lebron fudbala. bez messija (i pepa) ne bi osvojili 80% svih trofeja sto su osvojili.

 

raspad je poceo sa odlaskom neymara, kao sto neko rece. ni sada mi nije jasno zasto je zapeo da ode. najverovatnije mi je da je zeleo da ima svoju ekipu kao sto je messi imao i da izadje iz njegove senke. na kraju se i on zajebao kao i barca. posle su se samo ukopavali sa mediokritetima. dembele, coutinho i griezmann nisu losi igraci ali ili su vecito povredjeni ili uopste nemaju svoju poziciju u ekipi pored messija.

 

rekao bih da je uprava tu glavni krivac sa sve ljudima koji vode omladinsku skolu.

Link to comment
6 minutes ago, 189- said:

preteruje meazza, jesu iniesta i xavi brutalni ali jbg nisu jordan i lebron fudbala. bez messija (i pepa) ne bi osvojili 80% svih trofeja sto su osvojili.

 

Pa ne znam bas... Svetski i 2x evropski prvaci bez Mesija i Pepa. Uopste ne moraju da budu Jordan i Lebron fudbala da bi bili tako bitni za Spaniju i Barsu. Ali da se ne ponavljam, verovatno nece niko od nas promeniti misljenje, vec smo pisali o tome 5-6 puta.

Edited by Meazza
Link to comment

Sve je to lepo, ali isti ti igraci su postali prvaci Evrope dok on se on jos nije ni bavio trenerskim poslom. :) A on bez njih i drugijh igraca Barselone ni u jedno finale LS nije vise usao. Uostalom, znas moje misljenje o tome, da ne gnjavim. ;) 

Link to comment
4 hours ago, Meazza said:

Sve je to lepo, ali isti ti igraci su postali prvaci Evrope dok on se on jos nije ni bavio trenerskim poslom. :) A on bez njih i drugijh igraca Barselone ni u jedno finale LS nije vise usao. Uostalom, znas moje misljenje o tome, da ne gnjavim. ;) 

 

Bez ljutnje, o nekom opštem kvalitetu evropskog prvenstva u zadnje vreme dovoljno govori činjenica da je nesrećni Vels bio polufinalista, a malo manje nesrećna Portugalija osvajač (ovako odokativno, taj isti sastav Velsa bi u npr. PL bio tipa 13-14 na tabeli ako bog da, a sastav Portugala bi mogao da osvoji ligašku titulu u matičnoj zemlji eventualno pošto bi im sa takvim kvalitetom tj. nedostatkom istog šanse u nekoj top 4 ligi bile na nivou statističke greške). Nema direktne veze sa Ćavijem i Iniestom koji su carevi naravno, ali oni su se dokazali u svakom smislu i nedvosmisleno i svakako nisu igrači koje ljudi pamte ala Kempes isključivo na osnovu jednog letnjeg takmičenja od metar dana.

Link to comment
  • renne changed the title to La Liga sve sezone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...