Jump to content
IGNORED

Premer i Brod 2019/2020, a betona ako bude...


Recommended Posts

@Svarog - kaurine,

 

Znaš dobro da me brodovi neće i da nisam za admirala. Ako preživim ove pomorske avanture i u komadu se iskrcam na kopno, moja osveta će biti strašna. Tvoji brodovi, vidim, plove gordo i potapaju sebi slične nevernike iz nedelje u nedelju. Cenim što si moju desetkovanu flotilu ostavio za kraj i shvatiću to kao izraz poštovanja prema starom neprijatelju,

 

Sad, u taktičkom smislu možda nije bila najbolja ideja da na vojsku Prorokovu kreneš 1. januara, kada su tvoje posade stondirane od ruma i medovače. Gordost je u propast odvela i najbolje, a gde neće da odvede jednu grupu nevernika. Kao što vidiš, moji heroji su očekivali tvoj prvi udar i stavili te u poluokruženje. Medison-aga i Griliš-beg su vam se krvi napili, vođeni svetlošću koja dolazi iz Medine. 

 

Dok vršiš pregrupisavanje svojih neverničkih snaga, pišem ti ovu sitnu knjigu kako bih te obavestio da su moji emisari uspešno priveli jednog od tvojih heroja pravoj veri. Zaboravio sam mu neverničko ime ali sada pronosi reči Prorokove kao Murad Kant-vel Islam. On je tokom noći sa svojim brodom i posadom tiho preveslao do naših pozicija i nakon što sutra završimo bitku sunuće svojih 10 poena na ono što je ostalo od tvojih posada. Treba li da napominjem da te od potpune propasti deli kapitenska traka koju si dao još jednom sinu Medine i od njega očekuješ da zablista protiv svoje braće po veri?

 

Kao što vidiš, gordost će te ovog puta koštati skupe flote, nadam se ne i glave jer čujem da si odličan plivač. Upustio si se u bitku pravo sa neverničkog slavlja i pride nisi pazio na svoje heroje. No, znaš i sam da je naše neprijateljstvo veće i jače od jedne bitke i jednog propusta. Zbog toga ti na drugi dan neverničke 2020. godine nudim da spoznaš mudrost Prorokovu i dospeš u milost Allaha dž.š. Drugim rečima, da sa onim što ti je ostalo od vojske pređeš na našu stranu i da zajedno pokažemo svetu da je Bog jedan i najveći.

 

Radujem se tvom odgovoru pre nego što ti poslednji brodovi krenu u očajnički i uzaludan napad.

 

Redoran-paša

Link to comment
12 hours ago, Redoran said:

@Svarog - kaurine,

 

Znaš dobro da me brodovi neće i da nisam za admirala. Ako preživim ove pomorske avanture i u komadu se iskrcam na kopno, moja osveta će biti strašna. Tvoji brodovi, vidim, plove gordo i potapaju sebi slične nevernike iz nedelje u nedelju. Cenim što si moju desetkovanu flotilu ostavio za kraj i shvatiću to kao izraz poštovanja prema starom neprijatelju,

 

Sad, u taktičkom smislu možda nije bila najbolja ideja da na vojsku Prorokovu kreneš 1. januara, kada su tvoje posade stondirane od ruma i medovače. Gordost je u propast odvela i najbolje, a gde neće da odvede jednu grupu nevernika. Kao što vidiš, moji heroji su očekivali tvoj prvi udar i stavili te u poluokruženje. Medison-aga i Griliš-beg su vam se krvi napili, vođeni svetlošću koja dolazi iz Medine. 

 

Dok vršiš pregrupisavanje svojih neverničkih snaga, pišem ti ovu sitnu knjigu kako bih te obavestio da su moji emisari uspešno priveli jednog od tvojih heroja pravoj veri. Zaboravio sam mu neverničko ime ali sada pronosi reči Prorokove kao Murad Kant-vel Islam. On je tokom noći sa svojim brodom i posadom tiho preveslao do naših pozicija i nakon što sutra završimo bitku sunuće svojih 10 poena na ono što je ostalo od tvojih posada. Treba li da napominjem da te od potpune propasti deli kapitenska traka koju si dao još jednom sinu Medine i od njega očekuješ da zablista protiv svoje braće po veri?

 

Kao što vidiš, gordost će te ovog puta koštati skupe flote, nadam se ne i glave jer čujem da si odličan plivač. Upustio si se u bitku pravo sa neverničkog slavlja i pride nisi pazio na svoje heroje. No, znaš i sam da je naše neprijateljstvo veće i jače od jedne bitke i jednog propusta. Zbog toga ti na drugi dan neverničke 2020. godine nudim da spoznaš mudrost Prorokovu i dospeš u milost Allaha dž.š. Drugim rečima, da sa onim što ti je ostalo od vojske pređeš na našu stranu i da zajedno pokažemo svetu da je Bog jedan i najveći.

 

Radujem se tvom odgovoru pre nego što ti poslednji brodovi krenu u očajnički i uzaludan napad.

 

Redoran-paša

 

@Redoran-paša,

 

Evo prođe godina od kad poslednji put razmenismo pisma. Godina prođe, a ovo fantazi kolo nikako.

Nisam ti ni sad mislio pisati. Ne ide na pun stomak đakonija. Al, eto, volim da pišem puna srca. I puno mi je srce kad pogledam na svoje mesto na tabeli, i vidim sebe kako sedim gore na vrhu dok ti međ rajom kopaš nogama i rukama i divljim kartama kako se ne bi vratio u Beton iz kojeg pobegosmo obojica zajedno. Pobegosmo, al se i zajedno u tom istom Betonu rodismo.


Pa eto pišem, da staroga rivala ne ostavim razočaranog. No nemam ti šta pametno reći. Sve što naučih ja o ovoj šejtanovoj igri i ti već znaš. A šejtan ko šejtan, jedno kolo nagradi kako bi ti malo nade dao i zadržao da ne pobiješ sam svoju čitavu vojsku, ugasiš nalog i vratiš se sretnom i bezbrižnom životu sa porodicom. A onda dva kola rukom svojom odnose sve, sakrije bodove na klupi, povredi kapitena, došapne Pep-efendiji na uvo neku suludu rotaciju u odbrani, podari Vardi-begu dete... I taman kad te tako ostavi na rubu provalije i zadirkuje da skočiš, onda šejtan ponovo namesti dobro kolo i tako te zadrži zarobljenog u ovoj avliji već sezonama. Nema nam spasa. I Sir Prslin će se jednom vratiti u ovaj pakao, videćeš.

 

Ipak, gledam ti vojsku i jedan savet imam: nemoj više maloga Kantvela da držiš svezanog za klupu.

 

A za večeras nema neke nade. Ko se u liverpulske jahače uzdao taj je od njih i izginuo. Usraće nevernici i klinšit i bonus poene, i sve čega se dohvate. Titula im presela, dabogda.

 

Budi mi pozdravljen! Misliću o tebi ako se dokopam crnoga Premera. Mada sam se sigurno izdžinksovao sad i upropastio

Link to comment
2 hours ago, Svarog said:

@Redoran-paša,

 

Očekujem uskoro svoju isporuku baklava i urmašica. Nemoj da bude da sam silazio s vrha tabele budzašto.

 

Poraženom neprijatelju koji prihvati milost Allahovu sleduju čaj i urmašice. Baklava je poslastica gordih a nije blagotvorna ni za liniju. Ipak, ako insistiraš...

Link to comment

Redorane bekrijo da šaljem Arabian coffee I dates? Za istu silu se borimo al ovde zapadale kiše crne, srećom Rashford nije dozvolio nalete tvoje. 

 

Pobedi se u zube ne gleda. 

Link to comment

izgleda da sam nekako uspeo da pobedim Kuniće, od kojih se razlikujem za 2, najviše 3 igrača

 

u overallu ostaje žal za 10 poena na kraju klupe. nema ništa gore od toga u fantaziju 

Link to comment
20 hours ago, Moća said:

Izgubicu od copija :isuse: serija bez pobede se nastavlja.

 

Moćo, pa nije sramota izgubiti od nekoga ko je dobio 11 od poslednjih 12 utakmica

Link to comment
  • James Marshall locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...