Jump to content
IGNORED

LIga šampiona 19/20


renne

Recommended Posts

2 hours ago, MiddleClass said:

Pandemija "nema vise staaaarog fudbala" stigla na ppp :sad:

Do koje je  godine  staaaari fudbal? Planiram da mozda otvorim jednu takvu temu gde bih kacio utakmice staaaaaaarog fudbala , pa da pitam najstarijeg.

Link to comment

Tamo negde kad je postalo moguce da imas gomilu stranaca u timu i gomilu ekipa iz iste lige u LS. I dok su Galatasaraji, Salcburzi i Rapidi iz Beca stizali do finala/osvajali evrokupove. I Lokomotive, Slavije, Spartaci i Panatinaikosi stizali u polufinala.

Staaaari fudbal je bio kad je Savicevic morao da bude rezerva/van protokola. Recimo krajnje karakteristike istog:

1. 3 boda za pobedu svima, pa u Seriji A ne mozes vise da budes prvak sa skorom 14-18-2. Mislim da je to uvedeno 1994/95 svugde osim u Engleskoj.
2. Kad golman vise nije smeo da hvata pas nogom. (Euro 1992?)
3. Kad Celzi/Arsenal/Inter/Real nisu mogli da imaju 7-11 stranaca na terenu. (kraj devedesetih negde)
4. Kad si jedva cekao nedelju dana da vidis neku tekmu. A narocito ponedeljak i pregled na RaiUno i Eurogoals (dok danas mozes da navatas Pahtakor - Bunjodkor ako ti se prohte)

5. Dok je postojao KPK. 
6. Dok je Nenad Knezevic nosio rep.
7. Dok je Hagi igrao u Bresi jer nije bilo mesta drugde.
8. Dok je Zvezda mogla da nadigra Barselonu i ova joj pobegne joj s lopate, bez ijednog stranca.
9. Kad je moglo iz nase lige direktno da se ode u Mancester Siti tog vremena za 20 miliona necega.

Tu negde, mid-late 90s kapiram pocinje kraj. Finalni kraj staaaarog fudbala je po meni Calciopoli, posle toga do dana danasnjeg dve lige upadljivo dominiraju uz incidente (Milan 2007, Inter 2010, Bayern 2013).

Ali mi je poslednja i najdraza asocijacija na staaaari fudbal kraj devedesetih i Serie A gde su cak i frula klubovi imali careve u ekipi. 

Mislim da je Mancester - Bajern 1999 bilo prvo finale koje su igrali nesampioni, posle je trebalo to takmicenje prekrstiti. 

Link to comment

Poslednji mec staaarog fudbala mogao bi da bude finale mundijala 2006, poslednji mec u karijeri zizua. Od jeseni pocinju da preuzimaju c. ronaldo i messi. Na klupskom i repstativnom planu pocinje veliki uspon barcelone i spanije. 

Link to comment
9 hours ago, MocaVukotic said:

Poslednji mec staaarog fudbala mogao bi da bude finale mundijala 2006, poslednji mec u karijeri zizua. Od jeseni pocinju da preuzimaju c. ronaldo i messi. Na klupskom i repstativnom planu pocinje veliki uspon barcelone i spanije

 

l8Xuz8x.jpg

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 13.3.2020. at 13:50, Lancia said:

Koju je to titulu Spanija uzela bescasno? i sta ces ti vise na ovom topiku :lolol:¿

 

Imali su Ramosa u timu, dovoljno za beščašće! :D

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...
Quote

UEFA je upozorila Pari Sen Žermen zbog nedoličnog ponašanja njegovih igrača tokom meča protiv Borusije iz Dortmunda 11. marta.

 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...