Jump to content
IGNORED

LIga šampiona 19/20


renne

Recommended Posts

12 hours ago, Godfrey said:

FFP je ozbiljna glupost.

Neka troše ljudi koliko hoće.


Ja nisam za to. Trenutno u Evropi imas dva šeik kluba koji tumbaju stvari naglavacke i sipaju nerealne hrpe novca u klubove i igrace. Primera radi, imas situaciju da je najskuplji transfer u istoriji fudbala Pogba iz Juventusa u Junajted za nekih 105mil eura. Taj rekord biva oboren sa Nejmarom za 220mil. To je skok od 100+ %, nerealna cifra, rekordi se ne smenjuju tako lako, i to je tako s razlogom. Dolazis u situaciju da ti lik u timu vredi vise nego 90% drugih timova u Evropi.
Zamisli sad da se u igru ubaci jos 5-6 šeika, kineza, naftaša itd. Stvorićeš klaster super klubova u Evropi sa preplacenim igracima, a svima ostalima ce ostati kikiriki i livade.

E a zamisli onda da xy šeiku dune da više neće da se igra football managera i samo povuče ručnu, ko će da plati 150mil godišnjih troškova za ceo klub?

 

FFP je sranje jer je loše osmišljen sistem, ali mislim da nekakav sistem mora da postoji. Nisu Ameri ludi što furaju taj salary cap u svakom profy sportu.

Link to comment

Neimar nije kupljen vec je otkupio samog sebe tako sto su njegovi menadzeri otisli u Barsu i otkupili njegov ugovor pa ga je PSG potpisao kao free igraca. Odakle mu 220 miliona je drugo pitanje. Zasto je PSG ovo uradio? Upravo da bi izbegao FFP, koji pokusava da NATERA klubove da ne posluju sa gubitkom. (udzbenik kaze da mozes da potrosis vise nego sto prihodujes ali sa nekim granicama).

 

Jer ako imas, recimo 1000 klubova u evropi koji trose vise nego sto zaradjuju (kupovina-prodaja igraca, sponzorstva od trecih lica, prodaja karata, dresova itd itd) i 990 klubova koji se finansiraju od, u zagradi pomenutih stvari 990 kluba ce da bankrotira i ostace njih 10.

 

FFP je odlicno osmisljen samo se lose sprovodi.

 

Link to comment
20 minutes ago, goofs said:

Zamisli sad da se u igru ubaci jos 5-6 šeika, kineza, naftaša itd. Stvorićeš klaster super klubova u Evropi sa preplacenim igracima, a svima ostalima ce ostati kikiriki i livade.

E a zamisli onda da xy šeiku dune da više neće da se igra football managera i samo povuče ručnu, ko će da plati 150mil godišnjih troškova za ceo klub?

 

FFP je sranje jer je loše osmišljen sistem, ali mislim da nekakav sistem mora da postoji. Nisu Ameri ludi što furaju taj salary cap u svakom profy sportu.

 

Pobogu ljudi, zašto dumate o salary capu kad je to potpuno suprotan koncept od tog FFP?

 

U američkom profesionalnom sportu postoje samo šeici! Svi su im klubovi igračke, od prvog do poslednjeg! Salary cap postoji kao stvar konsenzusa, šeička liga zatvorenog tipa kojom vladaju šeici uvede gornji limit za potrošnju kog se onda svi šeici pridržavaju da ih ne bi izbacili iz šeičkog udruženja šeika! 

 

Apsolutno je nakaradna ideja da bi salary cap sprečio formiranje klastera superklubova sa preplaćenim igračima. To je koncept koji omogućava postojanje klastera superklubova sa preplaćenim igračima.

Link to comment
5 hours ago, Zlurad said:

Neimar nije kupljen vec je otkupio samog sebe tako sto su njegovi menadzeri otisli u Barsu i otkupili njegov ugovor pa ga je PSG potpisao kao free igraca. Odakle mu 220 miliona je drugo pitanje. Zasto je PSG ovo uradio? Upravo da bi izbegao FFP.

 

 

Opet ponavljam, PSG je otkupio Neymara i taj transfer ulazi u finansije kluba.  

FFP će naravno uzeti u obzir taj transfer.  

Link to comment

Meni je jos jaci ovaj argument "a sta ce jadni mali klubovi kad oligarh odluci da digne sidro?". Pa, prodace ih drugom oligarhu koji ce se igrati sa njima ili ce otici u beton ligu, as simple as that. Kao da to vec nismo gledali.

Link to comment

Sve pet, ali da bilo ko, i ponavljam - bilo ko - bude suspendovan iz Evrope pre PSG zbog finansijskih muljavina, kompletno obesmišljava kaznu i bilo kakvu ideju koja iza nje stoji. Samo zbog Neymarovog transfera trebalo ih je izbaciti na deset godina a njihovim vlasnicima izreći tri puta dužu administrativnu zabranu bavljenja bilo kakvim fudbalom na teritorijama koje podležu jurisdikciji UEFA.

Link to comment

normalno a da ih i zadesi sudbina rendžersa opet će to biti vredno za njihove navijače a i šire za sve prijatelje fudbala koji vole da gledaju što više derbi mečeva

- do dolaska abramoviča chelski je bio mali klub iz fulama sa jednom titulom, on im je za ovih 15 godina doneo 5 titula u engleskoj i lš

- sada barem navijači tog kluba imaju o čemu da pričaju čak i da ih rus napusti i da bankrotiraju

- ili možda mislite da bi više voleli da su ovih 15 godina završavali prvenstvo na solidnom 6-12 mestu sa 1 ili 2 izleta u lš do 1/8 finala max i jednim 1/4 finalom le

- isto važi i za građanski iz mančestera, arapi su im doneli 4 titule za 11 godina i konačno su postali veći klub od jedinstva, samo im još fali lš da se zaokruže ove njihove zlatne godine :D

Link to comment
10 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Pobogu ljudi, zašto dumate o salary capu kad je to potpuno suprotan koncept od tog FFP?

 

U američkom profesionalnom sportu postoje samo šeici! Svi su im klubovi igračke, od prvog do poslednjeg! Salary cap postoji kao stvar konsenzusa, šeička liga zatvorenog tipa kojom vladaju šeici uvede gornji limit za potrošnju kog se onda svi šeici pridržavaju da ih ne bi izbacili iz šeičkog udruženja šeika! 

 

Apsolutno je nakaradna ideja da bi salary cap sprečio formiranje klastera superklubova sa preplaćenim igračima. To je koncept koji omogućava postojanje klastera superklubova sa preplaćenim igračima.

 

Nisam mislio da je salary cap resenje za evropski fudbal, neizvodljivo je to u nezatvorenoj ligi. Samo mislim da je dobar koncept jer zbog tog salary capa nemas igraca koji kosta ko omanja africka drzava.

Evropskom fudbalu treba nesto sa slicnim efektom ali drugacijim mehanizmom.

 

Glede seika u americkom profesionalnom sportu, tu takodje postoje i samo profitabilni klubovi. Zbog tog salary capa, jer ne trose ono sto ne mogu da zarade. Ili ako potrose placaju jbene penale.

 

Link to comment

Ma pusti Uinija, on maši fudbal. Salary cap ne postoji zbog šeika i supertimova, nego da sistem postane samoodrživ. Zbog toga je sličnost salary capa sa tim pravilima iz evropskog fudbala, FPP, FFP ili kako mu već vičete.

Doduše, nije mi baš jasno taj deo "smeš da trošiš samo malo više nego što zarađuješ". Koliko je to malo više? To mi zvuči više kao ublažavanje tzv downward spiral, nego kompletno uklanjanje.

 

Link to comment
3 hours ago, Redoran said:

Sve pet, ali da bilo ko, i ponavljam - bilo ko - bude suspendovan iz Evrope pre PSG zbog finansijskih muljavina, kompletno obesmišljava kaznu i bilo kakvu ideju koja iza nje stoji. Samo zbog Neymarovog transfera trebalo ih je izbaciti na deset godina a njihovim vlasnicima izreći tri puta dužu administrativnu zabranu bavljenja bilo kakvim fudbalom na teritorijama koje podležu jurisdikciji UEFA.

+1

Link to comment

Postoji ceo manual za FFP na trogodisnjem nivou koji daje konkretne cifre za svaku godinu u trogodisnjem rivjuu. Recimo da je za sezone 2013/2014, 2014/2015, 2016/2017 ta cifra 105 miliona funti sa tim da za svaku godinu postoji limit, za 14/15 je bilo 45 miliona funti, za sledecu 25.5...od sezone 2016/2017 te cifre su smanjene, kao sto se vidi tendencija u prethodno napisanom al me sad mrzi da trazim.

 

Da, upravo je to poenta kompletno uklanjanje duga i verujem da ce u narednim godinama trogodisnje prekoracenje morati da bude jednako zaradi odnosno da bude na nuli.

Link to comment
8 hours ago, borris_ said:

 

Opet ponavljam, PSG je otkupio Neymara i taj transfer ulazi u finansije kluba.  

FFP će naravno uzeti u obzir taj transfer.  

 

Čekaj, zar nije bila varijanta da je on sa katarćanima™ potpisao ugovor o promociji SP za te neke sulude pare kolika je bila njegova klauzula i da je tako otkupio svoj ugovor? Šta je na kraju tačna verzija?

Link to comment

Sa Neimarom je pronazalenje rupe u zakonu. PSG je nekako transportovao pare na njegov racun, ovaj otkupio samog sebe, pa ga psg potpisao na free i tako zaobisli ffp. Tezak kriminal.

Link to comment
2 hours ago, omiljeni said:

Ma pusti Uinija, on maši fudbal. Salary cap ne postoji zbog šeika i supertimova, nego da sistem postane samoodrživ. Zbog toga je sličnost salary capa sa tim pravilima iz evropskog fudbala, FPP, FFP ili kako mu već vičete.

Doduše, nije mi baš jasno taj deo "smeš da trošiš samo malo više nego što zarađuješ". Koliko je to malo više? To mi zvuči više kao ublažavanje tzv downward spiral, nego kompletno uklanjanje.

 

Dobro je da ti nije jasno kako funkcioniše, ali kapiraš da ja mašim fudbal kad kažem da FFP nema nikakve sličnosti ni sa kakvim salary cap konceptom. 

 

Salary cap postoji, kako sam lepo kažeš, da bi sistem sa gomilom klubova efektivno neograničenih resursa bio samoodrživ.

 

Dok FFP postoji da bi sprečio nastajanje takvog sistema, tj. očuvao prednost koju old money ima u odnosu na new money. (Plus da mid-level klubovi ne bi masovno propadali od previsokih ambicija.)

 

2 hours ago, Bogotac said:

Sa Nejmarom je tezak kriminal u pitanju,sramota je da je Siti pre njih kaznjen

 

Da su Neimar i Parižani bili retardirani pa razmenjivali mejlove tipa "Re: kako da zajebemo sistem", bili bi kažnjeni i oni.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...