Jump to content
IGNORED

LIga šampiona 19/20


renne

Recommended Posts

Naravno. Ako nesto mrzim to su defanzivne utakmice, odnosno stil igre. Zato A. Madrid i vecinu Francuza nikada ne gledam. A nisam izbirljiv uopste, cesto gledam Boliviju, pa i MLS. 

Primarni razlog postojanja sporta je zabava. Kada neko kaze kako je bio dobar mec i da su odbrane odigrale super, ja odmah ne slusam dalje. Sta tu moze biti zanimljivo; poput onog finala CL Milan-Juventus, ili pojedinih starih derbija iz Seria A. Jedno veliko nista.

Sto rece kolega kladionicar, koji ne pise neko vreme, preterano taktiziranje ce upropastiti fudbal. Ako vec odvojim 90+ minuta za gledanje necega, ocekujem da mi za pocetak ne bude dosadno.

Link to comment

Meni glavna stvar nisu golovi i ako nesto mrzim to su amaterske odbrane. I utakmica sa 0-0 moze biti dobra ako je dobar tempo. To je najvaznija stvar da bi sport bio zabavan valjda. Brzina, tempo, dinamicnost, borbenost, visok ulog, kompetitivnost i naravno vestina. Ako padnu golovi tim bolje, naravno, ali ne na amaterski nacin. 

 

Inter-Barselona od juce - pa ono jedva da moze da se nazove sportom, jebes mi sve. Dinamika i tempo nepostojeci, lopti treba citava vecnost da se preseli s jednog u drugi kraj terena, jedan tim se brani tako sto je parkirao autobus, njihov presing je nepostojeci, niko jebeno ne trci (niko cak nije ni izasao da zasmeta Suarezu kod prvog gola, pa ono je smesno jebote), a suparnicku ekipu koja napada boli kurac da se iscima ili ne daj boze rizikuje da izgubi loptu - sve, samo to ne! Ljudi hodaju, kruze, bole ih kurac. I to protiv mrtvog Intera koji cak nema ni u planu da istrci kontru, niti ima s kim jer je Konte izvrsio takve izmene. Bukvalno, ali bukvalno kao laksi trening.

Link to comment

Video sam samo pregled iz Barselone, pa ne mogu bas da sudim, no verujem na rec. Ono u Liverpulu sinoc je trebalo videti. Mozda previse divlje i otvoreno za neciji ukus, no za gledanje odlicno. Tim se vraca nakon 0-3 i kidise do kraja, igrajuci presing tokom veceg dela meca. VVD je imao cak 13 presecenih akcija protivnika (znam sa fantazija). Hocu reci da su se istakli i defanzivci, no zbog izuzetno brze igre, nisu mogli pokriti sve. Salzburg sam gledao gotovo redovno ove sezone i mogu reci da nijednom nisu razocarali. Brza igra, za gol vise, pa kakav rezultat bude. U Austriji je jasno da su neuporedivo jaci od konkurencije, no vec par sezona igraju dobro i u Evropi.

 

Ja inace dosta gledam i hokej, pa mi i ovaj brzi stil igre generalno odgovara. Neko voli takticke finese i cvrste timove (Francucka 98. na primer), no to nije moja solja caja. Ranije mi je izbor fudbala za gledanje bio suzen. Nesto na TV, kod drugara preko satelita ili uzivo nasa liga (osamdesete i devedesete). Sada svako moze pogledati bukvalno sta hoce i mozda i standardi kvaliteta postaju previsoki. Ja cesto gledam ove top timove (Barsa, City, PSG), te ponekad uhvatim sebe da ne mogu da se spustim na na kvalitativno nizi nivo. Tu je Holandija uvek, za nedeljnu dozu otvorenog fudbala, ako sve drugo zakaze.

Edited by Miljenko
Link to comment

Da. Kod prvog gola je bas "otisao po burek"; dobar laznjak je bio. Cudi me treci gol koji je Liverpool primio. Nisam naviknut na usetavanje protivnika u njihov gol.:D

Edited by Miljenko
Link to comment

:D

 

Pojedini mecevi koje gledam ti sigurno ne bi bili zanimljivi (van CL), posto su favorit-autsajder tekme u pitanju.

U sledecem terminu mi se izdvajaju, Ajax-Chelsea i Salzburg-Napoli. Tu je i Man City-Atalanta, no to je vec trpanje u najavi.

Link to comment

Mene nervira kad igrac u kontri iskosa umesto da se ustremi pravo ka golu, ili da saceka ubacivanje drugog igraca za centarsut, on ide ka korner zastavici i tu ceka da ga napadne protivnik da bi prolazilo vreme i eventualno izbunari korner ili aut

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...