Jump to content
IGNORED

LIga šampiona 19/20


renne

Recommended Posts

1 minute ago, BWA said:

Koliki me pamćenje služi, ti preferiraš defanzivan nogomet.😊

Italijani 80-tih.

Da, preferiram defanzivni nogomet, zato i volim igrače koji trče.... Ali, više od toga što volim defanzivni fudbal, mrzim pimpleraj.... A Nemce volem™ nevezano za sve, još od 86, kad sam kao klinja pizdio što svi navijaju za nekog Maradonu, a ne za naše™ evropljane,Nemce u finalu... :D Jbg, bio klinac, nisam razumeo, sad bih verovatno navijao za Maradonu, ali kad ti se nešto ureže u glavu, to ostaje...

 

@Lancia

6 minutes ago, Lancia said:

Pa dobro, ne bih ja bas tako crno-belo, imas umetnike koji su bili regularni tokom cele karijere - Platini, Krojf, Maradona, Zidan, Mesi, Pirlo, Xavi, Iniesta...dosta opet zavisi i od klubova u kojim su igrali i pod kojim trenerima su bili.

Imaš, ali su takvi retki...  I takve je uživanja gledati... Ali PSG nema takve...

 

Inače, u stvari, ono što sad Bayern igra je Barcina igra u odbrani, bez pimpleraja i igranja rukometa u napadu... Zašto kažem Barsina igra u odbrani? Barsa je igrala stravičan presing, dok ne uzmu loptu, ali su posle gnjavili... Bayern,  igra to isto, ali bez davljenja lopte...

Link to comment
1 minute ago, radisa said:

Da, preferiram defanzivni nogomet, zato i volim igrače koji trče.... Ali, više od toga što volim defanzivni fudbal, mrzim pimpleraj.... A Nemce volem™ nevezano za sve, još od 86, kad sam kao klinja pizdio što svi navijaju za nekog Maradonu, a ne za naše™ evropljane,Nemce u finalu... :D Jbg, bio klinac, nisam razumeo, sad bih verovatno navijao za Maradonu, ali kad ti se nešto ureže u glavu, to ostaje...

 

@Lancia

Imaš, ali su takvi retki...  I takve je uživanja gledati... Ali PSG nema takve...

 

Inače, u stvari, ono što sad Bayern igra je Barcina igra u odbrani, bez pimpleraja i igranja rukometa u napadu... Zašto kažem Barsina igra u odbrani? Barsa je igrala stravičan presing, dok ne uzmu loptu, ali su posle gnjavili... Bayern,  igra to isto, ali bez davljenja lopte...

Sve je u oku posmatraca a i na kraju krajeva Barsin potencijal je bio potpuno drugacijeg profila od Bajernovog i u to vreme je bio iskoriscen na najbolji moguci nacin sve do reprezentacije. Tehnika bato, uzmi mi loptu, ako mozes :)

Link to comment
18 minutes ago, Lancia said:

Sve je u oku posmatraca a i na kraju krajeva Barsin potencijal je bio potpuno drugacijeg profila od Bajernovog i u to vreme je bio iskoriscen na najbolji moguci nacin sve do reprezentacije. Tehnika bato, uzmi mi loptu, ako mozes :)

Uzeo Bayern, još onomad... :D

 

Ali meni su Čelizejevi i Interovi prolazi bili lepši... :D

Link to comment
14 minutes ago, radisa said:

Uzeo Bayern, još onomad... :D

 

Ali meni su Čelizejevi i Interovi prolazi bili lepši... :D

Grozan si :sad: Bajernu svaka cast, ovo ostalo, pogotovo Inter :thumbd: nikad defanzivni fudbal kao princip igre, dovoljno mi je sto patim uz Atletiko.

  • +1 1
Link to comment

Ja volim italijanski catenaccio odnosno igru na kontre, neke od najspektakularnijih utakmica su odigrane sa tom taktikom. Ajaks-Milan 1-4 (1969), Milan-Barsa 4-0 (1994), Italija-Nemacka 4-3 (1970, the Game of the Century), Brazil-Italija (2-3) 1982, Italija-Nemacka 3-1 (1982) itd.  Ono sto prezirem je taktika autobus gde se ni ne pokusavaju nikakve kontre, vec je 10-11 igraca iza lopte. Kao recimo Konteova Italija protiv Nemacke 2016 (jedina koja je u istoriji ispala od Nemaca na nekom takmicenju), Simeoneov Atletiko, itd.

Edited by Meazza
  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Lancia said:

Grozan si :sad: Bajernu svaka cast, ovo ostalo, pogotovo Inter :thumbd: nikad defanzivni fudbal kao princip igre, dovoljno mi je sto patim uz Atletiko.

Razlike između Čelzijevog i interovog prolaza, skoro da i nema... Isti fudbal, ista taktika, isti raspored igrača na terenu... Crveni karton... Čak i moj omiljeni detalj, Eto i Drogba na levom beku...

 

Ne znam što ti je poraz od Murinja gori?

Link to comment
4 minutes ago, radisa said:

Razlike između Čelzijevog i interovog prolaza, skoro da i nema... Isti fudbal, ista taktika, isti raspored igrača na terenu... Crveni karton... Čak i moj omiljeni detalj, Eto i Drogba na levom beku...

 

Ne znam što ti je poraz od Murinja gori?

:) 

 

 

Nemam nista protiv Intera, jedini klub koji ne volim je Real.

Link to comment
20 minutes ago, radisa said:

Razlike između Čelzijevog i interovog prolaza, skoro da i nema... Isti fudbal, ista taktika, isti raspored igrača na terenu... Crveni karton... Čak i moj omiljeni detalj, Eto i Drogba na levom beku...

 

Ne znam što ti je poraz od Murinja gori?

 

Ima itekako razlike, Inter je u prvoj utakmici nadigrao Barselonu a i na nivou dvomeča je ako nije bio egal po šansama, bio tu negde. Igrali su odličnu odbranu i vrlo ih limitirali na gomilu šuteva a malo pravih šansi. Čelzijeva strategija je otprilike bila "idem da zapalim pet sveća u crkvi", revanš nisam gledao pošto sam bio u inostranstvu ali su kući mogli pet komada da popasu da se Barselona nije ispromašivala. Na stranu što su možda jedini tim koji je uspeo da bude nadigran u praktično sve četiri runde takmičenja. Najnezasluženije osvajanje da ja pamtim, mada je činjenica da im se vratilo za neke ranije nesrećne poraze.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Lancia said:

Meni on ne izgleda uobrazen, vec blago neotesan.

opako je uobrazen i supcina je. otac jednog klinca iz cerkine skole je kuvar, specijalista za rostilje, i uvek je pozivan od bajerna kao kluba ali i igraca da im privatno pravi rostilj. kaze da je müller odvratan lik privatno. za razliku od ostalih koji su sasvim ok momci

Link to comment
17 minutes ago, Ros said:

opako je uobrazen i supcina je. otac jednog klinca iz cerkine skole je kuvar, specijalista za rostilje, i uvek je pozivan od bajerna kao kluba ali i igraca da im privatno pravi rostilj. kaze da je müller odvratan lik privatno. za razliku od ostalih koji su sasvim ok momci

Trebalo je da znam, cim ga Middle toliko obozava :D

  • Haha 2
Link to comment
Just now, Lancia said:

Trebalo je da znam, cim ga Middle toliko obozava :D

samo jedan primer koga se secam.

kad god bi kuvar pravio rostilj, onda sve ono sto ostane od hrane bi se nosilo negde u "narodnu" kuhinju. osim kod müllera koji je ostatke hrane radije bacao nego da pokloni. 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...