Jump to content
IGNORED

LIga šampiona 19/20


renne

Recommended Posts

3 hours ago, Glass Joe said:

Samo opaska jedna, Ser Aleks je bildao sampouzdanje tom timu tom izjavom, UTD 98-9 bi razbucao UTD 06-09

 

Uz dužno poštovanje, ne bih se složio, ali nipošto. Ovaj noviji United bi rastavio ovu ekipu iz 1998-99 na proste faktore. Nisu imali lijek za Anelku, šta bi im tek radili Rooney ili Ronaldo.

Link to comment
2 minutes ago, ArleKino said:

 

Uz dužno poštovanje, ne bih se složio, ali nipošto. Ovaj noviji United bi rastavio ovu ekipu iz 1998-99 na proste faktore. Nisu imali lijek za Anelku, šta bi im tek radili Rooney ili Ronaldo.


Jap Stam se ne bi slozio.

Link to comment

Aj da kažemo da bi ih tim 08-09 dobio na...fizičku pripremljenost.

 

 

Elem, Pepa niko ne potcenjuje, napravio je ozbiljan pomak čim se pojavio ali je i činjenica da je nasledio ne raspad već najtalentovaniji tim...ikada? Sve najbolji izdanci la masije plus Ture, pa Anri i Eto koji su imali još šta da kažu, i na to Alves, i Pike pride. Ćavi je već bio top igrač pre njega (najbolji igrač Eura 2008, dominacija na sredini kakvu nije posle ponovio ni na jednom turniru), Inijesta baš i ne. I svakako mu je najveći plus što su se njih dvojica oslobodila i razmahala pod njim. Onda jer je za razliku od Rajkarda igrao sa tri napadača (u prvoj sezoni, tek kasnije su došle lažne devetke i sl), gledao da u odbrani budu tehnički potkovaniji igrači (Pike, Ture..). Sve to za rezultat ima tri neponovljive godine.

 

No Barsu je pre njega već krasio epitet dominantne ekipe na terenu. U prilog govore kako su joj protivnici i pre Pepa prilazili, tj obe eliminacije u CL su došle nakon engleskih teških bunkera na Kamp Nou (Benitez 2007, Ferguson 2008). Tako da je ipak veći kvalitativni skok u Barseloni napravio Rajkard 2004 nego Gvardiola 2008. Barselona je 2004 iz  dugogodišnje jalove dosade premetnula se u najpopularniji tim na svetu ekspresno. S tim što zlobnici kažu Rajkard ima manje zasluga za to od Henka ten Katea:)

 

Pritom nisam siguran da su trošili išta više od prethodnika Holanđanina koji je 1 Kristanvala ili Đerara Lopeza plaćao desetine miliona. U to vreme.

Edited by dillinger
Link to comment
3 hours ago, Pokojni Ruxin said:

pusti momke aman, svakom poštenom hetero muškarcu je toplo oko srca kad vidi kako cveta kvalitetna bromansa :heart:

Ovo je tako gej i toplo da mi zamaglio ekran. Ostanite u svoja 4 zida.

#pride!

  • Wub 1
Link to comment



Tako da je ipak veći kvalitativni skok u Barseloni napravio Rajkard 2004 nego Gvardiola 2008. Barselona je 2004 iz  dugogodišnje jalove dosade premetnula se u najpopularniji tim na svetu ekspresno.  desetine miliona. U to vreme.


Ovo.

Mada je i fakat da su to delom bili Pepovi klinci iz LaMasije, ali ih je Rajkard vrlo hrabro pustio da igraju ono u čemu su najbolji. Drugi bi ih verovatno adaptirali na trenutne potrebe tima.

Sent from fav toy

Link to comment

A i bilo je krajnje vreme da prestanu da igraju Gabri, Kristanval, Bogarde, Zenden, Klajvert, Rocembak, Bonano, Rikelme, Saviola, Kvarezma, itd. kao i ispusene lule Koku, Serdji i Abelardo. Kako su u ovoj deceniji masili pojacanja, tako su tu u Laportinoj eri (skoro)sve pretvarali u tozla. Bilo ih je tuzno gledati izmedju odlaska Figa i Rivalda i dolaska Ronaldinja.

U toj pre-Rajkard eri nisu bili u top 3 kluba u ligi po kvalitetu. U jednoj od sezona su cak doveli 30+ Davidsa i Albertinija, totalni haos je bio tada. 

Link to comment

Mozda se neko i seti pokojnog mistera, 6 meseci pre rajkarda, poraza od juvea kasnim golom zalayete u produzetku... Bilo bi zanimljivo videti sta bi antic uradio u novoj sezoni

Link to comment

Sada je raspad višeslojni, tada su igrački delovali solidno, a rezultatski su sa Rajkardom pred kraj sezone delovali užasno. Meni je ostalo u glavi da su bili skroz jalovi protiv Junajteda, a i u prvenstvu su gubili bodove gde su stigli. Tada se Pep zahvalio Ronaldinju i Deku, doveo Danija Alveša i Pikea, dao ključeve ekipe Mesiju. Posložio ih je, jako su dobro izgledali u toj sezoni. Real 6-2, Bajern 4-0 itd. Jedino ih je Čelzi mogao izbaciti, tu su imali i sreće i 12. igrača u vidu sudije. Sada ispade da je sve imao na gotovo. Mnogi igrači su kod njega bili u životnoj formi. Trenerski mag može sa nekoliko pojačanja nešto uraditi, ali prvo se mora pročistiti igrački kadar. Ipak, deluje da Barsa greši godinama sa pojačanjima, ne zna ih uklopiti, nosioci su daleko od najboljih godina, a uprava je u totalnom rasulu. Potrebni su im radikalni rezovi.

Link to comment

nego, meni je ovaj prinudni sistem takmicenja sa 8 klubova na zavrsnom turniru 100 puta zanimljiviji od onog standardnog drndanja sa dve utakmice od osmine finala. da su pametni u uefa, pa da zadrze ovo i kada se stanje normalizuje.

Edited by Nikodije
  • +1 1
Link to comment

pa ok, samo kazem da sam gledao skoro sve utakmice na ova dva turnira u nemackoj i portugalu, a da je stanje redovno gledao bih vrlo malo toga. ako podjem od sebe, gledanost je veca po ovom sistemu  :)

Link to comment
Just now, Nikodije said:

pa ok, samo kazem da sam gledao skoro sve utakmice na ova dva turnira u nemackoj i portugalu, a da je stanje redovno gledao bih vrlo malo toga. ako podjem od sebe, gledanost je veca po ovom sistemu  :)

Milim da je svakome ovo zanimljivije, ali da se neće odustati od standardnog načina...

 

Ja sam samo sinoć propustio, jer sam gledao Jokaru...

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...