Jump to content
IGNORED

LIga šampiona 19/20


renne

Recommended Posts

najveci problem je Bartomeu,traje ovo vec 3 godine,ovo je kulminacija

 

Treba klub da prezivi do sledecih izbora,ovi oce da dizu kredit od goldman saksa od 800 miliona za neku kombinaciju i sahrane klub

Link to comment

Mislim da je sesti komad, onaj Levandovskijev bio iz ofsajda, ali dozvolili su, na sminku izgleda kao da mu je rame bilo najblize golu. 

Bukvalno su ih najedili kad su dali za 2:4. :laugh: Mora se reci da ga je Suarez zavukao majstorski. I trebao je dobiti crveni, 2x je namerno gazio Alkantaru.

Edited by Plajvi
Link to comment
29 minutes ago, Bogotac said:

najveci problem je Bartomeu,traje ovo vec 3 godine,ovo je kulminacija

 

Treba klub da prezivi do sledecih izbora,ovi oce da dizu kredit od goldman saksa od 800 miliona za neku kombinaciju i sahrane klub

traje ovo duze od 3 godine. bukvalno se ne secam koji je poslednji igrac koji je izasao iz barce a da redovno igra. mozda segio roberto? 

Link to comment

Bartomeu i ekipa gube izbore sigurno,no ostavice pustos u klubu,inace njemu prete tuzbe kao Laporti cim napusti klub,mnogo nezakonitih stvari su uradili

Link to comment

Bajern je protiv Celsija delovao kao tim koji moze da da 20 golova ako hoce. Koliko god da je ovaj rezultat sokantan, ako je tacno da su se igraci Barse pokarabasili medjusobno nije preveliko iznenadjenje cak ni osam komada u njihovoj mrezi. Nemci tradicionalno ne oprastaju i nemaju milosti za bezmude ekipe a ovaj Bajern je masina za koju i ne znam da li uopste moze drugacije da odigra osim ovako, da stiska 90 minuta u jednom jedinom monolitnom bloku od 10 igraca koji igraju jako blizu jedan drugom i tako jedu teren u dubini od nekih tridesetak metara izmedju 40 i 70 metara od svog gola da ne moze igla da se provuce. Impresivno je koliki prostor su u stanju da otvore cak i kad igras protiv njih sa deset igraca iza lopte, kao sto smo mi (Zvezda) pokusali, kao da razvuku teren jos dodatnih 20 metara po sirini i onda svaku rupu u odbrani eksploatisu. Jednostavno su svi jaki, brzi, znaju s loptom i uigrani su do savrsenstva, kao da igras protiv jednog entiteta a ne protiv 11 igraca. I ono sto je posebno zajebano, drze ritam ako treba i 90 minuta, uopste ne pokazuju periode kad spuste ritam i otaljavaju osim ako nije do taktike. Sto se snage i kondicije tice, to su isti ritam i ista ponavljanja.

 

Ima ta taktika svojih mana, ostavlja dosta prostora izmedju zadnje linije i golmana ali apsolutno ne vidim nacin kako se odbraniti od njih a ne primiti bar 3-4 gola po utakmici, tako da te povremene ispade pozadi mogu lako da tolerisu. Ovo je unapredjena verzija taktike koju je Hajnkes napravio protiv tiki-take i vec jednom razvalio Barselonu od zivota. Posto je to trend u modernom fudbalu i svako pokusava da igra do noge, ne ocekujem ni da ce Gvardiola naci mnogo bolji nacin da se odupre bavarskoj masini za mlevenje. Ostali nemaju nikakve sanse. Teorijski, protiv ovakvog Bajerna najbolji nacin da se igra je da se branis sa svih deset igraca a da imas bar tri napadaca koji su superiorni jedan na jedan, igraju takticki vrhunsku odbranu i sposobni su da 90 minuta ponavljaju sprinteve od po 30-40 metara i love counter-punch lopte iz sopstvene duboke defanzive. To jednostavno nema niko, a i da ima, nijedna vrhunska ekipa vise ne igra takav fudbal.

 

U sportu je notorno sve moguce ali sam jos juce rekao jednom prijatelju kad smo procenjivali ovu utakmicu, Bajern je jednostavno veliki, veliki favorit da ove godine osvoji. Veceras sam video samo golove, nisam previse iznenadjen ishodom.

Link to comment

I dubinske lopte kad poteras kontre protiv njih skine Nojer, prejebeni su. 

Boateng redovan pacijent protiv Barse, danas opet izjeban za spice, samo manje brutalno nego onda. :D

Sve i da Her Flik posalje kombinovanu ekipu na teren, opet ce gaziti ovako, 20 vrh igraca imaju, gotovo da je svejedno.  

Link to comment

U jednom momentu negdje oko 70. minuta je Bajern tako stis'o da su im oba centarhalfa igrala negdje ispred kruga na centru igrališta, otprilike na 40-ak metara od gola Barselone. Ovi su se bili tako povukli i opet džabe, ona utrčavanja bekova nisu mogli da isprate. Nevjerovatno. A to je Barselona, ne pričamo o Radniku iz Surdulice.

Nevjerovatno je kako se kreću, kakav blok drže, koliko su podigli taj nivo automatizacije, bukvalno se kreću kao jedan, kakve kretnje, kakva pozicioniranja, kakva mikroprilagođavanja. Uz sve to i ekonomika, nema viška poteza, nema viška trčanja, nema nikakvog gubitka energije, a sve vrijeme tempo je razarajući. Ok, meni Barselona djeluje kilavo od restarta i vidio sam nekih 3-1 za Bajern večeras, ali ovo je bila partija za proučavanje na fudbalskim akademijama. Plus kod Švabe milosti nema, ovaj kad je počeo da ubacuje sa klupe a ono maltene isti kvalitet igrača. Gledao sam sa drugarom i samo mu govorio "gledaj onog tamo, gledaj onog ovamo, vidi onog što šprinta iza", ja bolje kretanje bez lopte ne sjećam se da sam ikad sam gledao, bukvalno bih mogao da ih gledam da ne trepćem i da je utakmica trajala 300 minuta i da su vodili 20 razlike. Savršenstvo fudbala.

  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, MiddleClass said:

Cek, jel stvarno postoje osobe muskog pola i starije od 18-21 godina koji kao šiparice prate fudbalere na instagramu? I takvi obitavaju na ppp?

 

Modern times call for modern solutions :fantom:

8vcrHNU.png

Link to comment
7 hours ago, harper said:

Teorijski, protiv ovakvog Bajerna najbolji nacin da se igra je da se branis sa svih deset igraca a da imas bar tri napadaca koji su superiorni jedan na jedan, igraju takticki vrhunsku odbranu i sposobni su da 90 minuta ponavljaju sprinteve od po 30-40 metara i love counter-punch lopte iz sopstvene duboke defanzive. To jednostavno nema niko, a i da ima, nijedna vrhunska ekipa vise ne igra takav fudbal.

Liverpul prošle godine u Minhenu 1-3

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...