Jump to content
IGNORED

KK Partizan 19/20


garmonbozia

Recommended Posts

Just now, Delija67 said:

I taj aerodrom je trebao da ispunjava neke uslove. Nije bilo dovoljno samo da postoji pista, nego i da ima odredjeni broj linija. U to vreme je postojala samo drzavno subvencionisana linija za Beograd na kojoj oglavnom saobraca onaj leteci tramvaj SAAB 2000.

Ne znam koji broj linija je trebalo da bude, ali je od otvaranja aerodroma bila linija za Cirih, a u to vrijeme i još nekoliko linija.

Link to comment
  • Replies 4.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • BWA

    434

  • Tresko

    312

  • ZokiAsov

    261

  • BlackGeorge

    254

55 minutes ago, BWA said:

Kapacitet Borika je sigurno 5000.

Kad sam bio klinac na rukometu je bilo blizu 7000 ljudi.

Ostalo što si  nabrojao lako se sredi.

 

Bilo je i na Marakani po sto hiljada.

 

Da bi se shvatilo zasto Igokea nije mogla a nije se ni previse cimala da ode u Evroligu dovoljno je setiti se sta su sve u Podgorici morali da rade i koliko da uloze da bi Evroliga mogla tamo da se igra. Svaki klub u regionu koji hoce da igra na tom nivou mora da bude drzavni projekat iz nekog veceg regionalnog centra (pozeljno sa dosta publike) tipa Zvezde, Partizana, Buducnosti ili Olimpije, cak ni Tedeski sa ozbiljnim ulaganjima nije dugo izdrzao. Igokea je u neku ruku takodje drzavni projekat ali sumnjam da su Dodici bili preterano zainteresovani da se toliko debelo ispruze. Kukumavcenje za Igokeom u Evroligi, ako se izuzmu standardni psihoticni ispadi Grobara zbog toga sto se njenim ispadanjem okoristila Zvezda, zapravo je kukumavcenje zbog koncepta kosarke najviseg nivoa koji pokusava da proda Bartomeu. U njegovom konceptu nema mesta za Partizan koji je dugo godina vazio za pojam ne samo regionalne vec i evropske kosarke, kakva crna Igokea.

Edited by harper
Link to comment
1 hour ago, BWA said:

Kapacitet Borika je sigurno 5000.

Kad sam bio klinac na rukometu je bilo blizu 7000 ljudi.

Ostalo što si  nabrojao lako se sredi.

 

Kada si bio klinac nisu bile sve stollice u boriku zar ne to prvo,sada su sve stolice i kapacitet je 4000 ako ne verujes meni verovatno mozes da nadjes taj podatak na google.

Drugo kosevi u boriku su viseci,vise sa plafona a ne mogu da takvi...itd itd.

Veruj mi nije mi zelja da dokazujem nesto tu u korist zvezde a protiv igosa.Da su na terenu zasluzili da igraju EL jesu to niko neosporava,ali zaista  ni sama EL nije luda sto trazi minimum nekih uslova.

Edited by Блок_64
Link to comment

Sto će mi gugl, tamo sam jednom sedmično.

Kapacitet je oko 4300 mjesta, s tim što se može dobiti još 600+ postavljanjem stolica uz teren. I kapacitet Arene je zvanučno 18000, pa staje 22. Da je bio interes, ne bi bio problem nagurati na 5000.

Svlačonica ima 8, ne znam koliko treba da ih bude, El to nije pominjala.

U dvorani imaš hol, restoran i vip salon. Svaka od tih prostorija može da se preuredi u pres centar.

Ovo za koševe bi se sredilo.

 

Link to comment

Nikada Dodik nije pominjao Borik, on je pričao da će da rekonstruiše Laktaše da bi došao do potrebnog kapaciteta.

Ali, srećom, na vreme mu je stavljeno do znanja da nema potrebe da ulazi u tako sulud projekat i da troši milione narodnih para zidajući nešto za čim ne postoji objektivna potreba. Ima košarke i van Evrolige. Evo, npr, u Ligi šampiona koju će igrati sledeće sezone. 

Link to comment

Ovde ljudi pamte kao leptirići. Pre F4 u Laktašima znalo se da u EL idu finalisti. Nema to veze ni sa kakvom infrastrukturom. To su tipična grobarska podmetanja.

 

To finale je bilo farsa, a oba trenera su pre utakmice govorila kako im je glavni cilj ispunjen. Igokea jeste bila oštećena, ali nije Zvezda jedina favorizovana već i ostala tri učesnika podjednako. Zapravo, Zvezdini navijači su se više bunili jer je postojala osnovana sumnja da će Igokea da pusti Partizan u polufinalu.

 

https://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2013&mm=03&dd=22&nav_id=697545

Link to comment

Naravno da se znalo da u EL idu finalisti sa F4, ali to se nije znalo na početku sezone, kada je bilo drugačije pravilo, nego je promenjeno u martu u sred sezone, kada se videlo da će Igokea biti prva na kraju regularnog dela.

Link to comment

Naravno, to je najneregularnija sezona za sad, samo što nije Zvezda obezbedila EL administrativnim putem, jer Igokea nije zadovoljavala uslove, nego su Zvezda i Partizan u sred sezone rešili da im je lakše da ne odlučuju o Evroligi u direktnom finalu, nego da to reše dan ranije. Istina, nema sumnje da je Dodik bio posve saglasan.

 

A sama po sebi odluka je više sportski donosila Partizanu nego Zvezdi.

Link to comment

Ko je tu, ko je otisao...otisli su mekadu, i verovatno reding...sta je sa angolom i bircom... a ostaju novica, jaramaz, zagor, trifa, pejdz, tomas, moris...sta je sa gordom i voldenom...voleo bih da nas trinki vodi jos jeenu sezonu a onda ds se dule vrati jaci nego ikad da se svima opet tresu gace....gepekovanje, trojke iz auta, davljennje igraca i ostale vaspitne metode da opet budu aktuelne

Link to comment
2 minutes ago, Filozof manijak said:

Kako je donela Partizanu, ako je KKP osvojio ABA tada?

Zbog polufinala sa Igokeom?

Ne, to je sledeći korak u ubedjivanju sebe i drugih. Njihove kradje, nameštanja, kupovanje učešća, nezakonito menjanje klubova, ostavljanje registrovanih klubova koji nemaju pravo da budu registrovani, u stvari više donosi sve vreme Partizanu, a ne njima. Capisci?

Link to comment
1 hour ago, shimpr said:

Ko je tu, ko je otisao...otisli su mekadu, i verovatno reding...sta je sa angolom i bircom... a ostaju novica, jaramaz, zagor, trifa, pejdz, tomas, moris...sta je sa gordom i voldenom...voleo bih da nas trinki vodi jos jeenu sezonu a onda ds se dule vrati jaci nego ikad da se svima opet tresu gace....gepekovanje, trojke iz auta, davljennje igraca i ostale vaspitne metode da opet budu aktuelne

 

Ja bih se ovoj dvojici na pleju zahvalio. Za obojicu se priča da imaju ponude što znači da klub razmatra i druge opcije. 

Tomasa isto ne bih zadržavao. Na poziciji penzionera četvorke bih pokušao sa Mačvanom umjesto Novice, ukoliko je u mogućnosti.

Tržište domaćih igrača je jako slabo. Ne čudi da me da u komšiluku rade sve da izvuku nešto od ovoga što je na raspolaganju.

Link to comment
1 hour ago, Tresko said:

Ne, to je sledeći korak u ubedjivanju sebe i drugih. Njihove kradje, nameštanja, kupovanje učešća, nezakonito menjanje klubova, ostavljanje registrovanih klubova koji nemaju pravo da budu registrovani, u stvari više donosi sve vreme Partizanu, a ne njima. Capisci?

+1

4 minutes ago, keitel said:

 

Ja bih se ovoj dvojici na pleju zahvalio. Za obojicu se priča da imaju ponude što znači da klub razmatra i druge opcije. 

Tomasa isto ne bih zadržavao. Na poziciji penzionera četvorke bih pokušao sa Mačvanom umjesto Novice, ukoliko je u mogućnosti.

Tržište domaćih igrača je jako slabo. Ne čudi da me da u komšiluku rade sve da izvuku nešto od ovoga što je na raspolaganju.

ne bih se odricao tako lako tomasa. redinga bih pustio a angolu sam mozda jednom gledao i nije mi se nesto dopao ali ima ko zna bolje.

zadrzao bih ove nase a bogami i novicu. jos ako moze i macvan, bombonam

pitanje je koliko cemo imati para za sledecu sezonu.

pitanje svih pitanje je da li nam ostaju trener i koprivica

Link to comment

mene je volden kupio kad je potrcao u zagrljaj jaramazu protiv cedevite, a gordic mi je onako nista specijalno, kao da je bez emocija...zato vise volim stetocinu bircu koji je lud ko ludi konj...moze macvan maki na cetvorci...za tomasa sam mislio da ce da eksplodira kod nas, a on kao da je u nekoj depresiji...angola je nekkao slabasan...mozli je lazme, vesa petrovic i veseli u jednom...ugovor na 5 godina mu dati

 

i naravano pusite kurac picke ciganske

Link to comment
2 hours ago, Filozof manijak said:

Kako je donela Partizanu, ako je KKP osvojio ABA tada?

Zbog polufinala sa Igokeom?

 

Kakva je to logika? Partizan je osvojio Aba ligu u utakmici koja nije imala veze sa EL.

U trenutku kada je doneta ta neregularana odluka, Partizanu je apsolutno najviše odgovarala. Zvezda bi npr. igrala EL i da je izgubila polufinale od Radničkog ukoliko bi Igokea osvojila po prvobitnim pravilima. Naravno da je i njoj odgovaralo, ali to ne umanjuje da je još više odgovorala Partizanu, te je ova kuknjava za Igokeom, prebrojavanje svlačionica i analiza kontrole leta, onoliko licemerna. Posle sam video da je Harper to fino objasnio u poslednjoj rečenici.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...