Jump to content
IGNORED

KK Partizan 19/20


garmonbozia

Recommended Posts

48 minutes ago, BlackGeorge said:

 

Ne znam(o) u šta će se izroditi na kraju ovaj prelazni rok. Ne znam(o) ni koliko će ostoja da mu dozvoli da se razmaše. Sada čitam da je pritisak na njemu da ostavi gagića u ekipi. :puke:

 

Kada budemo videli na kraju sa čime raspolažemo videćemo da li tu ima kvaliteta za napad makar na finale evrokupa (predviđa se da sledeće godine oba finalista idu u evroligu).

 

Ali ne razumem čemu onda dovođenje Trinkijerija u Partizan ako se nema ciljeva adekvatno ovom klubu? Da "kupe" navijače? To ne prolazi, prolaze samo rezultati. Valjda je cilj našeg kluba da napadne evroligu. Bili smo tako blizu da uđemo u plejof evrokupa i sa ovim krševima. Ove godine Unikaha, Lokomotiva, Limož su tu najveći protivnici uz Darušafaku, Uniks, Huventud, Galatu. Videćemo kako će oni sklopiti ekipe (kao i mi uostalom) pa da kažemo da li je realno ili ne. Čekamo i Cedevitu i Budućnost šta će oni da sklepaju.

 

Za početak da se plasiramo u plejof evrokupa, pa da vidimo dalje. Toliko Trinki valjda može da ostvari.

 

Naravno da je dovodjenje Trinkija bio Ostojin nacin da kupi navijace. Kao i prica o povratku u Evroligu, prelazak u Arenu i sl. Sve sto radi od dolaska je pricanje lepih prica o buducnosti..

 

Kazes to ne prolazi, prolaze samo rezultati. Prosle sezone ih nismo imali, pa se ljudi opet loze. Sto bi ove sezone bilo bitno drugacije? Jer imamo veci budzet za 25%? Pa eto, dovescemo malo bolje igrace, biti nesto malo konkurentniji.  Ti sad mozes da postavljas visoke ciljeve (vec si upisao da se plasman u top 8 Evrokupa maltene podrazumeva), pa onda budes razocaran kad se ne ostvare. A nije ni bilo realno da se ispune.

 

Sto bi reko Trinki, nije on Harry Potter. Ja sam siguran da ce uciniti sve sto zna i ume da izvuce maksimum iz ekipe (kao sto je uradio prosle sezone). Meni je to dovoljno.

Link to comment
  • Replies 4.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • BWA

    434

  • Tresko

    312

  • ZokiAsov

    261

  • BlackGeorge

    254

^^ Jeste, i mozemo reci da je Dzile opako omanuo u toj selekciji tada, i to je bilo dosta veliko razocaranje, polagali smo nade u njega.

 

Sto se tice Trinkija, cenim da je i ideja bila da se dovede trener sposoban da od ovih mladih koje gomilamo poslednjih godinu-dve naprave upotrebljivi igraci. To je jeftiniji i dosta bolji sistem opstajanja od ove masovne kupovine svakog leta. Za sad ne ide najbolje, ali nadam se da ce istrajati, bar je to neki pomak u odnosu na godine pre kada je Zvezda imala monopol nad klincima.

Link to comment
10 minutes ago, goofs said:

^^ Jeste, i mozemo reci da je Dzile opako omanuo u toj selekciji tada, i to je bilo dosta veliko razocaranje, polagali smo nade u njega.

 

Sto se tice Trinkija, cenim da je i ideja bila da se dovede trener sposoban da od ovih mladih koje gomilamo poslednjih godinu-dve naprave upotrebljivi igraci. To je jeftiniji i dosta bolji sistem opstajanja od ove masovne kupovine svakog leta. Za sad ne ide najbolje, ali nadam se da ce istrajati, bar je to neki pomak u odnosu na godine pre kada je Zvezda imala monopol nad klincima.

 

To su mnogi mislili, ali ne da ne ide najbolje, nego cemo izgleda sve klince da saljemo na pozajmice. Posle malog Trifuna, ocekujem i da Pecarski predje u Megu. Videcemo da li ce Tanasko imati mesta u 12.

Link to comment

Meni su mali Trifa i Pušica prijatno iznenadili u KLS, imali bi sasvim dovoljno utakmica da im se poveri minutaža i, što je svakako važnije, da počnu da pripadaju jedni drugima . Jaramazov ugovor bih otkupio na jedan.

Ić poeni godinama unazad donose prevagu u ABA, Zvezdina dominacija je krenula od kupovine Jovića, Kalinića i Bobija, i prekinuta samo jednom, sa Gordićem i Ivanovićem. Potrebno je vreme da se zabode neka nova TNT generacija i mnogo doselekcije, a sa ovakvim igračkim rolokosterom ne znam da li je to moguće. Zato bih više voleo da smo još malo zadržali Vanju, Zagora i Jaramaza i reskirali sa par klinaca, a ima ih. Tek se na to doda stranac na poziciju koja nije pokrivena. 

 

Kako trenutno stoje stvari, mi radimo obrnuto, tim gradimo oko stranaca, i svake godine krećemo od nule.

 

Uzgred, vidim da su porasli apetiti, plejof EC pod must...nije realno, ali sviđa mi se kako razmišljate, opet smo onaj KKP.

 

 

Link to comment

Pojma nemam šta je Pušica igrao u KLS regularnoj sezoni ali ga protiv Zvezde nisam video na parketu što otprilike odgovara mom dojmu koji sam imao gledajući ga u NCAA. Dobar šuter, solidan da ne kažem prosečan dodavač i to je to. Svakako ne igrač koji bi u nekoj ekipi koja puca na Zvezdu ili na Evrokup mogao biti bitan faktor. 

Link to comment
1 hour ago, Jimmy Kowalski said:

 

Naravno da je dovodjenje Trinkija bio Ostojin nacin da kupi navijace. Kao i prica o povratku u Evroligu, prelazak u Arenu i sl. Sve sto radi od dolaska je pricanje lepih prica o buducnosti..

 

Kazes to ne prolazi, prolaze samo rezultati. Prosle sezone ih nismo imali, pa se ljudi opet loze. Sto bi ove sezone bilo bitno drugacije? Jer imamo veci budzet za 25%? Pa eto, dovescemo malo bolje igrace, biti nesto malo konkurentniji.  Ti sad mozes da postavljas visoke ciljeve (vec si upisao da se plasman u top 8 Evrokupa maltene podrazumeva), pa onda budes razocaran kad se ne ostvare. A nije ni bilo realno da se ispune.

 

Sto bi reko Trinki, nije on Harry Potter. Ja sam siguran da ce uciniti sve sto zna i ume da izvuce maksimum iz ekipe (kao sto je uradio prosle sezone). Meni je to dovoljno.

 

Protekle sezone nismo imali rezultate jer nam je trener došao u sred sezone, pošto smo bili pred totalnim ponorom posle poraza od Zadra u areni. 

 

A ovo za hari potera se (verovatno) odnosilo na trenutni sastav koji je "nasledio". Naravno da nije hari poter da rešava lončareve kućne čarolije. :)  Izvukao je neki maksimum što je mogao od te trenutne ekipe. Sada on bira, sastavlja ekipu i siguran sam da će ta ekipa biti dosta kvalitetnija od ove prethodne koju je zatekao. I zbog toga se navijači "lože". Veruju (a među njima i ja) Trinkijeriju da će sastaviti ekipu sa kojom ćemo moći da se ravnopravno takmičimo.

 

Samo što ja ne bih kao ti nas nikako apriori otpisivao što se tiče eurokupa. S obzirom, kako internet insajderi javljaju, da je potpis Ostin Holinsa sve bliži, tako je sve bliži i naš plej of u evrokupu. Hajmo malo optimizma ljudi, dosta ovih tamnih oblaka više. :) 

 

Trinki izgleda sklapa neku brzu atletsku ekipu, što mi se sviđa. Kada vidite da su želje još i igrači poput Moslija i Džoša Adamsa sve je jasno kako Trinki razmišlja..

 

 

 

@Azdaja Vanja bi da ide a mi bi da ostane. Bandja Sy je izgleda sve bliže odlasku tako da će se tražiti kvalitetna trojka. Stranac opet...jer domaćih kvalitetnih nema. Jedino da otmemo Davidovca kao što smo otelli nesrećnog Jankovića. 

 

Adams, Hollins, Gordić, Jaramaz i Vanja. To bi bilo sjajno što se tiče pozicija 1 i 2. Ali realnije je (nažalost) da Vanja ode a da nejaki Markus Pejdžić ostane.

 

Ah da, Jaramaz je isto bio na pozajmici iz španskog burgosa do kraja protekle sezone. Pitanje je i šta će sa njim biti. Bilo bi dobro da ga otkupe.

Edited by BlackGeorge
Link to comment

E ako je Hollins pred potpisom, to je vec druga prica. Sa njim smo vec ozbiljni favoriti za osvajanje Evrokupa. Ako dodje i Adams, to je vec sigurica. Odoh do kladionice da uplatim dok je jos povoljna kvota.. :D

Link to comment
2 hours ago, BlackGeorge said:

... I nemojte više spominjati nebitni kup. Ili napad na evrokup ili aba liga (malo teže). kakav crni kup i prvenstvo, to onako ako dođe usput, ok.

Ali kao alibi za sezonu taj kup NE SME više da postoji.

 

 

Ti si odgrobarđentm. Svaki pravi navijač Partizana zna da je kup najdraži trofej.

 

Nikada nismo pravili tim kao ove godine, ovo je ne zbog nove klime u rukovodstvu, već zato što je Trinki tu i to zahteva. I znam da im se popeo na onu stvar još u toku prošle sezone jer "mnogo izvoljeva".

U Duletovoj eri tim je projektovan da bude takmac Zvezdi u domaćici, kasnije Ciboni, Cedeviti i ostalima u ABA ligi. Mi nikada nismo pravili tim gledajući i poredeći se sa evroligašima (osim kada je Vlada Jovanović zamenio Duleta pa smo se ukanalili dovođenjem 3 skupa igrača za naše uslove) kao što to danas čini Zvezda. Što bi oni rekli - može im se, reprezentuju državu u najvećem takmičenju i iz Nemanjine im se fino otvorili, troši se kao da sutra ne postoji. Misle da su prevazišli fazu samo da su bolji od Partizana, što i nije bilo teško poslednjih godina jer je Partizan bukvalno urnisan da bi većina lepše živela, jel da. Imaju svu državnu logistiku u rukama i videćemo dokle će stići. Jbg, Partizan je bio evropski šampion i to žulja.

Mi smo tu od prošle godine da se šlepamo za sitniji deo kolača, da dovedemo zvučno ime na klupu, da nas namire toliko da možemo pobeđivati, ali ne toliko da im zapretimo u ABA i KLS. Klasična štap i šargarepa varijanta, ali seljačka, providna i primitivna klakav je i sam SNS.

Postoje dve škole mišljenja - prva je da je trebalo da se rasformiramo i krenemo od nule, a druga je da nastavimo kako-tako da odolevamo pa makar i sa najnebitnijim pošumljenim članom GO na čelu. Kakogod, ja ću sezonsku za Arenu kupiti i tamo prozivati Žvalavog i Ostoju.

Link to comment
11 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

E ako je Hollins pred potpisom, to je vec druga prica. Sa njim smo vec ozbiljni favoriti za osvajanje Evrokupa. Ako dodje i Adams, to je vec sigurica. Odoh do kladionice da uplatim dok je jos povoljna kvota.. :D

 

Toni Adams? Ne znam jel slobodan, pricao je svojevremeno o nekom ugovoru sa NBA klauzulom. Kvalitetom svakako zasluzuje mesto.

Link to comment

@Mark Rothko

Čak i da se rasformiramo i krenemo od nule, opet bi nas iza krivine dočekao bog i batina srbije. Nema privatizacije, automatski si podređen državi odnosno vučiću. 

 

Link to comment
10 minutes ago, goofs said:

 

Toni Adams? Ne znam jel slobodan, pricao je svojevremeno o nekom ugovoru sa NBA klauzulom. Kvalitetom svakako zasluzuje mesto.

 

valjda josh, ex efes

Link to comment

Dobro je, krece se, radi se nesto. Tomas deluje kao pojacanje, a ovog Holinsa bih doveo ako nista drugo a ono zbog toga sto ide direktno na kos, za razliku od "finta, fade away i air ball" igraca koje smo uglavnom imali.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...