Jump to content
IGNORED

Serie A 2019-2020


goofs

Recommended Posts

13 minutes ago, mrdja said:

Sta ima ruka da trazi u duelu gde igraci grade loptu? Mozda bi trebalo da drze ruke u dzepivima kad idu u duel? Neverovatno sta de ovde moze procitati 

 

+1

Link to comment
17 minutes ago, mrdja said:

Sta ima ruka da trazi u duelu gde igraci grade loptu? Mozda bi trebalo da drze ruke u dzepivima kad idu u duel? Neverovatno sta de ovde moze procitati 

hteo je da stekne prednost u duelu tako sto ce igraca zagraditi ispruzenom rukom. ruka uticala na igru, bila je tu s namerom, cist penal.

inace sudija smesan.

pulgar bas divlji igrac.

bice lepih utakmica i mnogo prosutih bodova fiorentine.

i nije mi jasno kako napoli godinama ne moze da dovede napadaca.

Link to comment
3 minutes ago, triple_nippled said:

hteo je da stekne prednost u duelu tako sto ce igraca zagraditi ispruzenom rukom. ruka uticala na igru, bila je tu s namerom, cist penal.

inace sudija smesan.

pulgar bas divlji igrac.

bice lepih utakmica i mnogo prosutih bodova fiorentine.

i nije mi jasno kako napoli godinama ne moze da dovede napadaca.

Ruka je sastavni deo tela i uvek utice na igru, bilo da se stekne ubrzanje, izbori bolja pozicija, stiti u skoku ... njom se ne moze postici prednost, samo se moze napraviti prekrsaj ako je procena sudije da je intenzitet kontakta bio preveliki. Polozaj Zielinskog je apsolutno prirodan i normalan za duel. Lopta je od dvadesetak cm udaljenog kolena napucana prema ruci. Nema bas ni minimalnog pokreta ruke prema lopti, kao ni nikakve mogucnosti da se izbegne taj kontakt. Po meni je ono jedini moguci polozaj our duelu gde se igraci grade za poziciju. Svaki drugi polozaj bi verovatno prouzrokovao pad igraca. U ovom slucaju se potpuno slazem sa komentatorom koji je oduku sudije nazvao “ridiculous “

Link to comment
18 minutes ago, triple_nippled said:

hteo je da stekne prednost u duelu tako sto ce igraca zagraditi ispruzenom rukom. ruka uticala na igru, bila je tu s namerom, cist penal.

inace sudija smesan.

pulgar bas divlji igrac.

bice lepih utakmica i mnogo prosutih bodova fiorentine.

i nije mi jasno kako napoli godinama ne moze da dovede napadaca.

Sto se tice napadaca, bilo je prica o dovodjenju Ikardija ... a mozda I veruju u Milika jos uvek?

Link to comment

Neko je na netu postavio plate igrača Fiorentine... Milenković 600000 godišnje, Vlahović 200000.

Igraju za smešne novce u vrhunskoj ligi, a u linglongu, u Partizanu i Zvezdi, neki poluigrači mnogostruko više.

Link to comment
7 minutes ago, Meazza said:

Mrdjo ne znam da li si upoznat sa novim pravilima vezanim za igranje rukom u 16? Sto je najgore sudija je postupio bas prema novim pravilima.

Procitao sam, a da li sam shvatio, to je vec upitno 😁. Iza dela u kojem je navedeno sta ce biti sankcionisano, stoji: “The following will not usually be a free kick:

The ball touches a player’s hand/arm directly from their own head/body/foot or the head/body/foot of another player who is close/near”.

U ovoj situaciji igrac opste nije igrao rukom, ona ga je pogodila. Takodje, taj kontakt nije sprecio gol sansu, borba za posedovanje lopte je sve sto se desavalo. No, da sacekamo komentare eksperata, bice ih narednih dana, siguran sam.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...