Jump to content
IGNORED

Pisem s punim ustima, kuhinjsko-trpezarijsko tandrljanje


darling

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • darling

    25

  • aram

    11

  • nisam ja

    8

  • Jumanji

    7

Top Posters In This Topic

Moji mi pricali kao anegdotu iz ranog detinjstva. Baba i deda imali malo izvan grada jedan od onih old fashion voćnjaka sa sad već nepostojećim vrstama poput belih ringlova, onih crnih velikih trešanja, velikih žutih krušaka, kajsije, jabuke ... velik voćnjak ... ja u dvorištu uglavnom musava od prašine pomešane sa sokom od voća, dnevno jela ogromne količine, leti živela na voću. Sestra, mojih godina, iz NS koja je jela voće samo sa pijace, pokušala da me prati prva dva dana kada su došli u posetu i moja rečenica (cirka 4 godine): "Nemoj Miro toliko jesti, prosraćeš se" ... odatle ide ta mudros'. To se prenosi sa kolena na koleno ...

Link to comment

:D

 

sad u dalmaciji tucem po smokavama. koju god naidjem, moram da vidim jel valja. dok ih jos nije bilo, dok je zrela bila tek po koja, trazenje tih par dobrih, opipavanje jedne po jedne, pa ova je ovakva, ova mora jos par dana, ova ce biti dobra sutra, mi je bio kao neki testikal cek, tako sam se ja u to uzivljavala, da sam doktorka na regrutaciju smokava, opipavam muda, i to je imalo nekog smisla, tih par preko dana. al ovo sad ide tik do granice povracanja, ko s tresnjama, svakog dana se preispitujem gde to ide. srecom, ona koja je najbolja, moja tajna smokva, ta sorta zri kasnije, i tek po jedna dve su zrele za mene. u njima uzivam, a ove ostale me muce. makar da se userem od smokava ko covek iz narodne mudrosti, ali ne cak ni to :D

 

 

Edited by darling
Link to comment
35 minutes ago, darling said:

:D

 

sad u dalmaciji tucem po smokavama. koju god naidjem, moram da vidim jel valja. dok ih jos nije bilo, dok je zrela bila tek po koja, trazenje tih par dobrih, opipavanje jedne po jedne, pa ova je ovakva, ova mora jos par dana, ova ce biti dobra sutra, mi je bio kao neki testikal cek, tako sam se ja u to uzivljavala, da sam doktorka na regrutaciju smokava, opipavam muda, i to je imalo nekog smisla, tih par preko dana. al ovo sad ide tik do granice povracanja, ko s tresnjama, svakog dana se preispitujem gde to ide. srecom, ona koja je najbolja, moja tajna smokva, ta sorta zri kasnije, i tek po jedna dve su zrele za mene. u njima uzivam, a ove ostale me muce. makar da se userem od smokava ko covek iz narodne mudrosti, ali ne cak ni to :D

 

 

:laugh: 

 

Link to comment

Prva godina :ph34r: posadjena pre 6 godina i taman smo hteli da je secemo, kad ono medjutim.Nije krupna kao ona od koje je uzeto seme, ali zato rodilo haos, ima preko 100kg a nema ko da jede jer je na vikendici posadjeno :D tako da ide u rakiju pa sta bude :D

 

rse7it.jpg

Link to comment

isplati se da odete na vikend na vikendaju samo zbog nje. otvori je, da je vidimo :) 

 

ova moja tajna smokva. juce sam je otkrila jednoj koja smokve ne jede jer ih ne voli., znam da ne volis, ali probaj, molim te. njen prvi komentar posle prvo zalogaja je bio: ovo ne smemo otkriti  maji, (maja je cuvena po tome sto ne silazi sa smokve dok je ne obrsti, i tako sistematski stablo po stablo), a drugi: gde su merdevine :D nikako da otkrijem koje je sorte, svako ima misljenje.

 

 

 

Link to comment

Celi život imam smokve, do nekoliko grmova.

Nekada smo brali do 200-300kg, ali od 1985-86, klima je zajebala stvari na ovim prosotrima. Smokve trpe veliki minus od recimo -20C samo do par sati, a ne nekoliko dana ili 5-6 dana, kako se to dešava zadnjig desetak godina.

Danas pojeo prvu iz naše bašte posle 5 godina.

Link to comment

Da, ali sad je prvi put rodilo posle ko zna koliko vremena.

 

2 hours ago, čekmeže said:

Ne može se porediti po ukusu...

Naše je naše, i nama je najslađe!

 

PS

Ni ti nemaš druga u Sopotu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...