Jump to content
IGNORED

Pisem s punim ustima, kuhinjsko-trpezarijsko tandrljanje


darling

Recommended Posts

ovde da se pise sve u vezi s hranom sto se ne zna gde.

 

ja, na primer, nisam znala gde da vam obesim ovu pametnu i lepu posudu za cuvanje maslaca van frizidera sto nisam znala da je izmisljeno na ovom svetu. ovo moram posedovati, ali bijelu. nemoj sad da ispadne da svi vec u ovome drzite maslac, samo ja magarica :D

 

 

 

 

ovde isto da se pise kad nemas s kim da jedes, a neces da jedes sama. 

mene uzasava jedenje sama u restoranu. sve u zivotu mogu sama, al da jedem sama u restoranu.... mislim, jedem, al mi pada tesko. a najgore mi je jedenje sama u restoranu s knjigom :D

 

nisam sad u restoranu, nego pripremam sebi teren za situaciju. 

 

 

 

Link to comment
  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • darling

    25

  • aram

    11

  • nisam ja

    8

  • Jumanji

    7

Top Posters In This Topic

Pisem praznih usta, daj rwcite mi sta radite s onim"nakon otvaranja pojesti u roku 2 dana"??????

To pre nije bilo

Nekad bacim, nekad jedem, sad gledam ovu rikotu otvorenu pre 5 dana

Ha ne vidim i ne osetim da se pokvarilo. Sta gubi nakon 2 dana?

Edited by InvisibleLight
Link to comment

vreme je relativno. ja bas danas nasla zaostalu belu cokoladu, rok prosao u januaru 2018. pomirisala je, gricnula je, nista joj ne fali, zavrsice u siz kejku :D

 

Link to comment

puter drzim u staklenoj posudi u frizideru, jeste, bedak je kada isti izvadis i moras da ga mazes, ali tu ima jedna fina tehnika koju mi je zet pokazao. iseces tanko parce putera [flist papir] i stavis ga na parce hleba, tako sve dok ne popunis parce. isto sa drugim/trecim parcetom hleba. u medjuvremenu isti popusti i onda se lepo razmaze. ta posuda je cakana, prvi put vidim to.

 

ima jedna fora koju ne bih u zivotu radio, a to je sa dubokim tanjirom, mikrotalasnom i vodom. pun tanjir vode se stavi u mikro. saceka se da voda provri,. izvbaci se ista, i tanjir se stavi preko putera... :isuse: koje je ovo smaranje boze... hajde sto je smaranje, nego puter posle toga izgleda kao ono kada ga istopis na vatri. i to je kao 'hack'..

Link to comment

ja za puter imam ovu posudu i radi savrseno. drzi ga na idealnoj temperaturi za mackanje a ne kvari se nikad. rekao bi covek, idealna sprava. ali, ali, ali... ima zajeb. uvek spreman puter nije za ljude slabe volje poput mene. potrosnja putera je znacajno porasla otkako posedujem sokocalo. pa vi vidite.... 

 

Image result for le creuset butter dish

Link to comment

Keramicka posuda sa poklopcem i puter unutra.U ormaricu stoji sem bas bas leti.Mada sam presao na domace putere od badema i kikirikija i ljesnjaka..

Link to comment

Svidja mi se darling-pot, bas je zanimljiva.

 

Meni u keramickoj posudi za puter stoji u frizideru, uvek i nervira me naravno [emoji58]

 

A foru sa listicima radim i ja, a niko mi nije pokazao [emoji3] no opet to nije to [emoji57]

 

Adame od cega je to cudo?

 

 

Link to comment
34 minutes ago, Jumanji said:

Svidja mi se darling-pot, bas je zanimljiva.

 

Meni u keramickoj posudi za puter stoji u frizideru, uvek i nervira me naravno emoji58.png

 

A foru sa listicima radim i ja, a niko mi nije pokazao emoji3.png no opet to nije to emoji57.png

 

Adame od cega je to cudo?

 

 

neka glazirana keramika. dosta je debeo i gabaritan i moze u rernu, frizider, mikrovalnu.... samo ne moze na otvorenu vatru. odlicno drzi temperaturu a jos kako ovde skoro nikad nije tako toplo, nema potrebe drzati ga u fridzu, jedino kad se ide iz kuce na duze. po izgledu bih rekao da je i ovaj darlingin taj fazon, da se drzi na sobnoj temperaturi.  

 

sad, nisam puter gurao u rernu al se sokocalo odlicno pokazalo za pecenje belog luka. stavim dve tri glavice, par kapi mulja, cvetic ruzmarina, prekrijem i u rernu na pola sata. taman kremasto kako treba. za u jesenje corbe dushu dalo. a i na snicle, povrce, svasta... 

Link to comment

Ju ju ju sto ja volim taj pecen beli lukac, svuda ga stavljam s orostenjem mmmm delicija, u namaze, soseve, dinstano ili grilivano povrce, salate, savrsenstvo.

 

A vidi se da je neko tesko oruzje to tvoje sokocalo [emoji846]

 

 

Link to comment
3 hours ago, Valkyrie said:

Pečeni kukuruz :cry:

Kako jedete pečeni kukuruz, da li ga okrunite u tanjir pa onda ili odmah napadnete pečenku?

 

Meni je on problematičan, mora tu dosta da se sitno zoba da bi se sačuvao dignitet pri obedu, bilo na ulici ili za stolom.

 

Najviše mrzim da jedem na ulici, stojeći ili hodajući,  ne računam sladoled i to onaj u čaši sa kašičicom. 

A nervni slom dobijem kad neko uđe u javni prevoz  i jede, naravno nikad nisam opomenula, samo se sklonim što dalje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...