Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2019/20


Ros

Recommended Posts

Zvezda ne da nema mnogo bolji tim od komšija već su timovi izjednačeni sa malom prednosti na njihovoj strani, pre svega zbog dva ključna razloga; tim im je mlađi i daleko više željan uspeha i dokazivanja, a takođe su sposobni da odigraju bolju timsku odbranu, pre svega na spoljnjim pozicijama.

Link to comment
1 minute ago, Nikodije said:

 

pa dobro, tek je pripremni period. znala je i zvezda u neka prosla vremena da zablista u septembru - oktobru, a onda na prolece bude vracena na fabricka podesavanja™. razumem da su ti ove utakmice posluzile za isticanje poente, a ja bih sacekao neki veci uzorak. zapamticemo ove postove, i sto se mene tice necu imati nikakav problem da priznam da si bio u pravu i da si bolje procenio snagu timova, ako se ispostavi da si bio u pravu. ali do te realnosti™ bih ipak sacekao.

 

Nisu vazni rezultati sa ovog kupa, vazna je igra. Nema potrebe da prodje jedan jedini dan da bi se shvatilo koliko je jaka ova ekipa Partizana, to nema veze s tim da li je Zvezda podbacila na Superukupu ili nije. Odlicno poslozena i vodjena ekipa sa dubokim rosterom sacinjenim od mahom prvorazrednih igraca koji svi imaju mnogo toga da dokazu. Bice paklene utakmice s njima i to samo ako mi odigramo derbije na maksimalnom broju obrtaja.

Link to comment
1 minute ago, Dankan Ajdaho said:

Zvezda ne da nema mnogo bolji tim od komšija već su timovi izjednačeni sa malom prednosti na njihovoj strani, pre svega zbog dva ključna razloga; tim im je mlađi i daleko više željan uspeha i dokazivanja, a takođe su sposobni da odigraju bolju timsku odbranu, pre svega na spoljnjim pozicijama.

 

a to si zakljucio na osnovu toga sto su mladji? videcemo™, meni je recimo prosle godine delovalo da su matori perper i faje zeljniji uspeha od svojih mladjih kolega iz ostalih klubova. ili su prosto bolji igraci, pa stoga ni sama zelja kod protivnika nekad nije dovoljna.

Link to comment
4 minutes ago, harper said:

 

Nisu vazni rezultati sa ovog kupa, vazna je igra. Nema potrebe da prodje jedan jedini dan da bi se shvatilo koliko je jaka ova ekipa Partizana, to nema veze s tim da li je Zvezda podbacila na Superukupu ili nije. Odlicno poslozena i vodjena ekipa sa dubokim rosterom sacinjenim od mahom prvorazrednih igraca koji svi imaju mnogo toga da dokazu. Bice paklene utakmice s njima i to samo ako mi odigramo derbije na maksimalnom broju obrtaja.

 

ova ekipa partizana je jaka za ostatak aba lige, i to sam i napisao pre ovog turnira, niti je iznenadjenje sto su dobili primorsku, megu i cedelimpiju, dobijace ih i kasnije. ostaje da se vidi da li mogu da ugroze zvezdu. sto se mene tice, ja se radujem paklenim derbijima, nema veceg smora nego kada se unapred sve zna. a to smo imali u prethodnih 4-5 godina.

Edited by Nikodije
Link to comment
1 minute ago, Nikodije said:

 

ova ekipa partizana je jaka za ostatak aba lige, i to sam i napisao pre ovog turnira, niti je iznenadjenje sto su dobili primorsku, megu i cedelimpiju, dobijace ih i kasnije. ostaje da se vidi da li mogu da ugroze zvezdu. sto se mene tice, ja se radujem paklenim derbijima, nema veceg smora nego kada se unapred sve zna. a to smo imali u prethodnih 4-5 godina.

 

Mislis prethodnih dvadesetak godina?:D

Link to comment
8 minutes ago, harper said:

 

Mislis prethodnih dvadesetak godina?:D

 

moze i tako da se kaze   :)

mozda to svoje uverenje o zvezdinoj trenutnoj nedodirljivosti vucem i iz visegodisnjeg pracenja srpskog sporta gde je jedan od vecitih rivala uvek u povlascenoj politickoj poziciji, a ovaj drugi sluzi da mu ulepsava trofeje. moguce da prljavstina srpskog sporta pocinje da mi truje rasudjivanje, pa zato i ne vidim da se partizan vozdize i da su i u njega ulupani neki silni milioni, i da, moguce, nisu tu samo da statiraju u kukuruzu.

 

Edited by Nikodije
Link to comment
11 minutes ago, Nikodije said:

 

moze i tako da se kaze   :)

mozda to svoje uverenje o zvezdinoj trenutnoj nedodirljivosti vucem i iz visegodisnjeg pracenja srpskog sporta gde je jedan od vecitih rivala uvek u povlascenoj politickoj poziciji, a ovaj drugi sluzi da mu ulepsava trofeje. moguce da prljavstina srpskog sporta pocinje da mi truje rasudjivanje, pa zato i ne vidim da se partizan vozdize i da su i u njega ulupani neki silni milioni, i da nisu tu samo da statiraju u kukuruzu.

 

 

Te price o vecitim rivalima od kojih je jedan u povlascenoj politickoj poziciji su samo malim delom tacne, vecim delom su navijacka nemoc. Niti je Partizan onomad doveo Zvezdu do ivice gasenja vec besprizorna pljacka Zvezdinih uprava, niti je Zvezdin UPPR promenio ili odlucujuce uticao na bilo sta u sunovratu Partizanovog "sistema". Bilo je, naravno, svakojakih svinjarija obe uprave ali kad se na kraju podvuce crta ispada da ko je kako radio tako je i zavrsavao.

 

Ne znam sta su za tebe silni milioni ali predsednik KK Partizan je izjavio (vise puta) da je ovaj roster Partizana sigurno najskuplji u poslednjih 15 godina, a mozda i u celoj Partizanovoj istoriji. Da li se ono vozdizu ili vospustaju ne znam i ne zanima me previse, oni ulazu koliko imaju i koliko dobijaju i to je njihova stvar. Sustina je samo jedna, Zvezda ove godine nema mnogo bolji tim od Partizanovog, nema ni skuplji tim od Partizanovog, tako da to treba imati u vidu gledajuci utakmice, umesto da se puca pausalnim ocenama o kvalitetu i snazi timova.

Edited by harper
Link to comment

Bice ova ABA puna iznenadjenja i "samaranja" favorita na papiru. Partizan i kad je bio najgori sa nama se sibao do krvi i opet ce ih biti tesko pobediti.
A ko je bolji, to je rano proceniti, a sigurno je da nisu drasticno losiji od nas

Link to comment
1 minute ago, harper said:

 

Te price o vecitim rivalima od kojih je jedan u povlascenoj politickoj poziciji su samo malim delom tacne, vecim delom su navijacka nemoc. Niti je Partizan onomad doveo Zvezdu do ivice gasenja vec besprizorna pljacka Zvezdinih uprava, niti je Zvezdin UPPR promenio ili odlucujuce uticao na bilo sta u sunovratu Partizanovog "sistema". Bilo je, naravno, svakojakih svinjarija obe uprave ali kad se na kraju podvuce crta ispada da ko je kako radio tako je i zavrsavao.

 

Ne znam sta su za tebe silni milioni ali predsednik KK Partizan je izjavio (vise puta) da je ovaj roster Partizana sigurno najskuplji u poslednjih 15 godina, a mozda i u celoj Partizanovoj istoriji. Da li se ono vozdizu ili vospustaju ne znam i ne zanima me previse, oni ulazu koliko imaju i koliko dobijaju i to je njihova stvar. Sustina je samo jedna, Zvezda ove godine nema mnogo bolji tim od Partizanovog, nema ni skuplji tim od Partizanovog, tako da to treba imati u vidu gledajuci utakmice, umesto da se puca pausalnim ocenama o kvalitetu i snazi timova.

 

ima, ali ovo je za onu drugu temu. 

Link to comment
Just now, harper said:

 

Te price o vecitim rivalima od kojih je jedan u povlascenoj politickoj poziciji su samo malim delom tacne, vecim delom su navijacka nemoc. Niti je Partizan onomad doveo Zvezdu do ivice gasenja vec besprizorna pljacka Zvezdinih uprava, niti je Zvezdin UPPR promenio ili odlucujuce uticao na bilo sta u sunovratu Partizanovog "sistema". Bilo je, naravno, svakojakih svinjarija obe uprave ali kad se na kraju poduvce crta ispada da ko je kako radio tako je i zavrsavao.

 

Ne znam sta su za tebe silni milioni ali predsednik KK Partizan je izjavio (vise puta) da je ovaj roster Partizana sigurno najskuplji u poslednjih 15 godina, a mozda i u celoj Partizanovoj istoriji. Da li se ono vozdizu ili vospustaju ne znam i ne zanima me previse, oni ulazu koliko imaju i koliko dobijaju i to je njihova stvar. Sustina je samo jedna, Zvezda ove godine nema mnogo bolji tim od Partizanovog, nema ni skuplji tim od Partizanovog, tako da to treba imati u vidu gledajuci utakmice, umesto da se puca pausalnim ocenama o kvalitetu i snazi timova.

 

pa nema nista pausalno u cinjenici da je zvezda zadrzala sve sto vredi od prosle godine + dovela preiskusne evroligaske igrace kao sto su braun, gist, dzenkins, kuzmic, drugog brauna iz nba lige, dok se partizan pojacavao iz holona, trsta i sasarija. i ti sada kazes da je to isto, i da zvezdin tim nije skuplji od partizanovog? ajde molim te. mozda je bilo preterano reci da je zvezda "svemirski brod" za partizan, ali jednako je preterano ako tvrdis da su nam polazne pozicije iste, i da ravnopravno ulazimo u sezonu.

Link to comment
18 minutes ago, Nikodije said:

 

moze i tako da se kaze   :)

mozda to svoje uverenje o zvezdinoj trenutnoj nedodirljivosti vucem i iz visegodisnjeg pracenja srpskog sporta gde je jedan od vecitih rivala uvek u povlascenoj politickoj poziciji, a ovaj drugi sluzi da mu ulepsava trofeje. moguce da prljavstina srpskog sporta pocinje da mi truje rasudjivanje, pa zato i ne vidim da se partizan vozdize i da su i u njega ulupani neki silni milioni, i da, moguce, nisu tu samo da statiraju u kukuruzu.

 

 

Budžet Partizana (sponozori + Beograd), bez prodaje igrača, zarade od sezonskih itd je 4.4 milke.

Edited by Dankan Ajdaho
Link to comment

Ne znam sta ima sjajno u tome sto Partizan svake sezone promjeni 6 stranaca. Ozbiljni klubovi kao sto smo mi cuvaju okosnicu ekipe... i stranu i domacu. :fantom:

 

Stop Bokanovskom poslovanju!

Edited by MiddleClass
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...