Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2019/20


Ros

Recommended Posts

3 minutes ago, harper said:

 

Ne vredjam te, samo ti objasnjavam da nemas pojma, kao sto nemas pojma ni o cemu, i da stoga lupas gluposti. Po treci put ti kazem da smo Tomasa hteli jos prosle godine da dovedemo ali je tada bio preskup pa je Tomic iskopao Fajea iz grcke lige. Volden i Parahovski nisu nepoznati igraci za bilo koga ko od kosarke ne gleda samo Zvezdu u Evroligi, tako da to sto ti nisi cuo za njih ne znaci da i drugi nisu. Pitao si me nesto, odgovorio sam ti, to sto bi ti da ismejes taj odgovor tako sto ces od dobih igraca da napravis dunstere kako bi pokazao neku besmislenu poentu je irelevantno. Zvezda ima bolji tim od Partizana ali ne mnogo, na nasoj strani je pre svega igracko iskustvo nekolicine isluzenih igraca. To ce se videti vec na prvim utakmicama protiv njih. Pri cemu Partizan jos nije doveo beka-startera, bice oni jos bolji. A to koga ce da dovedu dovoljno je da shvatis ako vidis s kim pokusavaju da se dogovore.

 

Ono sto mi poslovicno ide na kurac je bahatost vecine navijaca Zvezde koju oni sticu tako sto se medjusobno lupaju po ledjima na RSB-u pa onda dodju ovde da seru. Mi imamo tim sa mnogo upitnika i Tomic ce imati veliki posao da te upitnike izbrise. Prvi plej nam nije igrao u Evropi, drugi plej nam je rekreativac, prva dvojka je do juce coskarila u Himkiju, druga nikada nije igrala Evroligu, prva trojka nam je igrac od 34 godine, prva petica ima godinu-dve manje, druga petica nije igrala dve godine i izlazi iz serije povreda, prva cetvorka nije igrala kosarku godinu dana. To moze na sve strane da ode. Pricati o ovom Zvezdinom timu kao necemu sto nuzno mora da se pobije za cetvrtfinale Evrolige jer za to ima kvalitet je besmisleno lupetanje. I to je cinjenica a ne vredjanje.

 

ok, shvatio sam da si se tokom bogate karijere gledaoca kosarke nahvatao straha od partizana, pa i od voldena vidis danilovica i bogdanovica. prizajem da sam te potcenio ukoliko si pre leta ove godine bio upoznat sa voldenom. znam da si zaludan, ali nisam znao da si toliko zaludan da pratis hapoel holon. ni iz zvezde nisu toliko upoznati sa njim, pa umesto njega da dovedu cekali su igraca iz nba lige. naravno, ukoliko nas volden sahrani izvinicu ti se, i priznati da si mnogo bolji poznavalac.

Link to comment
38 minutes ago, levi said:

 

sve je to ok, ali umesto koga? 

 

Parahuski i Peiners izbacuju iz tima npr Gista i Stratosa. A ostali?

 

 

 

Parahuski umesto Kuza a ne Gista, slican su tip igraca i slicno kostaju, verovatno je Parahuski nesto skuplji. Stratosa ne bih menjao ni za jednog igraca u Evropi ali iz razloga koji manje imaju veze s njegovim ucinkom a vise s citavom njegovom sportskom pojavom. Ne mozes da gledas tako glava za glavu, poenta je da su u pitanju igraci koji imaju slican kvalitet onom koji Zvezda ima na svojim pozicijama. Kad bih tako razmisljao doveo bih pola ABA lige pre Filipa Covica, samo iz Partizana tri igraca (Gordic, Jaramaz, Pejdz). 

Link to comment
1 minute ago, Nikodije said:

 

ok, shvatio sam da si se tokom bogate karijere gledaoca kosarke nahvatao straha od partizana, pa i od voldena vidis danilovica i bogdanovica. prizajem da sam te potcenio ukoliko si pre leta ove godine bio upoznat sa voldenom. znam da si zaludan, ali nisam znao da si toliko zaludan da pratis hapoel holon. ni iz zvezde nisu toliko upoznati sa njim, pa umesto njega da dovedu cekali su igraca iz nba lige. naravno, ukoliko nas volden sahrani izvinicu ti se, i priznati da si mnogo bolji poznavalac.

 

Jeftino ironisanje ti nece pomoci, Naravno da su u klubu znali za Voldena, postoji nesto sto se zove skauting, doveli smo igraca kojeg smo vise hteli. Za tog istog Brauna kojeg smo doveli se prosle godine Partizan raspitivao. Nema milion igraca na trzistu pa da ti promakne neko ko je u rangu cene koju mozes da platis, svi se oni manje ili vise prate. Kao sto rekoh vec cetiri puta, Rasona Tomasa smo mi hteli prosle godine.

 

A Lorenco Braun je dosao iz NBA lige taman koliko sam ja dosao iz NBA lige. Probao je on tamo ali nije bio dovoljno kvalitetan.

Link to comment
3 minutes ago, harper said:

 

Parahuski umesto Kuza a ne Gista, slican su tip igraca i slicno kostaju, verovatno je Parahuski nesto skuplji. Stratosa ne bih menjao ni za jednog igraca u Evropi ali iz razloga koji manje imaju veze s njegovim ucinkom a vise s citavom njegovom sportskom pojavom. Ne mozes da gledas tako glava za glavu, poenta je da su u pitanju igraci koji imaju slican kvalitet onom koji Zvezda ima na svojim pozicijama. Kad bih tako razmisljao doveo bih pola ABA lige pre Filipa Covica, samo iz Partizana tri igraca (Gordic, Jaramaz, Pejdz). 

 

pa dobro, našeg drugog centra za njihovog prvog. ali da li bi menjao prvog za prvog- i na kojim još pozicijama, osim drugog pleja

Link to comment
34 minutes ago, levi said:

 

pa dobro, našeg drugog centra za njihovog prvog. ali da li bi menjao prvog za prvog- i na kojim još pozicijama, osim drugog pleja

 

Ponovicu, ja ne bih menjao nijednog igraca ni za koga drugog glava za glavu, niti takvo razmisljanje ima smisla, ali da su ti igraci koje sam nabrojao dosli kod nas letos umesto ovih sto jesu dosli ne bih se bunio. Parahovski ce Partizanu biti prvi centar jer su tako projektovali roster, ne bih ga doveo umesto Gista jer imamo Kuzmica i Odza koji su slican tip igraca. Da smo doveli Parahovskog umesto Kuzmica i nekog brzeg i pokretljivijeg centra umesto Gista ne bih imao nista protiv. Reci cu ti na pola sezone ko se bolje snasao ali ti to tada nista nece znaciti jer ces videti i sam. Na primer, mogu sad da ti kazem da nemam pojma da li smo izvukli dobitnu kombinaciju sa Braunom umesto da smo doveli Voldena. Braun je odavno na spiskovima evropskih klubova ali do skoro nije hteo u Evropu jer se nadao NBA angazmanu, potencijalno je veci zabod od Voldena ali ovaj drugi vec neko vreme igra u Evropi i nece prolaziti period adaptacije na evropsku kosarku. Niko danas ne moze da ti kaze koji je potpis bolji. Ono sto mogu da ti kazem je da ako Braun ne proigra mi smo najebali jer svi znamo ko nam je back-up na jedinici.

 

Stvar je u tome da se precenjuje Zvezdin roster zbog starih zasluga pojedinih igraca. Meni je Derik Braun tiha patnja vec godinama, obozavam tog igraca, ali on je mator igrac koji poslednju sezonu nije igrao i niko, verovatno ni on sam, ne zna kako ce ici proces njegovog povratka u vrhunsku kosarku. Stratos, kojeg ne bih menjao ni za koga i ni za sta, ima 34 godine i vec bi bio u penziji dve godine da ga Tomic nije ubedio da igra jos malo. Gist je takodje presao svoj zenit odavno, da je to onaj Gist iz najboljih godina ne bi ga Pao pustio da ode. Kuzma prakticno nije igrao dve godine a nece ni ovu sezonu zapoceti zbog one saobracajke, ko zna koliko ce tek njemu vremena trebati. Koga smo jos doveli? Dzenkinsa, igraca od kojeg ocekujem mnogo jer u Zvezdi poslovicno dobro igra i dobro se oseca, ali objektivno igraca koji statira gde god da ode iz Zvezde. Ostatak tima je isti onaj koji nije dosao ni u zavrsnicu Evrokupa prosle godine a ocekuje se da bude ravnopravni konkurent za Top 8 Evrolige. Za Lorenca sam vec napisao.

 

Zvezda je napravila jako dobar tim za nase prilike ali nemojmo preterivati, dovoljan je ovlasan pogled na rostere drugih evroligaskih ekipa da bi se zakljucilo kako mi uopste nismo u tih osam favorita koji ce se tuci za cetvrtfinale. Da li cemo biti u igri ili necemo, nadam se da hocemo, ali se vise tome nadam zbog faktora jakog domaceg terena i nade da ce ovi mladji igraci poput Dobrica, Davidovca i Simanica odigrati svoje najbolje sezone do sada. Taj argument da smo sa nominalno slabijim timom kod Radonje bili jednom u cetvrtfinalu a jednom na korak od istog je besmislen, to je bio tim koji je sklapan dugo i bio je odlicno uigran. A i tada kad smo otisli u cetvrtfinale smo doziveli strike from heaven sa Kvinsijem koji je odigrao sezonu zivota i vise nikada je nije ponovio. Nije sada ni konkurencija ista, pored standardnih super-klubova sada imas povampireni Efes koji igra fantasticno, u Armani, na koga se moglo poslovicno racunati da ce se raspasti tokom sezone, je dosao Mesina, Bajern ce biti opasna koska svima jer svi znamo iz prve ruke koliko je Radonjic metodican kad se dugo zadrzi na jednom mestu, u Makabiju koji takodje ume da se raspadne je vec drugu sezonu Sfeiropulos, Himki je opet ulozio Boga oca. To je vec pet timova, sest ako racunas poslovicno zajebanu Baskoniju, koji nas siju za klasu a ne spadaju u red najvecih favorita, Fener, Real, CSKA, Barsa, Pao i Olimpijakos (ne, to sto smo ih pobedili juce na trening utakmici ne znaci nista). To je 12 timova od kojih treba da preskocimo 5 da bismo igrali u cetvrtfinalu, pa ti biraj kojih pet.

Edited by harper
Link to comment
59 minutes ago, Nikodije said:

 

projektujem™ konkurentnost u borbi za 8, mislim da bi to trebalo da bude moguce sa ovako iskusnim i kvalitetnim timom.

pa dobro, projekuju i navijaci partizana mozda titulu(to jest projektovali bi da nisu vecinom u fazonu da vucic ne da) i to je sasvm legitimno. projektovalo se i prosle sezone da ce se buducnost prosetati ligom jer se nakrcala poznatim imenima, pa ih je oprao slabo poznati brat jimmy baron-a. ima u kosarci vise od toga da se napuni sastav imenima. zvezda je i dalje favorit, ali ko misli da ce osvajanje titule pored ovog tima partizana biti setnja u parku, bojim se da ne zna sta prica. 

 

a sto se tice evrolige, ja nisam toliko optimistican po pitanju sansi zvezde. nasi timovi do sad nisu radili na ovaj nacin i nisam siguran da mogu uspesno da rade na ovaj nacin. brzo ce to lozenje da splasne, po meni. 

Edited by Joe D
Link to comment
1 hour ago, Joe D said:

pa dobro, projekuju i navijaci partizana mozda titulu(to jest projektovali bi da nisu vecinom u fazonu da vucic ne da) i to je sasvm legitimno. projektovalo se i prosle sezone da ce se buducnost prosetati ligom jer se nakrcala poznatim imenima, pa ih je oprao slabo poznati brat jimmy baron-a. ima u kosarci vise od toga da se napuni sastav imenima. zvezda je i dalje favorit, ali ko misli da ce osvajanje titule pored ovog tima partizana biti setnja u parku, bojim se da ne zna sta prica. 

 

a sto se tice evrolige, ja nisam toliko optimistican po pitanju sansi zvezde. nasi timovi do sad nisu radili na ovaj nacin i nisam siguran da mogu uspesno da rade na ovaj nacin. brzo ce to lozenje da splasne, po meni. 

 

Pa dobro, lopta je okrugla™, i ne možeš unapred znati. Aba liga, hvala bogu, nije fudbalsko prvenstvo Srbije pa da se unapred sve zna. Uostalom u poslednje dve sezone glavni favorit nije uzimao titulu.

Meni se ne dopada što je Zvezda tako mator tim, i to uvek nosi svoje rizike. Svi ti matorci mogu da se poraspadaju tokom sezone, a sa druge strane da se ispostavi da je Trinki baš ubo sa svojim pojačanjima iz Holona i druge lige Italije, i da stvarno bude svašta. Ali gledajući iz sadašnje perspektive meni to deluje malo verovatno. A i Tomić je prošle godine pokazao da zna da radi sa veteranima, da ih sačuva i spremi za ono najvažnije. Ako neko uzme Zvezdi Aba titulu to će svakako biti senzacija, mnogo veća nego gubici titula favorita u prethodne dve sezone.

Link to comment
33 minutes ago, Nikodije said:

 

Pa dobro, lopta je okrugla™, i ne možeš unapred znati. Aba liga, hvala bogu, nije fudbalsko prvenstvo Srbije pa da se unapred sve zna. Uostalom u poslednje dve sezone glavni favorit nije uzimao titulu.

Meni se ne dopada što je Zvezda tako mator tim, i to uvek nosi svoje rizike. Svi ti matorci mogu da se poraspadaju tokom sezone, a sa druge strane da se ispostavi da je Trinki baš ubo sa svojim pojačanjima iz Holona i druge lige Italije, i da stvarno bude svašta. Ali gledajući iz sadašnje perspektive meni to deluje malo verovatno. A i Tomić je prošle godine pokazao da zna da radi sa veteranima, da ih sačuva i spremi za ono najvažnije. Ako neko uzme Zvezdi Aba titulu to će svakako biti senzacija, mnogo veća nego gubici titula favorita u prethodne dve sezone.

 

Prosle godine je samo dobar trener s mudima delio Buducnost od toga da se prosetaju kroz ligu. Imali su po imenima odlican tim ali su se izdrkavali tokom sezone, ostali bez prednosti domaceg terena i izduvali.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...