Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2019/20


Ros

Recommended Posts

OK, za ove druge smo znali sta i kako mogu, ono sto sam video od Lorenca Brauna mi se dopalo. Siguran dribling, odlican pregled igre, brza lopta, jako zajebano menja ritam driblinga i ocas posla ubrza a ima i dug korak i visinu da moze da stigne do obruca kad probije cuvara. Danas nije previse gledao na kos spolja i igrao prilicno konzervativno ali generalno je cela ekipa vrlo malo suteva spolja trazila do pred sam kraj, kao da smo fokus imali na uvezbavanje nekih akcija ispod kosa. Na kraju smo i resili utakmicu iz reketa.

 

Nismo jos upakovani do kraja, izgubili smo more lopti u nekim pokusajima individualnih prodora ali uopste ne izgledamo lose za pocetak, isto kao i prosle sezone.

Link to comment
Just now, elementary said:

Koliko sam gledao falio Lazić ,Stratos,Faje,Kuz treba da se oporavi . Biće zajebano izabrati 12 igrača.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

 

Duga je sezona. Lazic ocekujem da ce imati bitno smanjenu ulogu u timu jer sad imamo tim koji moze opasnu odbranu da pegla i bez njega, Kuzmic upada iza Gista a Odzo istiskuje Jovanovica iz postave, isto ce se desiti i sa Nenadicem kad Stratos bude igrao, Faje ce verovatno pre umesto Brauna na vecini utakmica ABA lige nego umesto Borishe. Naravno, zna se ko je vishak ali se takodje zna da ce vishak morati da igra.

Link to comment
6 minutes ago, harper said:

OK, za ove druge smo znali sta i kako mogu, ono sto sam video od Lorenca Brauna mi se dopalo. Siguran dribling, odlican pregled igre, brza lopta, jako zajebano menja ritam driblinga i ocas posla ubrza a ima i dug korak i visinu da moze da stigne do obruca kad probije cuvara. Danas nije previse gledao na kos spolja i igrao prilicno konzervativno ali generalno je cela ekipa vrlo malo suteva spolja trazila do pred sam kraj, kao da smo fokus imali na uvezbavanje nekih akcija ispod kosa. Na kraju smo i resili utakmicu iz reketa.

 

igrace on tako citave sezone, sut sa distance mu je najslabija strana igre kroz celu karijeru. nelson pt. 2, samo sto to s ovim timom nije toliko losa stvar.

Link to comment
1 minute ago, Calavera said:

 

igrace on tako citave sezone, sut sa distance mu je najslabija strana igre kroz celu karijeru. nelson pt. 2, samo sto to s ovim timom nije toliko losa stvar.

 

Iskreno, vise sam gledao neke druge stvari i to sto sam video mi se dopalo. Gledao sam neke njegove klipove ranije i nisam primetio da ima losu mehaniku suta, citao sam i da su mu procenti bitno skocili u poslednje dve sezone. Ono sto me raduje od ovog veceras je sto lepo vidi teren, ne kasni sa pasom, a dopalo mi se i kako izgleda u odbrani. Dugacak je, ima brze noge, iako izgleda nekako usporeno sve stize nogama da isprati, a nije ga lako ni oterati od igraca kojeg cuva blokom. Sa Gistom i Simanicem iza ledja on i Dzenkins imaju i brzinu i snagu da preuzimaju igrace tako da mozemo i neke switch odbrane da probamo, za razliku od prosle godine kad smo se prilicno napatili s Reglendom, Covicem i Beronom.

 

Na kraju me ne bi zacudilo da najveci benefit dobijemo od Dzenkinsa. On je decko izgleda endemska biljka, kako obuce Zvezdin dres nigde vise onog coskarenja iz Himkija i Armanija. Naigra se u Zvezdi, ode negde da uzme pare, opet se vrati da se naigra u Zvezdi i tako u krug.:D

Link to comment
10 minutes ago, Nikodije said:

Falio nam je Đenka u Kini.

+ Faje, Perper, Laza i Kuz na ovo večeras. Perverzija. Ovaj tim mora da uđe u 8 u Evroligi.

 

Naravno da ne mora, ima bar 12 ekipa po rosteru bojih od nas u Evroligi.

Link to comment

Ok, mora da bude konkurentan za 8. Uspeo je to i Radonja pre 3 godine, a ni blizu nije imao ovako nabudžen tim. Možda je ovo i prenabudženo. Ali budže i drugi evroligaši, pa se nekako snalaze  ☺

Link to comment
1 hour ago, Nikodije said:

Ok, mora da bude konkurentan za 8. Uspeo je to i Radonja pre 3 godine, a ni blizu nije imao ovako nabudžen tim. Možda je ovo i prenabudženo. Ali budže i drugi evroligaši, pa se nekako snalaze  ☺

 

Ma. kakav prenabudzen tim. Prenabudzen u odnosu na sta? Biti konkurentan za 8 u Evroligi znaci biti u rangu osam najboljih evropskih ekipa, Zvezda to sa ovim rosterom nije. Igraci od kojih se najvise ocekuje kod nas su iz raznih razloga (godine proizvodnje, nedovoljnog kvaliteta) otpali iz rostera najboljih timova, prvi plej je macka u dzaku dok se ne dokaze drugacije, ostatak je ili jedva omirisao Evroligu s kraja klupe ili tek debituje u njoj. Covic je napravio odlican tim za nase prilike, prepun iskusnih i namazanih igraca ali, kao sto rekoh, bar desetak timova u Evroligi ima znacajno bolje rostere. Duga je liga i bicemo sigurno dugo u igri za prvih 8 ali ako se na kraju nekako uguramo tamo to ce biti ozbiljan uspeh.

 

Ja sam cak pre uveren da su nam s ovim timom vece sanse da u nekoj do or die utakmici ili seriji ostetimo i izvacarimo nekog favorita nego sto su da izguramo ligaski deo i dokopamo se tih utakmica. Da bismo bili zaista konkurentni u ligi bice nam potrebno da svi nasi igraci koji imaju ozbiljno igracko ime (Derik Braun, Gist, Perper, Kuzmic, Dzenkins) odigraju na nivou svojih najboljih sezona a nasi igraci i stranci iz prosle godine (Beron, Odzo, Faje) istupe korak napred u odnosu na prethodne sezone. Nije to nemoguce da se desi ali podjednako je realan i scenario da postoji razlog zasto su se najbolji evropski timovi tako lako odrekli ovih nasih matoraca.

 

U svakom slucaju, bice ovo izgleda zabavna sezona za gledanje. Kljuc za uspeh ce biti kako ce Tomic uspeti da rasporedi minutazu i broj utakmica na nekih 13 igraca koji s pravom ocekuju da igraju svaku utakmicu i jednog koji to pravo crpi iz rodbinskih odnosa s gazdom kluba. Nismo mi preterano nabudzeni kvaltetom ali mislim da nikad nismo imali ovoliko dubok roster, ako sve to klikne kako treba mogli bismo bas fin basket da igramo.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...