Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2019/20


Ros

Recommended Posts

7 minutes ago, levi said:

pa cedo, zaustavio si sliku kad je lopta još kod sudije

 

evo trenutak kad je Lorenzo uzeo loptu i pogledao kome da doda.  ovo je faul odbrane, ne sme tako da se čuva igrač bez lopte

 

orznpljck.png

 

kako bre kod sudije, pa sta radi onaj igrac partizana kod aut linije, mase rukama do je lopta kod sudije ?

 

uporedi moj i tvoj snimak i vidi gde je panter na mom, a gde je na tvom ... isto tako i pejdz ... panter usao u pejdza

 

edit: idem da proverim snimak da li je stvarno lopta kod sudije na mom snimku :)

 

edit2: video unavailable ... daj novo ako imas

Edited by cedo
Link to comment

@simple red white

 

Evo da odgovorim, kao da si me pitao ozbiljno, a ne ironično i sa unaprijed upisanim i mojim odgovorom, i tvojom reakcijom na isti...

 

33.5 Čuvanje igrača koji ne kontroliše loptu

 

Igrač koji ne kontroliše loptu ima pravo da se slobodno kreće po terenu za igru i zauzme bilo koji položaj koji nije već zauzeo drugi igrač.

 

Kada se čuva igrač koji ne kontroliše loptu, elementi vremena i rastojanja se primenjuju. Igrač odbrane ne može da zauzme položaj toliko blizu i/ili tako brzo u putanji protivnika koji se kreće, da ovaj nema dovoljno vremena ili rastojanja bilo da se zaustavi ili promeni pravac.

 

Rastojanje je direktno srazmerno brzini protivnika, ali nikada nije manje od 1 normalnog koraka. (Ovo je, po mom mišljenju, prva stavka ovog pravila koja se u datoj situaciji MOŽDA može protumačiti u korist KKCZ - "nikad manje od 1 normalnog koraka". Kažem tu je veeeliko MOŽDA, jer se govori o brzini protivnika - koja je u našem slučaju = 0 - i koristi se nedefinisani pojam "normalnog" koraka)

 

Ako igrač odbrane ne poštuje elemente vremena i rastojanja prilikom zauzimanja svog početnog pravilnog položaja čuvanja i dođe do dodira sa protivnikom, on je odgovoran za taj dodir. (I ovo isto, možda je pro KK CZ uz ono veliko AKO sa početka rečenice)

 

Jednom kad uspostavi početni pravilan položaj čuvanja, igrač odbrane može da se kreće da bi čuvao protivnika. On ne sme da ga sprečava da prođe, ispružajući ruke, ramena, kukove ili noge u njegovu putanju. On može da se zaokrene unutar svog cilindra, da bi izbegao povredu.

 

 

Po mom mišljenju, faul je sviran kako je sviran čisto zbog intenziteta kontakta. Pejdž se postavljao ispred Pantera prije izvođenja lopte, dok su obojica bili u (gotovo potpunom) mirovanju. Tu je vjerovatno došlo do kontakta koji je on inicirao (jer se postavio baš blizu), ali nedovoljnog intenziteta da se svira faul. Sad ulazimo u domen šbbkbb, ali da je Panter pokušao da prođe pored, pa čak i "kroz" Pejdža, sa podignutim rukama,  i da ga je ovaj spriječio u tome malo jačim kontaktom tijelom ili, nedajbože, rukama - 120% bi bio sviran faul odbrane. Međutim, Panter je, kao sivonja, rukama sklonio Pejdža sa puta (i ne znam koliko ga je tom prilikom stvarno bacio, a koliko je Pejdž iskoristio priliku da se melodramatično sam baci - kako god da je bilo, intenzitet kontakta je bio veoma uočljiv, a i Pejdžov pad je djelovao prilično uvjerljivo), i onda se zabezeknuo kad mu je sudija svirao faul... 

 

Uostalom, vaš Đenka je dao izjavu kao 1 dingospo - parafraziram, imali smo +6 na 30 sekundi do kraja i uradili pogrešno sve što smo teoretski mogli, i stoga nam niko drugi ne može biti kriv... 

Link to comment
3 minutes ago, cedo said:

 

kako bre kod sudije, pa sta radi onaj igrac partizana kod aut linije, mase rukama do je lopta kod sudije ?

 

uporedi moj i tvoj snimak i vidi gde je panter na mom, a gde je na tvom ... isto tako i pejdz ... panter usao u pejdza

 

edit: idem da proverim snimak da li je stvarno lopta kod sudije na mom snimku :)

 

edit2: video unavailable ... daj novo ako imas

 

kod sudije je lopta, vidiš da su Lorenzu spuštene ruke, ne drži loptu.   čim je Lorenzo uzeo loptu, Page se zalepio za Puntera nije mu ostavio ni cm za kretanje, to je faul odbrane, tj nesportska lična pošto vreme stoji

 

evo ima živ snimak, dok ne okači arena celu utakmicu

https://www.youtube.com/watch?v=4DrDBvUOkM8&feature=youtu.be&t=200

 

Link to comment



Jebe mi se jel' neko navijač Zvezde ili nije, ja ne funkcionišem po principu kolektivne svijesti kao ti. Ako neko misli da je ono faul Gista, a još navija za Zvezdu, mislim da ne poznaje dovoljno košarku, dok takvi kao ti dolaze ovdje da nešto pravdaju zbog nečega što ih steže, guši, znaju kako su uzeli trofej, ali Borg kaže da je njihov klub bezgrešan  i da je protiv Cigana sve dozvoljeno. I govorimo ne samo o izmišljenom faula Gistu, nego o izmišljenim faulovima Punteru i Baronu još u zadnjih 30 sec. 


Lepo si uvredio većinu topika. Pošto jedini ti ne vidiš faul Gista, izgleda da si malo preterao sa hrkljušem u mladosti.

Hvala na brizi ali ništa me ne guši. Čovek okačio da nije faul, ja mu pokazao da jeste i on se ispravio za tu konkretnu situaciju a ti slobodno nastavi sa svojim glupostima.

Lep pozdrav.


Sent from my H3213 using Tapatalk

Link to comment
7 minutes ago, *edited by mod said:


 

 


Lepo si uvredio većinu topika. Pošto jedini ti ne vidiš faul Gista, izgleda da si malo preterao sa hrkljušem u mladosti.

Hvala na brizi ali ništa me ne guši. Čovek okačio da nije faul, ja mu pokazao da jeste i on se ispravio za tu konkretnu situaciju a ti slobodno nastavi sa svojim glupostima.

Lep pozdrav.


Sent from my H3213 using Tapatalk
 

 

Koju većinu topika? O čemu ti? Jebote s kim ja raspravljam, priviđaju ti se svakakve stvari i sad bih ja trebao sa tobom ili onim drugim da nastavim ozbiljnu raspravu?

Ali najkrvavije "ti pokazao nekome nešto..." Nenadjebivo. :kecman:

Edited by hrkljush boys_2
Link to comment
16 minutes ago, cedo said:

 

kako bre kod sudije, pa sta radi onaj igrac partizana kod aut linije, mase rukama do je lopta kod sudije ?

 

uporedi moj i tvoj snimak i vidi gde je panter na mom, a gde je na tvom ... isto tako i pejdz ... panter usao u pejdza

 

edit: idem da proverim snimak da li je stvarno lopta kod sudije na mom snimku :)

 

edit2: video unavailable ... daj novo ako imas

ovo je sjajan screenshot.

panter stoji pod 90 stepeni, pejdz ga obuhvatio rukama, nagnut na pantera

sudija iza pantera stoji 3 metra iza i nista ne svira.

 

hvala za ovo :)

Link to comment
Just now, levi said:

 

kod sudije je lopta, vidiš da su Lorenzu spuštene ruke, ne drži loptu.   čim je Lorenzo uzeo loptu, Page se zalepio za Puntera nije mu ostavio ni cm za kretanje, to je faul odbrane, tj nesportska lična pošto vreme stoji

 

evo ima živ snimak, dok ne okači arena celu utakmicu

https://www.youtube.com/watch?v=4DrDBvUOkM8&feature=youtu.be&t=200

 

 

u pravu si, u tom momentu sudja pusta loptu is ruke ka zvezinom igracu, pejdz u odbrambenom stavu stoji, panter ide u njega, zvezdin igrac izvodii loptu, a panter rusi pejdza.

i sve to u otprilike jednoj sekundi, gde je panter okrenut licem ka izvodjacu a pejdz ledjima, gde se pejdz pomera za duzinu stopala unazad pod pritiskom pantera a panter pravi dva koraka napred

 

i dalje mislim da je pejdz inicijalno ostavio dovoljno prostora panteru, a da je on izabrao da inicira kontakt

 

Link to comment
51 minutes ago, harper said:

 

Po velicini podrske i brojnosti navijacke baze. Sto pitas? Koji bi inace bio drugi kriterijum velicine kluba?

 

Da ne odgovaram u dva posebna posta pa cu ovde o kosarci. Modernu jugoslovensku kosarku ali i moderni KK Partizan je stvorio Zvezdin kadar, u slucaju Partizana konkretno Ranko Zeravica. Ta samozvana institucija srpske kosarke do tada je bila fiskulturni kruzok cija je najveca legenda bio kapetan JNA Josif Farcic, poznat po simpaticnom izvodjenju slobodnih bacanja. Zeravici se Partizan zahvalio tako sto se vajkao kako nije umro pre nekih drugih ljudi a najveci i najuspesniji sportski projekat, stvaranje giganta jugoslovenske kosarke koji je trajno promenio i evropsku, otpisao kao "titule na sljaci". KK Partizan je bez diskusije najuspesniji klupski kosarkaski projekat u Srbiji, sto se rezultata tice, ali nije najveci klub u Srbiji. Najveci klub u Srbiji je Crvena Zvezda. Kao sto je u Spaniji najveci klub Real, u Nemackoj Bajern, u Portugalu Benfika i tako dalje. Te dve stvari ne spore jedna drugu.

da ne ulazim u ovo ostalo, kako je zeravica "zvezdin kadar"?

zar covek nije ponikao u radnickom i tu radio pre partizana?

 

i kakve veze zvezda ima sa koracem/okk ili zadrom/cosicem?

Link to comment
41 minutes ago, levi said:

pa cedo, zaustavio si sliku kad je lopta još kod sudije

 

evo trenutak kad je Lorenzo uzeo loptu i pogledao kome da doda.  ovo je faul odbrane, ne sme tako da se čuva igrač bez lopte

 

orznpljck.png

 

13 minutes ago, cedo said:

 

i dalje mislim da je pejdz inicijalno ostavio dovoljno prostora panteru, a da je on izabrao da inicira kontakt

 

 

50124343_zpssxybjp2o.jpg&key=bd66daf161b

Link to comment
Just now, Dankan Ajdaho said:

 

 

50124343_zpssxybjp2o.jpg&key=bd66daf161b

 

i koliko je vremena proslo od momenta mog skrinshota (u momentu kada lopt ide iz sudijine ruke ka zvezinom izvodjacu auta) do momenta levijevog ? pola sekunde, sekunda ?

 

pogledaj reklamu na podu, polozaj pantera i pejdza na mom i na levijevom skrinshotu

 

i odgovori na pitanje: sta je trebao pejdz da uradi ?

 

 

Link to comment
4 minutes ago, Ros said:

ovo je sjajan screenshot.

panter stoji pod 90 stepeni, pejdz ga obuhvatio rukama, nagnut na pantera

sudija iza pantera stoji 3 metra iza i nista ne svira.

 

hvala za ovo :)

 

Aman, ljudi, ne hranite trolove. Do sutra ce zakljuciti kako je zapravo Partizan sistematski pokraden ali se partizanstina nije dala pasjim sinovima. Ko ne zeli da vidi da su sudije, nakon relativno korektno odsudjene utakmice, odjednom na +6 i 50 sekundi do kraja came to the rescue serijom kontroverznih odluka koje su sve, od prve do poslednje, isle na stetu Zvezde, nece ni videti tu notornu cinjenicu. Mi pricamo o navijacima koji svoj kosarkaski klub zovu institucijom, sto direktno implicira da i treba da ima povlascen status. Izmedju ostalog i kod sudija. Zato se ovakve nitpicking rasprave sa klipovima, isecenim fotografijama i drugim "dokaznim materijalom" nikada ne vode kad je Partizan ostecen, samo kad ima benefit od ostecivanja suparnickog kluba.

 

Koliko je ceo taj performans u Nisu bio demonstracija sile novog naprednjackog Partizana najbolje govori cinjenica da je u svecanoj lozi medju ostalim zvanicama sedeo niko drugi do izvesni Sasa Pavlovic. Cime je taj bivsi kosarkas zaduzio srpsku kosarku da bude u lozi pre nego... pa, bilo ko iz uprave Zvezde ciji je tim dole na terenu igrao utakmicu navodno ravnopravnih rivala? Kako je moguce da nije ostavljeno makar jedno mesto za nekog ko je na bilo koji nacin blizak Zvezdi, makar se taj jedan osecao kao prase u Teheranu, nego je KSS delio ta mesta Kurti i Murti cija je jedina veza sa ovom utakmicom to sto su navijaci Partizana? Je l' tako neutralni Savez organizuje regularnu utakmicu izmedju dva kluba podjednakog znacaja za taj trenutak? Da se salje poruka, ovo je nasa utakmica, nasa liga, nasa igra i nas momenat, vi ste ovde samo dekoracija? Da uopste ne pominjem ono blamiranje i pokusaj ponizavanja od prosle godine kada je medalje za titulu Zvezdinim igracima dodelio Vlasta Velisavljevic, glumac od 90 godina koji iz hobija dolazi da gleda Zvezdine utakmice i nema nikakve veze ni sa srpskom kosarkom ni sa njenim telima. Je l' tako liga i savez treba da tretiraju sampiona drzave?

 

Ovde je sve savrseno jasno, sudjenje je samo tresnjica na crno-beloj torti koja je unapred cekala programiranog pobednika, pitanje je samo kako i da li cemo mi kao klub reagovati na ovu demonstraciju sile.

Link to comment
8 minutes ago, cedo said:

 

i koliko je vremena proslo od momenta mog skrinshota (u momentu kada lopt ide iz sudijine ruke ka zvezinom izvodjacu auta) do momenta levijevog ? pola sekunde, sekunda ?

 

pogledaj reklamu na podu, polozaj pantera i pejdza na mom i na levijevom skrinshotu

 

i odgovori na pitanje: sta je trebao pejdz da uradi ?

 

 

 

U ovom trenutku ne postavlja se pitanje šta je Pejdž trebao da uradi, on je već uradio sve što je namerio da uradi. Jedino pitanje je šta je sudija trebao da uradi, a nije, a to je da odsudi namernu Pejdžu, po pravilima igre.

 

Quote

33.5

Čuvanje igrača koji ne kontroliše loptu

 

Igrač koji ne kontroliše loptu ima pravo da se slobodno kreće po terenu za igru i zauzme bilo koji položaj koji nije već zauzeo drugi igrač. Kada se čuva igrač koji ne kontroliše loptu, elementi vremena i rastojanja se primenjuju. Igrač odbrane ne može da zauzme položaj toliko blizu i/ili tako brzo u putanji protivnika koji se kreće, da ovaj nema dovoljno vremena ili rastojanja bilo da se zaustavi ili promeni pravac. Rastojanje je direktno srazmerno brzini protivnika, ali nikada nije manje od 1 normalnog koraka. Ako igrač odbrane ne poštuje elemente vremena i rastojanja prilikom zauzimanja svog početnog pravilnog položaja čuvanja i dođe do dodira sa protivnikom, on je odgovoran za taj dodir. Jednom kad uspostavi početni pravilan položaj čuvanja, igrač odbrane može da se kreće da bi čuvao protivnika. On ne sme da ga sprečava da prođe, ispružajući ruke, ramena, kukove ili noge u njegovu putanju. On može da se zaokrene unutar svog cilindra, da bi izbegao povredu.

 

Već je postavljeno ranije, čisto da se ne zaboravi :)

Edited by Dankan Ajdaho
Link to comment
23 minutes ago, pbg12345 said:

da ne ulazim u ovo ostalo, kako je zeravica "zvezdin kadar"?

zar covek nije ponikao u radnickom i tu radio pre partizana?

 

i kakve veze zvezda ima sa koracem/okk ili zadrom/cosicem?

 

A kakve veze imaju Korac i Cosic sa stvaranjem jugoslovenske kosarke? Korac je prosto bio vanserijski igrac a Kreso je dosao na gotovo i istina unapredio dosta stvari, mnogo nakon Stankovica, Popovica, Nikolica i drustva.

Link to comment

kako jbt nemaju veze, do pojave generacije kicanovic, delibasic, dalipagic, moka itd dva nasa najbolja igraca

i dan danas su u grupi od 5 do 10 najboljih ex yu ikad

 

ti si izneo tezu da je zvezdin kadar odgovoran za stvaranje moderne jugo kosarke

ja ti ponudio dva "projekta" koji nemaju veze sa zvezdom daleko pre partizanovih titula

 

prilicno je bzvz to nase zvezda/partizan nadjebavanje koje potire sve drugo

daleko je jugoslovoneska pa i srpska kosarka bogatija od samo ta dva kluba

 

a pre tih partizanovih titula tu je i olimpija, prva generacija jugoplastike, cibona/lokomotiva, pa pomenuti vec radnicki itd

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...