Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2019/20


Ros

Recommended Posts

Nakon koraka iz finala prošle godine koji su Zvezdi doneli titulu, dosta je zabavno čitati o tome kako grobarski Savez pljačka Zvezdu i kako zvezdaši sada treba da se presaberu i procene kako dalje jer ovako više jednostavno ne može.

 

 

Super je ovaj sindrom malih razlika. Šipkaši su nam slični, internet petkometri sebi i svom timu pripisuju nekakvu izuzetnost, dok društveno politički radnici na položajima  uče jedni od drugih kako da sebi izvuku korist.

 

Link to comment
23 minutes ago, pacey defender said:

Nakon koraka iz finala prošle godine koji su Zvezdi doneli titulu, dosta je zabavno čitati o tome kako grobarski Savez pljačka Zvezdu i kako zvezdaši sada treba da se presaberu i procene kako dalje jer ovako više jednostavno ne može.

 

 

Super je ovaj sindrom malih razlika. Šipkaši su nam slični, internet petkometri sebi i svom timu pripisuju nekakvu izuzetnost, dok društveno politički radnici na položajima  uče jedni od drugih kako da sebi izvuku korist.

 

 

Grobarski savez nema ingerencija u Superligi Srbije. Tegeltija odavno lobira da se ingerencije vrate, mozda mu i uspe sad kad se ravnoteza moci promenila.

 

Ponovicu ono sto sam napisao ranije, Beronove korake ama bas niko od navijaca Zvezde nije ni osporavao ni relativizovao, iako je u pitanju jedna odluka koja moze biti i najobicniji sudijski previd. Nesto slicno Drobnjakovoj trojci iz auta. Svakako se niko od nas nije borio da "dokaze" kako nisu bili koraci i kako vi to niste najbolje videli iz ovog ili onog ugla.

 

Sve to razliku cini malo vecom od male.

Link to comment
3 hours ago, harper said:

 

Ja mislim da su te price o uticaju politike na ovakve stvari precenjene, vise su proizvod navijacke frustracije. Mislim na one mantre tipa "Zvezdi fudbal, Partizanu kosarka" i slicno. Stranke su u fudbalu zbog para, u kosarci zbog uticaja i kontrole navijaca (vidis kako je Vucic odjednom promenio seksualno opredeljenje na Partizanovoj tribini ali i na forumu otkako mu clan GO sipa u klub), ne verujem da se oni previse bave time sta se dogadja na ovoj ili onoj utakmici.

 

Uzgred, Vucic vise nije untouchable na Severu, moze da se desi da se prijatno iznenadis izvesnim skandiranjima prilicno skoro.

Na stranu ti fazoni "Dobar vam ovaj sudija. Stvarno bi steta bilo da neko iz prvog reda istamubra u napadu pravednickog besa." Boldovani deo uopste nije tacan. Manje vise se redovno pogrdno skandira Vucicu, zadnji put protiv Buducnosti, dok kao sto i sam kazes, na severu se to mozda i desi.

Iskreno mene bi vrlo prijatno iznenadilo da se to desi i voleo bih da me na basketu ili na fubalu sever time prijatno iznenadi koliko vec u prvoj narednoj utakmici ali strepnja mi je dublja od nade.

 

Link to comment
2 minutes ago, *edited by mod said:

Na stranu ti fazoni "Dobar vam ovaj sudija. Stvarno bi steta bilo da neko iz prvog reda istamubra u napadu pravednickog besa." Boldovani deo uopste nije tacan. Manje vise se redovno pogrdno skandira Vucicu, zadnji put protiv Buducnosti, dok kao sto i sam kazes, na severu se to mozda i desi.

Iskreno mene bi vrlo prijatno iznenadilo da se to desi i voleo bih da me na basketu ili na fubalu sever time prijatno iznenadi koliko vec u prvoj narednoj utakmici ali strepnja mi je dublja od nade.

 

 

Onda gase u prenosu posto, prirodno, ne idem na Partizanove utakmice. Nisam cuo "Vucicu pederu" odavno.

Link to comment
49 minutes ago, pacey defender said:

Nakon koraka iz finala prošle godine koji su Zvezdi doneli titulu, dosta je zabavno čitati o tome kako grobarski Savez pljačka Zvezdu i kako zvezdaši sada treba da se presaberu i procene kako dalje jer ovako više jednostavno ne može.

 

 

Super je ovaj sindrom malih razlika. Šipkaši su nam slični, internet petkometri sebi i svom timu pripisuju nekakvu izuzetnost, dok društveno politički radnici na položajima  uče jedni od drugih kako da sebi izvuku korist.

 

 

A da jesu dosudjeni koraci vi bi verovatno osvojili titulu.

Naravno niko od postenih grobara nije se pitao zasto su svi ostavili jankovica da brani berona 1 na 1.

I sve to da stavis na stranu ogledaj juce samo jacinu i intezitet faula koji su igraci pravili i kojima je to dopusteno.

 

 

Edited by Блок_64
Link to comment

Oni se uhvate neke budalastine pa onda samo nju vrte u krug.Trokorak pa trokorak.Sto rece harper trojku iz auta su zaboravili.

Jebiga u aba ligi nece ni doci u situaciju da igraju neizvesnu zavrsnicu sa nama.

Link to comment
7 hours ago, *edited by mod said:

Kao sto sam i rekao na nasem topicu, Kup je u sustini nebitno takmicenje, kao i KLS I Super kup, mnogo je vaznije uneti nemir kod drugih protivnika koji znaju a ni +6 pola minuta pre kraja ne mora da bude dovoljno. U svakom slucaju srecno protiv Buducnosti, svakako bi radije gledao vas u finalu nego njih, ali uz ovakvo vodjenje samo neki njihov raspad u Moraci bi mogao da vas pogura kroz tu seriju.

 

bas srecno, nece biti fer da snsu propadne najvise para bacenih na kosarku ikad, koje su date da bi mogli da uzivamo u 1 spektaklutm. najvecem derbiju ikad, dve ekipe koje sns toliko filuje parama da je prava sportska steta da ne uzivamo u tim duelima. cak ni buducnost, u koju crna gora ulaze dosta nije ni do kolena ni jednima ni drugima. imali su oni pristojne sastave i jedino su trosili u sezoni u kojoj su se plasirali u evroligu.

 

4 hours ago, harper said:

 

To zaista ne bih voleo da vidim ali se bojim da nista nije iskljuceno. Ljudi zaboravljaju koliko je Zvezda veliki klub u Srbiji i koliku podrsku ima zato sto Dileje ne dolaze na utakmice, ne moze se dozvoliti da takav klub u sopstvenoj zemlji i pred svojim navijacima potkrada tamo neka partijska sekta koja je zajahala KK Partizan. Dileje su organizovane kao vojska, ozbiljnu stetu mogu da naprave ako se zainteresuju za ovo sikaniranje kluba za koji navodno navijaju.

 

za svaki klub koji se takmici u ovoj zemlji je ovo njegova zemlja i ako se pokrada pokrada se u svojoj zemlji. vazi i za kk novi pazar, vazi i za kk crvena zvezda telekom. umesto da si napisao da nijedan klub ne treba da trpi nicije izivljavanje ni kradju na terenu, ti pises da jednih ima malo vise i da ce da upotrebe silu ako im se ne svidja sudjenje. svestan si da je to sto si napisao koren svih problema? lol, pa sudije vise razmisljaju kome ce da se zamere nego da li su doneli ispravnu odluku.

Link to comment
49 minutes ago, ravena said:

za svaki klub koji se takmici u ovoj zemlji je ovo njegova zemlja i ako se pokrada pokrada se u svojoj zemlji. vazi i za kk novi pazar, vazi i za kk crvena zvezda telekom. umesto da si napisao da nijedan klub ne treba da trpi nicije izivljavanje ni kradju na terenu, ti pises da jednih ima malo vise i da ce da upotrebe silu ako im se ne svidja sudjenje. svestan si da je to sto si napisao koren svih problema? lol, pa sudije vise razmisljaju kome ce da se zamere nego da li su doneli ispravnu odluku.

 

U pravu si, uslovi moraju biti podjednako posteni za sve. Ja i ne pisem o onome kako bi trebalo da bude vec kako jeste, Buducnost je to prosle godine osetila na svojoj kozhi. Zbog prirode organizacije Dileja u Zvezdi postoji vrlo jasna distinkcija, u poslednje vreme i otvorena mrznja, izmedju organizovanih navijaca i takozvanih simpatizera, koja je zapocela kad su "simpatizeri" isterali Dileje iz hale zbog transparenta Omicu a eskalirala je ove godine s Filipom Covicem. Ono sto bih voleo da se desi je da ta distinkcija i ostane, ono sto ce se desiti ako se nastavi s ovom bezobraznom i otvorenom pljackom Zvezde je da ce vecina "simpatizera" jednostavno podrzati bilo kakvu akciju Dileja koja ce za cilj imati retaliation. Zvezda je jednostavno najveci klub na ovim prostorima, svidjalo se to nekome ili ne, i ima najbrojniju podrsku, moze se lako desiti da to gospoda iz loze koja primaju salutiranje s terena shvate na prilicno zajeban nacin. "Mi" smo se svojih najgorih resili na kosarci ali ne zbog toga da bi tudji najgori mogli da se sire.

Link to comment

 

jeste bio faul gist. ovde se bolje vidi. steta sto isti kriterijum nije bio na obe strane.

faul barona u napadu presmesan.

ali posebno je tragicno sta nije svirano mozliju pre jaramazovih poena za 80:82, a posebno kod njegove trojke za 80:85 (na 28:40) kad u bloku rusi djenku kukom i ostavlja jaramaza samog

 

vise nije ni bitno. karma svako stigne :)

Link to comment
3 minutes ago, Ros said:

 

jeste bio faul gist. ovde se bolje vidi. steta sto isti kriterijum nije bio na obe strane.

faul barona u napadu presmesan.

ali posebno je tragicno sta nije svirano mozliju pre jaramazovih poena za 80:82, a posebno kod njegove trojke za 80:85 (na 28:40) kad u bloku rusi djenku kukom i ostavlja jaramaza samog

 

vise nije ni bitno. karma svako stigne :)

 

da je npr. Bircevic napravio faul poput toga, ja bih rekao: konju jedan, picka ti materina glupa, sta ce ti ruka na na ledjima igraca koji te prosao za dva poena a vodis 6 razlike

Link to comment
11 minutes ago, Ros said:

 

... karma svako stigne :)

 

Aha, al zamalo 

Da karma svakog stigne, blizanci odavno ne bi postojali, koliko su loše karme zadužili ovih godina (u odnosu i prema ostalim klubovima, a ne samo međusobno)

Nije mi jasno ovoliko kukanje i cmizdrenje na suđenje. Sudije su nam takve kakve su nam, ne valjaju sudije u ABA-i, ne valjaju sudije u Kupu, ne valjaju sudije u KLS, ne valjaju sudije u Evroligi/Evrokupu. Ni prva niti poslednja utakmica koju će izgubljena strana smatrati pokradenom od strane sudija. A da je kojim slučajem Zvezda preksinoć pobedila, zaboravile bi se sve greške.

Jbt, kao deca smo, kada se svađaju na poljančetu (jeste faul - nije faul!). I sudije su živi ljudi, i normalno je da greše u onakvoj atmosferi, ali ovoliko skakanje i potezanje sudijskog argumenta već postaje degutantno. Rasprava o suđenju pokazuje klasičnu nemoć da se krivac u porazu traži van sopstvenog performansa, i traženje alibija. za neuspeh bez introspekcije, i odvlači pažnju od osnovnog pitanja: koliko smo bili dobri/loši i da li smo mogli u datom trenutku pružiti više za pobedu.

Verujem da pravi sportisti u Zvezdi i Partizanu ovako razmišljaju.

Edited by Filozof manijak
Link to comment
5 minutes ago, cedo said:

 

da je npr. Bircevic napravio faul poput toga, ja bih rekao: konju jedan, picka ti materina glupa, sta ce ti ruka na na ledjima igraca koji te prosao za dva poena a vodis 6 razlike

ko prica o tome?

isto to i ja mislim o beronovom faulu

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...