Jump to content
IGNORED

Premier League 2019-20


ArleKino

Recommended Posts

Inače, Gvardiola, besan na VAR posle tekme, pozvao se na Liverpul u UEFA Superkupu? Kakve veze sa Premijer ligom ima takmičenje u kome on već odavno ne učestvuje? :huh:

Link to comment

Na šta je mislio, nedosuđen penal zbog ruke Christiansena ili dosuđen penal na Abrahamu? :unsure: 

 

Da li mu je rezon "jebeš VAR ako nije univerzalno rešenje svih problema u fudbalu"?

Link to comment

Na Adrijanov izlazak sa linije tokom Ejbrahamovog penala. 'ajde da je sudio engleski sudija pa i da pronađemo neku logiku pominjanja toga, ali ovako... :unsure:

Link to comment

Aha pa da, biće da je Adrian izletanjem sa linije skratio ugao pa je zato Abrahamov penal PLASIRAN PO SRED GOLA bio odbranjiv. Inače da je ostao na liniji, sto posto bi lopta bila u mreži.

 

To izdrkavanje sa ponavljanjem penala ako golman ne stoji na liniji je meni ubedljivo najgluplje od novih pravila (iz 2014).

 

Link to comment
5 minutes ago, Weenie Pooh said:

To izdrkavanje sa ponavljanjem penala ako golman ne stoji na liniji je meni ubedljivo najgluplje od novih pravila (iz 2014).

 

 

Pa jedino glupo je što smanjuješ golmanima i ono malo šanse koje imaju da odbrane penal.

 

A ako je uvedeno pravilo da mora makar jedna noga da bude na liniji onda ponavljaš i ponavljaš penale dok golmani ne skapiraju. Ovako ispadne da se ponavlja kako se kom sudiji ćefne.

Link to comment

to bi trebalo Var da proverava i da poništava po automatizmu, da ne zavisi od dobre volje glavnog sudije. Brojan je npr u Kopenhagenu izašao kod bar dva odbranjena penala, možda i sva tri, ali tamo nije bilo Vara. 

Link to comment

Čuj var je potreban kod izletanja golmana, a pomoćni sudija stoji tipa dva metra od golmana

 

Inače, fudbal bi bio dosta zanimljivija igra kad bi se penal šutao sa 16 metara. Tada bi zaista bilo smisleno tražiti od goše da ne napušta liniju. A i skinuo bi se ogroman pritisak sa sudija jer bi procenat konverzije penala dosta opao, samim tim i njihovo dosuđivanje ne bi izazivalo toliku dramu.

Edited by Mindaugas Žukauskas
Link to comment

Sa VAR ili bez, vaspitno ponavljanje penala imalo bi smisla samo ako bi se prestupi ponavljali stoprocentno - i kad penali uđu, i kad ih odbrane, i kad su promašeni. 

 

Ponavljanjem kod prestupa samo u retkim slučajevima kad se penal odbrani je užasno nefer prema golmanima. Sudije to osećaju pa pravila primenjuju selektivno, što nas vodi samo dublje u septičku jamu.

 

(Eventualne namerne prestupe golmana kako bi se ujebala koncentracija izvođača je lako kazniti: opomena, žuti karton, crveni karton, pa onda automatska izmena i vozi dalje.)

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
12 hours ago, copkillah said:

 

a kad se ovo dešavalo u Menadžeru, psovali bismo ga da je nerealan

 

pre neki dan sam imao tri ovakve utakmice na pocetku sezone i onda sam uninstalirao. 

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...