Jump to content
IGNORED

Premier League 2019-20


ArleKino

Recommended Posts

3 hours ago, John Coltrane said:

Kako bi ono u FM "month to month contract" ili "contract rolling"?

ovo bi bilo najrealnije, contract rolling za sve one kojima ističe, dok se sezona ne završi

 

s druge strane, za mnoge zemlje je pitanje kada će sezone da se završe, moglo bi da bude i nekih većih razmaka, pa bi taj prelazni rok bio dosta haotičniji u odnosu na normalnu situaciju

Link to comment

Valjda su Englezi promenili trajanje ugovora do kraja jula, s time da od juna ide bas taj neki rolling contract odnosno dogovor izmedju kluba i igraca.

 

Ajd razumem Dinija, klinac mu nije ok ali ostale koji primaju po 150K funti nedeljno ne. Lepo ti kad legne kinta na racun al jebiga koronaa. Prosecna plata radnika u supermarketu u Engleskoj je 40K funti godisnje (google), prosecna mesecna plata u PL 47K funti. Plus dobijas nedeljna testiranja, najbolji tretman, sterilisano sve. Ma mrs.

Link to comment

 

stvarno moraš da budeš kompletni idiot pa da se kao jebeni fudbaler PL zaraziš koronom

 

ono, imaš sve uslove da izolaciju izguraš lagano, bez mnogo stresa, možeš sebi sve da priuštiš... jebeni moroni

 

 

 

 

Link to comment

To slepo verovanje u moć samoizolacije, Vučićevo najveće dostignuće što je to uspeo da usadi ljudima u glave.

 

Ako nisi neki asketa na nekoj planinčini, prosto ne možeš da se efikasno izoluješ od ljudi. Fudbaler živi sa porodicom, naviklo se na luksuz, treba svakom po trista stvari svakodnedno, pa ili ljudi dolaze da ti donesu stvari ili ideš negde po njih.

 

Možeš da smanjiš kontakt i konsekventno rizik, ali niko ne može pouzdano da proceni u kojoj ga meri smanjuješ. Svakako je nemoguće eliminisati ga.

Link to comment

Watford je u onoj ekipi timova koji se bune protiv nastavka prvenstva, stadiona i ostalog. Ako se neko od igraca vile ili bha razboli pred pocetak prvenstva bice krajnje sumnjivo. (Nadam se da ce biti ok naravno). Čim par ljudi iz istog kluba obole logičan sled razmisljanja je da ili žive kuća do kuće ili blizu da se družili "neće nama ništa" fazon

Klop juce pricao da je Liverpul recimo sve organizovao preko Melwuda. Od kuvanje hrane za igrače, stručni štab, porodice i radnike plus naručivanje stvari koje su ljudima neophodne te njihovo odvozenje na destinacije, sve pod krajnje higijenskim uslovima.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
1 hour ago, Zlurad said:

Watford je u onoj ekipi timova koji se bune protiv nastavka prvenstva, stadiona i ostalog.

 

Stršljenovi su odradili najvažniji posao u sezoni, što se mene tiče, sada mogu i da gase klub.

Link to comment
16 hours ago, Weenie Pooh said:

To slepo verovanje u moć samoizolacije, Vučićevo najveće dostignuće što je to uspeo da usadi ljudima u glave.

 

Ako nisi neki asketa na nekoj planinčini, prosto ne možeš da se efikasno izoluješ od ljudi. Fudbaler živi sa porodicom, naviklo se na luksuz, treba svakom po trista stvari svakodnedno, pa ili ljudi dolaze da ti donesu stvari ili ideš negde po njih.

 

Možeš da smanjiš kontakt i konsekventno rizik, ali niko ne može pouzdano da proceni u kojoj ga meri smanjuješ. Svakako je nemoguće eliminisati ga.

 

Niko nije pričao o izolaciji od ljudi već o zdravom razumu i uključivanju mozga. Verovatno sam više bio izložen ljudima nego bilo koji fudbaler, ali sam se čuvao, vodio računa o svakom jebenom detalju i funkcionisalo je. Kako za mene, tako i za veliki broj ljudi koji je bio i daleko izloženiji kontaktima sa drugim ljudima nego ja i ti fudbaleri. Ponavljam, svaki fudbaler koji se zarazio je kompletni idiot i ništa više jer je imao bolje uslove nego bilo kod od nas da se ne zarazi. Moraš da uradiš sve što je do tebe da se ne zaraziš, a siguran sam da su se neki od njih zarazili iz čiste nepažnje i neozbiljnog shvatanja protokola koje su morali da poštuju. Čisto sumnjam da se neko od njih zarazio tom slučajnošću da je stajao u redu za prodavnicu i da mu je neko kinuo direktno u lice.

 

13 hours ago, 189- said:

chelsea je dopustio kanteu da ne dolazi na treninge zbog bojazni od virusa.

 

To je okej, oglasio se Henderson i rekao je da apsolutno poštuje svakog fudbalera koji je zabrinut za sebe i zbog toga ne želi da trenira, da podržava svakoga ko želi da preskoči dok se ne bude osećao sigurno, da bi podržao i nekog svog saigrača ako bi doneo takvu odluku. Takođe očekuje razumevanje i sa druge strane prema onima koji žele da treniraju. Kapiten :happy:

Link to comment
7 hours ago, copkillah said:

Niko nije pričao o izolaciji od ljudi već o zdravom razumu i uključivanju mozga. Verovatno sam više bio izložen ljudima nego bilo koji fudbaler, ali sam se čuvao, vodio računa o svakom jebenom detalju i funkcionisalo je. Kako za mene, tako i za veliki broj ljudi koji je bio i daleko izloženiji kontaktima sa drugim ljudima nego ja i ti fudbaleri. Ponavljam, svaki fudbaler koji se zarazio je kompletni idiot i ništa više jer je imao bolje uslove nego bilo kod od nas da se ne zarazi. Moraš da uradiš sve što je do tebe da se ne zaraziš, a siguran sam da su se neki od njih zarazili iz čiste nepažnje i neozbiljnog shvatanja protokola koje su morali da poštuju. Čisto sumnjam da se neko od njih zarazio tom slučajnošću da je stajao u redu za prodavnicu i da mu je neko kinuo direktno u lice.

 

To ti pričam, transfer odgovornosti sa kolektivnog na individualni nivo je cold comfort koji nam se već mesecima intenzivno sipa u glave kroz medije. Za svaku prosečno inteligentnu osobu, prilična je sramota primiti se na to i onda seruckati po internetu "Haha vidi budalu zarazila se, a ja zato sve lepo pažljivo i eto, ostao zdrav!"

 

Činjenica da se ti nisi zarazio ne dokazuje apsolutno ništa - ni da si se adekvatno čuvao, ni da protokoli sionskih mudraca imaju efekta, ni da je "kompletni idiot" neko ko se zarazio "iz čiste nepažnje". 

 

Nije se zarazila ni ogromna većina onih debila u Americi što se iz protesta unose u lice svakome kome stignu, za spas ekonomije ili šta već tripuju. Virus je u pitanju, najveći broj nas mu sticajem okolnosti prosto nije bio izložen, nebitno da li je nosio masku ili ispirao oči deterdžentom.

 

Zato nemoj da umišljaš da potpuno kontrolišeš situaciju kad ti je zdravlje u pitanju - znam da je utešno tako misliti, ali nema veze s realnošću. I nemoj molim te da ovde seiriš i kenjaš po ljudima koji se jesu zarazili, makar igrali za klub koji je neočekivano pobedio tvoj klub 3-0 i sprečio ih da obore tamo neke rekorde.

 

Link to comment

Jel on bese nesto bolesljiv inace? Idu mi na nerve bas. Jbg, ako kamiondzija, medicinska sestra, milicioner i zidar moraju da rizikuju za neku platu, mogu i oni za milione (uz sve moguce uslove i mjere opreza). 

Link to comment

brat mu je umro pretprosle godine od srcanog udara a i on se srusio jednom na treningu prosle godine. verovatno ima nekoga kod kuce za koga se boji.

Link to comment
30 minutes ago, kipo said:

Jel on bese nesto bolesljiv inace? Idu mi na nerve bas. Jbg, ako kamiondzija, medicinska sestra, milicioner i zidar moraju da rizikuju za neku platu, mogu i oni za milione (uz sve moguce uslove i mjere opreza). 

 

ali zašto? da zabavljaju smoreni narod kao gladijatori? da pl ne gubi pare? da liverpul ne izgubi titulu? jer i onako zarađuju milione pa ko im jebe mater, nek crknu?

 

koji je to dovoljno dobar da se fudbaleri povinuju masi koja nema problem da stavlja njihove glave u torbu? otkad su fudbaleri essential?

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
8 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

 

ali zašto? da zabavljaju smoreni narod kao gladijatori? da pl ne gubi pare? da liverpul ne izgubi titulu? jer i onako zarađuju milione pa ko im jebe mater, nek crknu?

 

koji je to dovoljno dobar da se fudbaleri povinuju masi koja nema problem da stavlja njihove glave u torbu? otkad su fudbaleri essential?

 

Da. Koliko meni fali i znaci par utakmica nedeljno, zamisli sta bi znacilo naciji. To im i jeste posao, zar ne? Ako "struka" kaze da se moze trenirati, bezobrazluk je da oni odbijaju. Mene bi bila i sramota. Bukvalno ce im garantovati dobro zdravlje, pa ako ne spadas u kriticnu grupu - pravac teren.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...