Jump to content
IGNORED

Premier League 2019-20


ArleKino

Recommended Posts

57 minutes ago, dragance said:

 

Nije isto. Poredis banane i stolice. Ne postoji mnogo stvari u koje sam siguran i da imam iskustva, ali ovo je jedno od tih retkih gde jesam.

 

Nema mi logike da var smije da gleda da li je bio faul ako se promjenio posjed. Ali ok, kao sto kazes ovdje imas iskustva pa ti vjerujem da smije.

Link to comment
7 hours ago, John Coltrane said:

Jel jedina svrha postojanja peterca da iz te zone golman izbija loptu?

 

Ovo si pitao kao da nisi svestan da na fudbalskom igralištu ima gomila iscrtanih linija koje ništa ne predstavljaju. Recimo ono parče kruga koje se naslanja na šesnaesterac, koje se dobije tako što se šestarom sa penala zakreči krug poluprečnika 9,15m, i služi da baš u tom svečanom trenutku kad se faul dogodi na njegovom rubu, sudija zna da treba da postavi zid na nivo penaltika. Ili kružnica na centru terena isto r=9,15m ima tu veličanstvenu ulogu da zabrani prisustvo igrača unutar nje prilikom polaska sa centra.

Edited by Mindaugas Žukauskas
Link to comment
6 hours ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

Ovo si pitao kao da nisi svestan da na fudbalskom igralištu ima gomila iscrtanih linija koje ništa ne predstavljaju. Recimo ono parče kruga koje se naslanja na šesnaesterac, koje se dobije tako što se šestarom sa penala zakreči krug poluprečnika 9,15m, i služi da baš u tom svečanom trenutku kad se faul dogodi na njegovom rubu, sudija zna da treba da postavi zid na nivo penaltika. Ili kružnica na centru terena isto r=9,15m ima tu veličanstvenu ulogu da zabrani prisustvo igrača unutar nje prilikom polaska sa centra.

Polukrug kod 16, služi da igrači ne smeju da budu unutar njega kod penala, kako ne bi smetali izvodjaču, koji ima svojih 10 jardi za zalet... Nije bas besmisleno...

Link to comment
12 hours ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

Ovo si pitao kao da nisi svestan da na fudbalskom igralištu ima gomila iscrtanih linija koje ništa ne predstavljaju. Recimo ono parče kruga koje se naslanja na šesnaesterac, koje se dobije tako što se šestarom sa penala zakreči krug poluprečnika 9,15m, i služi da baš u tom svečanom trenutku kad se faul dogodi na njegovom rubu, sudija zna da treba da postavi zid na nivo penaltika. Ili kružnica na centru terena isto r=9,15m ima tu veličanstvenu ulogu da zabrani prisustvo igrača unutar nje prilikom polaska sa centra.

 

Radisa bio brzi.

Iako sam igrao fudbal nikad nisam bio streber koji je proucavao knjigu pravila. Odrasli smo na komentarima matoraca "golman je bog u petercu" a da nismo imali pojma da je to samo urabana legenda. Cak se to moglo cuti i iz usta trenera.

 

Iscrtanim linijama treba dodati i one koje ogranicavaju gde sme da stoji branic pri izvodjenju kornera. Ne znam koliko tacno metara, ali ona je iscrtana sa spoljne linije aut linije.

Link to comment
17 minutes ago, John Coltrane said:

 

Radisa bio brzi.

Iako sam igrao fudbal nikad nisam bio streber koji je proucavao knjigu pravila. Odrasli smo na komentarima matoraca "golman je bog u petercu" a da nismo imali pojma da je to samo urabana legenda. Cak se to moglo cuti i iz usta trenera.

 

Iscrtanim linijama treba dodati i one koje ogranicavaju gde sme da stoji branic pri izvodjenju kornera. Ne znam koliko tacno metara, ali ona je iscrtana sa spoljne linije aut linije.

10 jardi, tj. 9.15...

 

Inače, ako se ne varam, 5erac je u stvari 6 jardi, jedanajsterac je 12, a 16erac je 18 jardi...

 

Tj, sve mere su u jardama, na u metrima... Gol je 8 jardi širok i 8 stopa visok...

 

 

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...