Jump to content
IGNORED

Treneri i profesori fizičkog


Recommended Posts

3 hours ago, Giggsy said:

 

Tadasnjoj kad je osnovana. Najstarija skola u osnovana u Srbiji KG, najstarija srpska zna se, samo to tad nije bila Srbija

Radisa  pobedijo. Ja sam imao profesoricu iz informatike, zgodna, ni prineti, ipak, ovoj. Kad pocne cas, da zadatak koji ni sama ne ume da resi, vadi novcanik i broji pare od privatnih casova

Jesi ti prepoynao ovu moju™?

 

Mislio sam da ne moram da pišem ko je(žena je javna ličnost, bila je reprezentativac Jugoslavije u gimnastici, ali, nije uopšte poznata po tome), ali postoji mogućnost da ipak ne znaju ljudi...

 

Spoiler

Olivera Balašević mi je predavala fizičko :D

 

Link to comment
  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Giggsy

    11

  • ToniAdams

    8

  • radisa

    6

  • Svarog

    6

12 hours ago, radisa said:

Neće da može... :mad:

 

olivera-balasevic-printscreen-770x410-15

 

Bila je car... Jebalo joj se za plan i program... Dečacima lopta, devojčicama i onima koje lopta nije zanimala(dakle, nisu muško:)) pričala crtice iz života, uglavnom vezano za seks, ali bilo je i drugih stvari... Insistirala da imamo sve zube zdrave i ocena je bukvalno zavisila od toga... Nije bilo greda, kozlića i ostalih gluposti...

 

Dala otkaz 1999 kada su je terali da čuva školu za vreme bombardovanja, kako sam posle čuo...

a ko je red sonja? odlicna je, definitivno menjam.

 

jel mozda djolova zena? lici mi plus ceo slaninarski fazon, al sam nekako mislio da je ruznija.

Link to comment

nisu svi profesori fizičkog "Kiza Vinjak" fazon.

nama su promenili profesora negde u 7. razredu osnovne i dođe neki čičica omanji, koji je bio jako fin i miran. čak je i radio s nama. al to je bilo neverovatno kako je pokazivao. tipa dvokorak u košarci, usporen snimak bez odvajanja od tla, i bez izbacivanja lopte iz ruku... kao teorijska nastava :D jako je fin bio. 

 

ja sam tog čoveka samo jednom video uznemirenog, i to je bilo u finalu školskog turnira u košarci gde je moje odeljenje igralo protiv drugog odeljenja iz osmog razreda... e sad, ima tu predistorija, nekakav rivalitet Liverpool-Everton tipa... te završne godine mi smo ih izbacili u prvom kolu fudbalskog turnira iako su bili apsolutni favoriti za osvajanje turnira (imali su dvojicu koji su bili igrači u lokalnom drugoligašu). i to na penale. poveli smo na samom početku i onda junački bunker nekako do kraja. u finalu smo brutalno izgubili od odeljenja u kojem je igrao Marjan Marković, kasnije kapiten Crvene Zvezde i reprezentativac (a koji nije bio "najbolji" igrač u svom odeljenju :D ). onda smo pobedili ove naše rivale u finalu rukometnog turnira. opet su bili favoriti, jer sem mene u odeljenju baš i nije bilo nekih rukometaša. šou je nastao jer smo pobedili golom iz deveterca nakon isteka vremena. potpuno filmski momenat. i onda je došlo to finale u košarci. e sad smo mi bili favoriti. jedan momak je kasnije igrao profi u Grčkoj, moj kum sa već tad skoro 2 metra je bio faktor ++, ja sam korektno igrao na pleju... do finala smo redom drali sa po 40 razlike... u finalu je svirao profesor koji je predavao drugom odeljenju (mi smo imali neku podelu po smenama, tako je funkcionisala škola). i bilo je očigledno da su se ovi spremali za utakmicu, za razliku od nas koji smo došli da se "igramo". uveli su nas u tuču, dok je profesor pustio "čvrstu" igru. na poluvremenu je naš profesor urlao na ovog drugog, pred svima, pred punom salom. "čoveče, šta radite to!?!? to su deca!!! zar je toliko bitno da se pobedi?!?!!?". onda je i nastavnica srpskog, koja nas je volela iz nekog razloga, se umešala i ona napala fizički "sudiju". potpuni haos. drugo poluvreme nije bilo nešto drugačije jer je sudija zadržao kriterijum. ja bukvalno nisam mogao loptu da prevedem. naš profesor fizičkog se aktivirao, tražio tajmaute, pokušavao da nas organizuje. mislim da smo izgubili nešto tipa 12-7. katastrofa. a do tad smo davali po 60 na utakmicama. sećam se da nam je i profesor držao posle utakmice motivacioni govor u svlačionici dok smo mi plakali, al ne mogu da prizovem šta nam je pričao. jako jako fin čovek. ne samo za standarde prosvetnih radnika.

Link to comment

Gledao je ja nedavno kroz kompleks stakla. Izopštila pogledom. 

 

Za fizićko neam Niš posebno. 

U prvom osnovne imali fizićko kod učiteljice. Skok u vis. Kanapče namotano na teglu(!?) odmotaš malo I dvoje drže. Ja naravno ne ponesem opremu pa sam skakao u farmericama. Pobedim. Sledeći čas sve isto, samo mi zbog nedonesene opreme dade da ja držim teglu. Prvi kad je zakačio kanap tegla je izletela i čas je bio gotov. Ja sam debil. :-(

 

Jedan profa iz srednje, možda nije baš moj bio, al nema ni razlike jer im je posao bio da nam daju loptu, se da videti kako obilazi kontejnere biciklom. 

Link to comment
2 hours ago, radisa said:

Jesi ti prepoynao ovu moju™?

 

Mislio sam da ne moram da pišem ko je(žena je javna ličnost, bila je reprezentativac Jugoslavije u gimnastici, ali, nije uopšte poznata po tome), ali postoji mogućnost da ipak ne znaju ljudi...

 

 

jes lud.

31 KEC

Link to comment

mi smo promenili trojicu iz fizičkog u osnovnoj, prvi lik je bio najjači, matorac, al radili smo svašta kod njega, sve živo smo igrali plus skok u dalj, kugla šipka, konopac, krugovi, imali sportsku sekciju, sve u fullu. ovaj drugi je bio mlađi bio samo godinu dana a ovaj treći što je došao na kraju je bio kompletni debil, ne sećam se ni šta smo radili, samo znam da je bio slepac teški i da je dan danas u školu da uzima neki keš na neke odbojkaške sekcije a razume se u odbojku ko ja u higsov bozon

 

u srednjoj smo imali 3 profesorice i 1 profesora i da me ubiješ ako znam koja je tačno bila naša, nikad apsolutno ništa nismo radili na fizičkom niti bi ikad nešto i radili da neko od nas ne ode do zbornice i uzme loptu da igramo basket. bilo nas je 9 muških u razredu a nas 8 je treniralo a ovaj jedan isto nije bio slepac i kad bi došlo školsko u košarci mi bi se poubijali ko će da igra dok ostali razredi nisu mogli da nađu 5 likova koji znaju da trče bukvalno.

 

čak sam imao fizičko i na faxu života mi, bilo je ili na fruškogorski maraton ili na basket jednom nedeljno.

Link to comment
14 minutes ago, theanswer said:

čak sam imao fizičko i na faxu života mi, bilo je ili na fruškogorski maraton ili na basket jednom nedeljno.

Na faksu nam je bilo obavezno u prve dve godine da dolazimo jednom nedeljno a bilo više termina... No to nije bio problem, em muški faks, em dobar deo ekipe igrao baš dobar basket, pa smo dolazili i po 2-3 puta nedeljno... Posle druge godine smo dolazili i kasnije u tim terminima, jbg, slobodna sala zimi, u devedesetim, nije bila za podcenjivanje...

Link to comment

Kod mene su u osnovnoj dovodili nekog aikido majstora. Mi muskarci se zatrcimo pa udri u onaj branic sto se drzi na ruci dok on kleci. Masa puta ubrzanje, rekoh vec da sam bio najbrzi u skoli, mase mi tad falilo :D Naravno, niko ga nije skoro ni pomerio vise od pola metra

@radisa Massive respect za profesoricu. Skoro mi dodje da navijam za vas u finalu. Doduse u mojoj srednjoj bila jedna iz Engleskog... sad kad je sretnem izgleda isto, ma i bolje. Sto je najjace, kad sam dobio prvi posao, ja udjem u zgradu gde je kancelarija, omasim vrata i otvara ona. Kad se nisam onesvestio. Cela skola bi joj se klanjala kao Kleopatri. Meni nije predavala :(

Bice ovo uskoro "treneri, prfesori fizickog i pride profesorice koje bih..."

Edited by Giggsy
Link to comment

U osnovnoj sam imao dvoje nastavnika. Prvi je bio normalan covek, cak dobar, koliko me pamcenje sluzi. Drugi je bio teska budaletina. Ne alkos, ali uzasno krut covek i nesimpatican. Niko ga nije voleo, i imao je gomilu pogrdnih nadimaka (i po njima poznat cak i van skole). 

 

U gimnaziji je bilo troje profesora fizickog. Jedan od njih je bio valjda bivsi baletan, ali bi on nasem razredu samo dolazio na zamenu. Bio neki dobrocudan lik i ucio nas je stvari tipa jelenski skok i to je strasno izgledalo, uzasna je steta da to niko nije snimao. Kao oni skecevi sa trkama u Monti Pajtoni. Drugi bi profesor isto cesto dolazio na zamenu, tripovao se da je neki vrhunski trener. Isto jako krut, neomiljen i strog u ocenjivanju. Nama je najvise predavala jedna zena, koja je bila donekle i normalna prema nama. Kasnije je poludela, postala teski nacionalista. Generacija moje mladje sestre kod nje morala da uci moravac za ocenu. A mojoj sestri je rekla da sam dezerter, valjda zato sto sam u vreme bombardovanja bio na studijama u inostranstvu. 

Link to comment

da li postoji nesto tuznije od profe fizickog/muzickog/likovnog koji je strog u ocenjivanju?

razumem ja to da njega ostali profani u zbornici ne dozivljavaju ozbiljno (kako da te i dozivljavaju ozbiljno kada ti sedis sa ostalima u gornjem delu trenerke i visi ti zvizdalica oko vrata).

ali ako delis jedinice i dvojke deci iz svog predmeta ili ako oboris na avgust prvaka one jugoslavije u jednom individualnom sportu zbog nedovoljnog prisustva nastavi fizickog, kojeg su svi ostali profani pustili da ide da pohadja kamp u USA iz svog sporta, onda ti se smeju iza ledja i smatraju te za kompletnu budalu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...