Jump to content
IGNORED

Surogat majčinstvo


morgana

Recommended Posts

7 hours ago, Svemir Zeka said:

Da, pa to sam i razumela. Ali ova iz mog članka je bila surogat

 

Ti s' pila nesto? :D

Ali bukvalno zadji pasus u roze. 

 

Znam sa obe strane i surogat i majku preko surogat. Surogat se i dan danas dvoumi da li je to njeno dete, iako genetski nije, a majka ima neki sindrom kilavice da tako kazem, stvarno joj pola stvari fali, ali mi se cini da je u stvari jaca nego sto se pravi. Takav vajb mi odaje. 

Da se razumemo, moja sestra i ja smo oduvek govorile ako jedna ne moze, druga ce joj ostvariti i da slucajno moja sestra nije zatrudnela, a bas bi zelela, uradila bih zbog nje bez pitanja. Nas dve smo ista genetika. Za drugog nikad u zivotu. 

 

U svakom slucaju nije lako surogat majkama, jos ako i one moraju kroz pumpanje jajnih celija da prodju, bockanje ujutru, popodne, uvece,  pa jos da se poradjaju,  ma idi, brutalno. Zategla bih zakone za svakakvu zloupotrebu, na ozbiljnu robiju.

@Kenjiiskreno, nije mi to za neku pohvalu, uradila sam iz srca. I nije "uspelo". Ni jedna od tih 7jajnih ćelija sto su izvadjene nije uspela da oplodi spermatozoide (kojih je em jedva bilo em kako doktori u slengu kazu -lenji). A stavih pod znake navoda jer bolnica u kojoj se to radilo (privatna naravno), posle je izbio skandal da su prodavali celije na black market of svake devojke/zene sa 3+ celije. Tako da se nikad ne zna ...mozda mi neko jednog dana zakuca na vrata i kaze da mi je dete :D

I btw, ti moji super kucni prijatelji kad sam se probudila iz anestezije, prvo pitah jel uspelo, oni meni ne, muz u suzama a zena "whatever" ...bukvalno! Sta fakin whatever sad, a me drkate 3meseca, ona meni whatever! Ja razumem da si ti u soku i da ti je to odbrambeni mehanizam....al nisi ti prolazila kroz to nego ja. Posle toga sam ih odjebala. Muz pizdeo, diiiiivan covek, kolateralna steta bio, i on u paketu sa njom good-bye. 

 

U svakom slucaju bih uvela i stroge psihijatrijske testove za sve ucesnike. Nije svako za majcinstvo a nije svako ni da mu se oduzme. 

Nas test je bio: 

Jel hoces? 

Hocu?

 

Pa racun. 

 

 

 

 

 

Edited by mustang
Link to comment
On 8.4.2022. at 20:50, Svemir Zeka said:

Trudnoća je invazivno stanje po organizam.

 

 Postoji li još neko stanje koje je invazivno po organizam, a opet fiziološko, tj nije patološko?

Link to comment
15 minutes ago, desboj said:

 

 Postoji li još neko stanje koje je invazivno po organizam, a opet fiziološko, tj nije patološko?

 

Nije mi najjasnije šta ciljaš, ako može malo direktnije

Link to comment
On 9.4.2022. at 5:09, mustang said:

 

... Ni jedna od tih 7jajnih ćelija sto su izvadjene nije uspela da oplodi spermatozoide ...

 

 

 

 

 

свиђа ми се како гледаш на ствари, али стварно :wub: :lolol:

  • Haha 2
Link to comment
On 8.4.2022. at 20:38, Lezilebovich said:


ne kontam bas toliku dramu ako je neko bez prinude odlucio da zaradi na tome sto je surogat majka i na kraju se ispostavi da je debil koji se nije informisao ? 

 

 

Statistike koje se odnose na procente surogat žena po zemljama su poražavajuće i, naravno, na strani trećeg sveta i eksploatatorskih politika, tako da ugrožavanje  zdravlja tog tipa uglavnom nije bez prinude, siromaštvo je baš jaka prinuda u rukavicama. 

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

Iskoristiću ovde mesto da spomenem svoj komentar od pre neki dan:

(- mešam te s Taihoskopijom)

- mešam i ja samu sebe. Ponekad kad pročitam komentar, pogledam da li sam ja pisala ili ona :lolol:

:wub:

  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment
Just now, desboj said:

@Svemir Zeka

 

Ciljam na to da mi nije jasno kako nešto fiziološko, kao trudnoća, može biti invazivno. I da li postoji još neki slučaj inovativnosti u fiziološkim okvirima.

 

Pa, to ja citiram lekare :) kad sam i sama prolazila, nisam se baš nauživala, dobila tri bolesti od kojih sam ostala trajno na lekovima. Iscrpljuje organizam žene, učini je često anemičnom, utiče na kosti i zube, neretko se dobije i paradentoza. Nije to ni nešto nepoznato. Visok pritisak, dijabetes, često imaju okidač u trudnoći. 

 

I menstruacija je fiziološka, pa jedan procenat žena nagrabusi s njom neviđeno, zaglavi odlive pa u bolnicu, ima nesvestice tokom ciklusa, bolove koji mogu bukvalno da učine ženu nefunkcionalnom. 

 

Psihičke korelate sam ostavila po strani.

 

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...