Jump to content
IGNORED

Surogat majčinstvo


morgana

Recommended Posts

Gluplje od ovoga ne moze.

Sve i kad ne bi postojali medicinski razlozi za surogat majcinstvo, koliko li ima tih razmazenih bogatasica koje se ne bi baktale sa trudnocom nego bi odradile posao sa surogat majkom koja je po difoltu uboga pralja.

Vadjenje jajne celije nije bris grla, a dodatni zajeb je sto vantjelesna oplodnja nije magicni stapic, pa onda jedna celija nije garancija trudnoce. Razmazenu bogatasicu bi ili malo filovali hormonima da joj jajnici podivljaju, ili bi vise puta isla da joj iglom bodu jajnike i vade celijicu po celijicu. 

 

 

 

 

Link to comment
5 hours ago, Paul Gompitz said:

Gluplje od ovoga ne moze.

Sve i kad ne bi postojali medicinski razlozi za surogat majcinstvo, koliko li ima tih razmazenih bogatasica koje se ne bi baktale sa trudnocom nego bi odradile posao sa surogat majkom koja je po difoltu uboga pralja.

Vadjenje jajne celije nije bris grla, a dodatni zajeb je sto vantjelesna oplodnja nije magicni stapic, pa onda jedna celija nije garancija trudnoce. Razmazenu bogatasicu bi ili malo filovali hormonima da joj jajnici podivljaju, ili bi vise puta isla da joj iglom bodu jajnike i vade celijicu po celijicu. 

 

 

 

 

da, experte, zna svaka impregnatorka da kurac od crnca intravaginalno najbolje radi poso

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ovo je bas jezivo, implicira da tu nikakve kontrole nije bilo? (Iz teksta iz lista Danas)

Quote

Na primer, slučaj bebe Gemi šokirao je svet, kada su, kako se pretpostavlja roditelji naručioci namerno na Tajlandu ostavili Gemija, koji ima Daunov sindrom, dok su njegovu sestru bliznakinju Pipu, koja nema nikakav invaliditet, poveli sa sobom u Australiju.

Sud je kasnije presudio da on nije bio napušten, mada se ispostavilo da je otac naručilac prethodno osuđivan za seksualno zlostavljanje dece, što je dovelo da zabrinutosti za dobrobit surogat dece.

 

Link to comment
  • 2 years later...
1 hour ago, Hamlet Strašni said:

Ovo je u VB, ne kod nas?

Da, preveden je tekst. Ne znam gde je izvorni.

 

Više mi je kao iskustvo (jedno) dobrovoljog surogatstva, a ima i podataka o tome da je surogat s te medicinske strane ipak drugačiji, spomenuti su tretmani koje je morala da prođe....i kad se isključe svi momenti subjektivnog doživljaja, ostaje tu dosta toga što je čisto izlaganje organizma fiziološkim promenama kojih inače ne bi bilo. 

 

 

  • +1 2
Link to comment

Za sam za surogat pod uslovom da nema agencija i potencijalnih kriminalnih elemenata.

 

I okej mi je da zena nece da nosi i da je nasla surogat zenu. Lepo su plaćene, ovde se cene krecu oko $50 hiljada. 

I svaka čast toj surogat zeni da moze da se odvoji od bebceta koje je bilo 9meseci u njoj. Ja na primer ne bih mogla da mi ne znam koje pare neko ponudi. 

 

 

 

Ne znam o kojim trajnim poslediciama oduzimanje jajnih celija prica onaj clanak, osim sto je fizicki isrcpljen i oslabljen imunitet mesecima, doniranje jajnih celija ima minimalan rizik. Zajebano je, jer dajes (bar sam ja tako) sam sebi nekoliko puta dnevno injkcije, pa svaki drugi dan ides da ti vade krv i tako dva meseca, da si na kraju bled, umoran, polumrtav. Trebalo mi je skoro godinu dana da se vratim u normalu. Doduse ovo je bilo pre 20godina, sigurno su sada unapredjeni 

I te jajne celije se lepo placaju...ja sam naravno besplatno prijateljima.

 

 

 

 

Edited by mustang
  • +1 3
Link to comment
56 minutes ago, mustang said:

Za sam za surogat pod uslovom da nema agencija i potencijalnih kriminalnih elemenata.

 

I okej mi je da zena nece da nosi i da je nasla surogat zenu. Lepo su plaćene, ovde se cene krecu oko $50 hiljada. 

I svaka čast toj surogat zeni da moze da se odvoji od bebceta koje je bilo 9meseci u njoj. Ja na primer ne bih mogla da mi ne znam koje pare neko ponudi. 

 

 

 

Ne znam o kojim trajnim poslediciama oduzimanje jajnih celija prica onaj clanak, osim sto je fizicki isrcpljen i oslabljen imunitet mesecima, doniranje jajnih celija ima minimalan rizik. Zajebano je, jer dajes (bar sam ja tako) sam sebi nekoliko puta dnevno injkcije, pa svaki drugi dan ides da ti vade krv i tako dva meseca, da si na kraju bled, umoran, polumrtav. Trebalo mi je skoro godinu dana da se vratim u normalu. Doduse ovo je bilo pre 20godina, sigurno su sada unapredjeni 

I te jajne celije se lepo placaju...ja sam naravno besplatno prijateljima.

 

 

 

 

 

Ti si bila surogat majka ili nisi? Ne razumem najbolje.

Članak govori o tretmanima koje treba da prođe surogat majka, ona koja će da nosi.

Link to comment

Ima li razlike u tretmanu surogat majke i one koja ide na IVF ? 
ne kontam bas toliku dramu ako je neko bez prinude odlucio da zaradi na tome sto je surogat majka i na kraju se ispostavi da je debil koji se nije informisao ? 

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Lezilebovich said:

Ima li razlike u tretmanu surogat majke i one koja ide na IVF ? 
ne kontam bas toliku dramu ako je neko bez prinude odlucio da zaradi na tome sto je surogat majka i na kraju se ispostavi da je debil koji se nije informisao ? 

 

Pa ova žena iz priče nije naplaćivala ništa, nego dobrovoljno, prijateljima.

Ja lično imam problem sa ponudom posla za siromašne devojke, žene, iz siromašnih zemalja, ponuda o kojoj mnoge ne bi razmišljale da nisu u takvoj situaciji. To nije ponižavajuća ponuda, nego je i potencijalno ugrožavajuća. Trudnoća je invazivno stanje po organizam. Mrzim romanitzovane predstave trudnoće (misim blago onima koje su tako prošle). Dakle da se vratim: takav "posao" je način zarade za koji se tačno zna gde će lakše proći kao ideja, i ja, lično, imam problem s tim.

 

Prenela sam priču žene koja je to radila dobrovoljno, prijateljima i kao takvo, nenaplaćeno, prenosi kakve je situacije prošla - a onda, uzmimo u obzir da je ona privilegovanija dosta od onih koje u tome nalaze način da prežive.

Da li treba nekoj da preživi?

Umela sam ranije da kažem: ok, ako je nekoj i to neophodno, neka, neka ima način.

Ali ako to postane legitiman način, onda će to postati branša. Negde imam sličan stav i prema prostiuciji tj. prema legalizaciji, ali mislim da je ovo gore.

 

Osim toga, uvek se vraćam mogućnosti usvajanja deteta.

  • +1 3
  • Hvala 2
Link to comment
15 minutes ago, Svemir Zeka said:

Ali ako to postane legitiman način, onda će to postati branša. Negde imam sličan stav i prema prostiuciji tj. prema legalizaciji, ali mislim da je ovo gore


Ja se tu ne obuvam u jednoj pameti. U sustini mislim da ipak treba da bude legalizovano, ali pod strogom kontrolom.
 

A jeste izvor mogucnosti za zloupotrebu siromastva na koliko hoces nacina. 
A opet zloupotreba bude i gora ako je ilegalno pa ne moze da se kontrolise.

Edited by Moonwalker
  • +1 7
Link to comment
1 minute ago, Moonwalker said:


Ja se tu ne obuvam u jednoj pameti. U sustini mislim da ipak treba da bude legalizovano, ali pod strogom kontrolom.
 

A jeste izvor mogucnosti za zloupotrebu siromastva na koliko hoces nacina. 
A opet zloupotreba bude i gora ako je ilegalno pa ne moze da se kontrolise.

 

Znam, to je začarani krug. Kažem, razmišljala sam ranije, ako je ženi to način da zaradi, neka je, ali se bojim da bi to stihijski postalo....nemam pojma. Negde sam videla pitanj, šta se to razlikuje od ovog onog posla, da, mnogi poslovi su invazivni po zdravlje, s tim što ovde ima i momenat samog doživljaja nošenja i zbližavanja s idejom majčinstva što se neće postati, pa ne može biti samo običan posao....ali u suštini, i ti drugi poslovi, kao dobro plaćene trake u fabrikama, koje obogalje čoveka, ali ga primarno privuku dobrom platom, i to treba da ima regulativu, koju, najčešće nema. A nema, jer se radi o zemljama koje svakako nemaju jake institucije. A te su zemlje jer se lakše biraju takvi poslovi, jer su siromašne. I tako dalje.

  • +1 1
Link to comment
46 minutes ago, Svemir Zeka said:

 

Ti si bila surogat majka ili nisi? Ne razumem najbolje.

Članak govori o tretmanima koje treba da prođe surogat majka, ona koja će da nosi.

 

Ne, nego donor jajnih celija. Odgovor na clanak iznad

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...