Jump to content
IGNORED

Velja kruska u grlo zapadne


Dimitrije

Recommended Posts

  Poljaci objavili detalje Spidijevog transfera, 300k obeštećenje + 400k godišnja plata. Široko. Znači, pored toga što ćemo se rešiti balasta u vidu Matea Garsije, bićemo prinuđeni na prodaju Pantovića, Burmaza, Blagojevića, Konatara, Erakovića, Stojića i Dedijera. 

    A bosanski mediji javljaju da smo zainteresovani za naslednika Vahe Halilhodžića iz Veleža, Brazilca Brandaa. Bez pola miliona plate da ni ne počinju razgovore. 

    Kokeza najavio privatizaciju od sledeće godine u ekskluzivnom intervjuu renomiranom Bazaru. 

   

Edited by fandorin
Link to comment

sa ovim kako nasi govnari iz uprave  rade, bankrotirao bi seik abdul hakim, a kamoli jadni penzioneri..

svake godine ista prica, dovedu se 3-4 nesrpemna stranca za po 1m, pa ih se onda nakon par meseci rese tako, sto im isplate to za sta su potpisali, a umesto njih se dovedu neki lokalni buzdovani za tradicionalnih 300k+300k..

ekonomija minus 200

spacer.png

 

Link to comment



 
    Kokeza najavio privatizaciju od sledeće godine u ekskluzivnom intervjuu renomiranom Bazaru. 
   


Privatizaciju svih klubova, aukcija, pogodba, brisanje dugova, koji metod? Daj neki detalj
Link to comment

Gos'n Shaq, preterujete.  Veliki broj stranih igraca koji su dosli u Zvezdu u poslednjih 5 godina su se pokazali kao dobar izbor.  Oni su bili medju najboljim, ako ne i najbolji igraci Zvezde u toku tih 5 godina: Kanga, Donald, LeTalek, Boaci, Ben, Marin, Ibanjes.  Tomane i Sanogo pokazuju da mogu da budu dobra pojacanja.  Ti igraci imali su najvece zasluge za Zvezdinu dominaciju u domacoj ligi i za dobre rezultate u evropskim takmicenjima.  Ima igraca koji se na zalost nisu snasli u klubu, ciji potencijal nije iskoriscen, iako su to solidni igraci, kao Garsija, Brazilac iz Serifa, Izraelac, pa i Jirka.  Isto tako, deo domacih igraca koji su dovedeni su se pokazali kao dobri: Borjan, Pesic, Stojkovic, Savic, Rodic, Krsticic, Jovicic.  Promasaje i greske u izboru igraca necu da navodim jer to je vas domen.  Poenta je da je u prelaznim rokovima klub dovodio i dobre igrace, a ne samo pravio katastrofalne greske

Link to comment
4 hours ago, fandorin said:

   Zvezda igra bolje od kada je Deki promenio formaciju u 4-4-2, ili ona varijanta sa Rodićem kao 3. štoperom, a Gobeljom kao desnim spoljnim. U derbiju smo izašli isto kao u prethodnih 5-6 godina i isto smo izgledali. Tomane zna da igra i odgovara mu da ima još nekog pored sebe u špicu. 

 

Isprobavao je i Milojevic razne formacije pa se nije primilo. Mislim da je kljucna razlika u motivaciji i sportskom moralu igraca ali se vide i neke sitne promene u taktici, od cega je najvaznija ta da je Borjanu zabranjeno ispucavanje jako i nikome. Radi se ocigledno dosta i na akcijama kod prekida. Naravno, poslovicno sovinisticka fudbalska javnost u Srbiji ce sve ove promene "objasniti" uvodjenjem Nikolica i Gavrica u tim jer "nasa deca" ali taj segment je savrseno nebitan, buduci da su Marin i Garsija koje su Velja i Gavra zamenili u ovom trenutku bolji igraci. Marin neuporedivo. S druge strane, vide se ogromni pomaci nabolje u psihologiji nekih igraca, to ce biti velika dobit.

 

Sad je vazno obezbediti kontinuitet, nadam se da Stankovic ima u vidu naviku vecine nasih fudbalera da se vrlo brzo uskurce i prestanu da se trude kad steknu neko ime. I pod Milojevicem je Zvezda na samom pocetku njegove ere igrala izvanredan fudbal ali kako je vreme prolazilo igra je izgledala sve gore i gore a igraci su sve vise i vise pokazivali te lose navike. Tim takodje mora da se pojaca na nekim mestima jer Rad nije isto sto i Bajern, bojim se da ce kvalitetniji protivnik pokazati da je Stankovic tek na pocetku renoviranja tima.

 

Inace, glavna dobit ove 4-4-2 taktike je Tomane, nije da to nismo znali ni ranije. Tomane je tailor-made igrac za drugog spica, to je pokazivao i u Portugalu. Jak je iz drugog plana, ima ogroman radijus kretanja, takticki je pismen i pravi velike probleme odbranama svojim kretanjem po sirini. Kad je sam u spicu i glumi sidrasa ni blizu nije toliko opasan.

Link to comment

U vezi navodne rasprodaje mladih igraca koju je pomenuo Fandorin, mislim da nece bit prodaje va banque.  Od sledece sezone, najmanje dvojca mladih igraca, ne starija od 21 godine, morace da budu u startnoj postavi.  Stavise, ukoliko bi neki od tih igraca bio zamenjen u prvom poluvremenu, morao bi da bude zamenjen igrcem iste starosne dobi.  Prema tome, za svaku utakmicu, trojca ili cetvorica mladih igraca moraju da budu u protokolu.  Trenutno, Gavric, Nikolic, Petrovic i Konatar spadaju u tu grupu.  Ako budu prodavali jednog ili dvojcu od ove cetvorice, morace da dovedu bar jednog ili dvojcu iz juniorskog tima i/ili iz Graficara.  Ja ocekujem da Erakovic bude jedan od njih; dvojcu su vec proveravali na mini-pripremama posle korone.  Tu su jos Radulovic, Stanojev i jos neki koji su pokazali da mogu da se prikljuce prvom timu.  Ja bih sacekao kraj sezone da vidimo ko odlazi i ko dolazi.  Nasi sportski mediji ne umeju da pisu o fudbalu nista drugo nego o nedovoljno proverenim transferima ili o skandalima.

Link to comment

Nece biti prodaje kao sto nije bilo predhodnih godina. Mister Dimitrije da li provocirate ili ste naivni kao francuska sobarica? Terza bi prodao i Marakanu i sve sto mu padne pod ruku da moze. Sama cinjenica da smo prihodovali 100 miliona uzadnje tri godine od Uefa takmicenja i da nam je minus i dalje isti govori u prilog cinjenici da nece ostati kamen na kamenu kad odu. Dobicemo isto sto i Grobari posle dve lige sampiona i 5-6 lige evrope, jedan golemi qratz.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment

Gos'n Moco, niste mi naveli ni jedan valjani argument za ono sto tvrdite, osim da sam ja priglup.  Moguce je da ne spadam u grupu pametnih, ali je cinjenica da sto se tice sportskih rezultata Zvezda je u poslednjih 5-6 godina najuspesnija jos od 1991.  Ja sam o tome pisao, a ne o tome sta radi Terzic sa zaradjenim klupskim novcem.  O ovom drugom sam pisao pre par nedelja.  Posto se trenutno diskutuje o igri i igracima, mogli biste da o tome nesto napisete da ne moraju ljudi da citaju samo moje gluposti i provokacije.

Link to comment
2 hours ago, Dimitrije said:

Gos'n Shaq, preterujete.  Veliki broj stranih igraca koji su dosli u Zvezdu u poslednjih 5 godina su se pokazali kao dobar izbor.  Oni su bili medju najboljim, ako ne i najbolji igraci Zvezde u toku tih 5 godina: Kanga, Donald, LeTalek, Boaci, Ben, Marin, Ibanjes.  Tomane i Sanogo pokazuju da mogu da budu dobra pojacanja.  Ti igraci imali su najvece zasluge za Zvezdinu dominaciju u domacoj ligi i za dobre rezultate u evropskim takmicenjima.  Ima igraca koji se na zalost nisu snasli u klubu, ciji potencijal nije iskoriscen, iako su to solidni igraci, kao Garsija, Brazilac iz Serifa, Izraelac, pa i Jirka.  Isto tako, deo domacih igraca koji su dovedeni su se pokazali kao dobri: Borjan, Pesic, Stojkovic, Savic, Rodic, Krsticic, Jovicic.  Promasaje i greske u izboru igraca necu da navodim jer to je vas domen.  Poenta je da je u prelaznim rokovima klub dovodio i dobre igrace, a ne samo pravio katastrofalne greske

gos`n dimitrije, `nate vi vrlo dobro o cemu ja pricam..

cak necu ni da idem dalje od godinu dana unazad..

garsia, vlp, canjas, jirka itd, nisu losi igraci, dapace, vecina od njih je mogla itekako da se dobro iskoristi.. a vecina njih se na ustrb vase konotacije™ dobro i snasla, no medjutoa sto bi rekli makedonski bugari ovde se radi o tome, da se vecina tih igraca dovodila nespremna i za ne male pare, a onda kad se ne osvoji ls, nakon par meseci laganim potezom ruke(skakac g6 na e5) ti igraci se sklanjaju uz naravno masne naknade, a dovode se po 3 najbolja igraca cg tekuceg meseca uz razno razne zemun, ivanjica, cajetina top prospekte u ranim 28-im godinama za 300+300 kombinacije ja tebi, ti meni..

ko te igrace bira i dovodi pa i ih potom nakon 2-3 meseca tako olako sklanja, nisu dosli sami a nisam ih ni ja dovodio..:fantom:

 

 

Link to comment

We are in wild agreement, Mr. Shaq, kako bi to rekli Banatski B'lgari.  Ali kako onda da objasnite Kangu, Marina, Bena, Boacija, Donalda, Le Taleka, Borjana, Krsticica, .... Kao statisticke greske, kao "Even a broken clock shows correct time twice a day" ili nesto trece?  Ovi igraci su igrali vise od 90% utakmica a promasaji iz Cajetine,  CG, Zemuna uglavnom na kasicicu a neki ni toliko.  Ima mesta za kritiku, i te kako, ali ima dobrih stvari koje ne treba da se zanemaruju ili namerno nipodastavaju.

Link to comment

Sasvim je jasno da klub posluje na dva fronta: jedan je za dovodjenje zaista pojačanja za koja misle da su dobra i da ih kasnije mogu prodati (a realno je da se i tu ponekad desi neki zajeb), a drugi front je muljanje i razne “usluge”. 

Link to comment

Gledam Graficar-Backa (zavrseno prvo poluvreme 0-0).  Krstovic, centarfor Graficara (Zvezdina crnogorska akvizicija), jak je kao vo, cak i zna sa loptom, ali je preterano agresivan.  U Graficaru, Erakovic standardno dobar.  Stanojev je manje uocljiv nego na prijateljskoj protiv Zvezde. 

Link to comment
2 hours ago, Dimitrije said:

We are in wild agreement, Mr. Shaq, kako bi to rekli Banatski B'lgari.  1. Ali kako onda da objasnite Kangu, Marina, Bena, Boacija, Donalda, Le Taleka, Borjana, Krsticica, .... Kao statisticke greske, kao "Even a broken clock shows correct time twice a day" ili nesto trece?  Ovi igraci su igrali vise od 90% utakmica 2.a promasaji iz Cajetine,  CG, Zemuna uglavnom na kasicicu a neki ni toliko.  Ima mesta za kritiku, i te kako, ali ima dobrih stvari koje ne treba da se zanemaruju ili namerno nipodastavaju.

wild agreement indeed, sto bi rekli himalajski estonci, gos`n dimitrije..

1.sta kako objasniti navedene, ko njih uopste spori.. nit su to neka otkrica, sto bi rekao kolumbo, nit su igrali za minimalac..

totalno ste da kazem skliznuli sa kolovoza i obrnuli tezu, da ne kazem terzu.. pricam o slucajevima koji se dovode za istu lovu kao gore pomenuti, cak se i pokazu ne lose, al iz razloga digla mi se patka, ajde da rezemo budzet, ti igraci se otpustaju, i ne samo da ostajes bez solidnog igraca, vec ga isplatis ko da je ostao do kraja ugovora, vec u najvecem broju slucaju, tom prilikom se dovode i 300-300 kombinacija igraci.. pa tako solidnog evropskog igraca, zamenis domacom bukvom za cenu duplo skuplju od tog prvopomenutog igraca, cije ugovor ti je bio balast..

2. exactly sto bi rekao mao ce tung, gos`n dimitrije..

ili su igrali nimalo ako i toliko.. pa se logicki namece sledece pitanje, cemu ti 300-300 za igrace koji se ni ne uvode, ili koji se uvode na kasicu, a i to sto udju na kasicu bolje da nisu ni ulazili..

da li sada kapirate problematiku slucaja, ako tako smem da kazem?:fantom:

 

Edited by Shaq
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked this topic
  • Hamlet Strašni unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...