Jump to content
IGNORED

Velja kruska u grlo zapadne


Dimitrije

Recommended Posts

Opet Jovancic i opet ta zabluda da on zbog svojih gabarita i misteriozne supriornosti u odbrani moze da doprinese na tom mestu. Ovo ostalo je sve OK, u odsustvu Boacija ovo je svakako najjaci tim.

Link to comment

Ako bi se brze oslobadjao lopte i ne bi kretao u driblinge koje ne moze da zavrsi drugacije nego gubitkom lopte i pruzanja prilike protivniku da krene u kontra-napad, Jovancic bi bio podnosljiv i "gabariti" bi doneli pozitivan doprinos timu i igri.  Ali na zalost, u ovoj sezoni, Jovanciceve mane daleko nadmasuju njegove vrline.

Link to comment

Prvo da vidimo kako ce da odigra pre nego ga optuzimo za losu igru.  Ja se nadam da odigra dobro, mada bih ja vise voleo da na Jovancicevom mestu igra Vulic.  Sa Vulicem je protok lopte brzi i igra kvalitetnija u napadu.  S druge strane, Vulicev doprinos u fazi odbrane je prilicno mrsav i uz to ume da pravi faulove gde ne treba i kada ne treba.

Link to comment
1 minute ago, Dimitrije said:

Ako bi se brze oslobadjao lopte i ne bi kretao u driblinge koje ne moze da zavrsi drugacije nego gubitkom lopte i pruzanja prilike protivniku da krene u kontra-napad, Jovancic bi bio podnosljiv i "gabariti" bi doneli pozitivan doprinos timu i igri.  Ali na zalost, u ovoj sezoni, Jovanciceve mane daleko nadmasuju njegove vrline.

 

Da, ali on to ne moze jer je em spor u telu em spor u glavi, ne igra on slucajno ovako kako igra. Prolazilo je neko vreme dok se smatralo da nema potrebe skautirati Zvezdu dalje od "za njih igra Marin, drzi njega a ostali nisu problem" ali vise ne prolazi. Kako su ga malo vise stisli cim lopta dodje do njega sunovratio se iz preteranog u nikakvo samopouzdanje, pokusava da vrati igre s pocetka svog mandata na silu i sad ne moze da nadje pravu meru u svojoj igri. Ne bi ni Vulic previse pomogao, tako da ta izmena sigurno ne bi bila odlucujuca kad je Zvezda u pitanju, ali mislim da je decka trebalo nagraditi ovom utakmicom za partije koje pruza u poslednje vreme. Ako nista drugo bar je mlad i znacice mu ovakve utakmice vise od Jovancica kojem nece znaciti nista, jer on u bolji klub od Zvezde sigurno nece otici.

 

S Jovancicem bar znamo kako ce utakmica teci, imacemo opet isti problem da nam krila dupliraju bekove i iznose loptu iz zadnje linije jer ce se dobri Jovanca sakriti iza najblizeg igraca Totenhema, ostace Tomane sam protiv cele odbrane Pevaca i nece moci da uradi nista i uglavnom cemo se osloniti na to da Marin opet izvuce iz rukava neku genijalnost. Koliko cemo golova za to vreme primiti zavisi od toga kako budu raspolozeni strelci Totenhema i koliko dobar bude Borjan na golu.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked this topic
  • Hamlet Strašni unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...