Jump to content
IGNORED

Velja kruska u grlo zapadne


Dimitrije

Recommended Posts

Evropska fudbalska unija kaznila je crveno-bele zabranom vođenja navijača na jedno evropsko gostovanje. S obzirom na to da srpski šampion naredno gostovanje u Ligi šampiona ima u Londonu protiv Totenhema, jasno je da će Zvezda ostati bez podrške u domu "pevaca".

Razlog je skandiranje "Ubij Šiptara" u Helsinkiju i to posle provokacije nekoliko Albanaca, koji su ušli na zapadnu tribinu ogrnuti zastavama Albanije i takozvanog "Kosova". Ceo slučaj UEFA prijavio je delegat čuvene FARE.

 

 

Link to comment

UEFA je ranije najavila da će 19. septembra doneti odluku oko kazne Crvenoj zvezdi za meč sa Jang Bojsom u Beogradu. Odluka o kazni još nije donesena, a Zvezda se tereti po nekoliko osnova, od zakrčenih stepenica na tribinama do ubacivanja tvrdih predmeta na teren.

Link to comment
12 minutes ago, Milosh76 said:

Razlog je skandiranje "Ubij Šiptara" u Helsinkiju i to posle provokacije nekoliko Albanaca, koji su ušli na zapadnu tribinu ogrnuti zastavama Albanije i takozvanog "Kosova". Ceo slučaj UEFA prijavio je delegat čuvene FARE.

 

 

Šta, nisu ih čak ni tukli?

Link to comment
20 hours ago, John Coltrane said:

Ovo sto je Adasevic pomenuo Dinamo se tesko da preslikati na Zvezdu zato sto tamo klinci idu na treninge uz Luku Modrica u finalu (ili kako drzi zlatnu loptu). Oni retko propustaju prvenstva, imaju ozbiljan odnos prema "dresu sa drzavnim grbom" i pre svega imaju konkretne rezultate . Oni su "unovcili" svoje generacije u svom piku. Nesto kao kosarka kod nas.

 

Dinamo ima svoju filijalu, Lokomotivu ZG, iz koje su dosli Brozovic, Pjaca pa fino unovceni, a u trenutnom timu su Lovro Majer i Ivanusec, momci od 20 godina vidjeni za nosioce igre (obojica prosli sve selekcije repke). Razlika kod nas je ta sto igraci koje mi dovodimo iz nase lige ili su prematori ili bez ozbiljnijeg fudbalskog iskustva (Jovancic) ili su "lopate" koji sluze za pranje para  (cuvenih 300k ). I ako dovedu nekog (Marko Rog) iz NHL opet ga fino preprodaju. Mi bi bez Kineza i Arapa crkli gladni.

Ko je sinoc vodio glavnu rec - Mislav Orsic i Marin Leovac. Mi ne mozemo da zamislimo gol bez Bena i Marina.

 

 

 

Тачно све с тим да ни Оршић ни Леовац нису Динамови производи већ су купљени на инсистирање Бјелице. Као и Петковић, Дилавер, итд. И Динамо је доста лутао са довођењем странаца сумњивог квалитета, али производња играча им јесте врхунска.

 

Иначе, резултатски скок Динама десио се кад је токсични утицај Мамиња довољно далеко од свлачионице. Наравно да је Мамић алфа и омега клуба и даље али Бјелица може мирно да ради без да му овај упада у полувремену и псује мајку.

Link to comment
45 minutes ago, Cane Vukic Prebranac said:

Иначе, резултатски скок Динама десио се кад је токсични утицај Мамиња довољно далеко од свлачионице. Наравно да је Мамић алфа и омега клуба и даље али Бјелица може мирно да ради без да му овај упада у полувремену и псује мајку.

Po koliko je osnova ovo istina...i koliko samo liči na ovu našu seljanu. 

Link to comment
1 hour ago, Milosh76 said:

Evropska fudbalska unija kaznila je crveno-bele zabranom vođenja navijača na jedno evropsko gostovanje. S obzirom na to da srpski šampion naredno gostovanje u Ligi šampiona ima u Londonu protiv Totenhema, jasno je da će Zvezda ostati bez podrške u domu "pevaca".

Razlog je skandiranje "Ubij Šiptara" u Helsinkiju i to posle provokacije nekoliko Albanaca, koji su ušli na zapadnu tribinu ogrnuti zastavama Albanije i takozvanog "Kosova". Ceo slučaj UEFA prijavio je delegat čuvene FARE.

 

 

 

A ne racuna se gostovanje u Hrvatskoj sad u nedelju?:D

Link to comment
6 minutes ago, harper said:

 

A ne racuna se gostovanje u Hrvatskoj sad u nedelju?:D

ne, al probajte sa gostovanjem na olimpijskom stadionu adem jašari

stankela to može da završi, uefa priznaje kosovo, a on i čeferin su na prst u dipe


:fantom:

 

 

Link to comment
2 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

ne, al probajte sa gostovanjem na olimpijskom stadionu adem jašari

stankela to može da završi, uefa priznaje kosovo, a on i čeferin su na prst u dipe


:fantom:

 

 

 

Kasno je to, ovo prvo gostovanje u susjedstvo nam je najblize. Samo ne znam da li je vama istekla kazna za evropske utakmice, ovi vasi maloletni huligani su bas zajebani,

Link to comment
1 hour ago, Cane Vukic Prebranac said:

 

Тачно све с тим да ни Оршић ни Леовац нису Динамови производи већ су купљени на инсистирање Бјелице. Као и Петковић, Дилавер, итд. И Динамо је доста лутао са довођењем странаца сумњивог квалитета, али производња играча им јесте врхунска.

 

Иначе, резултатски скок Динама десио се кад је токсични утицај Мамиња довољно далеко од свлачионице. Наравно да је Мамић алфа и омега клуба и даље али Бјелица може мирно да ради без да му овај упада у полувремену и псује мајку.

Nisu ni oni to radili preko noci....mamic je udario temalje, nakon vise pokusaja u ls i para koje su se slile, odlučili da daju nesto i za raju.

Uzgred posao sa bjelicom je pun pogodak a ne bi ruku dao da i ovaj nema proviziju od toga...

https://www.jutarnji.hr/sport/bjelica-otkriva-miskovic-je-u-hrvatskoj-apsolutni-gazda-rijeke-ali-i-moje-spezije-u-italiji/694018/

 

Link to comment

Inace Kup je trebalo da igramo u Zvecanu, ali jbg premesteno u BG, stadion Cukaricki.

 

Zaostalu utakmicu protiv Vozdovca igramo u terminu Kupa Srbije, tako da se ne zna kad cemo igrati sa Trepcom.

 

Imamo 8 ili 9 stranaca... bice zanimljivo koga ce Milojevic izabrati....

 

Rodic verovatno nece biti spreman, pa ocekujemo ili bravure Gobeljica na levom beku, a Gajica na desnom, ili ce Degenek igrati desno, a Gobelja levo.

 

Uvek postoji sansa da igramo sa 3 u odbrani, a da bekovi/krila pokrivaju celu stranu...

 

U svakom slucaju, meni bi igrali Kanjas, Garsija, Marin i Tomane, a Pavkov na klupu. A opet, bilo bi zanimljivo staviti 3 brza igraca napred , Garsija, LaPara i Vukanovic koji bi menjali mesta, a iza njih Marin, Kanjas i Vulic... 

 

Svakako Vulic pre Jovancica!

 

 

 

 

Link to comment
5 hours ago, adasevic said:

 

U pravu si, ali je upravo to sledeci korak koji moramo da napravimo. A to ce da se desi ako Terza proceni da treba da se iscima i proba da zaradi jos vecu lovu. Mi imamo jos nesto sto Dinamo nije imao a to je taj famozni dug. 20 godina nismo postojali nigde. Ali na kraju balade sve se opet svodi na to dal ce Terzi da se digne patka pa da proba da zaigra sa vecim ulogom ili ce da se zadovolji ovim. 

 

To sto pises o Dinamu, to je ono sto je Dinamo danas. A i reprezentacija je dobila bas zato sto su imali takav Dinamo. Mi smo jos u fazi "neko hoce da da pare za igraca - stavljaj masnicu". Do pre 3-4 godine nismo ni to imali. Stavljali smo masnice a zaobilazili nas i Rumuni i Bugari... To je malo duzi proces, a da li je Terza taj koji je sposoban da ga sprovede ne znam. Ovaj prvi korak je napravio. Sad deluje da tapkamo u mestu, tj. da propustamo priliku da dignemo ceo klub na visi nivo. 

 

Ok je da dodje neki Jovanicic ili Vukanovic, kao igraci koji odskacu od ostatka lige, a vec su u zrelim igrackim godinama. Ali oni mogu da budu samo dopuna tim nekim mladim igracima koji moraju da imaju vise mesta i ozbiljniju ulogu. Mi smo doveli malte ne sve sto je moglo da se dovede od mladih igraca a da je valjalo, ili imalo neki potencijal. Malo ko nam je promakao. Problem je u integraciji tih igraca i sansi koju manje ili vise nisu dobiil. A problem je malo i do mentaliteta igraca, da se ne lazemo. Ja posle utakmice Cuka-Molde sedim u kaficu ispod stadiona i tu se vrlo brzo okupise igraci Cuke. Veseli, dosle im neke cice, pili prvo pivo, posle stizale flajke vina, deluju onako puni sebe a Norvezani ih opeglali muski. E sad, kad su oni takvi kakvi su tek Zvezdini i Partizanovi klinci, tj. koliko se tek to digne na visi nivo kad odu korak na gore? Intresantno da je na tom skupu izostao samo Tedic (odi igraca koje sam prepoznao) i da je bas on vrlo brzo potpisao za Mancester Siti... 

 

Mi potencijala imamo, nemamo politiku u klubovima da afirmisemo mlade igrace, a bogme fali i pedagoga... u nasem fudbalu mnogo toga ne valja, pa i ne cudi sto se vecina te talentovane dece izgubi negde usput...

 

Slazemo se u svemu nacelno. Ovde smo se dotakli omladinske skole ili dece pokupljene iz cele Srbije koja su vrlo rano otisla preko uz uvek iste izgovore - nemamo para (Grujic, Jovic, Joveljic, Terzic, Racic, Adzic, Ristic, Luka Ilic, Luka Milivojevic, Spajic, Maksimovic, golmani Manojlovic i Rajkovic)!!!! Koji spisak za nase uslove, a sve zajedno da ih zbrojimo nema para koliko je Dinamo uzeo za Pjacu i Roga (ili mozda samo za Pjacu). Mnogi od nabojanih su jedva okusili prvi tim, mnogi odigrali 1 sezonu, to su sve igraci do 20 godina kada su bili na izlaznim vratima kluba. Dakle eto i odgovora na pitanje gde je omladinska skola i zasto nam igraju neke "polovnjace" iz Las Palmasa koje niko drugi nece (ne ciljam konkretno na Kanjasa, nego mi LP pade prvi na pamet). Ako za 3,4,5 godina "sprzis" najbolje sto imas onda se nemoj pitati gde su omladinci. Nismo mi La Masia ili Man UTD kome preko 80 godina svaki takmicarski mec u prvih 11 pocinje bar 1 akademac™.

 

Dinamo ima jos jednu, ne tako zanemarljivu prednost, a to je clanstvo u EU, a to znaci pri prodaju gde postoje ogranicenja vezana za "strance".  I naravno 1 kontinuitet igranja u Evropi iako su im izostali rezultati, talentovani igraci im nisu prolazili ispod radara velikh skauta.

 

2 hours ago, Cane Vukic Prebranac said:

 

Тачно све с тим да ни Оршић ни Леовац нису Динамови производи већ су купљени на инсистирање Бјелице. Као и Петковић, Дилавер, итд. И Динамо је доста лутао са довођењем странаца сумњивог квалитета, али производња играча им јесте врхунска.

 

Иначе, резултатски скок Динама десио се кад је токсични утицај Мамиња довољно далеко од свлачионице. Наравно да је Мамић алфа и омега клуба и даље али Бјелица може мирно да ради без да му овај упада у полувремену и псује мајку.

 

Njih sam naveo na kraju u kontekstu hrvatskih igraca, a ne kao primer za njihovu skolu zato sam i pomenuo nase strance.

Link to comment

NIsmo mi sprzili sve najbolje sto smo imali. Naprotiv. Ima tu jos klinaca koji bi mogli da donesu svasta nesto i od kojih ocekujem da naprave dobre karijere. Velja Nikolic je bio planiran pa je morao da pauzira par meseci. Ne znam jel poceo da trenira.  Mada on mucenik koliko ceka sansu pre ce da se raspadne nego eksplodira. 

 

S druge strane big next thing bi morao da bude Gavric. Gledao sam ga par puta, ima sve sto treba. Sad je u Graficaru, bio na pripremam sa prvim timom letos. Ima tu jos imena, ali problem je negde drugde. Nekako ispod radara je proslo nekoliko vesti da je par nasih klinaca otislo u neke Verone i Augzburge za 500k-1M ili pozajmice sa tolikim klauzulama. Najsveziji primer je Jocic, koji je recimo talenat u rangu Filipa Stevanovica iz Partizana. I nije bas da je Terza hteo da ga proda, trebalo je da igra redovno u Graficaru ove godine (poceo prvih par utakmica) a onda je presao u Veronu. Prosto klinac nije hteo da potpise ugovor sa Zvezdom nego je izabrao Veronu. Sta je pravi razlog nije receno, ali meni je ocigledno da ti mladi talentovani igraci vide da je put do sanse u prvom timu dug, cesto i nedostizan i da je vise do nedostatka zelje da se guraju mladi nego do njihovog truda i rada. Sto bi onda cekali? Nema strategije njihovog uvodjenja u tim, samo strategija prodaje... a i nije bas strategija. 

 

Zvezda je bila prethodnih godina intresantna mladim igracima jer su sansu dobijali mladi igraci od Jovica i Ristica, pa preko Racica Adzica do Joveljica. I umesto da to bude recept, toga je sve manje, a nama na svim tim pozicijama igraju ili igraci pput Van La Pare i Tomanea, ili domaci igraci u zrelim godinama poput Jovance i Vukanovica. I to je nominalno ok, ali kad bi se tu naslo mesto u rotaciji bar za 2 igraca omladinske skole...

 

Resenje mora da ponudi rukovodstvo. Ne tako sto ce da teraju Milojevica da gura klince, kao sto su ga smarali da gura Jovelju, nego sa njim da nadju nacin kako da to trener sprovede. Jeste Miloje malo rigidan po nekim pitanjima, ali verujem da mogu da naprave strategiju oko toga. Ne znam sto bi morao protiv nekog Javora mogla da se prikljuce i dva mlada igraca bez da rezultat trpi. A da bi se to desilo, mora malo da se rastereti igracki kadar od onih koji su tu jer nismo uspeli da ih uvaljamo pa im onda kroz te utakmice dajemo minute koji treba da idu nekoj talentovanoj deci...

 

 

Link to comment

Za pocetak savez bi morao uvesti neka "rigoroznija" pravila po pitanju stranaca (time stimulises domace igrace i dobijas materijal za repku), pa onda i po pitanju startera klinaca. Mislim da bi svaki klub u prvoj ligi morao da ima bar jednog igraca u prvih 11 do/ispod 19 godina. No i to je leglo bagre koje zanima samo da ucare koji dinare, hebe se njima za buducnost naseg fudbala - dakle to otpada.

 

Nama nasi igraci (pomenuo si Vukanovica i Jovancica) ne prave razliku u tehnickom smislu, naprotiv ocajni su, ali imaju fizikalije koje klinci jos nemaju pa i zbog toga dobijaju prednost (pored naravno glavnog cilja da se zavaljaju nekome). Svima je utisak posle Bajerna bio Vulic koji je zamenio upravo Jovancica i odigrao korektno.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked this topic
  • Hamlet Strašni unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...