Jump to content
IGNORED

Velja kruska u grlo zapadne


Dimitrije

Recommended Posts

U prvenstvu treba poceti od toga da se odbija od plate svakom ko ispuca loptu kad nam neko igra presing. Iznosenje mora iskljucivo pasom pa ce to za sobom povuci i vise kretanja, otkrivanja i razmisljanja. Ovako igraci na bilo kakav pritisak stoje jer je lakse da se napuca, ne preuzimaju odgovornost pa kad treba da je preuzmu u evropi uprpe se.

Druga stvar je insistiranje na nasem presingu bez onih intervala kad se pola sata nista ne desava, igra se ravnopravno na sredini, stojimo daleko od igraca itd.

Treca stvar je bolji skauting, nedopustivo je da Ivanic i Meleg budu promasaji a Kosanovic radio sa njima i zna ih. Ako ih znas onda valjda znas je li to potreban kvalitet ili nije.

Bilo bi dobro i ukinuti ono mafijasko ogranicenje broja stranaca.

Link to comment
30 minutes ago, harper said:

 

Nama na celu kosarkaske organizacije sedi bandit a desna ruka mu je glupan, pa smo vristali i pistali od muke sto smo bili "samo" peti na svetu. Odbojkasice uzese evropsko prvenstvo a niko ih se ne seti nikada osim dan posle prvenstva kad se skupe ispod onog famoznog balkona. Uopste ne mislim da trazim nemoguce, trazim samo ono sto je u skladu s primanjima koja nasi fudbaleri imaju. Ti momci "rade" za 10, 30, 50 hiljada evra mesecno, klub ima svako pravo da trazi od njih maksimalno profesionalan odnos prema obavezama. To da li na celu FSS sedi Kokeza ili neki drugi retard za njih ne treba da bude bitno, jedino sto njih treba da zanima je da li svakog prvog dobiju svoju platu i premije. Ako ih dobijaju, a dobijaju, onda nemamo o cemu da razgovaramo.

Ja ne pratim ni kosarku ni odbojku tako da ne znam kakvo je stanje u tim organizacijama.  Evidentno je da su u reprezentativnim nastupima njihovi timovi daleko bolji od fudbalske reprezentacije, ali, uz duzan respekt, teze je postici uspeh u fudbalu nego u inim kolektivnim sportovima jer je u bari mnogo vise krokodila od kojih su neki mega-krokodili.  S druge strane, ako se ne varam, kosarku su u Jugoslaviji podigli i promovisali ljudi koji su, za razliku od manguparije koja je vodila i igrala fudbal, pripadala boljem svetu.  Zao mi je da sada, kako vi kazete, kosarkaski savez vode bandit i glupan.

Link to comment

Ovo sto je Adasevic pomenuo Dinamo se tesko da preslikati na Zvezdu zato sto tamo klinci idu na treninge uz Luku Modrica u finalu (ili kako drzi zlatnu loptu). Oni retko propustaju prvenstva, imaju ozbiljan odnos prema "dresu sa drzavnim grbom" i pre svega imaju konkretne rezultate . Oni su "unovcili" svoje generacije u svom piku. Nesto kao kosarka kod nas.

 

Dinamo ima svoju filijalu, Lokomotivu ZG, iz koje su dosli Brozovic, Pjaca pa fino unovceni, a u trenutnom timu su Lovro Majer i Ivanusec, momci od 20 godina vidjeni za nosioce igre (obojica prosli sve selekcije repke). Razlika kod nas je ta sto igraci koje mi dovodimo iz nase lige ili su prematori ili bez ozbiljnijeg fudbalskog iskustva (Jovancic) ili su "lopate" koji sluze za pranje para  (cuvenih 300k ). I ako dovedu nekog (Marko Rog) iz NHL opet ga fino preprodaju. Mi bi bez Kineza i Arapa crkli gladni.

Ko je sinoc vodio glavnu rec - Mislav Orsic i Marin Leovac. Mi ne mozemo da zamislimo gol bez Bena i Marina.

 

 

Link to comment

pogledati pod wolfsburger ac. stadion od 7000 koji ne ispunjava uslove uefe. tim od desetak miliona. pod obavezno pogledati celu utakmicu od sinoc protiv m'gladbacha i dobice se odgovor zasto oni mogu a zvezda ne moze.

Link to comment
8 hours ago, tsva said:

ne mozemo ni s njima

 

I to je tačno. 

 

8 minutes ago, panta rhei said:

ma ne radi se o klubu kao takvom nego o konkretnoj utakmici. zato i napisah treba je pogledati i videti kako moze da se igra.

 

Nek oni gledaju kako mi mozemo sa Liverpulom :fantom:

Link to comment
16 hours ago, John Coltrane said:

Ovo sto je Adasevic pomenuo Dinamo se tesko da preslikati na Zvezdu zato sto tamo klinci idu na treninge uz Luku Modrica u finalu (ili kako drzi zlatnu loptu). Oni retko propustaju prvenstva, imaju ozbiljan odnos prema "dresu sa drzavnim grbom" i pre svega imaju konkretne rezultate . Oni su "unovcili" svoje generacije u svom piku. Nesto kao kosarka kod nas.

 

Dinamo ima svoju filijalu, Lokomotivu ZG, iz koje su dosli Brozovic, Pjaca pa fino unovceni, a u trenutnom timu su Lovro Majer i Ivanusec, momci od 20 godina vidjeni za nosioce igre (obojica prosli sve selekcije repke). Razlika kod nas je ta sto igraci koje mi dovodimo iz nase lige ili su prematori ili bez ozbiljnijeg fudbalskog iskustva (Jovancic) ili su "lopate" koji sluze za pranje para  (cuvenih 300k ). I ako dovedu nekog (Marko Rog) iz NHL opet ga fino preprodaju. Mi bi bez Kineza i Arapa crkli gladni.

Ko je sinoc vodio glavnu rec - Mislav Orsic i Marin Leovac. Mi ne mozemo da zamislimo gol bez Bena i Marina.

 

 

 

U pravu si, ali je upravo to sledeci korak koji moramo da napravimo. A to ce da se desi ako Terza proceni da treba da se iscima i proba da zaradi jos vecu lovu. Mi imamo jos nesto sto Dinamo nije imao a to je taj famozni dug. 20 godina nismo postojali nigde. Ali na kraju balade sve se opet svodi na to dal ce Terzi da se digne patka pa da proba da zaigra sa vecim ulogom ili ce da se zadovolji ovim. 

 

To sto pises o Dinamu, to je ono sto je Dinamo danas. A i reprezentacija je dobila bas zato sto su imali takav Dinamo. Mi smo jos u fazi "neko hoce da da pare za igraca - stavljaj masnicu". Do pre 3-4 godine nismo ni to imali. Stavljali smo masnice a zaobilazili nas i Rumuni i Bugari... To je malo duzi proces, a da li je Terza taj koji je sposoban da ga sprovede ne znam. Ovaj prvi korak je napravio. Sad deluje da tapkamo u mestu, tj. da propustamo priliku da dignemo ceo klub na visi nivo. 

 

Ok je da dodje neki Jovanicic ili Vukanovic, kao igraci koji odskacu od ostatka lige, a vec su u zrelim igrackim godinama. Ali oni mogu da budu samo dopuna tim nekim mladim igracima koji moraju da imaju vise mesta i ozbiljniju ulogu. Mi smo doveli malte ne sve sto je moglo da se dovede od mladih igraca a da je valjalo, ili imalo neki potencijal. Malo ko nam je promakao. Problem je u integraciji tih igraca i sansi koju manje ili vise nisu dobiil. A problem je malo i do mentaliteta igraca, da se ne lazemo. Ja posle utakmice Cuka-Molde sedim u kaficu ispod stadiona i tu se vrlo brzo okupise igraci Cuke. Veseli, dosle im neke cice, pili prvo pivo, posle stizale flajke vina, deluju onako puni sebe a Norvezani ih opeglali muski. E sad, kad su oni takvi kakvi su tek Zvezdini i Partizanovi klinci, tj. koliko se tek to digne na visi nivo kad odu korak na gore? Intresantno da je na tom skupu izostao samo Tedic (odi igraca koje sam prepoznao) i da je bas on vrlo brzo potpisao za Mancester Siti... 

 

Mi potencijala imamo, nemamo politiku u klubovima da afirmisemo mlade igrace, a bogme fali i pedagoga... u nasem fudbalu mnogo toga ne valja, pa i ne cudi sto se vecina te talentovane dece izgubi negde usput...

Link to comment
Nije, nije
 
Predsednik kluba je izvesna Vlatka Peras,  poznata jedino kao Mamićeva lična sekretarica.
Nisam znao. Mislio sam da je izgubio uticaj odlaskom u Hercegovinu.
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked this topic
  • Hamlet Strašni unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...