Jump to content
IGNORED

Velja kruska u grlo zapadne


Dimitrije

Recommended Posts

3 hours ago, Milosh76 said:

Zaboravio si da pomenes Pavkova koga je mrzelo i da hoda...

 

 

Ne mrzi njega ali ne moze, ona slika sa proslave prolaska u LS ti sve govori o Pavkovu. Vecina domacih fudbalera zivi za taj jedan trenutak koji je on doziveo, da uradi nesto primetno i proda se za velike pare vani, ali on je umislio da je uradio nesto mnogo veliko, cenjkao se i ispushio transfer. Celo leto se posvetio tome, nije trenirao, nije prosao pripreme s ekipom, sad bi da mu Zvezda posluzi da nadoknadi stetu koju je sebi napravio odbijanjem transfera a na terenu izgleda kao trupac, jer ima deset kila sala vise nego sto moze da ponese. Covek nije fudbaler vec osoba sa odredjenom visinom i masom kojima stice prednost, priucena da ima minimum tehnike, koju bi inace stekao svako od nas da godinama sutira loptu na treninzima. Da stvar oko njega bude jos jasnije potrudila su se oba stopera Bajerna koji su visoki i teski kao i on ali su zato zategnuti kao sajla, tih deset kila viska kod njih su misici a ne salo, tako da su ga u svakom duelu cistili bez prevelikog truda. Bila je jedna komicna situacija negde iz sredine prvog poluvremena, Pavkov prima loptu grudima, dva koraka je blize lopti od stopera koji mu je bio iza ledja, ali dok je on doskocio nazad na travu ovaj stoper ga je komotno pretrcao i odneo mu loptu.

 

Milojevic ima sistemski problem koji ne moze ili nece da resi, samo se vajka posle svake utakmice, najavljuje neke promene reda radi i sve se nastavi po starom. Kljuc nase nemoci u Evropi je u onome sto igramo u domacoj ligi. Nasim igracima su domace utakmice neprijatnost koja im remeti slobodan vikend, ocekuju da se protivnik samoubije a ako protivnik to nece, onda ocekuju da ih sudija pogura. Igraci koji treba da se preporucuju za prvi tim te utakmice igraju preko kurca, igraci prvog tima uglavnom odmaraju ili zalecuju sitne povrede od te jedne ili dve utakmice u Evropi mesecno koju provedu u Borjanovom krilu i natrce se za pola sezone. Zvezdini treninzi su rekreativni, zabavni, primereni amaterima koji izadju s ekipom jednom nedeljno da se malo istrce a ne profesionalnim fudbalerima, utakmice domace lige se odigravaju peske, igra se do trenutka kada se postigne prvi gol a onda se otaljava i ceka kraj. Mi smo protiv Indjije prvi put posle dugo vremena shvatili da se utakmica domace lige igra 90 minuta jer su nas Indjijci iznenadili time sto nisu hteli da se sklone pa smo ganjali rezultat do kraja. Na kraju nam ga je dognao sudija sa dva penala.

 

S takvim shvatanjem obaveza ovakve utakmice kao sto je bila sinoc se ne igraju, nema ko da ih igra. Imamo tih par igraca s karakterom i kvalitetom ali oni nisu dovoljni da igraju protiv 11 spremnih, utreniranih i kvalitetnih igraca koji treniraju profesionalno jer bi se u suprotnom preselili na tribine. Da li neko moze da zamisli igraca bilo kojeg ozbiljnog kluba da im na teren istrci igrac sa stomacinom kakvu gaji Pavkov? Takav lik ne samo da bi zavrsio kod nutricioniste i fizio trenera, poslali bi ga kod psihologa da pokusa da objasni kako je uopste dozvolio sebi da se toliko zapusti. OK, mi nemamo kvalitet za ovaj nivo takmicenja, jasno je to svima, ali mi smo isto ovako igrali protiv ekipa kao sto su Kopenhagen, YB, igrali smo tako cak i protiv jebenog Helsinkija u gostima. A onda kad se nadjemo protiv ekipa u nasoj ligi koje su slabijeg kvaliteta naravno da ne mozemo da odigramo nista, gledamo gde je Marin da nas spasi bede. Nije to od juce, citav prolecni deo sezone nakon ispadanja iz LS, dok smo bili ugrozeni za titulu, vukli su nas Marin i Ben. Tek kad je titula zatvorena malo smo pustili njih dvojicu da odahnu.

 

Dakle, mi cemo biti bolji na ovakvim utakmicama tek kad u nasoj ligi budemo igrali kao sto je sinoc Bajern igrao protiv nas. Agresivno, visokim presingom, na gol vise, svih 90 minuta. Milojevic, ako hoce da unapredi ekipu, mora da iskoreni alibi fudbal i preskakanje utakmica, mora da spremi ekipu da na svakoj domacoj utakmici kidise i napada veci deo utakmice. Tek kad se budemo toliko trosili na domacim utakmicama steci cemo snagu, rutinu i kondiciju da mozemo da istrcimo 90 minuta utakmice Lige sampiona. Bojim se da od toga nema nista jer tako nesto nikog u klubu ne zanima. Sinoc je on sam na KZS rekao sve same pogresne stvari, bavio se rezultatom i nacinom na koji smo primali golove, pokusavao da objasni nekim minucioznim taktickim razlozima onu blamazu iz prvog poluvremena, umesto da se pokrije usima i prizna da nesto strateski u klubu mora da se menja da bismo nesto naucili iz ovih utakmica, osim sto nam sluze da maznemo lovu od UEFA i maznutu lovu "podelimo na premije".

Edited by harper
Link to comment
1 hour ago, Ros said:

sinocnje vece je obelezila nemoc.

nasa nemoc da igramo proitv bajerna, i nemoc 60,000 bajernovih navijaca protiv 10,000 nas. :)

 

 

to je to. sinc saljem bratu poruku, kolko oni nas kidaju na terenu tolko vi njih kidate na tribinama :evilsmile:

 

znaci nereseno :D

Link to comment
13 minutes ago, Bright Billy said:

 

to je to. sinc saljem bratu poruku, kolko oni nas kidaju na terenu tolko vi njih kidate na tribinama :evilsmile:

 

znaci nereseno :D

toeto!

cak su mi i kolege bajernovci to isto priznali.

 

jedna zanimljivost od juce. kako je vec uobicajeno, prave se zvanicni salovi za svaku utakmicu. drugar koji je isao sa mnom utakmicu hteo da kupi na stadionu šal za utakmicu, ali nigde nije bilo. kazu povuceni iz prodaje zbog greske.

naletimo mi slucajno na tipa koji je uspeo da kupi jednu varijantu šala (samo crveno beli sa grbovima zvezde i bajerna, i datum utakmice). to je pisao FC BAYERN MUNIH (bez C). ajde, to je jasno.

 

ali, bila je i druga varijanta šala, koji je drugi drugar kupio sinu u bajernovom sopu direktno kod centrale bajerna. to je crvena polovina sa bajernovim grbom, a crna sa nasim. i taj je povucen.

a zasto, pogodite sami:

 

grb.jpg.d16e66e646b889b27c06d8020f68f892.jpg

Link to comment

Baš me zanima kako li bi izgledala igra CZ, koja bi to ideja vodilja bila kad bi se nedobog povrijedio Marin, ili mu pukne film pa odluči da ode iz kluba... Da li smo skoro igrali u ovom stanju neku utakmicu bez njega, kako je to izgledalo... Oh, wait™

 

Užas kakva je kurcobolja zavladala kod nekih igrača a bogami i stručnog štaba kad su shvatili da imamo Marina koji može da izvuče ekipu iz govana u 90% vremena, skroz se odustalo od onih igara na osnovu kojih se prolazilo prije par godina kroz kvalifikacije, puno trke, puno agresije, bez muljanja, bez alibi igre. 

Naravno, ovo ne govorim zbog sinoćnjeg poraza, sinoć bi ishod bio isti u 9 od 10 utakmica, već što će ovaj stav i stanje uskoro proslaviti prvi rođendan, uz par ekscesa tipa utakmice u kvalifikacionim utakmicama, koje su prirodan motivator ekipe. Nama treba motivacija za unaprijed dobijene™ ili unaprijed izgubljene™ utakmice a tu stručni štab debelo podbacuje, o fizičkoj spremi iz koje ide i zdrava psiha da ne pričam. 

Link to comment

Zvezdin tim je kompetativan u utakmicama kvalifikacija za LS/LE.  Tu uz napror, malo znanja i malo srece moze da prodje do grupnog dela takmicenj, sto su pokazali u poslednje tri godine.  Ta konzistencija je kvantni skok u odnosu na sve posle generacije Bari-Tokijo i to stalno treba imati na umu.  Za grupnu fazu takmicenja, Zvezda nema tim, sve da i svih 8 stranaca zaigra u prvoj postavi i da Harper sedne na trenersku stolicu a Milos na Terzicevu.   Jednostavno, Zvezda nema kvalitet koji imaju ostali timovi u grupi.  Zvezdin najbolji igrac, Marin, tesko da bi imao mesta i na klupi za rezerve u Bajernovom timu niti u vecini timova koji igraju u grupnoj fazi.  Ostali igraci nikada ne bi ni bili selektirani ni u jedan od timova iz grupe (da postoji takva mogucnost, ne bi ni igrali u Zvezdi), kao sto ni Milojevic ne bi mogao da bude trener u bilo kom od tih timova.  To je realnost; traziti vise je isto kao traziti od vodeceg tenora beogradske opere da bolje peva.  Jednostavno ne moze jer nema ni talenat ni glas za bolje (da ima, pevao bi u Skali i Metropolitenu). 

Edited by Dimitrije
Link to comment

Bio bi ovaj tim kompetativan i u grupi LE, sasvim izvesno. Cak verujem da bi bez puno muke dosli i do proleca (kao sto je bio slucaj pre 2 sezone). LS je ipak veliki stepenik na gore. Za to smo zeleni i kao tim, ali pre svega kao klub. Da bi nadomestili manjak klivateta u domacem takmicenju koje igramo, mora klub da fercera kao svajcarski sat, a od toga ne da smo daleko, nego i pored ovog iskoraka, nema bas puno osnova da se nadamo da cemo dotle ikad stici. Terzic je uspeo da podigne klub, jer je to mogao da uradi samo tako neki lik. Za nesto vise bi morali da dodju kvlaifikovaniji i ozbiljniji ljudi, jedini je problem sto se to nece desiti jer je nacin dolaska na to mesto burazerski. 

 

Ono sto Zvezda moze da uradi da bi i u takvim uslovima uspela da parira koliko toliko ekipama kao sto je Bajern jeste da ponavlja ove rezultate iz godine u godinu, popije po neki samar kao onaj od PSZa ili mozda neku cvrgu kao sinoc od Bajerna, ali da skuplja neko iskustvo i naviku igranja na tom nivou. Najbolji primer je Dinamo, koij je godinama tu negde, vise su im brideli obrazi u LS, tu i tamo bili dobri u LE, a evo sad ispratise zabarski tim sa 4 komada u mrezi u sezoni gde i nisu ulozili kao sto su znali ranijih godina... Ima malo i do toga sto su skontali da kroz sva ta takmicenja ali i omladinsku LS, mogu da probaju da prave kvalitetne mlade igrace koji ne bi bili samo meso za prodaju, vec koji bi mogli i nesto da doprinesu pre nego ih prodaju za vece pare. I Mamic je u pocetku prodavao klince cim prohodaju, ali je onda shvatio da moze to i bolje. Nama ostaje da vidimo dal ce i Terzi to da padne na pamet ili ce da se zadovolji ovime sto dobija... Mislim ne zvuci to bas sjajno, ali to nam je najbolje sto moze da bude.

Edited by adasevic
Link to comment

Meni je problem trend u posljednjih godinu dana, rezultat je ok, igra je lošija, više se krade, ne vidimo pametna ulaganja, nastavlja se isto bahato seljačko muljanje sa vedetama CG lige i Napretka/Spartaka, umjesto da se ovaj blagoslov u vidu 3 godine grupnog igranja i stabilnih prihoda iskoristi da promijenimo način poslovanja i nivo kom pripadamo, pa da budemo bliži Olimpijakosu, ovim Austrijancima, pa na kraju krajeva Dinamu ZG, a ne da ostajemo u mulju balkanskih liga. No za to je potrebno dosta toga da se desi na širem planu, društvenom, a potom i da se to prelije na fudbal, ali dok su u tom fudbalu SNS jurišnici i prijatelji poput Kokija, Terze i sa druge strane Vazure i Vučele, slaba vajda. 

Imao je KK Partizan tu mogućnost da to bude na regionalnom nivou, da iskoristi to što je jedini igrao elitni takmičenje bez domaće konkurencije godinama, pa su opet usrali motku nedomaćinskim ponašanjem, plus ta navika da se sisa državna sisa. 

Link to comment

Uzgred, Olimpijakos je balkanski tim kao sto su Fenerbahce, i Besiktas.  Zvezda ne pripada tom nivou.  Ja ne znam da li su ulaganja u Marina, Garsiju, Bena, Degeneka, Boacija pametna investicija, ali ti igraci su napravili kvalitetan pomak napred.  Zvezda je dobar tim, dominira u domacoj ligi i uspeva da se domogne do grupnih faza evropskih klupskih takmicenja.  Tesko da se od kluba koji igra u prilicno losoj i nekompetativnoj ligi u Srbiji, gde je fudbalska reprezentacija vise tema za posprdu nego za ponos, koji ima ogroman dug i cija infrastruktura je jedva da zadovoljava bazicne zahteve koje propisuje UEFA moze vise da ocekuje.  Zelje i kritike navijaca su totalno u neskladu sa stanjem stvari.  Da parafraziram G. G. Markesa: 'Njihova imaginacija nadmasuje mogucnosti prirode.'

Link to comment
11 minutes ago, Dimitrije said:

Zvezdin tim je kompetativan u utakmicama kvalifikacija za LS/LE.  Tu uz napror, malo znanja i malo srece moze da prodje do grupnog dela takmicenj, sto su pokazali u poslednje tri godine.  Ta konzistencija je kvantni skok u odnosu na sve posle generacije Bari-Tokijo i to stalno treba imati na umu.  Za grupnu fazu takmicenja, Zvezda nema tim, sve da i svih 8 stranaca zaigra u prvoj postavi i da Harper sedne na trenersku stolicu a Milos na Terzicevu.   Jednostavno, Zvezda nema kvalitet koji imaju ostali timovi u grupi.  Zvezdin najbolji igrac, Marin, tesko da bi imao mesta i na klupi za rezerve u Bajernovom timu niti u vecini timova koji igraju u grupnoj fazi.  Ostali igraci nikada ne bi ni bili selektirani ni u jedan od timova iz grupe (da postoji takva mogucnost, ne bi ni igrali u Zvezdi), kao sto ni Milojevic ne bi mogao da bude trener u bilo kom od tih timova.  To je realnost; traziti vise je isto kao traziti od vodeceg tenora beogradske opere da bolje peva.  Jednostavno ne moze jer nema ni talenat ni glas za bolje (da ima, pevao bi u Skali i Metropolitenu). 

 

Dimitrije, posto ste me vec prozvali da vam i odgovorim iz pristojnosti. Sve ste vi to sta smo mi i koliko vredimo lepo opisali ali, kao naucnik i profesor, jako dobro znate da je opis problema samo pocetni neophodan uslov za njegovo resavanje i nista vise od toga. Zvezda ima tim koji je "tezak" preko 50 miliona dolara, to je sica za timove poput Bajerna ali je neizmerno i nedostizno bogatstvo za timove poput Indjije. Bajern s ovim svojim timom u neuporedivo jacem prvenstvu od srpskog igra isto ovako kako je igrao protiv nas, mi nas visak kvaliteta u domacoj ligi ne koristimo i ne igramo nista sto bi bilo vredno paznje. Drugim (vasim) recima, niko od tog famoznog tenora ne trazi da peva u Skali i Metropolitenu nego da dominira glasom u beogradskoj operi, pa ako tu izdominira onda mozda jednog dana i zapeva u Milanu ii Njujorku, mozda ne tako dobro kao najveci svetski tenori, ali makar dovoljno dobro da ne promasi nijedan ton i od pocetka do kraja otpeva svoje arije tehnicki ispravno.

 

Poenta nije u tome da Zvezda izadje i nadigrava se sa Bajernom, niti da ocekuje ne znam kakve rezultate na utakmicama protiv timova takvog kvaliteta, poenta je da mi sopstvene resurse ne koristimo optimalno. Razlozi zasto ih ne koristimo nisu u nominalnom kvalitetu graca vec u nedostatku sportske kulture, psihologiji igraca i nedovoljno dobrom strucnom radu. Nije nas nadigrao samo Bajern, nadigrali su nas Helsinki i Indjija, koji imaju neuporedivo jeftinije timove, kao i Kopenhagen i Young Boys koji su u nasem rangu finansijskog kvaliteta, tu negde izmedju 53 (Kopenhagen) i 65 (Young Boys) miliona dolara. Mozemo mi da izgubimo 3 ili 30:0 protiv Bajerna, to nije problem, ono sto jeste problem je sada vec notorna cinjenica da mi nista ne radimo da podignemo sebe u granicama sopstvenih mogucnosti kako bismo tu razliku izmedju nas i Bajerna maksimalno umanjili. Nama je sinoc na teren istrcao covek sa deset kilograma viska koji nije ni prosao pripreme jer je ganjao transfer u Kinu pa, kad ga nije dognao, onako kljakav, podgojen i fizicki spreman kao penzioner dobio je mesto u timu. Jedan Romelu Lukaku ne moze da igra u svom timu jer ima problem sa odrzavanjem tezine, nama Pavkov igra s onolikom stomacinom protiv ekipe koja je ionako superiorna, cak i da nam je tim zategnut kao struna.

 

Zvezda ne moze biti Bajern, niti ikada a narocito ne preko noci, ali valjda izmedju ovakve Zvezde i ovakvog Bajerna postoje i neke medjufaze. Moje pitanje nije kada cemo biti kao Bajern vec sta smo uradili i sta cemo uraditi da napredujemo u smeru Bajerna, pa dokle stignemo. Moj odgovor je sledeci: 1. obezbedjivanje maksimalne fizicke, tehnicke i takticke opremljenosti nasih igraca u skladu sa kvalitetom koji poseduju, 2. uspostavljanje igracke i fizicke dominacije u domacem prvenstvu i stvaranje kulture da se na njoj mora insistirati 90 minuta svake utakmice u domacem prvenstvu, 3. strogo postovanje profesionalnih obaveza i kaznjavanje igraca koji te obaveze ne postuju. To nije nikakva kvantna mehanika vec prirodna posledica kvaliteta kojeg imamo u odnosu na konkurenciju u domacoj ligi. Tek onda kad pokazemo da smo sposobni da maksimizujemo nas postojeci kvalitet onda mozemo da se merimo s boljim od sebe i da procenjujemo sta nam jos valja unaprediti da bismo napravili korak vise. Ovako samo presipamo iz supljeg u prazno i vrtimo se u krug.

Link to comment

Verovatno je istina negde na sredini. Moglo bi vise da se ulozi u tim kad bi se manje kralo, a opet ni veca ulaganja ne bi bila garancija boljih rezultata od ovih koje je Zvezda postigla jer ta veca ulaganja ne bi bila 100 miliona nego 4-5 miliona a to ti ne garantuje nista a kamoli vise bodova protiv Bajerna, PSZ-a i Napolija. Protiv svih ostalih sa kojima smo igrali smo i ovako ostvarili dobre rezultate.

Link to comment
15 minutes ago, Dimitrije said:

Uzgred, Olimpijakos je balkanski tim kao sto su Fenerbahce, i Besiktas.  Zvezda ne pripada tom nivou.  Ja ne znam da li su ulaganja u Marina, Garsiju, Bena, Degeneka, Boacija pametna investicija, ali ti igraci su napravili kvalitetan pomak napred.  Zvezda je dobar tim, dominira u domacoj ligi i uspeva da se domogne do grupnih faza evropskih klupskih takmicenja.  Tesko da se od kluba koji igra u prilicno losoj i nekompetativnoj ligi u Srbiji, gde je fudbalska reprezentacija vise tema za posprdu nego za ponos, koji ima ogroman dug i cija infrastruktura je jedva da zadovoljava bazicne zahteve koje propisuje UEFA moze vise da ocekuje.  Zelje i kritike navijaca su totalno u neskladu sa stanjem stvari.  Da parafraziram G. G. Markesa: 'Njihova imaginacija nadmasuje mogucnosti prirode.'

 

HNL je možda i gora liga od JSL, pa opet imaju klub koji je tu dominaciju iskoristio pravilnije. Plus njihov vodeći klub nema čak ni podršku javnosti ni navijača. 

 

Link to comment

Harpere, sve sto ste napisali stoji.  Ali mislim da zahtevate i ocekujete vise nego sto je moguce.  Tesko da ce se nivo sportske kulture podici u organizaciji (loptackom/fudbalskom savezu) koja je nije imala jos od svog osnivanja; nisu za dzabe stari ljudi govorili da su fudbaleri barabe.  Na losim temeljima se taj sport kod nas podizao i uoprkos casnim izuzecima i entuzijastima da ga poprave, uprkos intervencijama drzave i partija na vlasti da se isprave krive drine (mada su te intervencije mnozile barabe vise nego sto su pomagale) i uprkos pojedinacnim uspesima (zlato i srebro na OI, igranja u finalu KES i osvajanje istog.

 

Sto se tenora tice, on ne moze da dominira glasom ni u crkvenom horu jer ga na zalost nema, ma koliko se trudio, a peva u beogradskoj operi jer nemaju boljeg.  Sto ne znaci da je beogradska opera totalno losa, samo izbegavati opere gde tenori igraju glavnu rolu.  Mi imamo vise talenta za baritone i basove.

Link to comment
8 minutes ago, samo_opusteno said:

Verovatno je istina negde na sredini. Moglo bi vise da se ulozi u tim kad bi se manje kralo, a opet ni veca ulaganja ne bi bila garancija boljih rezultata od ovih koje je Zvezda postigla jer ta veca ulaganja ne bi bila 100 miliona nego 4-5 miliona a to ti ne garantuje nista a kamoli vise bodova protiv Bajerna, PSZ-a i Napolija. Protiv svih ostalih sa kojima smo igrali smo i ovako ostvarili dobre rezultate.

 

Opasno je govoriti kako bismo, eto, mogli bez pljacke ali to nista ne bi promenilo. Pljackanje i nepljackanje nisu dve legitimne situacije koje treba da se uporedjuju, ovo prvo je kriminal. Naravno da bi izostanak pljacke kluba stosta promenio nabolje, ako ne u dramaticnom povecanju kvaliteta onda bar u poslovnoj filozofiji kluba.

 

No, to je vec apsolvirano i tako je kako je, s tom pricom dzabe lomimo zube. U fazi smo kad svi znamo da nas kradu, ti koji nas kradu znaju da mi znamo da nas kradu, na kraju nikog nije briga i svi rade ono sto hoce jer se tako radi decenijama kod nas i to se nece promeniti uskoro. Stvar je u tome da bar ovo sto imamo a preostalo nam je nakon pljacke iskoristimo na najbolji moguci nacin. Ovaj tim Zvezde, ovakav kakav je, moze mnogo bolje da igra, Da bi se to desilo mora da se pojaca strucni rad u klubu, moraju igraci da se malo zategnu. Ovi ambiciozniji igraci sami osecaju da mogu bolje, nekoliko puta su Marin, Borjan i Degenek, na primer, blago protestovali zbog naseg nacina igre i trazili da se igra drugacije. Poslednji put Borjan sinoc posle ove utakmice.

Link to comment
3 minutes ago, James Marshall said:

 

HNL je možda i gora liga od JSL, pa opet imaju klub koji je tu dominaciju iskoristio pravilnije. Plus njihov vodeći klub nema čak ni podršku javnosti ni navijača. 

 

... ali nemaju Zvezdu i Partizan, dva dominantna kluba, u istom gradu.  Uostalom, glavni rival Dinama odavno je skrajnut; danas se Dalmatinci vise pale na Tompsona nego na balun.

Link to comment
4 minutes ago, Dimitrije said:

Harpere, sve sto ste napisali stoji.  Ali mislim da zahtevate i ocekujete vise nego sto je moguce.  Tesko da ce se nivo sportske kulture podici u organizaciji (loptackom/fudbalskom savezu) koja je nije imala jos od svog osnivanja; nisu za dzabe stari ljudi govorili da su fudbaleri barabe.  Na losim temeljima se taj sport kod nas podizao i uoprkos casnim izuzecima i entuzijastima da ga poprave, uprkos intervencijama drzave i partija na vlasti da se isprave krive drine (mada su te intervencije mnozile barabe vise nego sto su pomagale) i uprkos pojedinacnim uspesima (zlato i srebro na OI, igranja u finalu KES i osvajanje istog.

 

Sto se tenora tice, on ne moze da dominira glasom ni u crkvenom horu jer ga na zalost nema, ma koliko se trudio, a peva u beogradskoj operi jer nemaju boljeg.  Sto ne znaci da je beogradska opera totalno losa, samo izbegavati opere gde tenori igraju glavnu rolu.  Mi imamo vise talenta za baritone i basove.

 

Nama na celu kosarkaske organizacije sedi bandit a desna ruka mu je glupan, pa smo vristali i pistali od muke sto smo bili "samo" peti na svetu. Odbojkasice uzese evropsko prvenstvo a niko ih se ne seti nikada osim dan posle prvenstva kad se skupe ispod onog famoznog balkona. Uopste ne mislim da trazim nemoguce, trazim samo ono sto je u skladu s primanjima koja nasi fudbaleri imaju. Ti momci "rade" za 10, 30, 50 hiljada evra mesecno, klub ima svako pravo da trazi od njih maksimalno profesionalan odnos prema obavezama. To da li na celu FSS sedi Kokeza ili neki drugi retard za njih ne treba da bude bitno, jedino sto njih treba da zanima je da li svakog prvog dobiju svoju platu i premije. Ako ih dobijaju, a dobijaju, onda nemamo o cemu da razgovaramo.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked this topic
  • Hamlet Strašni unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...