Jump to content
IGNORED

Velja kruska u grlo zapadne


Dimitrije

Recommended Posts

5 hours ago, harper said:

Sad odgledah highlights-e sa utakmice. Prirodno, imali smo dve dobre akcije iskljucivo zbog toga sto u obe nije ucestvovao nijedan domaci igrac. Da je ucestvovao neki domaci igrac i te dve akcije bi propale zbog glupavog centarsuta, izgubljene lopte ravno niotkuda ili debilno pogresnog pasa. Ponavlja se lelemudjenje iz prosle sezone, s tom razlikom sto smo sada poceli s tim odmah i sto je Partizan mnogo jaci, tako da rapidno rastu sanse da nam se to lelemudjenje obije o glavu.

 

Resenje za to je jednostavno ali se nece desiti. Milojevic treba da udje u svlacionicu, kaze igracima da skinu dresove i sve koji su pustili stomacine i ne lice na profesionalne sportiste odstrani iz tima i uvede im dodatne treninge, da se vrate tek onda kad ponovo pocnu fizicki da lice na spremne fudbalere. Za to vreme, naravno, nema ni premija ni plate, pa neka oni razmisle koliko dugo im treba da se spreme i doteraju. Ovaj bahati odnos prema domacoj ligi od strane igraca koji sticajem okolnosti igraju u prvaku te lige, inace im kvalitet nije veci od kolega iz drugih timova, mora smesta da prestane.

 

Penali, narocito prvi, uopste nisu vredni komentara.

Ono sto ste gledali na filmskom isecku je malo podnosljivija kompalacija izuzetno lose Zvezdine igre, nesto gore u prvom nego u drugom poluvremenu.

 

U vezi stomacina i mesina, moj je utisak da je jedini Pavkov u tom modu (takav mu je genotip, Lala-precanin, tako ga 'ranila mama) i sada bivsi igrac Zule Stojkovic.  Imam utisak da vecina igraca nema visak kilograma (na primer vas "omiljeni" Lajsna Simic izgleda kao Tarzan; ditto za Vukanovica), ali ima znacajan manjak odgovornosti, motivisanosti pa i profesionalnosti.  Na primer, Gajic koji se zalio cak u medijima sto nije na spisku igraca za LS, igrao je prosle subote metiljavo i nezainteresovano.  Ivanic, koji je najzad zapoceo utakmicu na svom "prirodnom" mestu u timu, nista bolje nije odigrao nego na "neprirodnim" pozicijama - slabasno i neborbeno.  Tomane, s druge strane, usao je nalozen da ostavi svoj potpis na utakmici i sa zeljom da pokusa da preokrene rezultat.  Nije dobro odigrao, ali se videla zelja i nastojanje da nesto uradi - ukratko pozitivan i odgovoran odnos prema igri i timu.  Ja bih to isto mogao da kazem i za Jovancica, ali koliko god se on trudio, posle svakog dobrog poteza sledi katastrofalna greska.  Prema tome, onaj fiktivni Milojevicev odlazak u svlacionicu da disciplinuje i dovede u red debeljane, ja bih vise voleo da bude usmeren ka metiljavim i nemotivisanim igracima.  Da im se postavi pitanje: Zasto su njihov pristup igri i motivacija na tako niskom nivou ili potpuno nedostaju?  Da li je u pitanju psiholoski problem, ili odsustvo sportskog duha (zelja za takmicenjem i pobedom), ili je u pitanju bezobrazluk. 

Link to comment
45 minutes ago, Dimitrije said:

Ono sto ste gledali na filmskom isecku je malo podnosljivija kompalacija izuzetno lose Zvezdine igre, nesto gore u prvom nego u drugom poluvremenu.

 

U vezi stomacina i mesina, moj je utisak da je jedini Pavkov u tom modu (takav mu je genotip, Lala-precanin, tako ga 'ranila mama) i sada bivsi igrac Zule Stojkovic.  Imam utisak da vecina igraca nema visak kilograma (na primer vas "omiljeni" Lajsna Simic izgleda kao Tarzan; ditto za Vukanovica), ali ima znacajan manjak odgovornosti, motivisanosti pa i profesionalnosti.  Na primer, Gajic koji se zalio cak u medijima sto nije na spisku igraca za LS, igrao je prosle subote metiljavo i nezainteresovano.  Ivanic, koji je najzad zapoceo utakmicu na svom "prirodnom" mestu u timu, nista bolje nije odigrao nego na "neprirodnim" pozicijama - slabasno i neborbeno.  Tomane, s druge strane, usao je nalozen da ostavi svoj potpis na utakmici i sa zeljom da pokusa da preokrene rezultat.  Nije dobro odigrao, ali se videla zelja i nastojanje da nesto uradi - ukratko pozitivan i odgovoran odnos prema igri i timu.  Ja bih to isto mogao da kazem i za Jovancica, ali koliko god se on trudio, posle svakog dobrog poteza sledi katastrofalna greska.  Prema tome, onaj fiktivni Milojevicev odlazak u svlacionicu da disciplinuje i dovede u red debeljane, ja bih vise voleo da bude usmeren ka metiljavim i nemotivisanim igracima.  Da im se postavi pitanje: Zasto su njihov pristup igri i motivacija na tako niskom nivou ili potpuno nedostaju?  Da li je u pitanju psiholoski problem, ili odsustvo sportskog duha (zelja za takmicenjem i pobedom), ili je u pitanju bezobrazluk. 

 

Ne mislim ni ja da tu ima previse debeljana ali mislim da je doslo vreme za uterivanje discipline, a najbolji nacin da se pocne s tim je da se kola slome na nekom ko najvise misli da je uhvatio Boga za bradu. Milojevic je poceo cistku otpisivanjem najtrulijeg dela Gardista ali je nehotice poslao poruku igracima da je najgore sto moze da im se desi je da odu bez obestecenja, sto realno i nije neka kazna. Mislim da je vreme da se zasluze plate i premije a ako igraci dobiju premije za ovu utakmicu Milojevic je lud covek. Vreme je da se malo udari po dzepu.

 

Mi imamo sistemski problem da igramo dijametralno suprotne taktike u Evropi i u domacem prvenstvu, sto samo po sebi donosi dovoljno nevolja, neki igraci su takodje debelo precenili sebe, bar deo sa zalaganjem igraca i ozbiljnim pristupom utakmicama domaceg prvenstva ne mora da bude deo tog problema. Milojevic je prilicno neuvijeno najavio da ce biti nekih reakcija na ovakvo ponasanje igraca, videcemo koliko ce istrajati u tome. U svakom slucaju, gomila igraca tu mora da dodje na onaj poslovicni tapet, inace se nece dobro zavrsiti. Mi smo bez Marina na terenu najobicnija raspojasana banda ciji clanovi rade sta im padne na pamet. Nije problem izgubiti, nije ni zdravo za nasu ligu non-stop pobedjivati, narocito ne na ovakav nacin, problem je imati ovakav odnos prema dresu.

Link to comment

na ovoj utakmici sa indjijom se videlo da je prilicno haoticno stanje na terenu i zbog lose selekcije igraca, a ocigledno i odnosa prema njima. zvezda ima prvih 11 i ove ostale, mogu ih nazvati i sirocicima, o kojima niko ne brine i sa kojima se, cini mi se, ne radi. ekipa je lose selektovana, rekao bih da ne vlada zdrava konkurencija.

na levom beku rodic, njegova zamena zander, divlji 30+ brazilac sa kipra.

na desnoj strani prva opcija gobeljic, njegova zamena gajic, koji je ocigledno bolji fudbaler, ali ima neki problem. toliki da ne bude licenciran za ls. njegov motiv da se lomi po domacim livadama je ocigledan.

sa stoperima je situacija jasna, zacementirani su degenek i milunovic. tu je mozda jedino cista situacija. kao i sa golmanom. babic i pankov cekaju sansu. babic je sve manje dobija, stagnira godinama i verujem da je i njegova motivacija nikakva.

na sredini kanjas sve bolji, iskusan igrac, bas dobar. jovancic ima isto zacementirano mesto, ali mislim da ga ne zasluzuje. posebno sto se vulic kad god igra namece, a verujem da ce i njegov elan da splasne vremenom, ako ne dobije sansu. isto kao i kod njegosa. ivanic je posebna prica. igrac koji godinama igra konstantno, od vojvodine, preko batea, ovde ne moze da se sastavi, na kojoj god poziciji igrao. verujem da je veliki deo i njegova krivica, ali isto tako, verujem da, ako postoji volje u strucnom stabu, da moze da se vrati na staro.

marin je posebna dimenzija, on nema veze sa ovim nivoom fudbala, prosto je neverovatno da igra u zvezdi jos uvek.

protiv indjije je bila vidjljiva kurcobolja kod garsije, soliranje, bez neke prevelike zelje. van la para, nov, nesnadjen. vukanovic, svestan gde je, da je sve ovo iznad njegovog nivoa, borben i trudi se.

pavkov konacno igra ono sto su svi ocekivali kad je dosao u zvezdu. nista. izgubljen slucaj. s tim da je umislio da je ne znam sta. miloje ga forsira, iako sa njim u igri vise gubi. tomane, jos uvek strpljiv na klupi, vidi se da se trudi, samo je pitanje koliko je spreman da ceka sansu, posebno kad je tu i boaci.

mislim da zvezda lako trosi neke igrace, kao ebisilia prosle sezone, sto ne moze da izadje na dobro.

Link to comment

Bajern u poslednjih 15 utakmica LS na svom terenu ima 14 pobeda i remi, prosecno dobijaju preko 3 razlike. Imaju naviku da trpaju za razliku od nekih drugih koji otaljaju kad obezbede pobedu. Imajuci sve to u vidu bio bih zadovoljan i sa nekom minimalnom pobedom Zvezde. 

Edited by samo_opusteno
Link to comment
1 hour ago, samo_opusteno said:

Bajern u poslednjih 15 utakmica LS na svom terenu ima 14 pobeda i remi, prosecno dobijaju preko 3 razlike. Imaju naviku da trpaju za razliku od nekih drugih koji otaljaju kad obezbede pobedu. Imajuci sve to u vidu bio bih zadovoljan i sa nekom minimalnom pobedom Zvezde. 

 

U grupama LS kod kuce poslednji put nisu dali gol u novembru 2009te godine. 

Link to comment
 
U grupama LS kod kuce poslednji put nisu dali gol u novembru 2009te godine. 
Kao što je komšijski old school Tvorzan davno ustanovio, na svu sreću pa nam ide na ruku zakon velikih brojeva... [emoji849]f10622ed348b9738edc14ca23aa0ba3b.jpg

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
1 hour ago, FPLS said:

Bice veselo... 

 

Bic e kako zasluzimo. Ne treba se previse baviti ovim utakmicama u LS, to ce igraci da odigraju na maksimalnom broju obrtaja i tako cemo videti koliko nam jos fali do ozbiljnog fudbala, nasi problemi su u domacoj ligi.

 

Uostalom, vazno je da se igra. Gledam komsijski topik, ovde se pise o utakmici protiv Bajerna a tamo o tome koliko dugo nije sviran penal u derbijima. A ljudi igraju neku evropsku utakmicu u cetvrtak. E, u to kad se pretvorimo onda smo stvarno najebali, do tada se sasvim lepo moze uzivati u Evropi. Pa kako prodjemo, jasno je da smo kvalitetno daleko ispod tog ranga na kojem je Bajern i da smo totalni autsajderi.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked this topic
  • Hamlet Strašni unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...