Jump to content
IGNORED

FK Partizan 2019/2020


MayDay

Recommended Posts

Sramotno je šta se dešava sa tribinom, frakcijama i ovom vrstom ponašanja. Mada šta očekivati od mandrila usko povezanih sa trulom državom. 

 

Zdjelar

Kalaba

Mladunac Fića

Skalamerija 

Kamikaza

Tatko 

Ostoja

*Urošević i Suma ispunili očekivanja

 

To je to sto se tice performansi ove sezone, svi su odradili posao. 

 

Stojke

Ćelavi 

Markec

 

Ovde se nadati boljoj sezoni sledeće. 

 

A hteo sam i gradju da bacim na papir al me steglo u grlu pa reko bolje ne. 

 

Link to comment

A dobro, nije losa ni srebrna medalja... 

 

Sta ste istripovali sa mileticem na stoperu? On nije ni stoper, ni desni bek, zaglavljen negde izmedju. Ja bi to pustio da ide, dosta je bilo, hvala na svemu. 

Link to comment

Aj neka bude da sam ja kontras, ali meni ovo nikako ne moze da bude vrlo dobra ili dobra sezona. 

 

Da pocnemo od Evrope, ulazak u grupe je svakako plus, Malatija i Molde nisu bili naivni protivnici. U grupi je pobedjena Astana koja takodje nije za potcenjivanje i to dva puta.

Da budemo skroz posteni poslednja utakmica  je realno bila revijalnog karaktera,  mesec dana posle zavrsetka njihove takmicarske sezone. 

 

Posteno je reci da prolazak grupe nikako nije mogao da se postavi kao imperativ, odnosno ispadanje oceni kao neuspeh. Pogotovo kad imamo na umu da su to uspeli samo  Cika Crni i Techa u poslednjih 30 godina. 

Dva remija sa AZom opet sami po sebi ne bi mogli da se posmatraju kao fejlovi, naravno ako ne bismo znali kako su se te utakmice odvijale.  Ali kad pogledamo sam tok utakmica, jasno je da su morale mnogo bolje da se privedu kraju. Savo je imao igraca vise u obe utakmice, u prvoj 2:1, u drugoj 2:0 dva minuta pre isteka 90og minuta.  Tako da su ti remiji na kraju ipak ispali ozbiljne svinjarije, ali ajde neka to bude danak neiskustvu. 

Iskreno ne mogu  da budem zadovoljan ni porazima od mancestera. Drago mi je svakako sto smo muski odigrali na JNA, imali sanse, napadali, bili mozda i pokradeni ali na kraju  smo ipak izgubili. U gostima su nas rutinski otresli i krajnji rezultat je mogao da bude dosta ruzniji po nas. 

 

Sve u svemu evropska kampanja je bila stresna, na kraju tragicna, ali takmicarski ubedljivo najbolji deo ove sezone. 

 

Domaca liga je bila katastrofa. Ajde jednom da ne pricamo o tituli, ciganima i njihovim prijateljskim utakmicama, gomili penala i duhu koji lebdi.  Pogledajmo kako smo mi izgledali. 

Gde je bila ta nasa leprsava igra koju je Savo vaspostavio kada su nas redom lupali Vozdovac, Cukaricki, Mladost, NapredaK?  Gde su bili skupo placeni stranci? 

 

Jucerasnji poraz od vuciceve fudbalske legende je samo slag na tortu. Izgubili smo od znatno slabijeg protivnika, koji u svom sastavu nema nijednu zvezdu, nijednog stranca, i to na nacin da smo se do produzetaka doveli ludackim makazicama Pavlovica u 96om minutu. Da ne zaboravim, tih 30 minuta produzetaka sinoc su najkukavickijih pola cuke igre od kako je Savo trener. Ono je bilo smesno kako smo cekali penale. 

 

Lepo je sto smo dobili cigane dvaputa u sezoni, i sto nismo izgubili od njih. Ali  to govori vise o njima nego o nama i kad se osvrnes na celu sezonu, tanka je to uteha. 

 

  • +1 5
Link to comment

Ako je Mileti  ista..on je stoper.

 

Plus, to je jedno od osetljivijih mesta u timu..jako ces tesko dovesti igraca koji ce odmah da se uklopi na tu poziciju. Treba ti neko ko odlicno poznaje golmana pre svega..kao i igrace koji drze sredinu. 

On je vec dugo u klubu, poznaje u trepavicu svakog..i jebiga, ruku na srce, nije on kriv sto je igrao beka. 

 

Projekat "Kalaba" je morao da se istera, zavrsen je uspesno i profitabilno..ja da se pitam, vratio bih Miletica na stopera i dobro razmislio o bekovima.

Link to comment

I ja bih pustio Miletića, ali debeli Vazura ne bi.

Potpisali su novi ugovor sa njim samo da bi se ugradili u transfer kad Ćelavi ode u neki Šerif ili Suduvu.

Link to comment

Čika Miša kaže da je Ćelavi full on CB. I ja se slažem i mislim da je vreme da se vrati na mesto. 

 

AZ, Manchester, Malatija lepa imena. Ćelavi se zlopatio sa njihovim krilima da mu je bukvalno bila muka al je grizao I nije se predavao. Za to mu hvala. 

 

Mogao bih se malo složiti i sa Zokijem, no dok je tako kako je, teško je motivisati ekipu. 

 

Pogotovo imamo sladak problem da nam je kostur tri puta jači od ostatka ekipe, pa se ne sekiraju mnogo kad dobiju po dupetu u ligi. Em nema ko da ih izbaci iz ekipe em nema šanse da budu prvi. 

 

 

Savo MORA da nadje način za igru protiv bunkera. Šta god da je ne znam, nek ide kod Klopa I Pepa I da ih moli da mu daju tajni recept. 

 

Napred Partizan! 

Link to comment
7 hours ago, BWA said:

I ja bih pustio Miletića, ali debeli Vazura ne bi.

Potpisali su novi ugovor sa njim samo da bi se ugradili u transfer kad Ćelavi ode u neki Šerif ili Suduvu.

 

NE DAM Ćelavog dok mu kosa ne poraste!!!

 

A za Savu se slažem, mora da nađe način da probije bunker. Ali hej, on je trener početnik, mora još soli da pojede. 

 

No druga stvar mi na pameti, sezona se završi, a valjalo bi da uvedemo jedno PPP PFC pivo da podmažemo otvaranje novog topika i polazak iz prvog kola kvalifikacija. 

  • +1 4
Link to comment

mogli bi se okupiti na skorovitom mestu, daleko od pogleda znatiželjnika i razmotriti sve važne detalje.....jedan krizni štab, ali pravi onaj, partizanski :)

  • +1 1
Link to comment
53 minutes ago, Ted said:

mogli bi se okupiti na skorovitom mestu, daleko od pogleda znatiželjnika i razmotriti sve važne detalje.....jedan krizni štab, ali pravi onaj, partizanski :)

Samo umjesto karte sa rasporedom vojnih formacija kačimo tablu sa potencijalnim formacijama u kojima ćemo igrati: 4-4-2, 4-3-3, 4-5-1...

Predlažem da se okupimo na Sutjesci, nema teorije da nas otkriju.

Link to comment
8 hours ago, Azdaja said:

AZ, Manchester, Malatija lepa imena. Ćelavi se zlopatio sa njihovim krilima da mu je bukvalno bila muka al je grizao I nije se predavao. Za to mu hvala.

 

Ovo.

 

Ćelavi realno nije za beka, pozadi ispada i muči se a napred nume. Ali kad su ga već tu stavili, on trči, grize, trudi se, gine. U Norveškoj mu se to vratilo a nama podarilo lepu evropsku jesen za gledanje.

 

Nije njegova krivica što je na beku. Većina igrača koje su prebacivali na neprirodne pozicije, prestala je da se trudi momentalno. On nije i meni je to dovoljno od njega.

 

Što se tiče sledeće sezone, izeš titulu za koju ti mimo derbija trebaju sve pobede osim u jednoj ili dve utakmice. To je potpuno nerealno i neprirodno stanje, i tražiti tako nešto od Savudina u najmanju ruku nije fer.

Link to comment

ovde je problem što i većina dostupnih bekova nije za beka. a jedan lep deo njih nije ni za fudbal.

 

a kada bi se zaista išlo na to da Ćelvi igra štopera i da se ganja bek, bojim se da bi završili sa Aksentijevićem ili tako nekim. što bi opet, vrlo verovatno, rezultiralo time da bi se Ćelavi u nekom trenutku vratio na beka. to bi bila neka varijanta smuti pa prospi.

 

što se titule tiče to je jebena zadaća. ono što se može jeste da se smanji prosipanje bodova. gubitak nekih bodova je neizbežan, prosipanje nije. a mi smo ove sezone prosuli 9 do 10. što nam opet ne bi donelo titulu pri ovakvom stanju stvari, ali bi donelo barem disanje za vrat onima koji ne gube, a iz toga može svašta da se izrodi. što prosto znači da je neophodan širi izbor upotrebljivih igrača. ako toga bude, iz uz očekivanje da je Savo, kao inteligentan čovek, izvukao pouke iz nekih svojih lutanja ove sezone, može da se diskutuje i o napadu na titulu. pri tome nikada ne treba izgubiti u vidu da pomoć može doći i sa neočekivane strane, odnosno od direktnog rivala (ne cveta tamo cveće i mnoge stvari su na klimavim nogama).

Link to comment
1 hour ago, BWA said:

Samo umjesto karte sa rasporedom vojnih formacija kačimo tablu sa potencijalnim formacijama u kojima ćemo igrati: 4-4-2, 4-3-3, 4-5-1...

Predlažem da se okupimo na Sutjesci, nema teorije da nas otkriju.

Spoiler

p2v.jpg

 

Link to comment

da i ludi žex predviđa da će se ugasiti posle naredne sezone :happy:

- beka može da glumi i lutovac, čak šta više dobro se pokazao na toj poziciji do povrede, za razliku od ćele nije beskoristan u napadu, ume da centrira, da odigra dupli pas što nije čudo jer je došao kao krilo i u odbrani se trudio, svakako je brži

- za našu ligu takva vrsta beka je potrebnija

- a vraća se i onaj klinac cucin sa pozajmice

- u drugim vestima nigerijci pišu da prodajemu žirafu lilu za 15 milki, a mocart da mali pixy ide za min 12 milki :happy: žex je takođe pominjao da bi prodajom jednog od ove dvojice zaradili duplo više para od plasmana u le

- čisto za one koji se nadaju da će se ovaj tim nadograditi i biti bolji naredne sezone, mislim hoće ako okosnicom tima smatrate posudara, šćepana, buzdu &co

 

Link to comment
21 minutes ago, gone fishing said:

da i ludi žex predviđa da će se ugasiti posle naredne sezone :happy:

- beka može da glumi i lutovac, čak šta više dobro se pokazao na toj poziciji do povrede, za razliku od ćele nije beskoristan u napadu, ume da centrira, da odigra dupli pas što nije čudo jer je došao kao krilo i u odbrani se trudio, svakako je brži

- za našu ligu takva vrsta beka je potrebnija

- a vraća se i onaj klinac cucin sa pozajmice

- u drugim vestima nigerijci pišu da prodajemu žirafu lilu za 15 milki, a mocart da mali pixy ide za min 12 milki :happy: žex je takođe pominjao da bi prodajom jednog od ove dvojice zaradili duplo više para od plasmana u le

- čisto za one koji se nadaju da će se ovaj tim nadograditi i biti bolji naredne sezone, mislim hoće ako okosnicom tima smatrate posudara, šćepana, buzdu &co

 

pojma nemam šta žex predviđa i ne mislim da će se ugasiti. ali neka vrsta sunovrata je neizbežna. dešava se i nama i njima ciklično, jer ni jedan ni drugi klub nisu stabilni. niti u ovakvim okolnostima mogu da budu. pa se onda taj sunovrat najvećeg rivala fino rabi priliom stvaranja iluzije o veličanstvenosti sopstvenih rezultata. jedino što tu iluiziju kvari jeste što se po pravilu, u međusobnim okršajima, pokaže kao lažna, jer tog propalog komšiju nikako da pobediš ili bar gol da mu daš.

 

mislim da džaba akamo tastaure razmatrajući pitanje desnog beka. ugovor je potpisan, ništa ne govori u prilog tome da se planira povratak na štopera, ništa ne govori u prilog tome da će se aktivno tražiti desni bek, zamena za štopera je već dovedena i trenutno ih ima četiri komada. on (desni bek) bi mogao da stigne samo nekim sticajem okolnosti, tipa ukaže se prilika koju nisi tražio pa je eto iskoristiš.

 

ako za Sadika može da se dobije 15 milki (u šta ne verujem) neka ide odmah. sa tim parama se mogu dovesti petorica koja su bolja od njega. a nama bi trebao jedan.

Edited by Ted
  • +1 1
Link to comment

Naravno da će bitange prodati malog. U najboljem slučaju možemo se nadati da ćemo ga sledeće sezone gledati kod nas kao igrača nekog drugog kluba na pozajmici u FKP.

Ipak, teško da će u tom segmentu iko ikad zajebati Đuru Frizuru. Lik je prodao Nastasića Fiorentini, ali je uspio da izdejstvuje da ovaj još 1 sezonu odigra u Teleoptiku kao pozajmljen igrač.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...