Jump to content
IGNORED

FK Partizan 2019/2020


MayDay

Recommended Posts

i šta smo iz ove izjave saznali. da je isplativije igrati Evropu nego ne igrati. to je u rangu izjave da je bolje biti bogat nego siromašan. to svi znamo. najbolje bi bilo da osvjimo LE i sledeće godine igramo polufinale LŠ. onda bi zaradili par stotina miliona.

 

uprava treba da se šuta u dupe ako ima u vidu šta je napravljeno od marta do sad. u martu je izgledalo da Evropu igrati nećemo, o grupama da ne pričam. a u toj grupi nam je AZ dva puta utekao sa lopate, a i neki bod protiv Mun u Beogradu.

 

 

Link to comment

sve si u pravu. 

 

međutim, da se vratimo na problem: 

 

imamo najboljeg trenera od mateusa na ovamo na klupi, imamo rezultat koji vodi u drugu rundu do 88og minuta i mi završavamo... nerešeno?!

 

ako je ta ekipa igrača mogla da vodi 2:0 celu utakmicu onda je mogla i da sačuva prednost još 10 minuta susreta. 

 

na stranu što desnog beka igra centarhalf, na stranu što sadik koji kad uzme loptu nemaš predstavu gde će krenuti s njom, na stranu što natko u odbrani čini samo brojno stanje, opet smo mogli i MORALI da sačuvamo dva gola prednosti. tačka. moooooraaaaliiii. bude li mi neko još napisao da je to fudbal, slobodno nek se vrati iza zgrade da prati fudbal na male goliće. 

Link to comment

morali smo, ali nismo.

I sta sad da radimo? da prestanemo da pratimo klub? da se ritualno poubijamo?

osim vise novca za lopove iz uprave, prolaz dalje ne bi donio nikakav boljitak za klub. da smo kojim slucajem dosli do polufinala, oni bi sve rasprodali, pokrali pare i po ko zna koji put doveli gomilu panjeva iz domace lige i bjesomucno jurili nekog stranca bez ugovora do ponoci posljednjeg dana prelaznog roka, sto bi se naravno izjalovilo.

Link to comment

ali bi ostao koeficijent, što klupski koji bi garantovao 2 šešir u le, što nacionalni koji bi garantovao 2 mesta u kval. za lš u sezonama 2021/22 i 2022/23, a u zavisnosti od rezultata naredne sezone možda čak i 2023/24...

- pare nisu problem, para nema :happy: problem je što će ova i naredna le možda biti poslednje koje će klub videti za dugi niz godina, bićemo kao u situaciji kada su bile sankcije (sećate se te ekipe, mijat, jokan i co 92/93 koja je tada dostigla vrhunac uigranosti ali avaj) pa čak i da sklopimo dobar tim malo će biti koristi i finansijski i bodovno

- ludi žex je sve fino sumirao, ukratko kukavičluk trenera nas je koštao poraza, sulude izmene bambija za brežančića kojim smo poslali signal az-u da se povlačimo i da nas napadnu, svim silama, pa je onda tek usledila njihova prečka, pa se uplašio još više i zamenio sumu za šćepana itd itd

Link to comment

A posle precke bila je i stativa, iskosa s leve strane neki ocajnicki sut, tacno se videlo da nema sanse da nam daju gol, dok nam ga nisu dali, a onda se tacno videlo da ce da daju i drugi... 

 

Meni je od svega najgore sto nismo dali sve golove koje je trebalo da damo, onda oni mogu da dube na glavi do sutra, dzaba im. Znaci ono sadikovo sto je gosa izvadio vrhovima prstiju i recimo ona madjijina stativa. 

Link to comment
1 hour ago, twisted said:

sve si u pravu. 

 

međutim, da se vratimo na problem: 

 

imamo najboljeg trenera od mateusa na ovamo na klupi, imamo rezultat koji vodi u drugu rundu do 88og minuta i mi završavamo... nerešeno?!

 

ako je ta ekipa igrača mogla da vodi 2:0 celu utakmicu onda je mogla i da sačuva prednost još 10 minuta susreta. 

 

na stranu što desnog beka igra centarhalf, na stranu što sadik koji kad uzme loptu nemaš predstavu gde će krenuti s njom, na stranu što natko u odbrani čini samo brojno stanje, opet smo mogli i MORALI da sačuvamo dva gola prednosti. tačka. moooooraaaaliiii. bude li mi neko još napisao da je to fudbal, slobodno nek se vrati iza zgrade da prati fudbal na male goliće. 

Ali to i jeste fudbal. Sastavni deo fudbala su greske trenera i igraca. Drugi je problem sto nas je partizan navikao na ovakva ispadanja i sto nam se to ucestalo desava. Savo je sjebao stvar jer je vreme na semaforu suvise sporo teklo i on se jednostavno usral. Znao je kao i svi mi da ukoliko primimo gol primamo i drugi bez obzira na to koliko je vremena ostalo. Pokusao je da odbrani prednost na pogresan nacin, jer ovaj tim partizana jednostavno nije u stanju da se duze organizovano brani. Vece sanse bi imali da je pokusao da zadrzi loptu i da pasom i igrom ka napred krade vreme. Ovako im je prepustao loptu posle nekoliko sekundi sto je znak da se strah uvukao. Igraci su reagovali na savine izmene koje su vristale BUNKER i povukli se stojkovicu u krilo sto je dalo dodatni impuls vec grogiranom protivniku da napravi taj poslednji juris. 

 

Naravno da se nije desilo stojkovicevo pomracenje uma, ostalo bi 0:2 i Savo bi bio proglasen za novog Iljesa Spica. Ali to je fudbal

Link to comment
3 hours ago, BWA said:

osim vise novca za lopove iz uprave, prolaz dalje ne bi donio nikakav boljitak za klub. 

 

Zanimljiv rezon. Zasto onda pratimo fudbal?

Link to comment
3 hours ago, ZokiAsov said:

Ali to i jeste fudbal. Sastavni deo fudbala su greske trenera i igraca. Drugi je problem sto nas je partizan navikao na ovakva ispadanja i sto nam se to ucestalo desava.

 

To nije fudbal. To je Partizan.

 

Sam si rekao, svako može da pogreši i svakom timu može da se desi ono što se nama desilo u četvrtak. Razlika između nas i svih ostalih je u tome što se nama to dešava redovno i u kontinuitetu, a iz grešaka ne učimo nego ih u kontinuitetu ponavljamo. Uhvatili smo taj jajarsko-luzerski rizam i pretplatili se na luzeraj. I da bude još gore mi 85 minuta pokušavamo da igramo neki fudbal i onda u poslednjih 5+5 minuta ta luzerska pretplata nađe način da se realizuje i istera nam iz ruke i vrapca i goluba i šta god smo imali. Sad smo ispušili za koeficijent i čeka nas tavorenje u trećoj evropskoj ligi pa ćemo tamo moći do mile volje da ispravljamo ove fudbalsketm greške u društvu sa Florom i Santa Kolomom.

Link to comment
8 minutes ago, Redoran said:

 

To nije fudbal. To je Partizan.

 

Sam si rekao, svako može da pogreši i svakom timu može da se desi ono što se nama desilo u četvrtak. Razlika između nas i svih ostalih je u tome što se nama to dešava redovno i u kontinuitetu, a iz grešaka ne učimo nego ih u kontinuitetu ponavljamo. Uhvatili smo taj jajarsko-luzerski rizam i pretplatili se na luzeraj. I da bude još gore mi 85 minuta pokušavamo da igramo neki fudbal i onda u poslednjih 5+5 minuta ta luzerska pretplata nađe način da se realizuje i istera nam iz ruke i vrapca i goluba i šta god smo imali. Sad smo ispušili za koeficijent i čeka nas tavorenje u trećoj evropskoj ligi pa ćemo tamo moći do mile volje da ispravljamo ove fudbalsketm greške u društvu sa Florom i Santa Kolomom.

 

To je partizan, takav je kakav je, nas je jebiga. Partizan je i njukasl, brisel, dnjeporopetrovsk kao i peterzalka, augsburg i hag, da se ne vracamo dalje. U holandiji nas niko nije pokrao, nije bilo nikakve kosmicke nepravde, sami smo krivi sto cemo se druziti sa maltezanima i san marincima.

 

Sto se tice mentaliteta to je i do trenera i igraca. U utakmicama koje sam gore naveo kao pozitivan primer smo itekako imali ispravan mindset, otisli kao otpisani sa malim sansama i prosli dalje

Link to comment

Majndset se stiče, nije urođen. U Dnjepru smo imali ispravan majndset vjerovatno zato jer ga je usadio ovaj što je bio prije Čika Crnog. Brisel je ipak, objektivno, običan user.

Što će reći, izgubili smo ga s godinama. Savo je bio na dobrom putu da ga povrati, ali ovo je ozbiljan udarac. Ja sam zato da se gura s njim do kraja, djeluje mi kao neko ko je u stanju da uči na svojim greškama.

Link to comment
12 minutes ago, ZokiAsov said:

 

To je partizan, takav je kakav je, nas je jebiga. Partizan je i njukasl, brisel, dnjeporopetrovsk kao i peterzalka, augsburg i hag, da se ne vracamo dalje.

 

Pa da, jer smo u daleki Njukasl otišli sa Mateusom a ne sa nekim ko pasivno vuče uspavani virus batađoritisa kome je bio izložen tokom čitave karijere. U Njukaslu smo odigrali 120 minuta bez izmene, Sale Ilić trčao box to box kao navijen i pitao da li treba još. Kada su ovi stisli u produžecima da izjednače, naši fedajini nisu u glavama odlučili da će da izgube utakmicu nego su se svim srcem branili i odbranili. Kad se braniš srcem onda će i sreća malo da posluži pa će Ivica Kralj bukvalno da izvadi iz gola Širerov slobodnjak u 119. minutu. A kada odlučiš da si izgubio utakmicu onda će Vladimir Stojković sam sebi da utera loptu u gol ako treba. To i jeste najtužnije od svega - što ne mora da se završi ovako. Ali davno je bio Brisel, nakon toga smo prešli u luzere i rešili da tu ostanemo.

 

Ne bih Petžalku ubrajao u ovaj luzeraj, to je baš bio baksuz koji svakog zadesi jednom u deset godina. Nije htelo, pa nije htelo. Ovo o čemu sada pričamo je nešto sasvim drugo, kolektivna odluka da se dobijena utakmica izgubi u poslednjim minutima. Naravno da je to Partizan, samo kažem da mi je krivo što je tako nešto postalo deo klupskog DNK jer em je jako loše em uopšte nije moralo da postane.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...